1280x720 z DVD przez component

lulek

New member
Witam

chce nabyc odtwarzacz dvd ale jakis tanszy ;) i zastanawia mnie czy wszystkie odtwarzecze DVD posiadajace wyjscie component i w ten sposob wysylajace sygnal do TV-ka , odtwarzajac film HD wysylaja go do TV w rozdzielczosci 1280x720? czy musza miec jakies specjalne funkcje obslugujace HD i samo zlacze component nie wystarczy?
 

noise

New member
lulek napisał:
Witam

chce nabyc odtwarzacz dvd ale jakis tanszy ;) i zastanawia mnie czy wszystkie odtwarzecze DVD posiadajace wyjscie component i w ten sposob wysylajace sygnal do TV-ka , odtwarzajac film HD wysylaja go do TV w rozdzielczosci 1280x720? czy musza miec jakies specjalne funkcje obslugujace HD i samo zlacze component nie wystarczy?

ale to jest HD czyli 720p!
 

timbot

New member
Bez reklam
ŻADNE DVD, NAWET NAJDROżSZE NIE OBSłUGUJE HD!!!
to, że odtwarzacz ma złącze hdmi lub component i wysyła sygnał nawet 1900x1080 to nie znaczy ze jest w stanie odtworzyc cokolwiek hd! odtwarza jedynie zwykłe płyty dvd, które nie są HD, a sygnał z niskiej rozdzielczosci PAL przeskalowuje do sygnału HD, ale to tylko udaje HD!!
Jedynym sprzetem, który odtwarza filmy HD, to dobry komuter, albo odtwarzach BluRay, lub odtwarzach HD-DVD. Oba ostatnie kosztuja od 1500 w góre!
Żadne funkcje zwykłemu odtwarzaczowi DVD nie pomogą, żeby odtwarzał materiał HD, chociaz te wyposażone w hdmi potrafia wysylać przez hdmi oraz component materiał dvd (czyli niskiej rozdzielczosci, lub divixy niskiej rozdzielczosci) przeskalowane w góre!
 
Ostatnia edycja:

noise

New member
timbot napisał:
ŻADNE DVD, NAWET NAJDROżSZE NIE OBSłUGUJE HD!!!
to, że odtwarzacz ma złącze hdmi lub component i wysyła sygnał nawet 1900x1080 to nie znaczy ze jest w stanie odtworzyc cokolwiek hd! odtwarza jedynie zwykłe płyty dvd, które nie są HD, a sygnał z niskiej rozdzielczosci PAL przeskalowuje do sygnału HD, ale to tylko udaje HD!!
Jedynym sprzetem, który odtwarza filmy HD, to dobry komuter, albo odtwarzach BluRay, lub odtwarzach HD-DVD. Oba ostatnie kosztuja od 1500 w góre!
Żadne funkcje zwykłemu odtwarzaczowi DVD nie pomogą, żeby odtwarzał materiał HD, chociaz te wyposażone w hdmi potrafia wysylać przez hdmi oraz component materiał dvd (czyli niskiej rozdzielczosci, lub divixy niskiej rozdzielczosci) przeskalowane w góre!

nie tylko komputer. Xbox 360 potrafi. Mozesz pobrac legalnie za oplata z live lub zapodac na plycie. Wiec za jakis 1000 jestes w stanie to zrobic a nie 1500.
 

timbot

New member
Bez reklam
no tak, zapomnialem tez o mozliwosci odtwarzania BD w playstation3, tez ok 1500, ale daje mozliwosc tez grania w rozdzielczosci full HD
 

timbot

New member
Bez reklam
no niestety źróła sygnału o wysokiej rozdzielczosci sa średnio dostepne, albo ceny maja jak widać, ale tak szczerze to zwykłe dobre dvd na duzym telewizorze tez niezle wyglada i moze sie bardzo podobać.
co wiecej nowe dvd calkiem niezle przeskalowuja rozdzieczosc dvd w góre i obraz jest zazwyczaj ostrzejszy niz przy zwyklym podlaczeniu eurozlaczem (scart-em).
poki co, ze zwyklego dvd i duzego tv przecietny fan kina będzie super zadowolony (oczywiście dopóki gdzieś nie zobaczy full hd filmu na full hd telewizorze) :)
jak dla mnie dvd średniej klasy ze skalerem i plazemka "hd-ready" 42-50 cali i nawet z trzech metrów można sie delektować super kinem i być pod wrażeniem
 

lulek

New member
hmm... ja LCD 32 hd ready, wiec wnioskuje ze tez powinno byc ok ;) chociaz nie powiem, mam N w ktorym discovery jest fajne a non stop kino robi wrazenie w hd, i wlasnie chcialbym cos w ten desen osiagnac :p

w takim razie btw co do skalowania obrazu, bedzie roznica pomiedzy obrazem przeskalowanym przez dvd do 720 a obrazem przeskalowanym przez tv do 720?

jest cos takiego jak lepsze i gorsze skalowanie jak sie domyslam?
 
Do góry