11-punktowa korekcja balansu bieli

szyzag123

Member
Witam :)

Robiłem dzisiaj kalibrację od @kiki (z góry dzięki za nią) i chciałbym się zapytać o to, co to jest ta 11-punktowa korekcja balansu bieli? Czy warto ją mieć włączoną, a jeśli tak to na jakim poziomie wzmocnienia?

Z góry dzięki za odpowiedź. :)
 

Pihexur

Member
Witam :)



Robiłem dzisiaj kalibrację od @kiki (z góry dzięki za nią) i chciałbym się zapytać o to, co to jest ta 11-punktowa korekcja balansu bieli? Czy warto ją mieć włączoną, a jeśli tak to na jakim poziomie wzmocnienia?



Z góry dzięki za odpowiedź. :)
Robiłeś coś i nie wiesz co robiłeś? Po drugie, robił ją bezpośrednio na Twoim modelu czy wysłał Ci gotowe ustawienia?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

szyzag123

Member
Wysłał gotowe ustawienia, ale z ciekawości chciałem się zapytać co to jest? Bo ustawione mam, ale chciałem się spytać, czy warto mieć to włączone, a jeśli tak to na jakim poziomie wzmocnienia?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Witam :)

Robiłem dzisiaj kalibrację od @kiki (z góry dzięki za nią) i chciałbym się zapytać o to, co to jest ta 11-punktowa korekcja balansu bieli? Czy warto ją mieć włączoną, a jeśli tak to na jakim poziomie wzmocnienia?

Z góry dzięki za odpowiedź. :)

Przede wszystkim wklepanie presetu to żadna kalibracja.Oczywiscie nie można zakładać ,że w niczym nie pomoże jeżeli WB jest kompletnie skopany na ustawieniach fabrycznych.Pozosatej wtedy nadzieja ,ze róznica pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami jest mniejsza niz ich odchylenie od prawidłowego WB.
11 punktowa korekta balansu bieli jest dokładnie tym czym się nazywa-musisz poczytac co to jest balans bieli wtedy dodatkowe wyjasnienia bedą raczej zbędne.Nie wiem natomiast skąd wziął Ci się ten "poziom wzmocnienia" ? Balansu bieli nie można wzmocnić podobnie jak nie można wzmocnić temperatury barwowej, to parametr określający kolorystykę."Wzmacniać" mozna co najwyżej poszczególne składniki wpływające na jego ostateczną wartosc.
 
Do góry