1080p z USB (pendive)

anndy

New member
Witam,
który odtwarzacz Bluray pozwala na odtwarzanie materiału 1080p popzez usb z Pendriva-a? Film (.mpeg film z kamey) jest bardzo krótki ok 10min. wiec rozmiar Pendriva nie jest problemem tylko czy coś takiego jest w ogóle możliwe. Dzisiaj facet w MM powiedział że pozostaje tylko wypalenie płyty Bluray.
z góy dzięki za pomoc
a
 

anndy

New member
Z PC-ta idzie z tego Pendriva. We właściwościach filmu jest 1440x1080, bitrate 30384kbs

a LG BD370?
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
lukaszalbert napisał:
Poprawcie mnie jeśli się myle ;p

Mylisz się i to bardzo. Prędkość maksymalna USB 2.0 to 480 Mb/s. Strumień danych dla obrazu z płyt blu-ray to około 36 Mb/s. To kilkanaście razy mniej niż zapewnia USB 2.0.:)
 

anndy

New member
anndy napisał:
Witam,
który odtwarzacz Bluray pozwala na odtwarzanie materiału 1080p popzez usb z Pendriva-a? Film (.mpeg film z kamey) jest bardzo krótki ok 10min. wiec rozmiar Pendriva nie jest problemem tylko czy coś takiego jest w ogóle możliwe. Dzisiaj facet w MM powiedział że pozostaje tylko wypalenie płyty Bluray.
z góy dzięki za pomoc
a

Zapomniałem dodać że film jest w kodowany w mpeg 2
 

jankes15

New member
Mylisz się i to bardzo. Prędkość maksymalna USB 2.0 to 480 Mb/s. Strumień danych dla obrazu z płyt blu-ray to około 36 Mb/s. To kilkanaście razy mniej niż zapewnia USB 2.0.:)

Myśle, że nie chodziło o samo USB 2.0 co o szybkość odczytu z Pena. Najszybsze są w stanie odtwarzać z prędkością koło 30Mb/s ale tylko pod koniec swojej pamięci. Zazwyczaj w początkowych sektorach pamięci prędkość to kilka-kilkanaście Mb/s więc moim zdaniem może być problem.
 

Krzych275

New member
Mylisz Mb/s z MB/s (8 Mbit = 1 MB). Jeśli pendrive ma odczyt 10-30MB/s, to jest w stanie odczytać film o bitrate 80-240Mb/s.
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
Masz materiał HDV (1440x1080). Wątpię żeby to było "p", raczej jest "i".
W moim Philipsie 9632, który oficjalnie nie wspiera video z USB, włożyłem taki materiał na penie (trik z supershopdemo) i ruszyło, ale się tnie bo chyba USB telewizora nie wyrabia.
Ten sam materiał przetworzony do 1280x720 "prawie" idzie.

Jestem przekonany że każdy BD player który ma możliwość włożenia pena z video spokojnie poradzi sobie z tym materiałem bo jest to stadardowa rozdzielczość formatu HD (jedna z kilku).
 
Do góry