1080p czy 1080i.Oglądanie programów TV HD

ernet

Active member
Bez reklam
Witam, mam NC+ i dekoder MediaBox, gdzie istnieje możliwość ręcznego ustawienia obrazu na
1080p lub 1080i. Którą rozdzielczość wybrać, aby obraz był jak najlepszy ?
Oczywiśćie TV Led podłaczony do ampli przez HDMI a z ampli do TV przez HDMI.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Ciekawe bo my wszystkie materiały robimy w 1080p i wyglądają na ruchome ale może mam coś ze wzrokiem :lol:.

Jeśli chodzi o zadane pytanie to 1080i - tak nadają telewizje.
 

Prokop

New member
Bez reklam
1080P jest formatem dla obrazów statycznych, w tym formacie obrazy dynamiczne będą się przycinać (chodzi o bitrate dla kumatych).
To dziwne bo filmy są nagrywane w tym właśnie formacie, i się nic nie przycina.
Żeby inni głupot nie powielali, ta teoria jest nieprawdziwa.
PS. Dla "kumatych" dobre hehe
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Ciekawe bo my wszystkie materiały robimy w 1080p i wyglądają na ruchome ale może mam coś ze wzrokiem :lol:.

Jeśli chodzi o zadane pytanie to 1080i - tak nadają telewizje.
......Telewizje to raczej nadają tylko w 720i i tunery to skalują do 1080i, do tego bitrate 6 mb/s i mamy takie lepsze DVD:confused:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
1080P jest formatem dla obrazów statycznych, w tym formacie obrazy dynamiczne będą się przycinać (chodzi o bitrate dla kumatych).


Co to znaczy to prawda czy jakaś bzdura

1080i czy 1080p na TV są bardzo podobne, łatwiej transmisje robić w 1080i nie ma potrzeby stosowania 1080p, różnicy na TV nie zobaczycie, sam ma te samy ateriały nagrane w i i w p i nikt praktycznie nie nie widzi różnicy.
 

ernet

Active member
Bez reklam
No właśnie. Moje wątpliwości wzbudził fakt czy materiał nadawany w 1080i można poprawić ( jakość obrazu ) przez oglądanie go ( taką możliwość daje dekoder Enki ) w 1080p. Rozumiem,że - nie.
 

fluid

Banned
Seba_Fan - totalne bzdury opowiadasz co do tych niedostrzegalnych roznic.
Calkiem niedawno polsat pocisnal Avatarem oczywiscie w 1080i i ogladac sie nie dalo ! Ze mam Avatara na blu ray to z czystej ciekawosci zatrzymalem sie na tym kanale na chwile i tak sobie porownalem jakosc - ktora jest bez dyskusyjna i nie ma tu nawet co porownywac ! Poprostu 1080p to zupelnie inna bajka :Dw rozdzielczosci 1080i ten filmacz wygladal slabo !

ernet - ja rowniez mam dekoder n.ki i nie ma w nim opcji cyfrowej przerobki sygnalu na 1080p .
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Seba_Fan - totalne bzdury opowiadasz co do tych niedostrzegalnych roznic.
Calkiem niedawno polsat pocisnal Avatarem oczywiscie w 1080i i ogladac sie nie dalo ! Ze mam Avatara na blu ray to z czystej ciekawosci zatrzymalem sie na tym kanale na chwile i tak sobie porownalem jakosc - ktora jest bez dyskusyjna i nie ma tu nawet co porownywac ! Poprostu 1080p to zupelnie inna bajka :Dw rozdzielczosci 1080i ten filmacz wygladal slabo !

ernet - ja rowniez mam dekoder n.ki i nie ma w nim opcji cyfrowej przerobki sygnalu na 1080p .
Miałem TurboBoxa i nie pamiętam czy była taka opcja wyboru 1080p.
Teraz mam MediaBoxa i mam taki wybór ( przez naciśnięcie "*" na pilocie ). Tak czy tak, czy do oglądania telewizji w HD ( nadającej, jak wiemy w 1080i ) warto przełaczyć - Twoim zdaniem - dekoder na stałe na 1080p ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
fluid
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę bitrate z jakim film jest nadawany w TV. W Polsce często jest to wartość bardzo niska...Ma to się nijak do tego co mamy na dobrze wydanej płycie Blu-ray - np. wspominany Avatar!
 
Ostatnia edycja:

fluid

Banned
Jasne ze warto , jezeli masz ta mozliwosc to sprobuj i sam sie
przkonaj , co do N-boxa to nie ma takiej opcji - no przynajmniej w tym pudelku ktore mam ja .

marciniozo - zgadza sie ale tak czy siak to 1080p jest gora , tu nawet nie ma o czym dyskutowac
podobnie jak z zanizanymi wartosciami wszelakiej masci u nas w pl .
 
Ostatnia edycja:

negatyw001

Member
Odświeżam temat:
A jak to wygląda anno domini 2021?
Mam Technistara K1 (kablówka) i myślę o zamianie na K2, który obsługuje 1080p. Będzie lepiej, czy obraz będzie mniej płynny?
 

SDman

Banned
Posiadam Technisata HD K2 z 2009 roku
Obraz na większości programów HD jest fantastyczny oczywiście to nie tylko zasługa dekodera ale również dostawcy.
https://www.dropbox.com/s/3d13f9rs5kdpmlf/PilkaN_.m2ts?dl=0

Na Euro nie stroiłem kanałów dla TVP1 4K, bo jakość transmisji była fantastyczna (lepsza od załączonego materiału) na kanałach TVP1,2 HD czy TVP Sport.
Oczywiście TV 55" ze świetnym skalowaniem jednym z najlepszych na rynku.
 
Do góry