1080i/p Hyundai Q320 oraz Sony RDR-HX750/Pioneer dvr-555h

xideen

New member
Witam Szanowne Grono,
Nie mogłem się zdecydować w jakim dziale umieścić ten post mam nadzieję że tu może być bo to takie sprawy z pogranicza LCD i Kina. Przechodząc do meritum.
Po przeczytaniu wielu postów na temat nagrywarek DVD na placu boju zostały dwie: Sony 750 i Pioneer 555.
Pozostała chyba jeszcze jedna sprawa do rozstrzygnięcia (chyba nawet gdzieś to już było ale nie mogę odszukać). Mianowicie głośność.
Słyszałem że Pioneer jest głośny lub głośniejszy od Sony, czy to prawda ?
Generalnie sprzęty są na podobnym poziomie może poza przetwornikiami ale nie wiem czy różnica 10/12bit jest na tyle ważna żeby dopłacać do Pioneera, jeśli tak proszę o opinie.

Kolejna sprawa chyba nawet istotniejsza to kwestia sygnału do LCD. Zakupiłem niedawno Hyundaia Q320, on na złączu HDMI przyjumje sygnał m.in: 720p i 1080i. Pytanie jest takie czy jeżeli będę próbował połączyć którąś z tych nagrywarek do LCD przez HDMI to zadziała czy nie ?
Z tego co czytałem one na wyjściu mają 1080p a mój tv tego nie obsługuje. Czy wogóle będę miał możliwość podłączenia po HDMI czy nie ?

Bardzo proszę o odpowiedź gdyż jeżeli się nie da to być może wymienie LCD na coś innego (jeszcze mam kilka dni na taki ruch) chociaż w tej cenie to nie wiem czy znajdę coś lepszego. Jeżeli kogoś interesuje opinia o tym TV to chętnie się podzielę tą wiedzą.
Dzięki, czekam na odpowiedź (niecierpliwie).
Xideen

ps. Czy są wogóle telewizory HD Ready które przyjmują sygnał 1080p ?
 

timbot

New member
Bez reklam
wiele (wiekszość?) obecnych hd-ready przyjmuje sygnał 1080p,
co do nagrywarek, chociaz maja wyjscia 1080p, to na 99,99% mozna ustawic sygnał jaki ma wychodzić, czy ma to być 720i/720p/1080i/1080p, w specyfikacji podają1080p, jako maksimum możliwości skalowania
 

xideen

New member
To co koledzy pomożecie która z nich jest głośniejsza ? Czy musze jeszcze raz przeszukać wszystkie wątki.
 
Do góry