1024x720 co zyskuję?co tracę?

szpila9

New member
Zakładam, że właśnie kupiłem TV Panasonic PV80 37" (tak chcę zrobić).
Rozdzielczość 1024x720 (rachunek 1024/720=1,42, a nie 1,77)
Czy to napewno hd ready?
Dla sygnału SD - chyba idealny TV, co jednak gdy postęp HD Ready tv postąpi nieco szybciej, a może pojawi się u nas Full Hd wreszcie?

Co zyskam i co stracę na takiej rozdzielczości?

Prosze o informację!
Dzieki!
 

kaede

New member
Rozdzielczość TV nie ma nic wspólnego z hasłem HD ready. Część z pierwszych telewizorów HD ready miało rozdzielczość 852x480. Każdy TV, który potrafi przyjąć na wejściu sygnał 720p i 1080i może korzystać z oznaczenia HD ready, a jeśli wyświetlacz ma 1080 linii to jest określany jako FullHD.
Proporcja rozdielczości 1024x720 jest inna od 1,77 ale TV jest 16:9, po prostu pixele na ekranie są prostokątne ( szersze w poziomie ).
Przy wielkości ekranu 37 dla odległości, którą podaleś w innym wątku (3m) nie zobaczysz większej ilości szczegółów na TV Full HD nawet jeśli podasz na ten TV sygnał 1920x1080.
 
Ostatnia edycja:

szpila9

New member
Dziekuję!

To mi wiele, wiele wyjaśnia.
Oznacza to, że spokojnie mogę kupić 37" z rozdzielczością 1024x720 i nie zauważę znaczącej utraty jakości a jednoczesnie zachowam proporcje 16:9 i TV przez najbliższe lata powinien być w pełni funkcjonalny.

DZIĘKUJĘ!
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli masz około 3 metrów od TV, to zastanów się nad 42 calami. Będzie świetnie, jeżeli Ci tylko finanse pozwolą. PZDR
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Proporcje zachowasz. Po prostu telewizor wie, jak to wszystko przeskalować. Jeśli chodzi o rozmiar, popieram przedmówcę.

ArtS :)
 

Eskulap

New member
Wręcz odwrotnie

Wręcz odwrotnie! Full HD kupuje się jak siedzi się blisko przed telewizorem, a jeśli daleko to oko ludzkie nie jest w stanie zobaczyć tej rozdzielczości:eek:k:
 

szpila9

New member
czyli? jakie 42" z Panasa kupić?
doradzicie coś?
1024 czy jednak przyszłościowo 1920?
przyszlosciowo - pewnie wzgledne stwierdzenie.

Pozdrawiam!
 

sittek

New member
szpila9 dziś własnie pooglądałem sobie zwykły film dvd ze żródła w postaci Denona dvd 1940. Zapewniam Cię, obraz przepięknie krystaliczny i ostry (ech ta czerń !!!) i nie w głowie mi bluryje i Full HD. Naprawdę dla mojego oka to miód (i serca) i dywagacje na temat czy 1024 czy 1920 są w tym przypadku....... niestosowne. Trzeba to po prostu zobaczyć :)
 

hdtvap

New member
Kup 42 Cale

Mam Panasonic TH-42PV80 - oglądam z 2.7m - jest ok
Jeżeli kupujesz na "lata" to sugeruję 42 cale

ps
zadbaj o dobry sygnał
 

szpila9

New member
Kupuję na lata, ale boję się, że 42" to bedzie za duży mebel (?)
Waham się między 37 a 42...
Ale to już chyba ostatni dylemat, poza niezmiennym zwanym potocznie ŻONĄ ;)
 

sittek

New member
czasami pomimo wszelkich logicznych czynników WAF jest nie do przejścia...:)
i nie wiadomo dlaczego tak się dzieje
 
Ostatnia edycja:

magik1973

New member
szpila9

Oglądam w przybliżeniu z takiej samej odległości jak Ty.
Po zakupie TV, jak dojechał do domu ogarnęło mnie PRZERAŻENIE!
Pudło zajmowało cały pokój. Po wyjęciu z kartonu i postawiemiu na stoliku nie było już tak źle. Po kilku dniach oglądania ( a przesiadłem się z 28 calowego Philipsa ) żałuję, że nie dołozyłem parę groszy i nie kupiłem 50 cali.:grin:
Wielkość telewizora robi wrażenie tylko na początku.
Pozdrawiam8)
 
Do góry