100hz czy full hd

mer123

New member
Witam.
Mam pytanie czy do konsoli xbox360/ ps3 lepiej wybrać tv. z full hd czy z technologią 100hz ??
Jutro jade po tv. , kilka dni temu bylem juz zdecydowany na Panasonica TX-37LZD70F , jednak miałem problem ze znalezieniem go we Wrocławiu , więc zacząłem czytać na nowo i pojawił sie kolejny dylemat ( jak w temacie :)
Teraz zastanawiam sie czy lepiej kupić SHARPA RD2E ze 100hz czy SHARPA LC-37X20E z Full HD. A może jakiś inny ??
POMOCY!!!!
 

motobartcompany

New member
Przy 37 calach trudno zauważyć "Full HD"

100 HZ w Telewizorze który wymieniłeś powoduje Efekt "halo" robi się poświata nad postaciami, być może będzie ci to przeszkadzać. Moim zdaniem 100 HZ w grach się nie sprawdza.

Jeżeli ci nie przeszkadza całokowicie błyszcząca obudowa to zastanowisz się nad Samsungiem M87 lub dużo tańszym r81/82b?

Testowałem te telewizory w grach i naprawdę znakomicie współpracują z konsolą. Smużenie prawie nie występuje, są naprawdę dobre w grach.:)

 

mer123

New member
w koncu

Znalazlem sklep we wroclawiu ktory ma ostatnia sztuke panasonica TX-37LZD70F :)
Co lepiej Samsung czy Panasonic ??
 

maver_79

New member
mer123 napisał:
Znalazlem sklep we wroclawiu ktory ma ostatnia sztuke panasonica TX-37LZD70F :)
Co lepiej Samsung czy Panasonic ??

czesc. nie wiem jak panasonic, ale siedze wlasnie na urlopie i katuje swojego Samsunga M87 grami. polecam ten LCD jesli chodzi o gierki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gierki lepiej jednak graja na 100 Hz. Bo szybkość to decydująca wartość dla gier. Dziś testowalismy właśnie 42 XL2 , Plazma Pioneera 428Xd, 42 Z 3030 Toshiba. I jakość wręcz do zazdrości na grach Xboxa . Dziś testowalismy moto GP 2007 - to bardzo szybka gra.
Rzeczywiście Samsung do gierek jesst extra ,ale Panasonic ma lepszą wyrazistość rysowania obrysu na ekranie na grach.Ale jesli będziesz oglądał zwykłe programy w SD - Samsung gra gorzej.
Ale do gier możesz zakupić nawet 42 RD 2 Sharpa.
Ale jesli siadasz bliżej ekranu to - full hd zrobi na Tobie większe wrażnie.
 

mer123

New member
dzieki

Dzieki KIKI
Czytałem posta w którym napisałeś że panas ma bardzo dobrą matrycę dzięki czemu świetnie odwzorowuje kolory , ale nie mogłem nigdzie znaleźć inf. na temat jak zachowuje sie on po podłączeniu do konsoli. Zamieściłeś świetne fotki z porównania samsunga i Loewe, wygląda to imponująco ale tam również nie było niczego odnosnie konsoli.
Podsumowując : jeżeli chodzi o tv to tylko N-ka ( ale nie za często ) gł. XBOX360 - więc co lepiej . Większość mówi że Samsungi do gier sa idealne , aktualnie też mam Samsunga i nie narzekam , ale nigdy nie widzialem w akcji panasa albo hitachi z matrycą IPS więc sam już nie wiem.
Z kolei znalazłem użytkownika Samsunga, który b. się zawiódł na ww. modelu
cyt.
"- Jak właczam film Blu - ray na PS3 ( bond) obraz sie załamuje , przy dynamicznych scenach. Wyglada to fatalnie , wszystko pieknie , jak na statycznych scenach za chwile ruch i załamanie (nie nadąża ?). ( przy grach tekze zauważyłęm taki efekt - Pes ( jak zawodnik biega - to widac takie załąmywanie miedzy nim a murawa.)"

Pytanie do maver'a 79 .
Grasz na konsoli czy na PC ?? Jak wygląda sprawa z przesyłaniem obrazu FULL HD .Pójdzie po componenicie ? Spotkałeś się z kiedyś z załamywaniem obrazu , lub smużeniem ??

POZDRAWIAM

 

mer123

New member
42 Z 3030 Toshiba

... 42 Z 3030 Toshiba
niepotrzebnie chyba wspomniałeś o tym tv :)
PODOBA MI SIĘ!!
No i stało się .... miało być 4,5tys poźniej 5tys a skończy sie na ponad 6tys
Skoro Moto GP Radzi sobie bez zarzutów to reszta pewnie też będzie ładnie grała.
dzięki wielki za pomoc , podziele sie wrażeniami
 

mer123

New member
Le40m86bd

moj ostateczny wybor padl na LE40M86BD.
Chcialem Panasa , Sharpa - nie bylo we wrocławiu.
Zabrałem kosole do sklepu podłączyłem pod Samsunga i szok!! Nawet sie nie zastanawiałem.
Dzisiaj jestem po całym dniu testów i każda gierka działa znakomicie.
Płynność , kolory , no i FULL HD!!
Dzieki za rady !!
pozdrawiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Witaj. Może byś coś wiecej powiedział o tym samsungu, poniważ myślę bardzo o nim tylko 46 cali, jaki masz sygnał, jaki jest odbiór po tym sygnale, z jakiej odległości oglądasz.
Pytam bo tez miałem miałem kupować w przedziale 40-42 cale, ale z tego co wyczytałem - jak masz już upatrzony to weź większy bo za miesiac będziesz żałował że nie wziąłeś większego a do tego się szybko przyzwyczaisz.
Pozdrawiam
 

noise

New member
Ja wlasnie zamierzam kupic lcd do xbox360 i jestem po lekturze watku na innym portalu (gdzie bardzo chwala nasz za jakosc - i slusznie)

http://forum.xboxonline.pl/viewtopic.php?p=139062#139062

A tam slysze ze duze lcd slabo sobie radza i ze generlanie fullHD na xboxe fatalny wybor i ze obciaza to za mocno xboxa360

"Aby naświetlić sytuacje duża matryca a mała matryca co lepsze, mój kolega co posiada x360 z co najmniej 1.5 roku jechał dotychczas na LG 32 cale, pare tygodni temu przesiadł sie na Sharpa 42 fullHD. Okreslił to w dość krótki sposób, duzy ekran jest beznadzejny nawet FHD, mówił, że zdecydowanie gorzej wygląda wygładzanie, a jeżeli gra obsługuje 1080p, to odbywa się to poprzez sprzętowe skalowanie. Opowiadał również, że tektóry traca na jakości. "

Co o tym myslicie?
 

Rudeford

New member
noise napisał:
Aby naświetlić sytuacje duża matryca a mała matryca co lepsze, mój kolega co posiada x360 z co najmniej 1.5 roku jechał dotychczas na LG 32 cale, pare tygodni temu przesiadł sie na Sharpa 42 fullHD. Okreslił to w dość krótki sposób, duzy ekran jest beznadzejny nawet FHD, mówił, że zdecydowanie gorzej wygląda wygładzanie, a jeżeli gra obsługuje 1080p, to odbywa się to poprzez sprzętowe skalowanie. Opowiadał również, że tektóry traca na jakości.

Jakby na to nie patrzeć to im większy TV tym bardziej widać niedoskonałości obrazu czy nawet strukturę(przy stałej rozdziałce). Jeśli TV głównie do X360 to tylko HD ready i przy odległości max 2,5m optymalny rozmiar to 37”(sam tak mam). Co do 100Hz to nie chce się wypowiadać kompetentnie;) ale nie widzę znaczącej różnicy między grami na 100Hz a bez. Przesiadka z JVC 32G80 na 37P80 i ten drugi ma tylko troszkę lepsza ostrość podczas szybkiego ruchu kamerą. SD to juz co innego.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mer123

New member
samsung

Generalnie jezeli chodzi o ogladanie tv to podlaczylem go tylko raz do N-ki.
Jakos ( jak dla mnie ) bardzo dobra.
Tv. ogladam (gram) z odleglosci ok 2,5m.
Nie wiem co moge doradzic odnosnie wielkosci , ale mialem wczesniej Samsunga 42" i wcale mi nie przeszkadza ze teraz zmienilem do na 40" - mysle ze to jest raczej kwestia gustu.
Jezeli masz jakies pytania moze pisac na priva - jednak odpowiedziec bede mógł tylko jutro poniewaz jade za granice i wroce dopiero przed świętami. Pozdrawiam
 
Do góry