100hz, 46" - co wybrac?

thugnigga

New member
witam,
jakis czas temu mialem juz wybrany telewizorek sony KDL 46w4500.. mial wszystko co chcialem.. ale potem wyczytalem ze ma strasznie dlugi czas reakcji matrycy (8ms?) przy duzo mniejszej reakcji samsunga ktorego mam juz 2 lata..
czy faktycznie tak jest?
pokazalo sie teraz kilka telewizorow z podswietleniem LED.. i znowu dylemat - czy warto doplacic?

doradzcie co mozna w przedziale cenowym podobnym do 46W4500 kupic? czy moze warto jednak nabyc sony (moze ten czas reakcji jest informacją niepoprawną?)
- musi byc 100hz conajmniej
- 46''
- "jak najczarniejsza czerń"
- opcja włączania i wyłączania tv o okreslonym czasie
- najlepiej ruchoma podstawa
z gory dziekuje za pomoc :)
 

Melono

New member
Le46a786

Cześć,
bardzo długo przymierzam się do kupna TV i po przeczytaniu miliona postów na forum :-D, testów w sieci zarówno tych z naszego pięknego kraju jaki i spoza jego granic polecam Ci Samsunga LE46A786.
 

thugnigga

New member
Melono napisał:
Cześć,
bardzo długo przymierzam się do kupna TV i po przeczytaniu miliona postów na forum :-D, testów w sieci zarówno tych z naszego pięknego kraju jaki i spoza jego granic polecam Ci Samsunga LE46A786.


ten jest ok tylko nie pasuja mi 3 rzeczy - blyszczaca matryca, input lag w konsolach, niepewny dekoder mpeg4...
cholera jasna czy jeden producent nie moze zrobic dobrego telewizora do wszystkiego?:|
 

Melono

New member
Rzeczywiscie posiada mpeg2 ale zawsze możesz dokupić za niewielkie pieniądze dekoder. Co do inputlaga ,na forum jest mnóstwo osob które wogóle nie widzą tego problemu natomiast twierdzą że gra im się wyśmienicie! Co do błyszczącego ekranu to niestety fakt. Jednak za tą kasę led z takimi możliwościami to rewelacja!
 

ableo

New member
Samsunga LE46A786

Jestem tego samego zdania od 3 dni cieszę się Samsunga LE40A786 wcześniej ponad miesiąc zastanawiałem się nad innymi modelami np: sony 40W4500 i sony 40Z4500 sony X4500 oraz wiele innych to oprócz pierdół typu mpeg 4, divix itp. nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz. Czerń ma dużo lepszą od Sony porównywana tylko z serią X4500 na lampach LED (lepiej świecą oraz Philips 9803 mój faworyt ale nie ta cena). W kanałach SD tylko sony 40Z4500 z 200 hz przewyższa tego samsunga w SD inne porównywalne. Dźwięk lepszy jest w soniaczach. Ja filmy puszczam przez kino domowe więc i tak z głośników korzystam do innych programów.

Co do mpeg 4 to jak system ruszy w Polsce, kupię sobie dekoder za 200 zł albo kartę CI z mpeg 4 i po krzyku. Dla mnie liczy się tylko obraz i w tej konkurencji, bezkonkurencyjny w tej cenie jest tylko modele A786 na LED.
Najlepiej porównaj sobie w sklepie z innymi modelami, ja tak zrobiłem i od razu wiedziałem co wybrać. Dodam na koniec, że dużo można osiągnąć przez odpowiednią kalibrację TV z menu jaki i w trybie serwisowym.

Pozdrawiam
 

wowoz

New member
Czy każdy LCD na led-ach ma świecącą matrycę, czy występuje to tylko w samsungach?
Oglądałem wczoraj ww. samsunga w Euro. Obraz naprawdę ładny. Ale czy lepszy niż w sony, trudno powiedzieć. W sony w4500 (w4710) lepiej chodzi 100hz (płynniejszy obraz przy szybkim ruchu). ponadto ma dużo ładniejszą obudowę (cienkie ramy, u samsunga dosyć grube) no i te 5 lat gwarancji.
 

ortax360

New member
Witam

Czas reakc. matrycy ( na dzien dzisiejszy ) nie ma nic do szybkosci wyswietlanego obrazu czysty marketing . 8ms jest ok przynajmniej nie sciemnia 6,3,2 itd :D . Ba nawet ma wiecej niz 8ms . Zalezy jaka metoda robione były pomiary .

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry