100 Hz czy full HD

fotis

New member
Co wybrać:
KDL-32D3000 z technologią 100HZ, HD ready
czy
sony KDL-32W4000 full HD (bez 100HZ, ale ma mpeg-4)

Może jakieś propozycje z innej firmy?

Jakie masz warunki - wielkość pokoju 6x4
jaki sygnał - kablówka analog, w przyszłości blu-ray, może jakaś TV cyfrowa
jaka odległość od ekranu - 3-4 m
jakie urządzenia do podłączenia - DVD, w przyszłości blu-ray
jaka klasa cenowa - 2000 - 2500 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy - po południu, w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju - średnie
ile osób zasiada przed telewizorem - 2
Jaki masz ulubiony program - TVN, Discovery, Eurosport
jaki masz telewizor - stary
Ma stać czy wisieć - stać
Co Cię wkurza w telewizorach - smużenie

TV będzie używany tyle lat ile wytrzyma, bez wymiany na nowe modele.
A może przy moim sposobie używania tv wystarczy jakaś słabsza i tańsza technologia np. Sony V4500?
Przeczytałem wątek o 100Hz (zablokowało mi dodanie linku bo jeszcze nie napisałem 5 postów) i trochę jestem skołowany. Może są modele 32' które łączą obie te technologie i lepiej inwestować w takie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy tej odległości płynność ma mniejsze znaczenie. Ja sięgałbym po Sony
32 W 4000
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741

czerń jest poprostu czarna.
p1040879jh5.jpg
 

szpigiel9

New member
Przy 32 calach wolał bym na 100% HD Redy ze 100Hz. FullHD przydało by się jak by był to duży TV i miał bym super sygnał BR, playstation 3.
 

p.stasiak

New member
Z 3, 4 metrów 32 calowy telewizor będzie za mały, szczególnie gdy chodzi o obraz w HD. Ja wybrałbym model W - to mimo wszystko nowsza seria, z lepszą technologią. Ważne też że jest to Full HD (piszesz o br). Mpeg4 Ci się przyda póki co tylko jeśli mieszkasz w jednym z dużych miast (cyfra naziemna), no chyba, ze planujesz telewizor na długie lata.
 

fotis

New member
Telewizor ma rzeczywiście służyć długie lata. Mieszkam w Wawie. Wybierając chcę myśleć przyszłościowo, bo mam dostęp do różnych ofert. Na razie odbieram chello analogowe, ale planuję zamienić albo na chello cyfrowe albo na inną. Może przy okazji co warto wybrać? Na pewno będę oglądał filmy na blu-ray.
A jeśli chodzi o model sony to w końcu na co stawiać na większy TV z full HD? Czy wtedy płynność będzie miała znaczenie?
Obowiązuje mnie ograniczenie gotówki. Wiem, że są lepsze droższe modele z górnej półki ale wolę wybrać rozsądnie w podanych granicach.
 

meduza88

Banned
ja bym zainwestowal w full hd juz na przyszlosc.100hz naprawde jest prawie niezauwazalne.Ja wybralem 32 cale.Mam 3 metry do tv.Moze i lepszy bylby 37 ale przynajmniej nie widze pixeli i zaklocen.Jedyne co mnie denerwuje to brak funkcji autoformatowania obrazu jak w Panasonic.Sony potrafi jedynie odroznic 16:9 od 4:3.Mam N i musze przyznac ze czesto trzeba zoomowac od reki a szczegolnie kiedy nadawany jest program 4:3 letterbox w tedy daje zoom a kiedy jest zwykle 4:3 to daje smart.Jest w dekoderze opcja "rozciagnij" ale w tedy obraz 4:3 letterbox po zoom jest o wiele brzydszy.Mam nadzieje ze juz niedlugo wszyscy przejda na 16:9
 

tdrk14

New member
odp

Fotis, bierz 40W4500 będziesz z niego bardzo zadowolony mam go od września i nie zawiodłem się na tym modelu i co najważniejsze telewizor jest bardzo przyszłościowy i na długie lata będziesz miał spokój.Dobrze Ci radzę.
 
Do góry