10-bitowy panel czy BE3 ?

Henryk55

New member
Witam, na co postawilibyście mając do wyboru W5500 lub Z4500 w rozmiarze 46?
Podstawowym kryterium jest jakość obrazu, ja skłaniam się raczej do modelu z panelem dziesiąciobitowym.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Każdy się chyba domyśla, że przy ocenie TV najważniejszym kryterium jest jakość obrazu ale nie każdy jest się w stanie domyślić jakiego obrazu od LCD oczekujesz: jakie źródło sygnału, jaki materiał oglądasz, jaka odłegłość do TV itp.

Daj nam szansę, abyśmy mogli Ci pomóc i podaj więcej danych.
 

Ares78

New member
Witam, na co postawilibyście mając do wyboru W5500 lub Z4500 w rozmiarze 46?
Podstawowym kryterium jest jakość obrazu, ja skłaniam się raczej do modelu z panelem dziesiąciobitowym.

Tak jak napisał kola01 trochę brakuje dokładniejszych informacji, 10 bitowy panel nie jest aż tak znowu widoczny, pomiędzy tymi dwoma modelami masz bardziej znaczące różnice. Ztka dobrze się spisze przy lepszych źródłach sygnału, a już na pewno idealny wybór do konsoli, input lag niski, można włączyć 200hz podczas gry, bez zwiększania na potęgę opóźnień. W5500 za to lepiej spisze się przy sygnale SD- ta różnica wynika z nowszego procesora obrazu.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Z4500 obsługuje x.v.Colour , a W5500 nie.
Jeżeli masz lub planujesz zakup kamerki która obsługuje ten standard to bierz Z4500, jeżeli tylko do oglądania TV to różnicy w obrazie nie zauważysz.
SD będzie nawet lepsze na W5500.
 

kapsell

New member
Bez reklam
sony...

jesli tak ci potrzeba tych bitow to jvc ma o ile mnie pamiec nie myli 14 bitowe matryce w dv1.
v i z to inne tv sa dobre ale zalezy co na nich chesz ogladac.
 

MAdam

New member
Jeśli na prawdę nie jesteś "zawodowym graczem" to W5500 da Ci więcej przyjemności z oglądania. Miałem te 2 tv w 46 calach obok siebie. Różnica na niekorzyść w5500 w input lagu to 30ms w trybie gry i w ogólnym z włączonym motion flow na max też. Po za tym wg mnie tylko kąty i czarny pod kątem wypadał lepiej za Z4500, a reszta gołym okiem na plus dla W5500. Bardziej obraz podobał mi się na W5500. SD z dobrym bitrate z 3 metrów wygląda jak HD. Nawet płynność lepiej mi wpadła w oko. Na W5500 znacznie mniej było artefaktów przy motion flow na max. Clouding był na obydwu modelach, aczkolwiek za Z4500 ciut mniejszy, ale to już zależy od konkretnego egzemplarza. Smużenie na z4500 i W5500 dokładnie takie samo, czyli dość duże. Jednak przy oglądaniu tv tego nie widać zbyt mocno. Podsumowując: wg. mnie BE3 więcej znaczy niż 10 bit ;)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jako, że Henryk55 nie zaszczycił nas większą ilością danych to powiem krótko: jeśli do sygnału HD (bluray, Xbox 360, PS3) to kupił bym Z4500. Jeśli jedynie do sygnału SD to wybrał bym W5500.
 

Ares78

New member
Nom, różnica cenowa pomiędzy z4500, a w5500 jest stosunkowo niewielka, do z5500 trzeba jednak już sporo dołożyć. Co do spostrzeżeń to w dużej mierze pokrywają się z tym co pisze MAdam, zastrzeżenia mam jedynie do 200hz, przy słabszym sygnale faktycznie lepiej nie ustawiać na poziom wysoki,, przy lepszym źródle i zwłaszcza w grach jak najbardziej można się pokusić o ustawienie na maksimum motionflow. Oczywiście jest też opcja poczekania co nowe modele będą miały do zaproponowania (pierwsze wchodzą już w lutym).
 

Henryk55

New member
Dziekuję Kolegom za wszystkie sugestie, byłem chwilowo daleko od netu i nie mogłem się ustosunkować na bieżąco do odpowiedzi.

@kola1
tylko telewizja: SD i HD z satelity, HD z płyt, żadnych gier
@kapsell
bitów jako takich mi nie potrzeba, szukam rozwiązania które pozwoli uzyskać najlepszą jakość obrazu
@MAdam
O takie porównanie mi chodziło, dziękuję!
@kapsell
Stronę sony.pl odwiedzałem i wiem że Z5500 rozwiązałby dylematy, ale jest dużo droższy. Chciałem poznac opinię użytkowników obu modeli, a nie suche dane od producenta.
@Ares78
Czy uważasz, że 200Hz jest zbędne jeśli NIE używa się TV jako wyświetlacza do gierek?
 

mat00

New member
Zależy na co się patrzy na wygląd czy na specyfikacje.Chociaż między 200hz a 100hz wielkiej różnicy nie ma to ja bym wziął Z4500;-).
 

Ares78

New member
200hz w grach tez nie robi wielkiej roznicy, 100hz w zupelnosci wystarcza.

Eh ktoś zapomniał o jednym ważnym parametrze w przypadku gier... Input lag, widzisz w przypadki w5500 i włączonym motionflow opóźnienia są dość wysokie i utrudniają grę (dlatego w trybie gra ta opcja jest wyłączona), z4500 słabiej obrabia SD (BE2), ale w zamian IL waha się w granicach 0-10ms i włączenie układu kompensacji ruchu nie podbija go do wysokiego poziomu...

Henryk55- różnice docenisz jeśli oglądasz sport, bądź w część scen (zależy od filmu), do tego dochodzą wspomniane gry. Opcja dobra jeśli jesteś wrażliwy na wszelkie przejawy judderingu.
 

MAdam

New member
Input lag 46Z4500 kontra 46W5500

Po lewej Sony 46Z4500 po prawej Sony 46W5500. Pierwsze zdjęcie na trybach GRA, Drugie foto to tryb ogólny z włączonym motion flow na max
 

Attachments

  • 46Z4500 46W5500 gra.jpg
    46Z4500 46W5500 gra.jpg
    77 KB · Wyś: 54
  • 46Z4500 46W5500 og.jpg
    46Z4500 46W5500 og.jpg
    81 KB · Wyś: 50

MAdam

New member
Input lag Sony 46W5500

Do pomiary użyty prosty szybki model Asus 19 cali (różnica plus 2 ms w stosunku do crt samsung).
Na pierwszym zdjęciu Sony 46W5500 jest w trybie GRA, na drugim Sony 46W5500 w trybie Ogólnym z motion flow na max.
 

Attachments

  • 46W5500 gra.jpg
    46W5500 gra.jpg
    93,4 KB · Wyś: 54
  • 46W5500 og.jpg
    46W5500 og.jpg
    82,7 KB · Wyś: 41

MarcoSS

New member
Nie tworząc nowego wątku podepnę się do tego. Stoję przed podobnym wyborem a mianowicie porzuciłem w5500 na rzecz WE5 vs Z4500 w wersjach 46". Teraz pojawia się to samo pytanie - który lepszy ? Do telewizora podłączona będzie N'ka i prawdopodobnie PS3 (na początku w stronę BluRay później gry). Ważna jest dla mnie multimedialność ale braki w Z4500 uzupełnia PS3.

Strony, które używałem do porównań (nie mogę jeszcze załączać linków)to :
DigitalVersus
AlaTest
i główna Sony

Nadal nie mogę się zdecydować... Wcześniej rozważałem jeszcze inne marki ale poczytałem trochę i wychodzi na to, że LCD w przeciwieństwie do CRT mają dosyć dużą awaryjność, tzn. praktycznie w każdym wątku ktoś pisze, że jego LCD wylądował w serwisie. A Sony obecnie daje 5tkę gwarancji za free. W innych markach można by ją rozszerzyć w niektórych sklepach ale koszt takiej operacji to często 1/5 ceny tv - w zależności od sklepu mniej więcej od 10% do 20%. Poprawcie mnie jeżeli się mylę...

LCD które rozważałem ale zrezygnowałem z w/w powodu to:
Phililps PFL8404
Toshiba 47Z3030 D

Pomóżcie :)
 

kapsell

New member
Bez reklam
gwrancja

No coz taki jest ten swiat, nic nie jest wieczne. A zaawansowany sprzet tym bardziej (zreszta sprzed HI-FI nie jest wyjatkiem, vide samochody). Psuje sie wszystko, oczywiscie niektore modele maja wieksza awaryjnosc inne mniejsze, ale nie ma reguly. Zwroc uwage jak serwis traktuje klientow.
 
Do góry