1,8-2,2k/37-40'/LCD LED/

maxloo

New member
1. Odległość od ekranu: ok 2,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: pokój parterowy od strony południowej, TV będzie stał zimą tyłem do okna, latem przodem do okna (3,5m do okna)
3. Jak duży jest pokój: 3,6 x 2,2
4. Preferowana technologia:raczej LCD matowy
5. Jaki masz obecnie telewizor: 21' pudełkowy, rodzice posiadają Samsung LE32C650
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: TV będzie używany do naziemnej telewizji cyfrowej
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: przeważnie wieczorami, weekendy dzień-wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: duża lampa, delikatne światło
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: nie rozumiem pytania (jeśli chodzi o efekt teatru to go nie chce)
10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej mat, bo TV będzie czasami stał przodem do okna
11. Preferowana wielkość telewizora: 37-40'
12. Preferowana marka: nie jestem przywiązany do jednej marki, liczy się jakość obrazu i niezawodność
13. Czego nie lubisz w telewizorach: jak nie ma obrotowej podstawki, ale przeżyję jak nie będzie
14. Jakie urządzenia będą podłączone: naziemna telewizja cyfrowa, pendrive (filmy + napisy pl),
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% tv, 20% filmy dvix,
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: mamy 2,2m szerokości pokoju, więc za bardzo się nie da zrobić dużych kątów, TV dla dwóch osób
17. Czy ważne jest wifi: sporadycznie będzie używane, ale podłącze po kablu
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie, fajnie by było jak by była pełna przeglądarka
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: jw.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: ipla czemu nie, ale zawsze mogę podłączć laptopa i uruchomić iple
22. Ma mieć 3D: wole w niżej wymienionej cenie lepszy TV bez 3D
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: bez znaczenia
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: brak DVD, brak dekodera (ew Ferguson jakiś jeśli polepszy jakoś obrazu z naziemnej telewizji cyfrowej)
26. Jaki masz sygnał: własna antena do naziemnej telewizji cyfrowej
27. Ile programów HD: będzie chyba tylko TVP1 i TVP2 HD
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: dobry obraz z naziemnej telewizji cyfrowej,
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-5h
33. budżet: 1799 - 2199 zł. Najważniejsze: cena/jakość.

Obecnie u rodziców oglądam od czasu do czasu na Samsungu LE32C650. Na moje potrzeby obraz wydaje się wystarczający. Sygnał SD z kablówki. Do tej pory myślałem, że na 50Hz da się delikatnie wyczuć klatkowanie (na jakimś Samsungu 42' znajomych da się to odczuć), u rodziców tego nie wyczułem, a dziś się zdziwiłem że ten TV ma też 50Hz, więc już nic nie rozumiem.

Zastanawiałem się nad:
Philips 40pfl5007k
- wyczytałem tylko, że menu lubi się przywieszać :( ?
Samsung UE40ES5500

Fajnie by było jak by była pełna przeglądarka, ale jak mam wybierać TV ze średnim obrazem, słabym opogramowaniem i pełną przeglądarka, to wolę jakiś TV z dobrym obrazem i okrojoną przeglądarką.
 
Do góry