TV OLED Samsung QE 65 S90C - recenzja | test | opinie

Telewizor QD-OLED Samsung QE65S90C

General Information

Samsung_QE65S90C_@hdtvcompl-7.jpg
samsung.com
Wstęp
Samsung dość długo zwlekał z wprowadzeniem telewizorów OLED do swojej oferty. Jednak gdy firma w końcu to zrobiła, zrobiła to po swojemu, bazując na własnej matrycy. Seria S 90C to kolejne wcielenie telewizorów z matrycą QD OLED, która obejmuje QE 55 S90C, QE 65 S90C oraz QE 77 S90C. Na podstawie modelu QE65S90C sprawdziliśmy, co potrafi bieżąca linia, plasująca się poniżej topowych OLEDów Samsung.

Budowa

Samsung_QE65S90C_@hdtvcompl-3.jpg
samsung.com
Pod względem budowy, Samsung QE65S90C wpisuje się w większościowy trend na rynku OLED. Mamy tu do czynienia z cienkim ekranem, na "plecach" którego znajduje się obudowa mieszcząca elektronikę z terminalami. Patrząc na telewizor od frontu, ramka ekranu jest niemalże niewidoczna, jednak aktywna powierzchnia matrycy jest oddzielona kilkoma milimetrami od krawędzi telewizora. Zabieg ten tworzy swego rodzaju dodatkową, niewidzialną ramkę, która pozwala np. na implementację układu minimalizującego ryzyko wypalenia. W dolnej części ekranu zamontowano głośniki, czujki i sensory. To prawdopodobnie wymusiło poprowadzenie listwy, którą wklejono w dolną część ekranu.

Samsung_QE65S90C_@hdtvcompl-2.jpg

Sam ekran, wraz z obudową wydaje się być nieco mniej sztywny względem podobnych konstrukcji u innych producentów. Front ekranu jest dość "odciskochłonny", ale usunięcie śladów, choć może być czasochłonne, jest możliwe. Tylna obudowa, kryjąca elektronikę i gniazda łączeniowe jest wykonana z plastiku. W jej górnej części zamieszczono kratki układu chłodzenia. Wymiary obudowy sprawiają, że wejścia/wyjścia osadzone są stosunkowo głęboko względem krawędzi ekranu. Z jednej strony, dzięki temu żadne pozaginane przewody, czy włożone pendrive'y nie będą wystawać z boku ekranu. Z drugiej, w przypadku montażu tv na ścianie (z wykorzystaniem płytkiego uchwytu), może być dość ciężko dostać się do gniazd telewizora.

Samsung_QE65S90C_@hdtvcompl-6.jpg

Pilot jest bardzo minimalistyczny. Gniazdo USB oraz mały panel słoneczny umieszczony na tylnej ściance pozwalają na ładowanie wbudowanego akumulatora. Zastosowany plastik jest estetyczny i miły w dotyku. Odciski palców mogą być widoczne, ale dość łatwo je usunąć.

Jakość obrazu - ustawienia fabryczne
Samsung_QE65S90C_@hdtvcompl-precal.jpg
Wyciągając TV z kartonu i ustawiając tryby obrazu film lub filmmaker, dostajemy bardzo poprawnie ustawiony obraz. Jak na fabryczne ustawienia, kolory są bliskie właściwym, a skala szarości jest stosunkowo mało zanieczyszczona. Pewne niedociągnięcia w czerwieniach sprawiają, że "fabryczny obraz" jest delikatnie schłodzony, ale bez skalibrowanego punktu odniesienia będzie to dość ciężko dostrzec. Poziom intensywności światła generowany przez telewizor jest nieco przesadzony, ale mówimy tu o stosunkowo niedużej skali i nawet w warunkach zaciemnionego pomieszczenia obraz nie będzie męczył i nie powinien być powodem do narzekań. W rzeczywistości, dla wielu użytkowników, takie ustawienie będzie nieco bardziej "uniwersalne" i pozwoli na wygodniejsze użytkowanie telewizora w jaśniejszych warunkach. Większość kolorów jest odwzorowywana dobrze i bardzo dobrze.

Samsung_QE65S90C_@hdtvcompl .jpg

Czerń (jak to w panelach OLED) jest rewelacyjną bazą zarówno dla stopy kontrastu jak i głębi obrazu. Ze względu na sterowanie pixelami, a nie strefami podświetlenia, efekt halo jest zminimalizowany do praktycznie niewidocznego poziomu. Szczegółowość w ciemnych obszarach obrazu jest dobra, choć zakres bliski czerni jest delikatnie przeeksponowany. Mówimy tu jednak o niuansach, a nie o poważnych odchyleniach. Brak polaryzatora sprawia, że w mocno nasłonecznionych/oświetlonych pomieszczeniach, szczególnie gdy oświetlona jest matryca, czernie stają się nieco mniej oled'owe. To może wprowadzać w delikatne zakłopotanie, ponieważ sam TV, jak na OLED'a, całkiem dobrze radzi sobie z odbiciami. Lustrzane efekty nadal są zależne w dużej mierze od wyświetlanego materiału (im więcej jasnych kolorów tym lepszy efekt), ale w porównaniu do telewizorów z alternatywnymi matrycami, jest nieco lepiej. W ciemnym pomieszczeniu, czernie wracają do swojej smolistości.

Samsung_QE65S90C_@hdtvcompl-8.jpg

Jeśli przyjrzymy się jasnym obszarom, to generalnie na rynku są OLEDy o wyższym poziomie jasności. Jednak użytkowe wartości generowane przez serię S90C powinny okazać się więcej niż satysfakcjonujące dla większości użytkowników. O ile jasność szczytowa i szczegóły w jasnych obszarach są lepsze w innych produktach, Samsung ze swoją matrycą ma pewną przewagę w zakresie jasności barw. Różnice między technologiami nie są kolosalne, ale w pewnych materiałach potrafią być zaskakująco wyraźnie widoczne (przy dwóch ekranach ustawionych obok siebie). Dużą zaletą, która wydaje się być powiązana z technologią QD OLED są bardzo dobre przejścia tonalne - szczególnie w obszarach z zakresu najczęściej wykorzystywanego, czyli z pominięciem skrajnych wartości (bliskich czystej bieli i najgłębszych czerni), gdzie pozostaje nieco miejsca na poprawę. W tym aspekcie, naszym zdaniem telewizor Samsung QE65S90C należy do jednych z najlepszych produktów na rynku.

Przetwarzanie ruchu jakie oferuje Samsung generalnie jest dobre. Delikatne artefakty potrafią pojawiać się na krawędziach szybko przemieszczających się obiektów (także z wyłączonymi ustawieniami wyrazistości), ale mówimy tu o sytuacji, w której doszukujemy się tego, a nie takiej, w której problem jest pierwszoplanowy. Przy wyłączonych ustawieniach nazwanych w Samsungu "wyrazistość obrazu", wprawne oko, w filmach może sporadycznie wychwycić delikatne drgania. Są one normalną sprawą przy natywnie działających układach ekranów OLED. Możliwe jest załączenie algorytmu upłynniania obrazu. Wygeneruje ono jednak (większy lub mniejszy) efekt teatralny i powiększy widoczność artefaktów, ale dla preferujących taki rodzaj prezentacji, przetwarzanie może okazać się pomocne.

W telewizorze bardzo dobrze pracuje układ redukcji szumów. Jedyne co, to w niektórych sytuacjach, przydałoby się może nieco regulacji w tym zakresie. Nie tak dobrze jest za to podczas wyświetlania materiałów o słabszej jakości. I nie chodzi tu o samą rozdzielczość materiałów, bo algorytm skalowania potrafi pozytywnie zaskakiwać, ale ogólnie o treści słabej jakości. W takich sytuacjach, układy odpowiedzialne za przetwarzanie sygnałów bez większych skrupułów obnażają wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Najczęściej i najszybciej dostrzec to można w ujęciach z cieniami i ciemnymi obszarami.


Samsung_QE65S90C_@hdtvcompl-4.jpg
samsung.com
Stabilność obrazu i minimalizowanie drgań w sekcjach z gęsto ułożonymi liniami (np. siatka tenisowa) jest na dobrym poziomie. Jest tu miejsce na dalszą poprawę, ale w tym aspekcie telewizor plasuje się w tej lepszej połowie rynkowej.
Dobre ustawienia fabryczne dotyczą także wyświetlania treści HDR. Niestety, Samsung nadal pozostaje producentem nie wspierającym technologii Dolby Vision w telewizorach. Dla fanów szerszego zakresu dynamiki, pewnym pocieszeniem może być to, że z reguły treści Dolby Vision będą wyświetlane jako HDR, tyle że bez dynamicznych metadanych. Czy jest to duży problem? Dla większości użytkowników nie, bo bez porównania z innym ekranem, raczej nie będą w stanie zauważyć większych różnic, ale jeśli ktoś często wyświetla materiały Dolby Vision i chce w pełni z nich korzystać, to brak wsparcia może być argumentem zniechęcającym do zakupu. Pozostając przy HDR, aktywne mapowanie tonów, w naszym odczuciu zbyt mocno uwypukla jasności i sugerujemy by pozostawić opcję w ustawieniu statycznym. Samsung oferuje także tzw. inteligentny tryb wyświetlania obrazu, który aktywuje wszystkie algorytmy dostrajające obraz. Dla niektórych użytkowników może okazać się to wygodne, jednak korzystanie z tego ustawienia istotnie oddala obraz od naturalnego.


Jakość obrazu - Kalibracja
Samsung_QE65S90C_@hdtvcompl-grayscale.jpg
Samsung QE65S90C oferuje możliwość kalibracji trybów zarówno dla sygnałów SDR jak i HDR. Jak wspomnieliśmy wyżej, fabryczne ustawienia są bardzo dobre, ale wprowadzenie korekt pozwala uzyskać poprawę m.in. w zakresie odwzorowania kolorów (szczególnie w obszarze czerwieni i purpury oraz kolorów niebieskich). Dość szybko jest to zauważalne np. na sposobie prezentowania ludzkiej skóry oraz nieba. Generalnie, po ustawieniu obrazy stały się delikatnie cieplejsze i bardziej naturalne. Jednocześnie, dostrojenie sprawiło że przekaz stał się nieco ciemniejszy. Dzięki temu poprawiło się wyświetlanie scen ciemnych i obszarów zacienionych. Przy sygnałach HDR użytkownik stanie przed podjęciem decyzji w kwestii wyboru ustawień szczytowej jasności. Oryginalnie jest zaznaczona wartość średnia i w naszym odczuciu jest to sensowna opcja. Można ją zwiększyć, by zmaksymalizować możliwości ekranu w zakresie jasności. Jednak technologie ograniczające jasność w sytuacjach, gdy biel i jasne szarości/kolory zajmują sporą część ekranu lub gdy przez dłuższy czas wyświetlane są sceny bardziej statyczne, działają dość agresywnie. Algorytm można nieco ograniczyć, wyłączając szczytową jasność, jednak wtedy ogólny poziom jasności spada, co w teorii mija się z założeniami HDR. Jeśli mielibyśmy się zagłębić w temat, to układ ten jest do wyłączenia, ale to wymaga zagłębienia się w menu serwisowe, więc sprawa jest na inny wątek ;)

Samsung_QE65S90C_@hdtvcompl-satu.jpg

Jakość obrazu - Gry
Samsung oferuje odświeżanie 144Hz. W momencie testowania telewizora nie udało nam się sprawdzić różnic między 120Hz a 144Hz. Nie mniej to, co zaprezentował telewizor w połączeniu z konsolą Xbox, (UHD + 120fps + VRR) pozostawiło ogólnie pozytywne wrażenia. Nieco przeszkadzało nam to, że fabryczne ustawienia trybu gier cechują się większym chłodem i mniejszą naturalnością. Poziom jasności jest w nich także nieco wyższy. Mając to na uwadze, a także fakt, że praktycznie od pierwszych godzin użytkowania telewizora, bazowaliśmy na trybie filmowym, nasze oczy dość szybko poprosiły o korektę ustawień.


Samsung_QE65S90C_@hdtvcompl-10.jpg

Samsung S90C udostępnia dwa sposoby przetwarzania treści HDR w trybie gier. Naszym zdaniem obrazy prezentują się lepiej przy korzystaniu z ustawień podstawowych, które w nieco mniejszym stopniu podbijają światłocienie i intensyfikują kolory, ale w jaśniejszych pomieszczeniach opcja zaawansowana może niektórym bardziej pasować.
Podobnie jak inni producenci, Samsung w trybie gier także oferuje specjalne menu, ze skrótami do typowo gamingowych opcji, wśród których dostępne są m.in. wirtualny celownik, czy tryb motion plus, będący gamingową opcją upłynniania obrazu.

Jakość dźwięku
Jak na konstrukcje z ukrytymi głośnikami, skierowanymi do dołu, telewizor oferuję przyzwoite brzmienie. Całość jest po zrównoważonej stronie, choć dół pasma pozostaje w delikatnym niedosycie. Nie będziemy się tu jakoś szczególnie rozwijać na ten temat, ponieważ uważamy, że tej klasy obraz zasługuje na znacznie lepszy dźwięk. Nie mniej jeśli ktoś z jakiegoś względu nie planuje dodatkowego nagłośnienia, telewizor zapewnia przyzwoite audio.

System i obsługa


Samsung_QE65S90C_@hdtvcompl-9.jpg

Samsung S90C wykorzystuje autorski system operacyjny Tizen. Grafiki pierwszego uruchomienia wydają się być nieco dziecinne, ale po przejściu niezbędnych kroków, całość prezentuje się nieco przyjemniej. Być może interfejs nie należy do najpłynniejszych, czy najbardziej dopracowanych od strony graficznej, ale generalnie jest sprawny, a po kilku dniach użytkowania okazuje się być także bardzo przyjazny dla użytkownika. W menu głównym, znaleźć można 5 zakładek:
  • Szukaj - opcja pozwalająca przeszukiwać np. aplikacje w sklepie, zawartości serwisu youtube, czy grafiki dla trybu ambient;
  • Ambient - pozwala wybrać grafikę, która będzie wyświetlana na ekranie; aby zapobiec wypaleniom, grafiki (ruchome i statyczne) zmieniają się co jakiś czas;
  • Media - to główna sekcja z aplikacjami; przyjemną opcją jest możliwość przypinania do aplikacji ulubionych wejść źródłowych, dzięki czemu w jednym miejscu można wybierać między aplikacjami a źródłami hdmi, czy usb.
  • Podłączone urządzenia - miejsce gdzie widoczne są źródła; w tej sekcji jest także platforma dla urządzeń IoT Smart Things oraz aplikacja Workspace, umożliwiająca wykorzystanie telewizora do celów związanych z nauką lub pracą (video konferencje z opcjonalną kamerą, łączność z komputerami itp.)
  • Ustawienia - lista ustawień;
O ile ekran główny sekcji Media nie ma możliwości dopasowania i pewne reklamy są wyświetlane, nie zależnie od tego, czy ktoś korzysta z danego serwisu czy nie, tak listę ustawień można edytować.
Z pozostałych opcji dostępnych w telewizorze wspomnieć można jeszcze np. Multi View, które pozwala wyświetlić na ekranie dwa źródła. Rozwiązanie nie udostępnia szerokiego wyboru aplikacji do wyświetlania, ale ma szanse znaleźć grupę użytkowników.
Na koniec wspomnimy jeszcze o pilocie, który poza telewizorem, pozwala obsługiwać pewne podłączone pod HDMI urządzenia wejściowe (np. konsolę, czy odtwarzacz blu-ray). W przypadku obsługi urządzeń zewnętrznych, czas reakcji na polecenia jest nieco dłuższy, ale pozostaje akceptowalny. Uniwersalny pilot Samsung, u nas obsługiwał zarówno konsolę Xbox jak i odtwarzacz Oppo.


Samsung_QE65S90C_@hdtvcompl-5.jpg
samsung.com
Specyfikacja
System operacyjny Tizen oferuje całkiem duży wybór aplikacji, które mogą wzbogacić doświadczenia multimedialne telewizora. Mamy wrażenie, że większość użytkowników skupiać się będzie na aplikacjach serwisów streamingowych w stylu Disney+, HBO Max, Apple TV itp., ale dostępne są także gry, apki kanałów sportowych i serwisy muzyczne. Będąc przy muzyce, zauważyliśmy że Tidal ciągle ma pewnego bug'a i korzystanie z materiałów video, jest możliwe dopiero po odsłuchaniu jakiegokolwiek utworu audio. W pozostałych serwisach jakie sprawdzaliśmy, nie zauważyliśmy problemów. Wybrane dane specyfikacji technicznej modelu QE65S90C prezentują się następująco:

  • Produkt: OLED (samoemisyjne piksele)
  • Seria: S90C
  • Przekątna ekranu: 65"
  • Rozdzielczość: 3,840 x 2,160
  • Częstotliwość odświeżania: 120Hz (do 144Hz)
  • Powłoka Antyrefleksyjna
  • Neuronowy Procesor AI Quantum 4K
  • HDR:
    OLED Quantum HDR
    HDR 10+ (ADAPTIVE/ GAMING)
    HLG (Hybrid Log Gamma)
  • Percepcyjne mapowanie kolorów
  • Ultra Szeroki Kąt Widzenia
  • Wzmocnienie Głębi Obrazu
  • Zaawansowany Upłynniacz Ruchu Pro
  • Noise Reduction
  • Tryb filmowy
  • Inteligentna Kalibracja
  • Inteligentne Skalowanie
  • Filmmaker Mode (FMM)
  • Dolby Atmos
  • Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS): Lite
  • Dolby Digital Plus: MS12 5.1ch
  • Q-Symphony
  • Moc RMS: 40W
  • Rodzaj głośników: 2.1CH
  • Głośnik niskotonowy
  • Bluetooth Audio
  • Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA)
  • Funkcja Adaptacji Dźwięku+
  • Wsparcie Dual Audio (Bluetooth)
  • System operacyjny: Tizen™ Smart TV
  • Rozpoznawanie głosu: 1-10m
  • Przeglądarka internetowa
  • SmartThings
  • Media Home
  • Wideorozmowy: Google Meet
  • Multi View: 2 źródła wideo
  • Wsparcie kamer mobilnych
  • App Casting
  • Tryb Ambient+
  • Wireless Dex
  • Cloud Service: Microsoft 365
  • Automatyczny Tryb Gry
  • Game Motion Plus
  • Dynamiczny Korektor Czerni
  • Surround Sound
  • Ultra Szeroki Widok w Grach
  • Mini Map Zoom
  • FreeSync Premium
  • HGiG
  • Tuner:
    DTV: DVB-T2CS2/HEVC x 2
    Tuner analogowy
    CI (Common Interface): CI+(1.4)
  • HbbTV: 2.0.3
  • Gniazda:
    HDMI: 4; (High Frame Rate); 4K 144Hz (dla wejść HDMI 1/2/3/4); CEC Anynet+
    USB: 2
    Ethernet (LAN)
    Wyjście audio cyfrowe (optyczne): 1
    Wejście RF (sygnał telewizji naziemnej/kablowej/satelitarnej): 1/1(wspólne z naziemną)/2
  • Wbudowany WLAN: WiFi5
  • Bluetooth: BT5.2
  • Budowa:
    Bezramkowy Design
    Ultra Slim
    Kolor TITAN BLACK
    Podstawa SIMPLE PLUS-METAL, TITAN BLACK
  • Czujnik Światła/Koloru
  • Obsługa napisów
  • Elektroniczny informator programowy (EPG)
  • Obraz w obrazie (Picture-In-Picture)
  • Teletext (TTX)
  • Zasilanie: AC220-240V~ 50/60Hz
  • Pobór mocy (tryb czuwania): 0.50 W
  • Czujnik eko
  • Auto Power Saving
  • Klasa efektywności energetycznej: F
  • Automatyczne wyłączanie zasilania
  • Wymiary:
    Opakowanie (SxWxG): 1617 x 950 x 160 mm
    Zestaw z podstawą (SxWxG): 1444.3 x 896.6 x 265.9 mm
    Zestaw bez podstawy (SxWxG): 1444.3 x 831.7 x 39.9 mm
    Wymiary podstawy: 366.0 x 265.9 mm
    Standard VESA: 300 x 200 mm
  • Waga:
    brutto (z opakowaniem): 30.9 kg
    z podstawą: 23.1 kg
    bez podstawy: 21.1 kg
Rekomendowana cena detaliczna: 10999pln
Więcej informacji na temat modelu dostępne na stronie producenta.


Pomiary
Jako że matryce OLED są organicznymi panelami samoemisyjnymi (nie wymagają podświetlenia), większość matryc prezentuje się bardzo dobrze w zakresie jednolitości. Odnosimy jednak wrażenie, że Samsung z matrycą QD OLED wszedł jeszcze o pół szczebelka wyżej i oferuje wyjątkową równomierność i jednolitość. Dodatkowo S90C oferuje także bardzo dobre kąty oglądania. Nie zauważyliśmy tu przebarwień, które wraz ze zwiększaniem kąta oglądania, pojawiały się np. w niektórych telewizorach z matrycami LG Display. Podobno matryce QD OLED są nieco bardziej podatne na wypalenia względem matryc RGBW. My póki co ciągle mamy wrażenie, że przy oglądaniu treści różnego rodzaju i różnych źródłach obrazu, ryzyko szybszego zużycia materiału jest stosunkowo niewielkie, nie zależnie od rodzaju matrycy. Jednak, jeśli ktoś chce wyeliminować tą zmienną, może skierować się w stronę technologii LCD z podświetleniem MiniLED.


Samsung_QE65S90C_@hdtvcompl-uni.jpg

Zmierzone wartości w opisywanym modelu Samsung QE65S90C ATXXH prezentowały się następująco:

ParametrWartość
Średni błąd dE2000 ułożenia RGB w skali szarości IRE 0-1000,3
Średni błąd dE2000 rozłożenia nasycenia RGBCMY (punkty co 20%)0,78
Średni błąd dE2000 rozkładu kolorów Colorchecker0,96
Jasność maksymalna1027 cd/m2
Jasność maksymalna typowa HDR782 cd/m2
Średnia temperatura6521 K
Stopa Kontrastu151018224321:1
Dostrojenie przestrzeni REC.70999,6%
Dostrojenie przestrzeni UHDA-P3 1976uv93,07%
Dostrojenie przestrzeni UHDA-P3 1931xy95,18%
Dostrojenie przestrzeni BT2020 1976uv67,8%
Dostrojenie przestrzeni BT2020 1931xy68,42%
Input lag (3840x2160; 60fps)9,3ms
Pobór energii SDRśrednio 80W
Pobór energii HDRśrednio 100W


Dla kogo - podsumowanie


Samsung_QE65S90C_@hdtvcompl-1.jpg
samsung.com
Jak na stosunkowo świeżą technologię w ofercie telewizorów marki Samsung, OLED QE65S90C wydaje się być wyjątkowo dojrzały. Telewizor może być dobrą propozycją zarówno dla lubiących grać, jak i dla miłośników filmów. System operacyjny i zastosowane rozwiązania pozwalają na przyjemne korzystanie i komfortową obsługę wielu urządzeń, także dla ludzi którzy są mniej zaprzyjaźnieni z elektroniką. Odwzorowanie kolorów i jedne z najlepszych przejść tonalnych z jakimi się do tej pory spotkaliśmy, sprawiają że dla zwracających uwagę na kwestie barwowe, może to być jedna z najciekawszych pozycji na rynku. Przyzwoity poziom jasności pomaga z jednej strony uzyskać dobrą dynamikę obrazu, a z drugiej komfortowo korzystać z telewizora także w dziennych warunkach. Sugerujemy jednak unikać bardzo jasnych pomieszczeń, szczególnie takich, gdzie światło padałoby na matrycę. Nie są to warunki, które pozwolą w pełni docenić możliwości telewizora. Opisywany Samsung nie przepada także za wyświetlaniem materiałów słabszej jakości. Dla niektórych istotna pozostawać może także kwestia braku wsparcia dla technologii Dolby Vision. Rozchodzi się jednak o to, żeby te cechy nie przysłaniały tego, jak dobrym produktem dla wielu może okazać się seria S90C. Jest to naszym zdaniem nie tylko jeden z najlepszych telewizorów jakie zrobił Samsung, ale także ogólnie mocna pozycja na rynku - szczególnie w kategorii średniej klasy wyświetlaczy OLED.

Latest reviews

Bardzo ciekawy produkt
Nie miałem dużo czasu, żeby się z nim zapoznać, ale ogólnie sprawił na mnie dobre wrażenie. Myślę, że warto dać mu szansę.

Comments

Trzymajmy kciuki, może dzięki większej konkurencji będzie większy wybór i lepsze ceny.
 

Item information

Added by
M.
Wyś
11749
Komentarze
4
Reviews
1
Updates
2
Last update
Author rating
5,00 star(s)
Rating
5,00 star(s) 2 ratings

More in TV

More from M.

Do góry