Plazma PS50C7000 3D

perkins

New member
Po aktualizacji softu do najnowszej 3003 telewizor gubi wszystkie ustawienia. I teraz nie wiem czy mam pomroczność jasną czy nowy soft coś "zgubił" , bowiem nie mogę nigdzie znaleźć w żadnym menu pozycji "ustawienia napisów" żeby zmienić stronę kodową na Europa Środkowa. W efekcie zamiast polskich znaków mam krzaki, jakiś czas temu gdzieś to ustawiłem , ale gdzie ???

odpal film z napisami i wtedy wcisnij "TOOLS" i tam ustawienia NAPISÓW
 

Inger

New member
odpal film z napisami i wtedy wcisnij "TOOLS" i tam ustawienia NAPISÓW

Problem rozwiązany. Otóż okazuje się że menu kontekstowe po klawiszem TOOLS jest inne gdy oglądamy w MediaPlayerze materiały z USB i z DLNA , przy USB ustawienia napisów są widoczne a przy DLNA nie ma tej pozycji w menu TOOLS, a że od dłuższego czasu oglądam wyłącznie pliki serwowane przez komputer to ustawień napisów nie było. Na szczęście ustawienia zrobione dla USB działają też dla DLNA, więc polskie znaki są teraz dla obu źródeł, widać programiści w Samsungu przeoczyli taki niuans.
Pozdrawiam
 

-DaReK-

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem C7000 i muszę powiedzieć, że jak na razie jestem totalnie załamany poziomem czerni! Jednym z głównych powodów, dla których zdecydowałem się na plazmę, był właśnie poziom czerni i to co zobaczyłem, to jakieś absurd! szarość szarość i jeszcze raz szarość. Nie wiem czy telewizor musi się wygrzać, czy z czasem czerń zrobi się głębsza, ale puki co nie wygląda to ciekawie.
Z zalet jakie zauważyłem to: super pilot, świetna płynność ruchu, bardzo dobre skalowanie SD. 3D sprawdzałem - wygląda super, jednak przy szybkich scenach jest już rozmycie...
Kolejnym plusem jest pobór prądu, który podczas oglądania średnio wynosi 150-170 W, a chwilami schodzi nawet do 80W. Dodam jeszcze, że tryb ECO - wyłączony, jasność 50, kontrast 55.
Nie wiem dlaczego u was w teście jest grubo ponad 220W. Być może ten miernik sharpa to detektor wartości szczytowej ?
 
Ostatnia edycja:

depesz

New member
Ustawienia standardowe "prosto z pudła" czy 'bawiłeś' się we własne?
Bo prosto z pudła faktycznie, jest kiepsko - natomiast przy własnym zestawie ustawień - ja tam nie narzekam. A czarny lubię ;-)
 

tomekb19

Member
Polecam lekturę tego bloga: dennisthomsen.dk

Znajdziesz tam kilka ciekawych tekstów o czerni w plazmie c7000, np.
Samsung C7705 plasma black level at 50Hz vs. 60Hz vs. Cinema Smooth

i tego typu ciekawostki:

Samsung_c7705_black_level.jpg


Proponuję też przed wylewaniem "gorzkich żali" na forum poczytać wpierw uwagi ludzi na forach typu avs czy av, popróbować różnych ustawień obrazu (sporo ludzi chwali sobie ustawienia z testu z cnet) - jest w necie tego cała masa.
 
Ostatnia edycja:

-DaReK-

New member
Powiedzcie mi tylko, jak wyłączyć ten tryb (cinema smoth)? Czy w polskiej wersji oprogramowania chodzi o "tryb filmowy" ? Jeśli tak, to jest wyłączony i niestety nadal mam problemy z czernią :(
Dodam tylko, że puki co odtwarzam wszystko z media play, bądź przez DVD po component, gdyż czekam jeszcze na tuner.

Bawiłem się różnymi ustawieniami i niestety nie jestem, w stanie uzyskać zadowalającego mnie poziomu czerni... Odtwarzając materiał 30fps widać znaczną poprawę, szkoda tylko że 99% filmów to 24/25 fps.
 
Ostatnia edycja:

mikiikim

New member
'cinema smooth' jest w opcjach w 'tryb film', mi jednak nie udalo sie do tej pory go wylaczyc, jest zawsze jasno szary bez wzgedu na zrodlo sygnalu: dekoder sat czy dvd (br nie mam :()
Ciekawe bo w trybie odtwarzania 'media play' jest bardzo malo dostepnych opcji regulacji obrazu , jak wspomniany cinema smooth czy np: gamma :(
 

damian820927

New member
Bez reklam
Jestem teraz w pracy ale wydaje mi się, że "cinema smooth" można wyłączyć u mnie tylko kiedy źródłem jest blue ray wtedy wszystkie opcje menu są dostępne. Nie wiem co wy macie z tą czernią ja nie mam szarej, czasami jest widoczny inny odcień w zależności od puszczonego materiału mnie czerń w C7790 zadowala nawet bardzo.
 

-DaReK-

New member
Faktycznie Cinema smooth działa tylko po HDMI. Co do czerni, to w dzień, lub przy włączonym świetle rzeczywiście jest super... Problem pojawia się w nocy w zupełnie ciemnym pokoju... Dodatkowo zauważyłem, że podczas oglądania filmu po HDMI (z laptopa) gdy scena robi się ciemna, np. na początku filmu, gdy wyświetlane są loga producentów i jest moment zupełnej czerni, widać jak całe podświetlenie ekranu się wyłącza, ekran wtedy na chwilę gaśnie (zupełna ciemność) a gdy pojawi się jakiś szczegół natychmiast się zapala... Widać wtedy dokładnie jak bardzo czarne świeci.

Nie jestem żadnym wielce wymagającym użytkownikiem, jest to mój pierwszy cienki telewizor. do tej pory miałem 2 telewizory CRT, oba Panasonica, jeden z 2005r, drugi z 1995r. i na obu czerń wygląda lepiej... Dodam jeszcze, że nie mam zbytnio porównania z innymi PDP, czy LCD (po prostu nie widziałem ich w ciemności).
A może wina leży w moim konkretnym egzemplarzu...

I jeszcze jedno. Pobór prądu rzeczywiście jest duży, ale wszystko zależy od ustawień podświetlenia, jasności i kontrastu... przy maksymalnych nastawach telewizor spokojnie pobiera 360-380W, gdy zejdziemy do 50% pobór spada do ok. 120-150W. Tak więc wszystko zależy od kalibracji...
 

damian820927

New member
Bez reklam
Tak właśnie mi się wydawało, że Cinema smooth można tylko zmienić gdy włączone jest źródło po HDMI.
-DaReK- co do czerni w tym TV, oglądam bardzo dużo BD i na różnych materiałach czerń jest różna czasami czarna smoła a czasami świeci ale nie na tyle żeby traciła odcień czerni u mnie nigdy nie wpadła w szarość. Mam powyłączane wszystkie te ulepszacze i mnie osobiście obraz satysfakcjonuje w zupełności. Wiadomo że to nie jest Pionner z technologią paneli, ale byłem na prezentacji właśnie Panasonica VT i Samsunga C7790 i powiem Ci że Panas mnie wcale nie zachwycił nie twierdze, że to zły tv tylko nie było dla mnie aż takiej różnicy żeby dopłacać wtedy około 3000zł dla mnie w sd były takie same, HD również, może deko czerń była troszke przygaszona bardziej w Panasonicu, a w 3D Samsung zrobił na mnie wieksze wrażenie.
 

ederlezi

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem C7000 i muszę powiedzieć, że jak na razie jestem totalnie załamany poziomem czerni! Jednym z głównych powodów, dla których zdecydowałem się na plazmę, był właśnie poziom czerni i to co zobaczyłem, to jakieś absurd! szarość szarość i jeszcze raz szarość.

Mam ją od dwóch , może trzech miesięcy , przez pierwszy miesiąc TV chodził na pół gwizdka jeśli chodzi o ustawienia. Z moich doświadczeń:

- czerń nie jest idealnie czarna
- czerń w jakiś sposób świeci , po oglądnięciu dwugodzinnego filmu z czarnymi pasami na górze i na dole zostają jakby powidoki po tej czerni :)
- czerń jest uzależniona od oświetlenia w pokoju. Gdy jest bardzo ciemno , jest mniej czarna , gdy się zapali jakieś delikatne światło , już jest dużo lepiej.
- czerń jest uzależniona w mocnym stopniu od ustawień kontrastu , podświetlenia i jasności. Nie pamiętam jakie mam ustawienia w sumie. Kontrast chyba między 60 a 70 , dynamiczny wyłączony na każdym wejściu ( na HDMI , na USB , na analogu ) , podświetlenie około 15 , jasność nie pamiętam. Wszystkie ulepszacze wyłączone ( włącznie z Judder Canceller , który mnie wkurza , ale są tacy którzy lubią gdy film jest płynny niczym gra komputerowa :) Również czujnik jasności w pokoju mam wyłączony , bo nie lubię jak mi się ekran ściemnia i rozjaśnia w zależności od wyświetlanej sceny.

Generalnie - jestem zadowolony jeśli chodzi o czerń, na pewno nie jest szara ( szara w odczuciu widza )
 

-DaReK-

New member
W takim razie, dodam jeszcze coś od siebie odnośnie funkcji motion judder canceler. Używam cały czas ustawienia Standardowy. Jak już poprzednicy dodali, na krawędziach obiektów, szybko poruszających się, pojawiają się jakby półprzezroczyste cienie, które czasami potrafią być bardzo widoczne. Poza tym, w niektórych scenach, płynność nie jest doskonała (obraz na chwilę zwalnia i następuje lekkie rozmazania). Mimo wszystko nie wyobrażam sobie oglądania filmów i telewizji bez tej funkcji. Dzięki niej obraz w większości przypadków jest doskonale płynny, bardziej relaksujący, spokojniejszy. Gdy ją wyłączymy, obraz zaczyna strasznie szarpać i nie ma mowy o jakiejkolwiek płynności, judder jest bardzo widoczny, a obraz staje się dla mnie drażniący. Ciekawi mnie jeszcze jak z płynnością obrazu radzą sobie plazmy Panasonic i LG. Nie widziałem na żywo, ale słyszałem dużo negatywnych opinii na temat IFC w Panasonicach, ponoć zamiast poprawiać, płynność obrazu znacznie się pogarsza. Tak więc mogę powiedzieć, że pod tym względem jestem bardzo zadowolony, co prawda do ideału troszeczkę jeszcze brakuje. ale cóż... za tą cenę nie można mieć wszystkiego...
 

SULIx

Member
poziom czerni + płynność ruchu

Proponuję niezdecydowanym na zakup Sama poczekać a niedługo pojawi się Panasonic TX-P50GT20 jego wersja 42 cale jest już dostępna. Można go porównywać z C7000 bo ma konwersję 2D na 3D.
Artykuł poniżej obrazuje jednak sporą różnice w parametrach wygaszania fosforu w Samie i Panasonicu wersji VT.W Panasie podobno zastosowali nowy rodzaj fosforu.
Do 2010 Panasonic plasmas change in black level? - Plasma TVs
Panasonic VT25 pomiędzy 0.004 to 0.007 Samsung C7000: 0.017 Samsung C8000 0.019 LG PX950 0.030 Wierzcie lub nie ktoś powie, że wartości różnią się bardzo nieznacznie ale właśnie te nieznaczne różnice mają znaczenie przy używaniu tv w nocnych warunkach.
Samsungi nawet te z najwyższej półki dają niestety gorsze wrażenie czerni gdy oglądamy tv w nocy.
Początkowo mało kto na to zwraca uwagę. TV gdy jest nowy duży i piękny cieszy czymś całkiem innym.Przez kilka miesięcy miałem Sama PS50B551. Nie był to tak zaawansowany tv jak C7000 jednak bolączki podobne. Wkurzająca szara czerń przy oglądaniu w nocy i jednak nie do końca dopracowana płynność ruchu. Dodatkowo cała seria produkowana z fabryczną wadą migotania w ciemniejszych scenach.Oddałem do sklepu na okoliczność niezgodności towaru z umową.Poniżej proste lecz przydatne testy m/innymi płynności ruchu tak zw. latające kostki. Polecam pobrać w wersji PAL Europa. TVblink.com HDTV Downloads
 

redlum

New member
Bez reklam
Proponuję niezdecydowanym na zakup Sama poczekać a niedługo pojawi się Panasonic TX-P50GT20 jego wersja 42 cale jest już dostępna. Można go porównywać z C7000 bo ma konwersję 2D na 3D.
Artykuł poniżej obrazuje jednak sporą różnice w parametrach wygaszania fosforu w Samie i Panasonicu wersji VT.W Panasie podobno zastosowali nowy rodzaj fosforu.
Do 2010 Panasonic plasmas change in black level? - Plasma TVs
Panasonic VT25 pomiędzy 0.004 to 0.007 Samsung C7000: 0.017 Samsung C8000 0.019 LG PX950 0.030 Wierzcie lub nie ktoś powie, że wartości różnią się bardzo nieznacznie ale właśnie te nieznaczne różnice mają znaczenie przy używaniu tv w nocnych warunkach.
Samsungi nawet te z najwyższej półki dają niestety gorsze wrażenie czerni gdy oglądamy tv w nocy.
Początkowo mało kto na to zwraca uwagę. TV gdy jest nowy duży i piękny cieszy czymś całkiem innym.Przez kilka miesięcy miałem Sama PS50B551. Nie był to tak zaawansowany tv jak C7000 jednak bolączki podobne. Wkurzająca szara czerń przy oglądaniu w nocy i jednak nie do końca dopracowana płynność ruchu. Dodatkowo cała seria produkowana z fabryczną wadą migotania w ciemniejszych scenach.Oddałem do sklepu na okoliczność niezgodności towaru z umową.Poniżej proste lecz przydatne testy m/innymi płynności ruchu tak zw. latające kostki. Polecam pobrać w wersji PAL Europa. TVblink.com HDTV Downloads

"However, after being run for what amounts to a small fraction of their expected lifespans, each TV has shown an MLL increase. "Black" on the VT25 went from 0.004 to 0.007 footlamberts (ftl) after 1543 total hours (the equivalent of 297 days at the average daily rate of 5.2 hours), while the G20 increased from 0.007 - 0.012ftl after 2411 total hours (464 days)."

Z tego wynika że jakby patrzeć tylko na ten parametr - to czerń w G20 powinna być lepsza niż w C7000 - wyjaśnij mi dlaczego tak nie jest?
 

SULIx

Member
Skąd taka opinia, że poziom czerni jest lepszy w C7000 niż G20 ?

Jeszcze ciekawy test C7000/C8000 Opinia testującego jest zgodna z tym co można zaobserwować w Samach. http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1283773778 W trybie 60Hz TV lepiej wygasza fosfor i jest mniej wkurzający w oglądaniu nocnym.Jest bardziej "czarny". Można to dostrzec podłączając komputer którego sygnał jest podawany w 60 hercach. Nie wiem jak dokładnie jest w Panasie. Ale oglądając G20 u kolegi niestety widać różnicę na jego korzyść.
 
Ostatnia edycja:

SULIx

Member
W tym porównaniu bo trochę ciężko nazwać to prawdziwym testem stoją obok siebie Plazma 46G20 Panasonica i LCD Philips 46PFL9745. Nie wiem co to ma wspólnego z tym, że Samsung C7000 w testach luksomierzem ma gorsze parametry czerni od Panasa G20 ? Pewnie gdyby stał obok tegoż Philipsa wypadłby jeszcze słabiej od G20. Prócz tego moja wypowiedź dotyczy też kolejnej linii Panasa GT20. Jak pisałem można na niego zaczekać i poddać ocenie przed wyborem jeśli ktoś nastawia się na plazmę wyższej klasy.Oczywiście porównanie które można zobaczyć i do którego się odnosisz tylko potwierdza znany fakt, że dobre tv LCD z wygaszaniem led jest całkowicie czarne a plazma pozostawia świecącą,szarą poświatę. W tym wątku jednak nie ma sensu po raz enty wymieniać "+" i "-" danej technologii. Jak wiadomo lcd nawet z LED ma też sporo wad w stosunku do plazmy. Choćby w tym porównaniu i tych fotkach nie widać na LCD tych szczegółów które są na Panasie.
 
Do góry