Sony Kdf 50 E 2010 Aep

adamclio

New member
prosba do autora cyt.

paulb napisał:
Witam wszytskich po raz pierwszy :)

Wczoraj przywieźli mi to cudo. Qpiłem w maxymalnej firmie za 4,7k. Rano zamówiłem, o 18 już był...

Witam, prosze daj jaknajwiecej informacji i porob te fotki, bo tez taki chce kupic- aha, gdzie kupiles za 4700? ma polska gwarancje? dzieki
 

ziomek

New member
Daj jakis kontakt do "maxymalnej firmy", to tez go chetnie zamowie.
2 dni temu zamowilem w Wegatv i dzis mi powiedzieli, ze tv moga wyslac dopiero w poniedzialek :(
 

kanurwa

New member
Wczoraj w Euro RTv ogladalem starszy model bo nowego oczywiscie nie mieli :(
Qcze nie wiem co jest grane ale obraz byl fatalny tym bardziej ze stal obok plazmy Pionka RXE ale pewnie taka polityka sklepow ze zero regulacji i sygnal jak najgorszej jakosci zeby klient napalil sie na duzo drozsza plazme :twisted:
 

Sober

New member
Oglądanie TV w takich sklepach jak Euro AGD nie ma najmniejszego sensu. Sygnał fatalny, ustawienia przypadkowe. Przejdź się do sklepu Sony to tam Ci pokażą jak może wyglądać obraz z tego TV. Swoją drogą cena też będzie lepsza (chyba że w Euro można się targować tak jak w Sony ;-) ).
 

paulb

New member
z pola bitwy :

W weekend sprawdziłem jak to jest z połączaniem tv<>pc przez kabel vga.
Może ktoś będzie zainteresowany.
Dostępne są 3 rozdzielczości : 640x480, 800x600, 1024x768 przy 60Hz. Wszystko zgodnie z zapiskami w księdze zwanej potocznie instrukcją obsługi.
Na początku zasugerowany rozdzielczością panela próbowałem uzyskać rozdzielczość 1280x720 - nic z tego, nie przez kabel vga.
Co dalej? 3 podejścia i mała ciekawostka: najlepszy obraz uzyskałem przy 800x600. Pulpit stabilny, bez zniekształceń, odwzorowanie pikseli i kolorów - bajka. Nie ma co porównywać z moim starym monitorem CRT 17".
W telewizorze - menu PC - nic nie zmieniałem - nastawy fabryczne.
Przy 1024x768 pulpit wyglądał znacznie gorzej. Obraz z pulpitu "rozdygotany", nie nadawał się do pracy. Zmiany Nastawy w telewizorze -menu PC - nie pomagają.
Zawiodłem się na funkcjach formatowania obrazu Pełny 1/Pełny 2. Pełny 1 -to standardowy monitor 4:3 (czyli mamy czarne pasy po bokach), Pełny 2 - rozciąga obraz w poziomie zapełniając cały ekran... jakoś nie widzę praktycznego zastosowania tego trybu. Oczywiście planuję już zaqp karty z wyjściem cyfrowym - proszę o polecenie jakiegoś modelu, ale jak najtańszego, oglądam tylko divx z komputera, no i żebym mógł monitor vga podpiąć. pozdrawiam
 

ziomek

New member
Czyli dalej obsluga vga w tym tv jest niepelna, tak jak w starszym modelu?
Kurde, moglem kupic ten starszy model (roznica cenowa 500zl, a nie wiem czy jedno dodatkowe hdmi jest az tyle warte...).
Liczylem na pelny support vga, bo tylko przez te lacze uzyskam 1080p na Xboxie 360 w filmach HD DVD...
 

paulb

New member
ziomek napisał:
Kurde, moglem kupic ten starszy model (roznica cenowa 500zl, a nie wiem czy jedno dodatkowe hdmi jest az tyle warte...).

no chyba nie tylko, w temacie o starej 50" było porównanie "organoleptyczne" i nowy ma też lepszą jakośc obrazu...
ja nie żałuję zaqpu nowego modelu i dopłaty

jeszcze jedno spostrzeżenie : tv używam od środy i mam wrażenie, że wzrasta jasność lampy, ktoś już pisał, że potrzeba nawet 100 godz. pracy, żeby uzyskać 100% sprawność ekranu.

Na razie jestem niezwykle zadowolony z wyboru. Teraz potrzeba mi tylko źródła obrazu HD, już niedługo zobaczymy, co potrafi tuner ADB (może jako APS dostaniemy trochę wcześniej zestaw demo)
aaa, ktoś mnie pytał o użyczenie instrukcji polskiej, proszę bardzo - oto ona :
http://support.sony-europe.com/manuals/manuals.asp?l=en&searchmodelname=KDF-50E2010

 
Ostatnia edycja:

ziomek

New member
Ja wiem, ze w tym tygodniu musze juz miec hdtv 50" i bedzie to jeden z KDFow :) Zobaczymy, kto szybciej mi sprzeda - moze ktos uzywanego a moze jakis sklep internetowy. Xbox 360 juz czeka, a za miesiac moze kupie importa Playstation3.
Bo od 12 pazdziernika bede mial eNke i chce podziwiac te szczegoly na discovery hd :D
 

Tanhauser

New member
Interesuje mnie, czy w nowym modelu Sony został wyeliminowany efekt screen door, objawiający się drżeniem krawędzi przedmiotów (szczegónie tych z białym obrysem)? Szczególnie widoczne było to w trybch HD.
Szczerze mówiąc, to właśnie to całkowicie zniechęciło mnie do zakupu poprzedniego modelu, dlatego zastanawiam się jak ta sprawa ma się w nowym KDF-ie?
Jest to straszliwie wkurzająca przypadłość, zwłaszcza, gdy do tak dużego ekranu jest z kanapy 3 m.
 

jacekkdf

New member
paulb napisał:
z pola bitwy :

W weekend sprawdziłem jak to jest z połączaniem tv<>pc przez kabel vga.
Może ktoś będzie zainteresowany.
Dostępne są 3 rozdzielczości : 640x480, 800x600, 1024x768 przy 60Hz. Wszystko zgodnie z zapiskami w księdze zwanej potocznie instrukcją obsługi.
Na początku zasugerowany rozdzielczością panela próbowałem uzyskać rozdzielczość 1280x720 - nic z tego, nie przez kabel vga.
Co dalej? 3 podejścia i mała ciekawostka: najlepszy obraz uzyskałem przy 800x600. Pulpit stabilny, bez zniekształceń, odwzorowanie pikseli i kolorów - bajka. Nie ma co porównywać z moim starym monitorem CRT 17".
W telewizorze - menu PC - nic nie zmieniałem - nastawy fabryczne.
Przy 1024x768 pulpit wyglądał znacznie gorzej. Obraz z pulpitu "rozdygotany", nie nadawał się do pracy. Zmiany Nastawy w telewizorze -menu PC - nie pomagają.
Zawiodłem się na funkcjach formatowania obrazu Pełny 1/Pełny 2. Pełny 1 -to standardowy monitor 4:3 (czyli mamy czarne pasy po bokach), Pełny 2 - rozciąga obraz w poziomie zapełniając cały ekran... jakoś nie widzę praktycznego zastosowania tego trybu. Oczywiście planuję już zaqp karty z wyjściem cyfrowym - proszę o polecenie jakiegoś modelu, ale jak najtańszego, oglądam tylko divx z komputera, no i żebym mógł monitor vga podpiąć. pozdrawiam

Sprobuj przetestowac karty z dvi i przejsciem na hdmi wg mnie powinno sie uzyskac roz od 640x 480 do 1920x1080 ( 1080i)

Ja mam karte x1600 ati z hdmi + spdif ( koszt ok 450-490 zl ) wlaczony tryb roz o 2 oczka nizej ( nie pamietam dokladnie ok 1160x 680)niz 1280x 720 bo wtedy czcionka jest znacznie lepsza niz w 1280x 720
sterowniki widcat 6.8

obraz znacznie lepszy niz z vga 800x 600

Testowane na tv 50a2010
 

Sober

New member
ziomek napisał:
Ja wiem, ze w tym tygodniu musze juz miec hdtv 50" i bedzie to jeden z KDFow :) Zobaczymy, kto szybciej mi sprzeda - moze ktos uzywanego a moze jakis sklep internetowy.

Mam podobny problem, pieniążki czekają, ale nikt nie chce mi go sprzedać ;-) Albo będą za 10 dni, albo w przyszłym tygodniu, albo cena nienajlepsza... że o przypadku gdzie jest wystawiony w sklepie internetowym za określoną cenę a jak dzwonie to gosc mowi ze musi podzwonić po hurtowniach i oddzwoni. Po godzinie dzwonie a on mówi ze sie nigdzie nie dodzwonił więc nie wie ile kosztuje i kiedy będzie. Pyta się mnie czy wciąż jestem zainteresowany z nadzieją w głosie że się poddałem. Jestem pewny że już nie zadzwoni. Generalnie wszyscy tylko coś tam odburkują oburzeni że się do nich dzwoni. Albo taka rozmowa:
- czy sprzęt jest z polskiej dystrybucji
- a co Pan ma na myśli?
- czy nie jest sprowadzany z Niemiec
- <cisza>
- chodzi mi o to czy gwarancję można przedłużyć do 5 lat
- tak, można bez problemu
- a więc sprzęt jest z polskiej dystrybucji?
- jest gwarancja, nie ma problemu

Normalnie ręce opadają jakie teraz jest podejście do klienta...
 

musti

Banned
zakupy w sklepach internetowych

Życie... po prostu życie.
Dlaczego w necie jest taniej? Proste - wszystkie oferty są wirtualne tzn dopiero po twoim zamówieniu go sprowadzają. Jeśli chcesz mieć od ręki, z full serwisem to zapłać więcej :D.

W Szczecinie kupisz KDF czy KDS-a bez problemu zarówno w MM jak i w Centrum Sony (i też są promocje:p).
 

jarwisz

New member
Bez reklam
musti napisał:
Życie... po prostu życie.
W Szczecinie kupisz KDF czy KDS-a bez problemu zarówno w MM jak i w Centrum Sony (i też są promocje:p).
tak ale w Centrum Sony zapłaci 10-20% więcej niż w necie - i dlatego nie ma kupca za taką cenę - cenę określa jednak w większym stopniu rynek - stąd jest tzw cena sugerowana
 

Sober

New member
jarwisz napisał:
tak ale w Centrum Sony zapłaci 10-20% więcej niż w necie - i dlatego nie ma kupca za taką cenę - cenę określa jednak w większym stopniu rynek - stąd jest tzw cena sugerowana

Powiem Ci że nie jest tak źle, gadałem z kierownikiem platynowego sklepu sony i zaoferował mi bardzo przystępną cenę i transport gratis. Niewiele więcej niż wirtualne oferty w necie... Chyba u nich kupię. A w MM cena za ten TV to 6299! Hehehe, śmiech na sali.
 

ziomek

New member
Dostalem info, ze dzis wieczorem kurier UPS dostarczy mi nowy model KDFa :)
Czekalem 5 dni na dostawe ze sklepu internetowego. Cena wyszla ponad 1000zl taniej niz w centrum sony, takze chyba oplacalo sie poczekac.
Czeka juz na test z nowym tv tuner sat (dbox2, a od przyszlego tygodnia N oczywiscie w hdtv), Xbox 360, Xbox 1 z XBMC (odpala calkiem ladnie vxidy hdtv).
 

musti

Banned
jarwisz napisał:
tak ale w Centrum Sony zapłaci 10-20% więcej niż w necie - i dlatego nie ma kupca za taką cenę - cenę określa jednak w większym stopniu rynek - stąd jest tzw cena sugerowana
Zapewniam Cię, że jest naprawdę spora grupa klientów, ktora kupuje w normalnych sklepach nawet mających świadomość, że w necie jest taniej. Sam do takiej grupy należę.
Często mozna kupić niewiele drożej, a mieć pełen serwis posprzedażowy i wydłużoną opiekę gwarancyjną do 5 lat (co też kosztuje).
 

czaki

New member
przyszedl :) mam oczywisce 2010, postaram sie zapodac troche fotek zeby sie ludzie wkoncu dowiedzieli co to jest, musze znalesc czas, zabawa cala noc, komp podpiety przez dvi>hdmi obraz niesamowity www 1 klasa 0 znikesztalcen 1280x720 1:1, hdtv full ekran 0 strat , nie wiem w czymludzie maja problemyz podlaczeniem zapodam info oczywiscie

a kupujcie u kikiego dla forumowiczow ustalane sa dobre ceny napewno leprze niz w centrum sony mi w tych sklepach minimum powiedzieli 5250, a kupiłem taniej :) ceny POLECAM
 
Ostatnia edycja:

czaki

New member
KDF 50 " z serii 2010

przykladowe zdjecia w trybie hd 720p 60Hz, nie wiem czy jakos fotek sie wam spodoba robilem z reki w nocy, maja one na celu ułatwic zakup tego TV niezdecydowanym jeszcze,
moja opinia :
Duze pudlo, lekki, co ja kupiłem, ale kiedy odpaliłem pc i połaczy dvi>hdmi bez najmniejszego problemu ustawilem 1280x720 moim oczom ukazał sie pulpit, bez wstepnej regulacji mialem 50" monitor:)

ale gdy odpaliłem spoty w hd oniemiałem, w zyciu bym nie powiedzial gdybym nie widział tyłu tego projektora ze to wogole projektor jest.
w tym modelu czern naprawde stoi dosc wysoko, ktos napisale na konkurencyjnym forum ze to dno i czern to szary pył (chyba byl w goglach) jest naprwde bardzo dobra niektore crt taką niedysponuja

słońce mi nie przeszkadza w ogladaniu, menu zaawansowane ale tv nie ma zadnych bajerow typu : PIP, korektor dzwiękowy wg mnie są one calkowicie zbedne. (może się mylę ).

kontast i kolory bdb
wykonanie bdb
pilot ubogi !!! az sie zdziwilem podstawowy pilot
dzwiek, i tu niestey bez rewelacji oceniam na 4 dużej imprezy z tymi glosnikami nie zrobicie

a kablek hdmi pc kupilem za 30 zł 3 mb na allegro jakosc dobra, brak zakłoceń, grafika agp g6800

IMG_1661.jpg

IMG_1662.jpg

IMG_1663.jpg

IMG_1664.jpg

IMG_1665.jpg

IMG_1667.jpg

IMG_1668.jpg

IMG_1669.jpg

IMG_1670.jpg

IMG_1671.jpg

IMG_1672.jpg

IMG_1673.jpg

IMG_1674.jpg

IMG_1675.jpg

IMG_1677.jpg

IMG_1678.jpg


tych pasów wogole nie wiedac dopiero tearz je zauważyłem jakośc jest bdb ps nie rególowałem do www widac tu za duza ostrość....
 
Do góry