Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

Robert (prezes)

New member
Witam. Używam od 9 dni telewizor projekcyjny Sony 50" i po 4 dniach wystąpił problem w postaci: kiedy zapalam tv to na początku przez kilka minut (1,5-5 min), drga mi obraz i słychać trzaski, po rozgrzaniu się telewizora i po ponownym właczeniu już tego problemu nie ma, problem powraca po ponownym włączeniu po dłuższej przerwie. Zaprosiłem do siebie, zaprzyjaźnionego fachowca w dziedzienie naprawiania telewizorów i po sprawdzeniu anteny i z zewnątrz tv powiedział, że telewizor jest uszkodzony i trzeba wzywać serwis. Może ktoś spotkał się z takim problemem i proszę o radę. A co do lampy to taka lampa kosztuje od 150-250 $ w zależności od sklepu w USA, o jej żywotności nigdzie się nie mogłem doczytć, nikt na amerykańskich stronach tego nie podaje. Dzwoniąc do centrum sony to pani powiedziała, że nie zna czasu żywotności lampy, a cenę za lampę zaśpiewała 2000 zł. Kobietka nowa w pracy i nie czai bazy chyba.
 
Ostatnia edycja:

hsolo

New member
Lampa - zywotnosc i gwarancja

Witam,

Dzisiaj zadzwonilem do centralnego serwisu Sony w naszym dziwnym kraju. Koszt lampy to 1500PLN (nie wiem skad - pomijajac USA i zagranice - niektorzy wzieli cene 800PLN) to jedno, ale gorsze jest to, ze lampa nie podlega gwarancji ! Co jak sprawdzilem jest zapisane faktycznie w gwarancji. I niewazne czy chodzi 8 tysiecy godzin czy np. 10 (dziesiec), jesli sie przepali to kupujemy nowa - kompletny bezsens. Na moje tlumaczenie, ze to jakby uszkodzeniu ulegl kineskop w crt - kineskop podlega, lampa nie. Opadly mi raczki i na razie przeszla ochota na zakup - czekam jeszcze na odpowiedz na maila - wtedy bedzie czarno na bialym. Poza tym 6-7 tys. godzin jakie podala pani to szacunkowy czas, nie gwarantowany. Nie potrafila tez podac oficjalnego zrodla skad te czasy wziela. Rownie dobrze mogla to wymyslic.
Pewnie mozna by skorzystac z tytulu niezgodnosci towaru z umowa, ale wcale i sie jakby co nie usmiecha walka...
A ponoc Sony ma takie profi podejscie do klienta.....jak czytalem w Stanach tez nie jest lepiej, tylko o polowe tansze lampy chociaz maja.

pozdrawiam
Hsolo
 

q

New member
no i przy ich poziomie zarobków stać ich na kupno nowej lampy nawet gdyba ta padała co miesiąc
 

Jarek5_7

New member
nie ma sie co dziwic z ta lampa. wiadomo ze ta rzecz sie zyzuwa, a na takie nie daja gwarancji. to tak jakby na klocki hamulcowe byla gwarancja.

poza tym latwo ja samemu zniszczyc. jest do niej latwy dostep.
no i musieliby ja zabezpieczac jakimis kodami, numerami seryjnymi itd zeby ludzie nie podmieniali.
 

Krisss

New member
Może ta Pani się pomyliła i podała cene lampy ale do projektora, a nie do tylniej projekcji. Ja przed zakupem zadzwoniłem do Serwisu Sony w Łodzi, podałem symbol lampy (jest w instrukcji) i uzyskałem odpowiedź 850zł.
 

subzer0

New member
Krisss podaj namiary na ten serwis w Łodzi.
pozdrawiam

Mamy 3 tematy o tym samym, proponuję zostawić jeden bo powtarzamy posty Sony KDF-E50A11 , Opinie o telewizorach 3LCD i Sony Bravia 3LCD
 

subzer0

New member
No to zrobione zostajemy tutaj, drugi wątek w tym dziale zamknięty przez ar2, pozostał jeszcze jeden w dziale sprzęt.
 

helcik

New member
hehe
Tak po cichu śledziłem współzawodnictwo tych wątków i ostatnio mój trochę przegrywał, więc tym bardziej miło mi, że będzie kontynuowany :).

Żeby coś dorzucić od siebie niedługo zamieszczę tu swoje spostrzeżenia ze współpracy tego TV z konsolą XBOX (stara wersja) a więc i z rozdzielczością 720p.

pozdrawiam
 

Tamgi Gonfanon

New member
Pytania do użytkowników Sony KDF-E42A11.

1. W instrukcji obsługi lakonicznie omówiono temat odbioru stereo audio w analogu. Czy jest obsługiwany NICAM i A2?

2. Instrukcja obsługi nie wymienia języka polskiego w obsłudze teletekstu. Czy tak jest w rzeczywistości?

3. Jak ma się sprawa wyważenia odbiornika - czy oryginalny stolik z mocowaniem zabezpieczającym to gadżet, czy też konieczność?

Z góry dziękuję za pomoc.
 

kwiatulla

New member
samsung SP50L6HX

Witam wszystkich

Zastanawialem sie nad zakupem Sony i dzisiaj udalem sie do sklepu aby go zobaczyc na wlasne oczy . Duzo uzytkownikow zachwala ten produkt wiec pomyslalem ze bedzie to dobry zakup do mojej sypialni. Poszedlem do jednego z najwiekszych sklepow w UK gdzie bylo prezentowane bodajze ok 100 plazm, LCD oraz 3LCD. Bravia powiem wam szczerze nie zachwycila mnie obraz byl bardzo niewyrazny i bardzo zaciemniony. Prawdopodobnie to wina sygnalu ktory byl poprowadzony antenowo i byla to reklama. Pewnie z dvd lub tunera cyfrowego i przy odpowiednim okablowaniu obraz bylby o wiele lepszy.Ale obok Bravi stal Samsung i sygnal byl taki sam jakos obrazu o klase lepsza zywe kolory i przede wszystkim brak " efektu zaciemnienia"

Bylem przekonany do zakupu Sony ale co dzisiaj zobaczylem budzi moje watpliwosci cena identyczna. Jutro przejade sie do kolejnego sklepu moze beda w stanie puscic sygnal z dvd lub innego zrodla i zobacze efekty. Ale po dzisiejszym dniu moim glowny fawortyem jest Samsung SP50L6HX

Ponizej umieszcze specyfikacje tego TV:

http://www.robertwhyteltd.co.uk/sites/itemview.asp?productx=SP50L6HX&title=Samsung%20SP50L6HX%20Glasgow%20Projection%20TV%20Dealer%20Scotland%20UK
 

hawk70

New member
Mogę odpowiedzieć na pytanie trzecie czyli stolik. Nie jest niezbędne używanie specjalnego stolika. KDF jest stabilny i bez problemu stoi na moim starym stoliku (mimi iż z boków trochę wystaje bo stolik jest za wąski ;-)).

Jeśli chodzi o odbiór tego telewizora (jakość obrazu) to zanim wydacie werdykt, który jest lepszy to zamiast zastanawiać się nad obrazem i jego jakością i źródłem w sklepie zwróćcie lepiej uwagę na ustawienia barwy kolorów, kontrastu i jasności. Ten telewizor może grać kaszaniasto jak się mu źle poustawia parametry. Ale jak się je ustawi dobrze to inne wymiękają.
 

helcik

New member
KDF-E50A11 i konsola XBox

Przeklejam tu swojego posta na grupę alt.pl.gry.konsole.underground
------------------------------------------------
Posiadam starego Xa i testowalem dzisiaj telewizor
SONY KDF-E50A11E. Wyciaga max 720p, chociaz toleruje tez 1080i. Oto
moje spostrzezenia:
1. Gry

Nie mialem zadnej, która chodzilaby w 720p, wszystkie dzialaly w
480p i niestety byla to kompletna porazka... To juz wole grac na
starym 25" CRT niz na 50" telewizorze "HDTV"
Pikseloza na maxa, krawedzie skosne to istna drabina...
Jest kilka tytulów, które wyciagaja 720p, niestety zaden tytul
to nie "must have" na Xa wiec nie zadalem sobie trudu ich
zalatwienia skoro i tak nie bede w nie gral.

2. Filmy DVD

Jakos w porzadku, nawet z niewielkiej odleglosci (ok. 2,5m)

3. Filmy DivX

Przy 4 metrach odleglosci nie bylo widac pikselozy, gdy stalo sie
blizej, to jakosc mniej wiecej zjechanej kasety VHS. I tu znowu
zwykly telewizor CRT chocby z 50cm wyglada duzo lepiej...

4. XBMC

Menu programu i animacje - wygaszacze ekranu - rewelacja. Tak powinno
wygladac wszystko!!!!

5. Filmy HDTV 720p

Obraz wygladal rewelacyjnie na 50" nawet z bliska, ale niestety X nie
nadaje sie do odtwarzania tego materialu ze wzgledu na slaba moc
procesora. Strasznie tnie. Jedynie demko Panasonica, w którym nic sie
nie dzialo, drzewka szumiace na wietrze i tym podobne pierdoly
chodzilo znosnie, aczkolwiek wcale nie plynnie. Pozostaly material
chodzil z predkoscia 1 klatki/s. Duze znaczenie ma format pliku,
ale przy róznych formatach plików nie znalazlem ani jednego, który
chodzilby plynnie.

I male podsumowanko, niezbyt odkrywcze:

X na swoje czasy byl bardzo dobra konsola, ale tamte czasy juz
minely. Tak powoli zaczne zazdroscic posiadaczom X360 (ja ich
nazywam - beta testerzy) i duzych TV, ale dopiero gdzies za rok jak
Microsoft zakonczy swoje badania na królikach doswiadczalnych i do
tego wyjda gry, którym blizej do next genów niz do current genów
to dokonam upgraedu :)

Podrawiam,
rol@nd
 

Robert (prezes)

New member
Na krótki czas zastępczy stolik jest ok. sam przez pewien czas korzystałem, ale orginalny stolik Sony SURG 11M jest rewelacyjny, telewizor prezentuje się super, tylko cena 1110 zł.
 

Robert (prezes)

New member
S.o.s.

Informuje wszystkich na forum, że w poniedziałem do mie przyjeżdźa serwis do mojej SONY 50" w sprawie, na którą wcześniej opisywałem.
 

subzer0

New member
Ciekaw jestem co powiedzą, zapytaj się przy okazji o problem softu z tymi 1200 godzinami stand by w telewizorach Bravia...? Ciekawe czy dostali już jakieś instrukcje.
Pozdrawiam
 

muppi

New member
Ja zakupiłem ten model i jak na razie jestem bardzo zadowolony, obraz z kablówki (UPC) znośny, ze stacji zachodnich wyraźnie lepszy, divx z Wiwy odbiera całkiem dobrze, zależy od jakości filmu. Z dvd jest słabiej ale to pwenie wina odtwarzacza, nie ma HDMI i sygnał idzie przez euro. TV stoi na stoliku pod telewizor z IKEI i jest idealnie, zajmuje prawie cały stolik, szkoda mi było kasy na zakup oryginalnego stolika SONY zwłaszcza że mam trochę gratów do upchnięcia w taki stolik łącznie z centralnym.
 

Tanhauser

New member
Zadawałem to pytanko w innym wątku, ale powtórzę: czy ktoś się orientuje jaka jest cena referencyjna tego modelu 50"?
 

P.C.

Banned
Sony Kdf-e50a11e

Urządzenie pracuje w moim systemie od ok.miesiąca.
Współpracuje z następującymi urządzeniami:
-dekodef Cyfra+,złącze Scart RGB
-dvd Sony DVP-S7700,złącze Component [płyty R1]
-dvd Denon DVD-3910,złącze HDMI [płyty R2]
-ld Pioneer DVL-909,złącze S-VHS

Testuję jedynie jakość obrazu,dźwięk jest wyłączony i odtwarzany tylko przez zestaw kina domowego.

Obraz,zarówno poprzez wejście HDMI [najlepsza opcja] jak i poprzez wejście Scart [najsłabsza opcja] jest rewelacyjny.Głębokie kolory [[przy ustawieniu NASYCENIE na 50%],znakomity czerowny,zielony i niebieski,doskonała czerń "kinowa".KONTRAST i JASNOŚĆ ustawione na 50%.Z łatwością widoczna głębia ostrości na filmach dvd i płytach ld.
Nawet przy najjaśniejszych partiach obrazu nie występuje efekt migotania.
Zdecydowanie najbardziej podobają mi się filmy dvd po Componencie z Sonego i po HDMI z Denona,wrażenie jest naprawdę niesamowite,doskonała ostrość,kontrast i paleta barw.
Bałem się że projektor nie będzie idealnie zbieżny ale nawet najmniejsze linie obrazu czy napisy są bardzo ostre,czytelne i zbieżne w 100%.

Obraz jest najlepszy przy zaciemnionym pomieszczeniu.
Ale nawet przy włączonym oświetleniu jest zaskakująco dobry.
[poprzednik KDFa,Grand Wega,był bardzo czuły na światło sztuczne i dzienne].

Na niektórych stacjach Cyfry+ obraz nieco słabszy ale to chyba kwestia jakości sygnału nadawcy.

Należy zwrócić uwagę aby nie siedzieć zbyt blisko ekranu-poniżej 2m widać powłokę antyrefleksyjną ekranu.

Projektor włącza się dość długo-najpierw musi rozgrzać się lampa i to chyba jedyna właściwość o której należy pamiętać.

Jedyna wadą-nie dla wszystkich-jest słaby kąt pionowy,tzn.nie można oglądać projektora stojąc lub siedząc znacznie powyżej górnej krawędzi.
Przy standardowym układzie i kanapie na wprost ekranu-nie ma o czym mówić.
Kąty poziome-szerokie,nawet z rogów pokoju obraz prawie tak dobry jak ze środka.

Hałas-należy zdać sobie sprawę że projektor posiada intensywne chłodzenie.
Wentylatory nieco hałasują,ale słychać je tylko przy kompletnej ciszy.
Przy włączonej Cyfrze lub płycie - nie.

Reasumując,nie widzę dla tego modelu obecnie konkurencji biorąc pod uwagę jakość obrazu,przekątną i cenę.

Pozdrawiam
 
Do góry