Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test otwarty w Klubie

Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test w Klubie.
Sony zaproponował jako jeden z pierwszych z producentów na rynku - model wiosną 2014 roku.
Model jawi się być przedstawicielem średniej klasy telewizorów japońskiego giganta elektroniki.
Ale w trakcie testów okazało się, że ten przedstawiciel śmiało może występować publicznie jako najlepszy model SONY.
1dc46-product.jpg

Model co do wykonania dopracowany w szczegółach i z pietyzmem, co nie jest codziennością w dzisiejszych czasach. Matryca półmat.

Już po wyjęciu z kartonu ...

Sony50W829Detail.jpg

...widać, że mamy do czynienia z czymś klasowym.
sony_bravia_kdl50w829.jpg

Delikatna podstawa dodaje lekkości całej kompozycji.


Problem polega na tym, że kabel do zasilacza nie jest długi i może zabraknąć go gdy zasilacz będzie musiał znajdować się poza otworem z kablami. Raczej do zwykłego otworu nie ma szans aby się zmieścił. I tu dajemy mały minus za takie rozwiązanie.

Sony doskonale poradził sobie z napisami w różnych podanych plikach, doskonale.

Input Lag
W trybie Gra - Standard

Naprawdę świetne skalowanie obrazu.

Ktoś pytał o TVN Player, oczywiście że jest i...

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/10...-ktory-spelni-twoje-potrzeby.html#post1031662
 
Ostatnia edycja:
Witajcie mam pewien problem z tv. Kupiłem go jakieś 4 m-ce temu i do nie dawna wszystko było ok, gdyby nie fakt, iż zaobserwowałem nierówne podświetlenie matrycy. Pytanie: Jest sens bawić się w serwisowanie ?

http://www.iv.pl/images/14216696179636438857.jpg

Do Wszystkich którzy maja problem z cloudingiem:

OTO DZIAŁAJĄCE ROZWIĄZANIE PROBLEMU:

1. przygotować miękką bawełnianą czystą ściereczkę taką którą można czyścić ekran,

2. ściereczkę złożyć w mały prostokąt tak żeby była dość sztywna

3. rozmasowujemy delikatnie i z wyczuciem chmury w uporządkowanym kierunku w górę -dół a następnie prawo -lewo tak jakbyśmy czyścili ekran. noo ciut mocniej.

Po ok paru min takiej zabawy clouding jak za dotknięciem czarodzieskiej różki (ściereczki) magicznie znika. Ekran staje się IDEALNIE czarny.

U mnie była potężna, jasna nierównomierna chmura wielka na ok 1/5 ekranu w prawym dolnym rogu, bardzo widoczna w ciemnych scenach. Było znacznie gorzej niż na fotce kol Dante82. Byłem zrozpaczony, miałem na nastęny dzień wracać z TV do sklepu. Jednak po przewertowaniu internetu znalazłem ten właśnie sposób i okazuje się że całkiem dobrze działa.

Wytłumaczenie jest dość proste, likwidujemy w ten sposób naprężenia które zazwyczaj powstają podczas nierównomiernego skręcenia matrycy podczas montażu w fabryce.

Proste.
 
Ostatnia edycja:
Cześć, myślę nad kupnem tego TV do drugiego pokoju, ale widzę, że jest grubszy od mojej Toshiby L7453 o 2 centymetry.
Powiedzcie proszę, jak ten sony wygląda powieszony na ścianie. Może macie jakieś zdjęcie?

Pozdrawiam.
 
Zastanawiam się nad kupnem tego telewizora. Czytając opinię natrafiłem na informacje o niepłynnym odtwarzaniu filmów HD Matroska 3D z nośników USB i problem w odtwarzaniem filmów przez przeglądarkę internetową. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Użytkownicy zgłaszali faktycznie problem z odtwarzaniem plików HD Matroska 3D. Niestety, nie mam takowego, aby sprawdzić, ale może coś znajdę.

Odnośnie filmów online - tutaj raczej wszystko powinno być ok.
 
Mam problem z modelem 55w829 otóż dzisiaj wziąłem do testów owy model do domu od znajomego. Wszystko bylo ok dopóki nie zrobiłem aktualizacji softu po czym przestał reagować pilot działa tylko głośniej ciszej druga spraw telewizor zaczął się sam wyłaczać po czym sam sie włącza co jest grane?
 
Witam uprzejmie,
Aktualizowałeś przez Internet? Telewizor sam"zapytał" czy chcesz pobrać nową wersję oprogramowania?

Spróbuj może wyłączyć telewizor na kilka minut całkowicie z sieci zasilającej.
Następnie ponownie włóż wtyczkę kabla zasilającego od telewizora do gniazdka sieciowego i włącz ponownie
telewizor . Przywróć w : Ustawieniach systemowych>Konfiguracja funkcji ogólnych--> Ustawienia fabryczne . Sprawdź baterie w pilocie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
oki poradzilem sobie wystarczylo go wyłaczyc na kilka minut i działa, hmm ogólnie mówiąc obraz w standardzie bardzo mnie rozczarował w porównaniu do mojej stare toshiby lcd, kanały telewizyjne sa ok ale po podłaczeniu komputera poprzez hdmi filmy sa strasznie blade w porównaniu z monitorem, ps3 tez wyglada słabo, zna ktos jakies odpowiednie konfiguracje do tego modelu?
 
oki poradzilem sobie wystarczylo go wyłaczyc na kilka minut i działa, hmm ogólnie mówiąc obraz w standardzie bardzo mnie rozczarował w porównaniu do mojej stare toshiby lcd, kanały telewizyjne sa ok ale po podłaczeniu komputera poprzez hdmi filmy sa strasznie blade w porównaniu z monitorem, ps3 tez wyglada słabo, zna ktos jakies odpowiednie konfiguracje do tego modelu?

Ten Sony kontra LG matryca IPS nie ma szans.Obraz jest blady w Sonym.LG nasycone.
 
Jakie macie uchwyty na ścianę?

Chcę TV podwiesić jak najbliżej ściany, znalazłem uchwyt Sony SU-WL450, ma ktoś taki? Będzie pasował, bo w jego instrukcji nie ma wymienionego modelu 55w829b.
 
55w829b w przeciwieństwie do mniejszych nie można wieszać na podstawce a na zwykłym uchwycie VESA - w zestawie są takie specjalne śrubki-dystanse wkręcane w płaską część telewizora.
 
apol: to czekam na info bo u mnie decyzja musi być podjęta na dniach. Trochę mnie opinia robertuss dobija z wyborem. Obraz blady ? W LG lepszy ?
 
apol: to czekam na info bo u mnie decyzja musi być podjęta na dniach. Trochę mnie opinia robertuss dobija z wyborem. Obraz blady ? W LG lepszy ?

IPS to IPS i nie ma lepszych matryc.Konkurencja Samsunga To Super PLS.Widziałeś ten Sony na oczy?? Szukaj w sklepie i porównaj z IPS LG.Jak się widzi tylko sony to ale super .Ale z boku stanie LG IPS i już się gubisz co jest lepsze..?? Ja jestem za Sony z przywiązania chyba wykonanie na wysokim poziomie.No ale z boku Stoi IPS ;) Ciekawe w czym się lubujesz.Poniżej

ips-panel.jpg
 
Ostatnia edycja:
Żadnen ekran z matrycą IPS, z wyłączeniem obrzydliwie drogiego modelu Panasonic AX900, z podświetlaniem strefowym FALD nie ma porządnej czerni. Możesz się łudzić i zwodzić, ale tak jest.

Sony zamontował w swoim X9 matrycę VA i uzyskał świetne rezultaty, piękne kolory i naprawdę przyzwoite kąty widzenia.

Ba, Panasonic w modelu AX800 też użył matrycy VA. Widocznie w najwyższym modelu efekty pracy nad skomplikowanym systemem podświetlania matrycy dały na tyle dobre efekty, że i z IPS wycisnęli dobrą czerń, zachowując największą jej zaletę, czyli kąty widzenia. Tylko to kosztuje...
 
Do góry