TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

voytecc

New member
U mnie mkv odtwarzane jest w normalnym tempie (40rl838). Co prawda TV mam krótko, więc przetestowałem dopiero kilka plików. Jak chcesz to daj mi źródło, a sprawdzę u siebie ten konkretny plik.

link:
http://www.techpowerup.com/downloads/530d/hddvd_demo_1080p.mkv


Kupiłem RL838 (1999zł) ahh na moim egzemplarzu ten plik też dziwnie chodzi. Na kompie i innych TV w sklepie szedł w normalnym tempie.

ps.

jeszcze jedno jak u was wyglądają (linki niżej) demka w 1080i z YT puszczane z kompa przez HDMI... u mnie coś słabo (widać ostre krawędzie) nie wiem może mam słaby kabel :-(

Jaki kabel hdmi polecacie ?

Sony 1080i HD close-ups & Macros - Nature Unleashed - - YouTube
LG FULL HD Demo 1080 - YouTube
 

adri991

New member
Odtworzyłem przez USB jeden teledysk HD i często jest jak by przyspieszał nie ma jednostajnej płynności. Czy to tak ma być?? Dziwi mnie to trochę. Dziwnie się to ogląda:D Mam telewizor 40TL838.
 

redzio13

New member
link:
http://www.techpowerup.com/downloads/530d/hddvd_demo_1080p.mkv


Kupiłem RL838 (1999zł) ahh na moim egzemplarzu ten plik też dziwnie chodzi. Na kompie i innych TV w sklepie szedł w normalnym tempie.

ps.

jeszcze jedno jak u was wyglądają (linki niżej) demka w 1080i z YT puszczane z kompa przez HDMI... u mnie coś słabo (widać ostre krawędzie) nie wiem może mam słaby kabel :-(

Jaki kabel hdmi polecacie ?

Sony 1080i HD close-ups & Macros - Nature Unleashed - - YouTube
LG FULL HD Demo 1080 - YouTube


Sprawdziłem ten plik na swoim 40RL838 - pocieszę Cię, że też mam hi-speed obraz (dźwięk jest ok). W dodatku na początku zasuwa, a potem zaczyna przycinać:) Widocznie kodeki w TV są jakieś niezgodne w pełni z tym formatem albo co. Kilka innych plików mkv czyta mi dobrze.

Co do youtube i jego 1080p - weź pod uwagę, że filmy na YT przechodzą przez niezłą kompresję, także nie traktowałbym ich jako wyznacznika jakości.

Kabelek HDMI - naczytałem się opinii i większość ludzi twierdzi, że dane cyfrowe w kablu HDMI to dane cyfrowe - czyli obraz jest albo nie ma (nie może być gorszy/lepszy, mniej kolorowy, najwyżej wtyczka wcześniej się połamie w kablu za 5 zł). Mniejszość, a konkretnie mój znajomy, uważa, że na dwóch kablach HDMI widzi diametralną różnicę. Nie wiem, nie widziałem :) U mnie na Panasonicu za 59zł jakość na oko jest taka sama jak w kablu dostarczanym wraz z dekoderem przez UPC.

To pytanie ode mnie - idzie jakoś włączyć/wyłączyć tryb 100Hz? Czy to z automatu jest włączone? Jakoś nie zdążyłem dostrzec tego dokładania dodatkowych klatek w celu zwiększenia płynności ruchu (Toshiba Polska - Active Motion Rate) oglądając kablówkę czy jakiś film mkv. Może byłaby różnica jakbym miał dwa ekrany koło siebie (50Hz bez interpolacji vs obrabiane 100Hz). Dodatkowo widzę, że w wersji PL serwisu Toshiby nazywa się to "Active Motion Rate" a w zagranicznych - "Active Vision" - czy to jest to samo?
 
Ostatnia edycja:

arko07

New member
Witam.
@redzio13 w menu 40TL838 w zaawansowanych opcjach obrazu jest "Active Vision" i tam można zmieniać ustawienia tej funkcji ,są 4 tryby: wył.,średni,standard i wysoki. Myślę że jest to właśnie to samo co "Active Motion Rate".
 

jedrus79

New member
Witam. Mam pytanie jak TV radzi sobie z sygnałem SD bo z tego co widzę nie posiada Resolution+ i procesora Meta Brain? Zastanawiam się jeszcze nad Toshiba 42SL833 który będzie lepszy do oglądania N? 3D może nie być.
 

adri991

New member
Jak widze i tak ta aktualizacja z dzisiaj jest do telewizorów RL a potrzebna jest TL! A z TL jest z 12.01. I tak to jest BETA!! Ja coś nie ufam tej stronie. Wątpię w to żeby to robiła Toshiba te aktualizacje tylko może robi je ktoś kto się zna na tym. Co o tym sądzicie?? Ktoś już to instalował?? Są jakieś błędy w niej??
 

martinelka

New member
Ja instalowałem firmware z 12-ego stycznia. Mimo, iż to beta nie zauważyłem żadnych wad - ale też widoczne poprawki nie rzuciły mi a się w oczy. Ktoś wcześniej pisał, iż ruszyło odtwarzanie materiałów 3D z pendriva - poczytać wątek. Niestety, Toshiba nie raczy udostępniać aktualizacji na swoich stronach - przynajmniej na swoich oficjalnych stronach. Znalazłem tylko jakis PDF z info do jakiego modelu jaki jest aktualny firmware. W moim przypadku okazało się, że mam już dawno nieaktualne oprogramowanie. Co ciekawe, TV twierdził uparcie, że nie znajduje aktualizacji. Toshiba jak już złapie frajera, to najwyraźniej potem już ma go w nosie - podobnie jak zlewa polski rynek. I tak dziwię się, że polską wersję menu dali. Trochę dziwi takie podejście w dobie kryzysu oraz gwałtownej ekspansji Samsunga na rynku. Tośki to z reguły udane telewizorki, ale multimedialnie zupełnie nie nadążają.
Z innej beczki: Widzę, iż na kalibrację od Kikiego nie ma co liczyć - nie wiem, może tym zarabia na chleb. jeśli komuś udało się dobrze skalibrować, to niech może założy nowy temat z kalibracją, żeby już nie śmiecić w tym temacie.
 

adri991

New member
To dalej nie można po tej aktualizacji odtwarzać filmów 3D przez USB???
Ktoś musi chyba zadzwonić do toshiby i się zapytać co z tymi aktualizacjami.
 

martinelka

New member
adri991 - przecież właśnie napisałem, że podobno ruszyło. Ja nie potwierdzam, bo nie testowałem - nie mam okularów, więc póki co nie potrzebuję tej opcji.
 

adri991

New member
No ale możesz ściągnąć próbkę 3D i zgrać ją na pena a potem wsadzić w USB i włączyć na pilocie 3D i jak bedzie możliwość zmiany z 2D do 3D i bedzie obraz 3D to odpisz. Prosze cię!! To dla mnie ważne.
 

witgit

New member
Jak byś czytał wszystkie posty to byś wiedział.
TV po aktualizacji czyta 3d z pendrive i z innych urządzeń podpiętych pod hdmi.
Nie czyta zaś 3d poprzez serwer multimediów DLNA.
 

kudys11

Member
a kiedy można było zmieniać rozmiar po USB.
Film zawsze otwiera się w całym ekranie i chyba tylko "adri991" chce sobie film zmniejszyć do oglądania, czyżby nie ogarniał obrazu w 42' i musiał go zmniejszyć do swojego poziomu ??
 
Do góry