TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

Roberto79

New member
Apropos kalibracji to widzę, że KIKi przyjął zasadę "ani be ani me nani kukuryku". Sądziłem, że forum jest po to żeby sobie nawzajem pomagać. Mam tylko nadzieję że te ustawienia zostaną jednak podane tym bardziej że wiele osobom na tym zależy (a czasochłonnne to nie jest). Nie podanie tych ustawień będzie oznaczało lekceważący stosunek do forumowiczów, albo jedną wielka ściemę z tymi wszystkimi testami itp. pisanymi być może na zlecenie producentów. Tyle ode mnie.
 

Rocq

New member
Ja nadal czekam na pomiar inputlaga ;)

A co do kalibracji, ja sobie sam go ustawilem i na sygnale z naziemnej telwizji cyfrowej ma bardzo dobry obraz :)
 

Roberto79

New member
Rozumiem że robiłeś ustawienia na oko. Ja też mam sygnał z naziemnej cyfrówki. Możesz potem wrzucić jakie masz ustawienia.

Ja posiłkowałem się ustawieniami modelu sl733 które robił jancio:

podświetlenie 54 (potestujcie ustawienia 50-55, wedle gustu, ale już PO zaaplikowaniu kalibracji kolorów i temperatury. zamieszczam też pomiary #2 dla podświetlenia 50)
kontrast 80 (nie przekraczać, ostry clipping!)
jasność 15 (potestujcie 15-20, najlepiej jest na 20, ale trochę widać clouding. Na 15 mało widoczny, ale traci się detale z najciemniejszych fragmentów).
kolor, odcień, ostrość 0
***************
Temperatura kolorów :2
czerwony przes. 0
zielony przes 0
niebieski przes -3
czerwony wzmocnienie 7
zielony wzmocnienie 0
niebieski wzmocnienie 0
************************
Dopasowanie koloru podstawowego
czerwony +3 +1 0
zielony -1 +1 0
niebieski +2 -4 +1
żółty +1 +1 0
magenta 0 0 0
cyjan 0 0 0
**********************
automatyczne podświetlanie - off
 

jarjar82

New member
Roberto79

Za szybko się wkurzyłeś Kiki był na targach i szczerze współczuje mu odkopywania się z zapytań..próśb ..gróźb ;)

osobiście cenie sobie testy Kikiego za to że w ogóle są ..zawsze to minimalna pomoc :) często można porównać testy ze sobą ...forum HDTV nie jest jedyne.
 

massiwo

New member
...mam jeden film w .mkv, nie mam dzwieku :/ format dzwieku .dts

soft 6.1
wrrr

ma ktos dostep do 6.0?
 
Ostatnia edycja:

kudys11

Member
..bo
- mozna powiekszac obraz podczas ogladania filmw z urzadzen zew
- chce zobaczyc czy lataja .mkv z dzwiekiem poprzez kodek .dts
A mały obraz Ci wyświetla że musisz go powiększać? Mnie na każdym sofcie obraz ładnie się wpasowuje.
Lamentujesz z tym powiększaniem.
Mało istotna funkcja w przypadku auto kadrowania.
 

voytecc

New member
Myśle że lepiej napisać lub zadzwonić do toshiby w tej sprawie. Szczególnie jak zależy komuś na czasie.


Wysłałem maila do Toshiba Poland ale zlewka totalna nikt jeszcze nie odpowiedział od wczoraj.

Właśnie jestem w dużej sieci RTV i testuje RL i TL 838 czy u was też występuję przyspieszenie na filmach mkv daje play ale obraz leci za szybko ...jakby był x2 ...dźwięk leci ok. Problem występuje na obydwu modelach

pozdro
 

redzio13

New member
U mnie mkv odtwarzane jest w normalnym tempie (40rl838). Co prawda TV mam krótko, więc przetestowałem dopiero kilka plików. Jak chcesz to daj mi źródło, a sprawdzę u siebie ten konkretny plik.
 

kudys11

Member
Dziś przyszły okularki.
Ściągnąłem sobie demo LG 3D (wiadomo demo najbardziej efektowne)
Jakość wymiata

Mam soft 6.4
3D diała tylko przez HDMI i USB
Po DLAN i PC brak obsługi 3D
Mam nadzieję że następne wersje softu będą jeszcze lepsze
 
Do góry