TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

$kubi

Member
Pytam tutaj bo być może wraz ze zmiana FW się coś zmienia. Chcę być na bierząco.
Więc jak to jest z odtwarzaniem po usb?
 

krzys3ek

New member
.

Ja tak miałem na 58% zmieniłem pena i poszło.
Spróbuj może jeszcze raz ściągnąć sofcik ze strony:...
lub starsze wersje:...

probowalem na 4 penach rozne wersje softu.. nie mam pojecia co z tym zrobic. telewizor ciagle laduje do 34% i wywala blad..

prosze o pomoc, jestem zalamany..
 
Ostatnia edycja:

fatis

New member
jeśli zmieniasz peny i stosujesz różne wersje softu to wygląda na to że z TV jest coś nie halo.
Ewentualnie ściągnij plik na innym komputerze i tam nagraj na pena. Może masz coś z kompem (np antywir coś ci wycina)
 

kudys11

Member
probowalem na 4 penach rozne wersje softu.. nie mam pojecia co z tym zrobic. telewizor ciagle laduje do 34% i wywala blad..

prosze o pomoc, jestem zalamany..


Nie próbuj z różnymi softami, wróć do tego na którym ci się wysypało update (pewnie najnowszy TL838_6.4.0J.1) bu botloader ci się do niego załadował i inny może nie iść. Faktycznie może antywirus ci coś wycina. W najgorszym wypadku serwis i wkręt że tak się stało przy aktualizacji przez internet.
 

krzys3ek

New member
sprobuje jeszcze dzis na kompie bez antywirusa.. przy wersji TL838_6.4.0J.1 instalka stanela. gdyby dzis nie poszlo jutro kontaktuje sie z serwisem. dzis rozmawialem z gosciem w euro rtv agd w ktorym kupowalem telewizor i stwierdzil ze nie powinno byc problemu z instalacja softu przez serwisanta Toshiby.
 

fatis

New member
no właśnie też nie wiem o co koledze chodziło.
BTW
Zauważyliście ze po apdejtach ostatnich zminił się youtube. Ba, można nawet zsynchronizować z kontem na kompie. Bardzo powoli te braki w dodatkach internetowych Toshiba nadrabia. Cóż, czekamy na polskie dodatki do toshiba places
 

Cyanide

New member
A ja mam pytanie - na co zwrócić uwagę przy zakupie w sklepie?
Z tego co wyczytałem:
- spasowanie obudowy, głównie górna część
- podświetlenie (to przy każdym TV)
- ew. uszkodzonego pixele

Byłem dziś w NEOnet (chyba dobrze?) bo mam niedaleko w sumie domu i oglądałem tą Toshibe i rozmawiałem ze sprzedawcą. Powiedział, że co do reklamacji ew. pixeli to oni jeszcze nie mieli zgłoszeń z tymi TV, albo b.mało a więcej LG/SAMSUNG ale to pewnie dlatego iż więcej ich sprzedają jak sam wspomniał. Co do uwzględnienia takiej usterki to powiedział, że to są sztywne normy i każdy producent uwzględnia (z tego co on się orientuje) wypalony choćby jeden biały/czarny pixel, a pixeli kolorowych RGB musi być ok 8 (taka norma ISO i to nie tylko Toshiba).

Mało tego spytałem u FUNAI który ma 2lata na pixele... powiedział że tak samo jak inni tzn. 1-biały/czarny lub 8-pixeli RGB. Ale o tym już w reklamie FUNAI nie mówią :)

Powiedział, że mogę w sklepie Toshibę testować ile chcę i przynieść do odtworzenie na penie też co chcę ( oczywiście testować aż do zamknięcia sklepu ;) )

Byłem bardziej na Sharpa zdecydowany ale jeśli będę mógł do woli pomęczyć ten sprzęt itp. to chyba się skuszę - a cena 2300zł więc w normie.

PS.
i faktycznie na tle innych LCD to ta ramka matowa jakby szczotkowane alu... wygląda w Toshibie świetnie!
 

Pioro

New member
dzisiaj zauwazylem z bliska ze jest jeden wypalony piksel, ktory caly czas świeci na biało, jest widoczny z bardzo bliska na czarnym tle, przy odleglosci okolo 1m juz go nie widac (ale jest) czy to moze byc podstawa do reklamacji?
 

wuerzet

Banned
Według mnie tak.

Mnie zaczął zastanawiać inny wątek, mianowicie telewizor zaczął niesamowicie "harczeć" przy wysokich dźwiękach. Jednak ten głośnik nie jest zbyt rewelacyjny.
 

Cyanide

New member
dzisiaj zauwazylem z bliska ze jest jeden wypalony piksel, ktory caly czas świeci na biało, jest widoczny z bardzo bliska na czarnym tle, przy odleglosci okolo 1m juz go nie widac (ale jest) czy to moze byc podstawa do reklamacji?

Według tego co mi mówił dziś sprzedawca jest to jak najbardziej do reklamacji (wystarczy jeden wypalony biały lub czarny).
Uszkodzone pixele raczej pojawiają się w jakimś nie długim czasie od rozpoczęcia pracy takie TV (tak słyszałem, że prędzej w pierwszych 2tyg. niż po np. roku).
Telewizor który mam na oku już jakiś czas pracuje włączony w sklepie i zamierzam go bardzo dokładnie obejrzeć przed zakupem - myślę, że potem żadnych niespodzianek nie będzie.

Jakieś jeszcze uciążliwe przypadłości?
 

Pioro

New member
jest jeden wypalony i to juz nie zniknie, caly czas bedzie wypalony? w sumie to nie widac nawet z 1 m no ale sam fakt...
 

Cyanide

New member
To tak jak napisałem wcześniej - według informacji które ja otrzymałem (nie twierdzę że 100% pewne, ale...) podlega to reklamacji i możesz próbować.

Ja mam nadzieję iż nie będę miał tego zmartwienia a z drugiej strony - jakby się przez lata użytkowania trafił tylko jeden uszkodzony pixel to i tak bym był w miarę zadowolony, a TV oglądam z ok 2,5m więc raczej by mi nie przeszkadzał.

---

Tak swoją drogą bo przypomniał mi się kiedyś artykuł o wypalonych/wygaszonych pixelach w matrycach LCD - był na to nawet poradnik bo niby taki pixel da się pobudzić do pracy. Co prawda tyczyło się do monitorów do PC ale hmm LCD to LCD. A chodziło o delikatne naciśnięcie czymś ostrym (np. naostrzony ołówek) takiego piksela i włączenie monitora/obrazu przy tym.
Ale tak jak mówię, tylko dawno temu o tym czytałem... może mit.
 

adri991

New member
Możecie mi powiedzieć dlaczego tak mam że przy filmach powyżej 3GB głos opóźnia się do scen czy ruchu warg aktora, że najpierw rusza wargami aktor a potem jest głos.Też tak macie?
 

Cyanide

New member
A co powiecie na to, że na zagranicznym forum ta Tośka ma bardo słabe recenzje : Toshiba 32TL838 ??

Wszystko zależy co człowiek oczekuje i do czego porównuje - bo każdy sprzęt idzie słabo ocenić.
Wydaje mi się iż priorytetem powinny być własne odczucia przy oglądaniu tego sprzętu np. w sklepie w porównaniu z innymi.
Bo co z tego, że ktoś ją tam słabo ocenił skoro mnie obraz/jakość zadowala? :)
 

arko07

New member
W tym teście na digialversus zastanawiam się jak im wyszła ocena końcowa 2 gwiazdki jak pośrednie są na 3, zużycie energii na 5 a tylko jakość dźwięku na 2.
Sądzę że do wszelkich testów należy podchodzić z pewną rezerwą i skonfrontować ich wyniki z własnymi odczuciami przy testowaniu sprzętu.
 
Do góry