TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

Pavel79

New member
Upieraj się o tuner z wyjściem HDMI. W końcu masz u nich zamówioną usługę w jakości cyfrowej, a taki sygnał puszczając po kablu euro generuje wielkie straty jakości. Sprawdź różnice przy podłączeniu na innym urządzeniu które jest wyposażone w HDMI i jakieś inne wyjście video.
Też miałem cyfrę podłączoną przez euro i nie widziałem wielkiej różnicy w stosunku do analogowe kablówki. Od kumpla pożyczyłem tunerek z HDMI i przejrzałem na oczy, zobaczyłem co to znaczy jakość cyfrowa, jeszcze tego samego dnia zamawiałem nowy tuner z HDMI (ponieważ cyfra dawała tuner na własność taki, jaki sam sobie wybrałem podczas zawierania umowy, więc nie było mowy o wymianie tunera w cyfrze)


kudys11 a gdzie ja napisałem, że podłączenie jest po euro?
Od początku telewizor współpracuje z dekoderem Kaon HD za pośrednictwem kabla HDMI.

Ale do rzeczy:
Wczoraj byłem u dziadka aby raz jeszcze, dokładnie się temu przyjrzeć i o dziwo efekt znacznie osłabł. Jeżeli już występuje to w bardzo małym stopniu, co powoduje, że jest to zjawisko spokojnie do zaakceptowania. Zastanawiałem się co mogło być tego przyczyną. Telewizor pracuje od niecałego tygodnia. Może przez ten czas "dotarł" się w pewien sposób albo dostroił do sygnału? Trudno mi powiedzieć bo jestem laikiem. Natomiast technika z UPC nie odwłołałem, bo przykładowo na kanale Sportklub sygnał analogowy, bezpośrednio z kabla a sygnał cyforowy z dekodera niczym się nie różnią. Niech chłop pogłówkuje jak coś polepszyć.
Podsumowując Toshiba znacznie zyskała w moich oczach i sądze, że rzeczywiście jest to wiodący model w cenie do 2500 zł.
Przepraszam za całe zamieszanie ale telewizor był prezentem dla dziadka i byłem bardzo mocno poirytowany faktem wystąpieniem tego efektu.
 

Cezario2014

New member
toshiba 40tl838

czy wie ktoś jak sie spisuje play station 3 na toshib ce wymienionej wyżej. Obszedłem już wszystkie fora i nikt mi nie dal odpowiedzi na to pytanie. Mam nadzieje ze tu będzie inaczej pozdrawiam
 

patryklen

New member
A ja mam takie proste pytanie. Zakupiłem sobie okularki, naładowałem, ściągnąłem "Bitwę pod Grunwaldem" w 3D aby zobaczyć efekt i w momencie odpalenia z pendrive nie mogę przejść w tryb 3D, czemu?

Zaktualizuj soft do najnowszego i koniec tematu. Źródło pobrania jak i instrukcje znajdziesz w tym temacie w postach wstecz.

czy wie ktoś jak sie spisuje play station 3 na toshib ce wymienionej wyżej. Obszedłem już wszystkie fora i nikt mi nie dal odpowiedzi na to pytanie. Mam nadzieje ze tu będzie inaczej pozdrawiam

Kolego, gdybyś choć tyci zagłębił się w temat wiedziałbyś, że za komfort grania na konsolach odpowiada tzw. input lag., a jak wynika z mojego postu [poniżej]:
Dzisiaj podłączałem kompa przez HDMI->TV, grałem w gre Crysis 2 z włączonym efektem 3D SBS i pięknie działa... tj.. warto zauważyć, że input lag jest na tyle niski, że spokojnie można grać w takie FPS'y. Nasze Tośki moim zdaniem to cudka, a nie TV jak w takiej cenie i z taką jakością obrazu - oczywiście wymaga on kalibracji, ale to już indywidualna kwestia - orzech, który każdy musi na swój sposób rozgryźć.

InputLag jest na tyle niski, iż można spokojnie grać w gry z gatunku FPS, a jak dobrze nam wiadomo - w takich grach, że się tak wyrażę: Nie masz czasu na spóźnienia. A więc odpowiem jasno i klarowanie na Twoje pytanie : Tak. Ten TV świetnie się spisuje :D

pozdro. :)
 

baasior

New member
Panowie to jak jest z tym tv, czyta bez problemu mkv z dużym bitrate? bo jedynm chodzi drugim nie. Dts czyta? Czy filmy z dysku wyglądają nie gorzej niż na samsungach?
 

kudys11

Member
DTS na pewno nie czyta i nie zanosi się aby czytał, a jeśli chodzi o formaty filmów to u mnie nie ma najmniejszych problemów z odtwarzaniem przez USB lub DLNA (DLNA nie wspiera 3D, przez USB 3D jest po aktualizacji firmware)
Samsungi na pewno są lepsze pod kontem DLNA i funkcji internetowych
 

keisfot

New member
czy wie ktoś jak sie spisuje play station 3 na toshib ce wymienionej wyżej. Obszedłem już wszystkie fora i nikt mi nie dal odpowiedzi na to pytanie. Mam nadzieje ze tu będzie inaczej pozdrawiam



Moim zdniem tak sobie sie sprawuje z ps3 a to głownie dlatego ,że w grach gdzie wystepują ciemne sceny naprawde mało widać i wszystko jest mało szczegółowe...Ostanio np testowałem Dead space 2 i pomimo ,że ustawiłem w opcjach gry pasek jasnosci na maksa gdzie powinno być ledwie widoczne logo to nic takiego sie nie stało, gdy zaś rozjaśnie w tv to pojawia sie w ciemnych scenach taka szara mgiełka a tam gdzie w obrazie było ciemno to i tak szczegółów nie widać a powinno być widać bo mam porównanie do plazmy panasonica 42 s10 gdzie w ciemnych scenach widać dużą szczegółowość...
 

keisfot

New member
Wczoraj także bawiłem sie troche kalibracją tego tv za pomocą plansz BUROSHA no i na planszy ze skalą szarości ustawiłem sobie wszystko tak jak trzeba,na planszy jasności obrazu też ale już np na planszy do kalibracji kolorów miałem duży problem ,żeby ustawić kolory tak żeby sie odcienie kolorów niezlewały ze sobą i tak na dobrą sprawe do dzisiaj tego niemoge ustawic...:/ Może ktoś już kalibrował ten tv na tych planszach i u mu sie ta sztuka udała? jeżeli tak to poprosze tego kogoś o parametry ustawień do tego tv,albo instrukcje jak to zrobić:)

A i jeszce jedno na planszach buroscha jest jeszcze taki test na płynność z wachadłem,które to sie porusza od lewej do prawej i od prawej do lewej tak jak to w zwyczaju mają robić wachadła;) i tam w trakcie poruszania sie tego wachadła widać taką ciagnącą się za nim zielona długą smuge co niewygląda za ciekawie...Czy ktoś może sprawdzić u siebie czy taka smuga w tym teście także występuje?
 

lesz

New member
kalibracja

Wczoraj także bawiłem sie troche kalibracją tego tv za pomocą plansz BUROSHA no i na planszy ze skalą szarości ustawiłem sobie wszystko tak jak trzeba,na planszy jasności obrazu też ale już np na planszy do kalibracji kolorów miałem duży problem ,żeby ustawić kolory tak żeby sie odcienie kolorów niezlewały ze sobą i tak na dobrą sprawe do dzisiaj tego niemoge ustawic...:/ Może ktoś już kalibrował ten tv na tych planszach i u mu sie ta sztuka udała? jeżeli tak to poprosze tego kogoś o parametry ustawień do tego tv,albo instrukcje jak to zrobić:)

A i jeszce jedno na planszach buroscha jest jeszcze taki test na płynność z wachadłem,które to sie porusza od lewej do prawej i od prawej do lewej tak jak to w zwyczaju mają robić wachadła;) i tam w trakcie poruszania sie tego wachadła widać taką ciagnącą się za nim zielona długą smuge co niewygląda za ciekawie...Czy ktoś może sprawdzić u siebie czy taka smuga w tym teście także występuje?


Prośba o podanie Twojej kalibracji, chciałbym sprawdzić jak to wygląda u mnie. Pozdrawiam
 

Cezario2014

New member
Moim zdniem tak sobie sie sprawuje z ps3 a to głownie dlatego ,że w grach gdzie wystepują ciemne sceny naprawde mało widać i wszystko jest mało szczegółowe...Ostanio np testowałem Dead space 2 i pomimo ,że ustawiłem w opcjach gry pasek jasnosci na maksa gdzie powinno być ledwie widoczne logo to nic takiego sie nie stało, gdy zaś rozjaśnie w tv to pojawia sie w ciemnych scenach taka szara mgiełka a tam gdzie w obrazie było ciemno to i tak szczegółów nie widać a powinno być widać bo mam porównanie do plazmy panasonica 42 s10 gdzie w ciemnych scenach widać dużą szczegółowość...




Mam nadzieje ze w fife 12 pogram na full detalach i bez zadnych scinek w mroczne gry to raczej nie gram :D
 

dario555

New member
Pytanie odnośnie specyfikacji TV na poszczególne rynki 46tl838 / G / F. Różnica w cenie między 46tl838 i 46tl838F to ponad 400zł. Czy model na rynek francuski można u nas normalnie używać? Skąd takie różnice w cenie?
 

krzys3ek

New member
witam,
chcialem dokonac dzis aktualizacji do najnowszej wersji fw ale przy ok. 30% wystapil blad (software upgrade error). probowalem instalacji z roznych pendrive'ow i roznych fw i nic.. do tego tv sie nie wlacza.. podswietla sie jedynie matryca. mial ktos podobny problem przy aktualizacji?
pozdrawiam
 

kudys11

Member
witam,
chcialem dokonac dzis aktualizacji do najnowszej wersji fw ale przy ok. 30% wystapil blad (software upgrade error). probowalem instalacji z roznych pendrive'ow i roznych fw i nic.. do tego tv sie nie wlacza.. podswietla sie jedynie matryca. mial ktos podobny problem przy aktualizacji?
pozdrawiam

Ja tak miałem na 58% zmieniłem pena i poszło.
Spróbuj może jeszcze raz ściągnąć sofcik ze strony: Downloadbereich - IBM-NETWORK
lub starsze wersje: Toshiba 40TL838 - kudys11 - Chomikuj.pl
 
Do góry