Toshiba 46YL863 CEVO ENGINE, 3D Full HD, 800 Hz ACTIVE MOTION RATE, PRO LED 32 - test

CORTEZ

New member
kiki, pytanie które mnie męczy od jakiegoś czasu:
zależy mi na głównie na jakości obrazu 2D
1) TV (dekoder N), 60%/DVD 30%, mat. z USB (10%), komputera nie przewiduję, podobnie, jak niepotrzebny mi dostęp do sieci i 3D
2) odległość od TV 3-3,8 m
3) okno połaciowe po prawej odbiornika oraz okno od strony północnej (rolety)
4) pokój 18 m2
5) preferowana technologia: LED/plazma
6) jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, bajki, programy publicystyczne
7) oglądasz w dzień czy wieczorem: po południu i wieczorem (zawsze z towarzyszeniem lampy)
8) wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
9) matryca matowa lub nie ale z dobrą powłoką antyodblaskową
10) jakie urządzenia będą podłączone: dekoder N, DVD, amplituner
11) pozycja przed TV: na wprost (bliżej) i lekki kąt (+/- 10-15 stopni dlaej)
12) ma mieć 3D: niekoniecznie
13) ma mieć tuner DVB-S: moze być ale niekoniecznie
14) jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, DVI, USB
15) ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-5h
16) ma stać czy wisieć: stać
17) ile osób ogląda: 1-4

Po żmudnej selekcji wyłączyłem Sharpa 46LE830 i Sony 46HX820, na polu boju zostały Toshiba 46YL863, Samsung 46D6750/6500 i Panasonic 46G30/ST30. Proszę o pomoc.
 

CORTEZ

New member
Sprawa nieaktualna, kupiłem Samsunga 46D6750, co ciekawe próbowali mi w sklepie wcisnąć informację, jakoby Toshiba YL863 była modelem wychodzącym ze sklepu, bo jest przestarzała :D
 

Cocxa

New member
Witam! Otóż mam problem z połączeniem telewizora Toshiba46yl863 z dekoderem C+. Jest to nowy telewizor i na początku wymagana jest konfiguracja i tu zaczynają się kłopoty. Po pierwsze, nie wiem, jaki 'typ' anteny cyfry wybrać. Hot Bird, Astra? Po drugie, w instrukcji jest napisane, aby połączyć kabel z satelity z telewizorem, ale w takim razie po co byłby dekoder? Podpięty do telewizora mam obecnie kabel HDMI i wejscie typu SCART. Nie wiem, czy i tu wszystko zrobione jest dobrze. Prosiłbym o szybką pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz dekoder zewnętrzny to podłącz przez hdmi i już musi działać . Kanały zmieniasz w tunerze.

Jeśli chcesz skorzystać z tunera satelitarnego wbudowanego do telewizora to musisz podłączyć antenę sat. do telewizora.

======================================
 

Cocxa

New member
Dekoder zew. tzn? Być może takiego nie mam, gdyż kabel HDMI jest obecnie połaczony między dekoderem a telewizorem. Po włączeniu telewizora 'przejdź do menu i przeprowadź strojenie ponownie, aby oglądać kanały DTV.' Owy komunikat wyskakuje również gdy dekoder i telewizor uruchomione są równocześnie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zrozumiałem że masz tuner oddzielny z kablówki z którego kable HDMI podłączony jest do telewizora.
Teraz nie wczytujesz kanałów tylko wybierasz odpowiedni rodzaj złącza. Jeśli podłączyłeś pod HDMI - to na ekranie musi być HDMI1 i masz obraz. A kanały przełączasz pilota nie od telewizora ale od tunera.

Jeśli chcesz korzystać z tunera satelitarnego wbudowanego w telewizorze to podłącz antenę z czaszy pod telewizor i wówczas wstrój kanały.
Jeśli telewizor Cię pyta jeszcze o DVBT to znaczy że chce wczytać kanały cyfrowe naziemne.
 

Cocxa

New member
Wczoraj przez przypadek właśnie to odkryłem. na poprzednim pilocie owa funkcja była podpisana 'Source' tu nie i nie potrafiłem tego znaleźć. Wszystko już działa ;) Tym niemniej mam pytanie ustawienia dźwięku i obrazu. Jak najlepiej to wszystko ustawić, aby wykorzystać 100 % możliwości tego telewizora?
 

jackbauer

New member
kiki,czy ten tv naprawde jest tak dobry jak piszesz? jestem prawie na niego zdecydowany. wielkosc 55. ale ostatnio zobaczylem jeszcze inny test na stronie tvtest i tak okrutnie go osadzili, choc zdaje sie ze mieli felerny egzemplarz, ze zaczalem sie zastanawiac nad sony hx820. warto doplacic do sony czy lepiej odpuscic te marke?
 

giekol

Member
Google TBumacz - tu jest potwierdzenie testu z Włoch. Bardzo dobre oceny !
Co wybrać: Samsunga 46D8000, czy Toshibę 46WL863 lub 46YL863(różnica między tymi modelami to rozpoznawanie twarzy?). Zależy mi na dobrej jakości sportu no i standardowo filmy i programy przyrodnicze. Moje warunki to: pokój 19m2, odległość do tv 3-3,5m, na ścianie wschodniej lub zachodniej, okno balkonowe po południowej stronie. Jak z cloudingiem w Toshibie. Pozdrawiam
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kilka dni temu kupiłem wersję 42 cale i po kalibracji jest rewelacyjnie :) - zarówno na sygnale SD nie mówiąc o HD:)
 

champion

New member
Czy ten telewizor a dokładnie 46YL863 ma połyskliwą matrycę? wiele osób pisze o tym w zagranicznych i polskich opiniach. Proszę o w miarę szybką odpowiedź.
 
Do góry