Toshiba 40 TL 838

paeru

New member
Bez reklam
Po naciśnięciu na "quick" też nie da się zmienić formatu obrazu? Zerknij do (bodajże) ustawienia systemu/konfiguracja monitora/automatyczny format(?) - co jest zaznaczone, da się zmienićna wył.?

Co do polskich znaków - zazwyczaj wystarczało otworzyć napisy w notatniku i zapisać z kodowaniem UTF-8, ew. w Subtitle workshop wybrać East Europe. Słyszałem, że te modele z nowej dostawy (z preinstalowanym softem, który według Toshiby jest najnowszy) obsługiwały pliki .txt. Chociaż txt, txt nie równy - bo to zależy, jakie tam są formaty czasu zapisane itd. Raczej zawsze bardziej sprawdzało się .srt albo .sub.
 

witgit

New member
Mi nie odtwarzał poprawnie polskich znaków nigdy , ani po wyjęciu z pudła ani po aktualizacjach.
Kumpel kupił tydzień temu 40TL838 zapytam go czy on może.
 

massiwo

New member
Po naciśnięciu na "quick" też nie da się zmienić formatu obrazu? Zerknij do (bodajże) ustawienia systemu/konfiguracja monitora/automatyczny format(?) - co jest zaznaczone, da się zmienićna wył.?

Co do polskich znaków - zazwyczaj wystarczało otworzyć napisy w notatniku i zapisać z kodowaniem UTF-8, ew. w Subtitle workshop wybrać East Europe. Słyszałem, że te modele z nowej dostawy (z preinstalowanym softem, który według Toshiby jest najnowszy) obsługiwały pliki .txt. Chociaż txt, txt nie równy - bo to zależy, jakie tam są formaty czasu zapisane itd. Raczej zawsze bardziej sprawdzało się .srt albo .sub.

po nacisnieciu quick, mam opcje obraz, dzwiek, powtorzenie itp... rozmiaru tam nie zmienie
owszem, w ustawieniach systemu wylaczylem aut. format, aczkolwiek efekt ujrzalem na kablowce, na urzadzeniach zewnetrznych nie doswiadczylem zadnego efektu :/

...napisy mi chodza, jak przekonwertuje na .srt z opcja nie uzywaj polskich znakow
 

witgit

New member
Czy filmy w formacie MKV z dźwiękiem DTS działają? (czy jest dźwięk)
Ja mam soft 6.0.08.1 SEP 13 2011 i zmiana rozmiaru obrazu w filmach oglądanych na różnych nośnikach nie działa, dostosowuje się z automatu i jest ok.

Cytat jednego z użytkowników wzięty z topiku o teście.
Post 57.
Soft fabryczny.
 

Marrio33

New member
...napisy mi chodza, jak przekonwertuje na .srt z opcja nie uzywaj polskich znakow

Jeśli chodzi o napisy, chodzą również i z polskimi znakami, właśnie to przetestowałem. Zrobiłem to za pomocą programu Notepad++, a dokładnie tak - oryginalne napisy miałem w txt, przekonwertowałem je do srt w BestPlayerze. Potem otrzymany srt otworzyłem w Notepad++, zakładka 'Format' --> "Konwertuj na format UTF-8" (nie "Koduj w UTF-8"), ctrl+s żeby zapisać i to wszystko.
Pliku txt TV rzeczywiście w ogóle nie widzi...
 

Marrio33

New member
Ale ale, mili Państwo... napisy z polskimi znakami to pikuś, odkryłem jeszcze coś. Być może to powszechnie wiadomo, aczkolwiek w necie nic nie znalazłem na ten temat, mianowicie.. w specyfikacji TV jest napisane, że tylko FAT16 i FAT32 jest obsługiwane przez porty USB tego TV, mimo to właśnie sformatowałem pendrive'a do NTFSa, zapisałem na nim film w mkv o rozmiarze 4,4GB (jak wiecie limit dla FAT32 to 4GB) i telewizor spokojnie odtworzył ten plik! :)
 

witgit

New member
Ale ale, mili Państwo... napisy z polskimi znakami to pikuś, odkryłem jeszcze coś. Być może to powszechnie wiadomo, aczkolwiek w necie nic nie znalazłem na ten temat, mianowicie.. w specyfikacji TV jest napisane, że tylko FAT16 i FAT32 jest obsługiwane przez porty USB tego TV, mimo to właśnie sformatowałem pendrive'a do NTFSa, zapisałem na nim film w mkv o rozmiarze 4,4GB (jak wiecie limit dla FAT32 to 4GB) i telewizor spokojnie odtworzył ten plik! :)
Dobra wiadomość! Wrócę do domu też sprawdzę.
 

massiwo

New member
Marrio33 skoro pikus, to jak sobie najprosciej i najszybciej z nimi radzisz?

jestem teraz w pracy, ale nie mozna zrobic tak, ze otworzyc plik .txt
zapisac z utf-8, i pozniej przelecic bestplayerem na .srt!?

sprawdze tak w domu...


tak, tak ntfs otwiera, podpinalem dysk wczesiej, chodzi pieknie, bo jak inaczej otworzyc duze pliki ;p
 
Ostatnia edycja:

Marrio33

New member
massiwo - spójrz w notkę #25 - tak to robiłem z napisami. W tej kolejności, co Ty piszesz, też teoretycznie powinno być ok. Wspomniałem o programie Notepad++, użyłem tam opcji "Konwertuj na format UTF-8", a nie "Koduj w UTF-8". Nie jestem pewien różnicy, ale wejściowo napisy w txt (a potem po przekonwertowaniu na srt) są kodowane w ANSI i jak zrobiłem "Koduj w UTF-8", to zamiast polskich liter pojawiły się krzaczki i tak też wyświetlał napisy TV. Jak użyłem "Konwertuj na UTF-8" - krzaczków nie było, polskie litery pozostały i napisy prawidłowo były wyświetlane przez TV.

Wieczorem przetestuję to jeszcze raz dokładniej..
 

massiwo

New member
sory, sory myslalem, ze ten post o napisach i programie Notepad++ to pisal ktos inny ;)

juz sprawdzilem
konwertowalem ciagle programem srt v1.4 - dobry na napisy bez polskich znakow
niestety jak sie zapisze napisy w notatniku do utf-8, to programik srt juz ich nie podczytuje, wiec moj sposob nie dziala

a nie ma jakiegos programu ktory zrobi wszystko na raz, tzn podczyta plik txt i zapisze do srt w utf-8?
 

andyw

New member
Witam !
W moim TV siedzi soft 6.0.08.1 sep13 2011 i działa na tym sofcie powiększanie i zmniejszanie formatu obrazu przy odtwarzaniu z pendriva przy pomocy strałek góra-dól, odtworzyło mi dotychczas wszystkie pliki avi, a takze mkv, takze o wielkosci ponad 6BG, nie działa 3D. Czyta napisy w formacie .srt, .sub, ale bez polskich znaków, lecz dla mnie to nie problem ponieważ zawsze wklejam napisy w plik filmowy programem AVIAddXSub i dzieki temu nie mam nigdy problemu z napisami, wklejenie napisów tym programem zajmuje mi tylko 15-30sek w zależności od wielkości pliku filmowego.
Mam teraz 2 pytania trochę z innej beczki, bo może te nowsze wersje softu ten przedstawiony poniżej problem eliminuja.
1) Przy każdorazowym właczeniu telewizora pilotem TV szuka sygnału cyfrowego z DVB-T, trwa to około 5 sek.,jak znajdzie to już jest ok. , przy sygnale analogowym i z kablówki te zjawisko nie wystepuje. Czy też tak macie ?
2) W Menu w opcji Połaczenia AV według instrukcji obsługi można sobie przypisać własną nazwę podłączonego urządzenia i pominąć nie wykorzystane źródła sygnału, jednak być może w tej wersji softu te opcje nie są aktywne i nie da się tego ustawić, mozna tylko wybrać ustalone w Menu np. DVD, Satelita itp. Powtarzam więc pytanie czy też tak macie ?
Jeżeli macie wgrane już nowsze softy sprawdźcie proszę czy te 2 przedstawione przeze mnie problemy czy dalej występują, czy zostało coś zmienione.
 

massiwo

New member
andyw wlasnie ten soft mialem po wyjeciu z pudelka, teraz mam 6.1, ale niestety nie dziala powiekszanie i zmniejszanie obrazu strzalkami

ad 1 nie pomoge, na kablowce raczej szybko
ad 2 dopiero jak bede w domu ;)
 

massiwo

New member
już o to pytałeś, w prawie, że tym samym temacie :p

odnosnie napisow, otworzylem plik srt przez notatnik, zapisywalem ponownie tzn nadpisalem z tym kodowaniem ufc-8, ale na tv brak polskch znakow
 

adri991

New member
Mam trochę pytanie z innej beczki.

Mam Cyfre + i np. na zwykłym przekazie SD obraz lekko lata i na HD tego nie ma. Da się to jakoś wyeliminować?? A po drugie mam cyfre z funkcją nagrywania i przy odtwarzaniu nieraz obraz mryga. Tak to ma być??
 

witgit

New member
Mam trochę pytanie z innej beczki.

Mam Cyfre + i np. na zwykłym przekazie SD obraz lekko lata i na HD tego nie ma. Da się to jakoś wyeliminować?? A po drugie mam cyfre z funkcją nagrywania i przy odtwarzaniu nieraz obraz mryga. Tak to ma być??

Jaki masz dekoder i ile ma ustawione hz na wyjsciu?
 
Do góry