kalibracja toshiba 40sl733

Status
Zamknięty.

maffi_pl

New member
Podbijam i przyłączam się do pytania.

* * *

Trochę więcej o moim problemie.
Otóż stałem się posiadaczem tego modelu i pełen zapału rozstawiłem w domu.
Podpiąłem sygnał (cyfrowe UPC, złącze SCART) i... masakra.
Kolory wyblakłe i nienaturalne... dodatkowo fatalna jakość przejść tonalnych - w zasadzie ich nie ma.
Jasność i kontrast również całkowicie niezadowalające.
Oczywiście zdawałem sobie sprawę, że przesiadka z 29" CRT 4:3 może lekko zaboleć, niemniej to co zobaczyłem na ekranie jest całkowitą porażką.

Zastanawiam się nawet, czy nie przesadziłem z przekątną matrycy (odległość do ekranu 2 - 2,5m) i skłaniam się ku wymianie na 37".

pozdr.
maffi_pl
 
Ostatnia edycja:

jancio

New member
Czy rzeczywiście jest tak kiepsko?
NIKT nie ma doświadczeń z tym TV?
Dziś oglądałem go w sklepie - i wyglądał ok, poza sporo przesadzoną czerwienią i odblaskową "szybą". Ale w sklepie może być jakkolwiek.
Podłączyłem się do niej laptopem (hdmi), to co zobaczyłem nie zachwyciło mnie, wszystko było czerwonawe...mam nadzieję że to kwestia profilu/kalibracji.
Co sądzą użytkownicy tego modelu?
 

Macieks34

New member
Laptop jest ok,wkurzajace jest podświetlenie krawędziowe,da sie ustawic niektóre funkcje da sie przezyc ale szału nie ma..za 2800 i tak ciezko kupic cos ciekawego
 

grzesch

New member
Witam. Nie przesadzajcie, nie jest tak źle. Mam podłączone do Tośki Arive 110 HD i tuner Linbox - oba kablem HDMI. Filmy z Arivy zarówno SD jak i HD wyglądają bardzo dobrze. To samo tyczy się kanałów SD z satki (TNK). Wprawdzie wbudowane profile są bez sensu (albo za jasne i kontrastowe, blade lub przesycone kolorami) to po drobnej zabawie można uzyskać całkiem zadowalający wynik. Bazowałem na profilu "standard" ale też na AutoView można uzyskać dobry efekt.
Skalowanie jest po prostu bajeczne w tym TV - żaden z kanałów z satki jak i anteny zbiorczej nie został źle zeskalowany (jak to ma miejsce u znajomego w Sharpie).
A podłączanie jakiegokolwiek urządzenia przez Scarta do 40 calowego TV to już przesada - kolega oddał Sony Bravia w listopadzie, bo miał podpięte DVD i w żaden sposób nie dało się uzyskać przyzwoitego obrazu.

Żeby wstępnie skalibrować ekran "na oko" trzeba odpalić jakąś planszę testową np. to:
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_DVE.html
powinno pomóc.
Problem z tym TV mam z telegazetą - opisałem go tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/62130-toshiba-40sl733-problem-z-telegazeta.html
Pozdr
 
Ostatnia edycja:

jancio

New member
Nie pisałem że jest źle, tylko że sklepowy egzemplarz był tak ustawiony.
A ostatecznie było na tyle nieźle, że zdecydowałem się kupić.
Używam od paru dni. Przyzwyczajam się do wad technologii lcd :)
 

jancio

New member
Toshiba 40SL733, przed kalibracją wszystkie ustawienia zresetowane na fabryczne.
Moje ustawienia po kalibracji
kolorymetr x-rite DTP94.

kalibracja #1:
profil kinowy
podświetlenie 54 (potestujcie ustawienia 50-55, wedle gustu, ale już PO zaaplikowaniu kalibracji kolorów i temperatury. zamieszczam też pomiary #2 dla podświetlenia 50)
kontrast 80 (nie przekraczać, ostry clipping!)
jasność 15 (potestujcie 15-20, najlepiej jest na 20, ale trochę widać clouding. Na 15 mało widoczny, ale traci się detale z najciemniejszych fragmentów).
kolor, odcień, ostrość 0
***************
Temperatura kolorów :2
czerwony przes. 0
zielony przes 0
niebieski przes -3
czerwony wzmocnienie 7
zielony wzmocnienie 0
niebieski wzmocnienie 0
************************
Dopasowanie koloru podstawowego
czerwony +3 +1 0
zielony -1 +1 0
niebieski +2 -4 +1
żółty +1 +1 0
magenta 0 0 0
cyjan 0 0 0
**********************
Dodane - zapomniane wcześniej.
statyczna gamma 0
poziom czerni/bieli 0
automatyczne podświetlanie - off
***********************

Zestaw pomiarów #2 (pozostałe ustawienia bez zmian)
podświetlenie 50
jasność 20
temperatura koloru bez zmian
kolory podstawowe
czerwony +3 +2 0
zielony -1 +1 0
niebieski +2 -3 0
żółty +1 +2 0
cyan, magenta 0 0 0
*************************
Kalibracja wykonana samodzielnie.
Przy takich ustawieniach, mam temperaturę 6470, punkt bieli niemal idealnie trafiony.
Błędy d na R G B i Y poniżej 0.7 (sumaryczny błąd dla l, c, h, dla kalibracji #1, dla #2 jest nieco gorzej, błędy R G B w okolicach 1, dla Y 0.6), magenta około 2, gorzej z Cyan, błąd ~6 i nic się z tym nie zrobi.

Ponieważ kalibrację robiłem sam, pierwszy raz w życiu, możliwe że da się wycisnąć więcej. Ja jestem niesamowicie zadowolony.
Cała zabawa trwała 3h, zdecydowanie to zajęcie dla cierpliwych (i dociekliwych :).

Wnioski mam takie : rzeczywiście, nie ma możliwości zrobienia tego "na oko". Zanim wypożyczyłem kolorymetr, siedzieliśmy z żonką dość długo, dochodząc do prawidłowych ustawień na planszach testowych.
Jak się okazało, ustawiliśmy bardzo źle, w ogóle nie w tę stronę co trzeba.

Błędy na M i C zostawiłem - każde ustawienie inne niż 0 0 0 powodowało pogorszenie wyników, co gorsza powodowało też pogorszenie doskonałych R G i B.

Kręcenie trzecim parametrem w ustawieniach koloru powoduje czasem artefakty w obrazie (bardzo widać na zielonym n.p).
Jeśli coś Wam się nie spodoba - ustawcie niebieski na +2 -4 0
zamiast +2 -4 +1. Sumaryczny błąd na niebieskim rośnie wtedy z 0.7 na 1,5 - akceptowalne.

Na koniec - pamiętajcie proszę że to kalibracja mojego egzemplarza, u was nie musi być tak dobrze.

No to, podzieliłem się - teraz oczekuję na opinie posiadaczy, którzy zdecydują się wypróbować.
U mnie kolory są naturalne, wiarygodne...

Po kalibracji jestem naprawdę zadowolonym użytkownikiem tego tv.

Ostatnia uwaga na koniec - tryby fabryczne są skandaliczne.
Skoro kalibrując można uzyskać tak dobry wynik, to czy Toshiba nie mogłaby kierować na półki telewizorów choć trochę lepiej ustawionych?
Z pomiarów wychodzi że są bardzo, bardzo złe.

pozdrawiam posiadaczy SL-ek i czekam na uwagi :)
 
Ostatnia edycja:

grzesch

New member
Toshiba 40SL733, przed kalibracją wszystkie ustawienia zresetowane na fabryczne.
Moje ustawienia po kalibracji
kolorymetr x-rite DTP94.
profil kinowy
podświetlenie 54
kontrast 80
jasność 15
kolor, odcień, ostrość 0
***************
Temperatura kolorów :2
czerwony przes. 0
zielony przes 0
niebieski przes -3
czerwony wzmocnienie 7
zielony wzmocnienie 0
niebieski wzmocnienie 0
************************
Dopasowanie koloru podstawowego
czerwony +3 +1 0
zielony -1 +1 0
niebieski +2 -4 +1
żółty +1 +1 0
magenta 0 0 0
cyjan 0 0 0
**********************
Dodane - zapomniane wcześniej.
statyczna gamma 0
poziom czerni/bieli 0
***********************
Kalibracja wykonana samodzielnie.
Przy takich ustawieniach, mam temperaturę 6470, punkt bieli niemal idealnie trafiony.
Błędy d na R G B i Y poniżej 0.7 (sumaryczny błąd dla l, c, h), magenta około 2, gorzej z Cyan, błąd ~6 i nic się z tym nie zrobi.
Ponieważ kalibrację robiłem sam, pierwszy raz w życiu, możliwe że da się wycisnąć więcej. Ja jestem niesamowicie zadowolony.
Cała zabawa trwała 3h, zdecydowanie to zajęcie dla cierpliwych (i dociekliwych :).
Wnioski mam takie : rzeczywiście, nie ma możliwości zrobienia tego "na oko". Zanim wypożyczyłem kolorymetr, siedzieliśmy z żonką dość długo, dochodząc do prawidłowych ustawień na planszach testowych.
Jak się okazało, ustawiliśmy bardzo źle, w ogóle nie w tę stronę co trzeba.
Błędy na M i C zostawiłem - każde ustawienie inne niż 0 0 0 powodowało pogorszenie wyników, co gorsza powodowało też pogorszenie doskonałych R G i B.
Kręcenie trzecim parametrem w ustawieniach koloru powoduje czasem artefakty w obrazie (bardzo widać na zielonym n.p).
Jeśli coś Wam się nie spodoba - ustawcie niebieski na +2 -4 0
zamiast +2 -4 +1. Sumaryczny błąd na niebieskim rośnie wtedy z 0.7 na 1,5 - akceptowalne.
Na koniec - pamiętajcie proszę że to kalibracja mojego egzemplarza, u was nie musi być tak dobrze.
No to, podzieliłem się - teraz oczekuję na opinie posiadaczy, którzy zdecydują się wypróbować.
U mnie kolory są naturalne, wiarygodne...
Po kalibracji jestem naprawdę zadowolonym użytkownikiem tego tv.
Ostatnia uwaga na koniec - tryby fabryczne są skandaliczne.
Skoro kalibrując można uzyskać tak dobry wynik, to czy Toshiba nie mogłaby kierować na półki telewizorów choć trochę lepiej ustawionych?
Z pomiarów wychodzi że są bardzo, bardzo złe.
pozdrawiam posiadaczy SL-ek i czekam na uwagi :)

Super, dzisiaj po pracy potestuję. Faktycznie tryby fabryczne są do bani. Powiedz mi skąd brałeś informację jak kalibrować tym kalorymetrem ?
Aha, czy zostawiłeś włączone automatyczne podświetlanie ?

Wrzuciłem prosty program z planszami do sprawdzania kalibracji ekranów:
http://www.przeklej.pl/plik/kalibracja-dvd-iso-002620cb0bpf3sp

pass: greg
 
Ostatnia edycja:

jancio

New member
Super, dzisiaj po pracy potestuję. Faktycznie tryby fabryczne są do bani. Powiedz mi skąd brałeś informację jak kalibrować tym kalorymetrem ?
Aha, czy zostawiłeś włączone automatyczne podświetlanie ?

Wrzuciłem prosty program z planszami do sprawdzania kalibracji ekranów:
przeklej.pl - kalibracja dvd .iso. Wrzucaj i ściągaj filmy, muzykę, obrazki i inne pliki z przeklej.pl

pass: greg

Opierałem się na wiedzy zaczerpniętej stąd :
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem
Oraz z wielu różnych reviews na avforums i hdvtest.co.uk
Poczytałem po prostu, jak oni interpretują wyniki nieskalibrowanych tv i co robią aby dojść do poprawnych wyników. Czyli jakieś 2 tygodnie "jarzenia tematu".
Kolorymetr miałem wypożyczony tylko na weekend, więc musiałem wiedzieć co i po co robię :)
Wykorzystałem program monaco optics cr pro, dołączony do kolorymetru, całość robiona z laptopa z wyjściem hdmi. program bardzo przyjazny dla "newbies".
Po prostu, telewizor został potraktowany jak monitor (z targetem 6500K i gamma 2.2), tyle że regulacje robiłem telewizorem, zamiast wyprodukować profil barw dla monitora (powtarzałem w nieskończoność pomiar koloru, korekta, pomiar - i tak do skutku).

Automatyczne podświetlanie wyłączone u mnie "by default".
Mam tylko włączone Resolution+ (dla dvd i tv), M100 dla tv i stabilizcja obrazu (wygładzony dla dvd i tv, standard dla PC/HD).
Kalibrację robiłem z wszystkim 'off'. Na wszelki wypadek.

Punkt startowy zaczerpnąłem z recenzji
AVForums.com - Toshiba Regza SL753 (46SL753) Review
Założyłem ze modele SL będą miały podobnie spieprzone ustawienia elektroniki (ale już inne problemy z kolorami (panel), co się sprawdziło - im się nie udało skorygować czerwonego (undersaturated), u mnie idealnie, za to u mnie CYAN gorzej (hue, ale przestawianie tylko pogarszało sprawę), u nich dobrze :)
Sprawdziłem że rzeczywiście, tak jak u nich - temperatura 2, podświetlenie, jasność, gamma etc - dają w efekcie wynik najbliższy poszukiwanemu. I od tego zacząłem.

Z kolorami u mnie już inaczej wyszło - j/w
Najbardziej cieszy mnie że podstawowe R G B udało się tak dobrze dopasować, a temp., punkt bieli, szarość - super.

Ciekawi mnie, i to bardzo - jak to się sprawdzi na innym egzemplarzu.
Teoretycznie każdy jest inny. W praktyce, podejrzewam, że poszczególne modele mają takie same problemy "w rodzinie", a różnią się miedzy sobą nieznacznie, wartościami tych problemów.
Przy takim założeniu, moja kalibracja sprawdzi się na innych sl733, choć niekoniecznie da tak dobry wynik (n.p. błąd na czerwonym będzie nie 0.7 jak u mnie tylko n.p. 1.2). A na nieskalibrowanym, dla przykładu czerwony dawał astronomiczny błąd 9.38

Dlatego - sprawdźcie i podzielcie się opiniami.

Jancio
 
Ostatnia edycja:

grzesch

New member
Opierałem się na wiedzy zaczerpniętej stąd :
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem
Oraz z wielu różnych reviews na avforums i hdvtest.co.uk
Poczytałem po prostu, jak oni interpretują wyniki nieskalibrowanych tv i co robią aby dojść do poprawnych wyników. Czyli jakieś 2 tygodnie "jarzenia tematu".
Kolorymetr miałem wypożyczony tylko na weekend, więc musiałem wiedzieć co i po co robię :)
Wykorzystałem program monaco optics cr pro, dołączony do kolorymetru, całość robiona z laptopa z wyjściem hdmi. program bardzo przyjazny dla "newbies".
Po prostu, telewizor został potraktowany jak monitor (z targetem 6500K i gamma 2.2), tyle że regulacje robiłem telewizorem, zamiast wyprodukować profil barw dla monitora (powtarzałem w nieskończoność pomiar koloru, korekta, pomiar - i tak do skutku).

Automatyczne podświetlanie wyłączone u mnie "by default".
Mam tylko włączone Resolution+ (dla dvd i tv), M100 dla tv i stabilizcja obrazu (wygładzony dla dvd i tv, standard dla PC/HD).
Kalibrację robiłem z wszystkim 'off'. Na wszelki wypadek.

Punkt startowy zaczerpnąłem z recenzji
AVForums.com - Toshiba Regza SL753 (46SL753) Review
Założyłem ze modele SL będą miały podobnie spieprzone ustawienia elektroniki (ale już inne problemy z kolorami (panel), co się sprawdziło - im się nie udało skorygować czerwonego (undersaturated), u mnie idealnie, za to u mnie CYAN gorzej (hue, ale przestawianie tylko pogarszało sprawę), u nich dobrze :)
Sprawdziłem że rzeczywiście, tak jak u nich - temperatura 2, podświetlenie, jasność, gamma etc - dają w efekcie wynik najbliższy poszukiwanemu. I od tego zacząłem.

Z kolorami u mnie już inaczej wyszło - j/w
Najbardziej cieszy mnie że podstawowe R G B udało się tak dobrze dopasować, a temp., punkt bieli, szarość - super.

Ciekawi mnie, i to bardzo - jak to się sprawdzi na innym egzemplarzu.
Teoretycznie każdy jest inny. W praktyce, podejrzewam, że poszczególne modele mają takie same problemy "w rodzinie", a różnią się miedzy sobą nieznacznie, wartościami tych problemów.
Przy takim założeniu, moja kalibracja sprawdzi się na innych sl733, choć niekoniecznie da tak dobry wynik (n.p. błąd na czerwonym będzie nie 0.7 jak u mnie tylko n.p. 1.2). A na nieskalibrowanym, dla przykładu czerwony dawał astronomiczny błąd 9.38

Dlatego - sprawdźcie i podzielcie się opiniami.
Jancio

Ustawienia wprowadzone :eek:
Pierwsze co mi się w oczy rzuciło to brak jakiś takich dziwnych artefaktów - zwłaszcza na drugim planie przy szybkim ruchu. Kolory bardzo naturalne. Jest dużo lepiej, niż moje strojenie na "oko" :cool:
Na ile masz ustawione u siebie Resolution+ oraz jak ustawiłeś Redukcję szumów ?
Rozumiem, że poziomu eksperckiego nie ruszałeś ?
 
Ostatnia edycja:

jancio

New member
Ustawienia wprowadzone :eek:
Pierwsze co mi się w oczy rzuciło to brak jakiś takich dziwnych artefaktów - zwłaszcza na drugim planie przy szybkim ruchu. Kolory bardzo naturalne. Jest dużo lepiej, niż moje strojenie na "oko" :cool:
Na ile masz ustawione u siebie Resolution+ oraz jak ustawiłeś Redukcję szumów ?
Rozumiem, że poziomu eksperckiego nie ruszałeś ?

A właśnie, też mam wrażenie ze obraz zrobił się jakiś taki "czysty", bez śmieci, artefaktów i "brudu". Trochę to dziwne, wszak to tylko kalibracja temperatury i kolorów. Podejrzewam że to skutek tego, że udało się uniknąć kręcenia jasnością kolorów, zauważyem że to właśnie to wprowadza błędy.
Jakiś błąd w software telewizora, w sl738 w recenzji mieli to samo.
Próbowałeś obu ustawień? Jeśli tak - które pasuje lepiej?
Ja się nie mogę zdecydować, teraz piszę na tym 50/20
Kolorymetr już oddany, więcej nie wymyślę :)

Ustawień eksperckich nie ruszałem, je można wykorzystać przy niektórych planszach testowych z n.p. digital video essentials, zamiast używania n.p. niebieskich filtrów. A ja miałem kolorymetr na ograniczony czas(bardzo), i nie chciałem się rozpraszać na zrobienie wszystkiego naraz.

Resolution+ mam na 4...wierzę na słowo że to coś robi, bo jak na razie nie widziałem zauważalnych efektów.
Tak czy siak, skaler w tv znacznie lepszy niż mam w odtwarzaczu dvd (pioneer 410, skaluje do 1080p, ale lepiej wygląda przesłane 576i i przeskalowane przez Tośkę). Chwała jej za to.
Redukcja szumów dla tv niska, dnr auto, dla PC/HD oba ustawienia off.

Jancio
 
Ostatnia edycja:

grzesch

New member
A właśnie, też mam wrażenie ze obraz zrobił się jakiś taki "czysty", bez śmieci, artefaktów i "brudu". Trochę to dziwne, wszak to tylko kalibracja temperatury i kolorów. Podejrzewam że to skutek tego, że udało się uniknąć kręcenia jasnością kolorów, zauważyem że to właśnie to wprowadza błędy.
Jakiś błąd w software telewizora, w sl738 w recenzji mieli to samo.
Próbowałeś obu ustawień? Jeśli tak - które pasuje lepiej?
Ja się nie mogę zdecydować, teraz piszę na tym 50/20
Kolorymetr już oddany, więcej nie wymyślę :)

Ustawień eksperckich nie ruszałem, je można wykorzystać przy niektórych planszach testowych z n.p. digital video essentials, zamiast używania n.p. niebieskich filtrów. A ja miałem kolorymetr na ograniczony czas(bardzo), i nie chciałem się rozpraszać na zrobienie wszystkiego naraz.

Resolution+ mam na 4...wierzę na słowo że to coś robi, bo jak na razie nie widziałem zauważalnych efektów.
Tak czy siak, skaler w tv znacznie lepszy niż mam w odtwarzaczu dvd (pioneer 410, skaluje do 1080p, ale lepiej wygląda przesłane 576i i przeskalowane przez Tośkę). Chwała jej za to.
Redukcja szumów dla tv niska, dnr auto, dla PC/HD oba ustawienia off.

Jancio

Mam profil 55/18 - tak se wymyśliłem :)
Przy sygnale ze zbiorczej anteny redukcję szumów daję na maxa - widać różnice. Jeśli chodzi o Resolution+ to wg. mnie im gorszy sygnał tym większa powinna być wartość.
Ale póki co, Tośka wymiata. Filmy full HD z Arivy teraz to poezja - poznikały zwłaszcza te dziwne artefakty a to mnie najbardziej irytowało.

Dzięki Jancio za włożony trud i podzielenie się wiedzą. Szczerze mówiąc już miałem dzwonić do gościa od kalibracji (bierze 75 zeta za kalorymetr) ale teraz na razie potestuje.

Dzięki i pozdr :D:D:D
 

jancio

New member
Mam profil 55/18 - tak se wymyśliłem :)
Przy sygnale ze zbiorczej anteny redukcję szumów daję na maxa - widać różnice. Jeśli chodzi o Resolution+ to wg. mnie im gorszy sygnał tym większa powinna być wartość.
Ale póki co, Tośka wymiata. Filmy full HD z Arivy teraz to poezja - poznikały zwłaszcza te dziwne artefakty a to mnie najbardziej irytowało.
Dzięki Jancio za włożony trud i podzielenie się wiedzą. Szczerze mówiąc już miałem dzwonić do gościa od kalibracji (bierze 75 zeta za kalorymetr) ale teraz na razie potestuje.
Dzięki i pozdr :D:D:D

No tak. Na temat sygnału tv nie chciałbym się za bardzo rozwodzić, poza stwierdzeniem że Tośka odwala niesamowita robotę. Moze to standard na przełomie 2010/11, ale z tego co widziałem na lcd-kach znajomych, najczęściej 1-2 letnich samsungach czy sony (chyba najpopularniejsze w PL), to potrafi to wyglądać obrzydliwie. Nie wiem, może Tośce dorabiam legendę, ale IMO naprawdę daje radę.
HD po kalibracji, bajka.
A przy okazji...gdybym nie zrobił sam, tylko kupił, też bym tutaj zamieścił ustawienia.
Taki typ. I szczerze nie rozumiem podejścia, że skoro JA zapłaciłem, to innym nie dam.
Widziałem gdzieś tu taki wpis.
To znaczy, rozumiem, ale ktoś taki jest dość...odległy ode mnie :)
I nie chce mi się tutaj klarować rzeczy oczywistych (dla jednych) a kompletnie niezrozumiałych (dla innych :). Wolę o Tośce, czyli na temat :)

W tej chwili, poza oczywistym w led-ach cloudingiem, trudno mi wskazać słabe punkty tego TV.
No, może kąty rozczarowują, ale w tej cenie nie ma paneli ips, zresztą one też mają swoje problemy.
Natomiast powoli zaczynam dochodzić do przekonania, ze 46cali z 2,5-3m to nie jest zły pomysł, i wcale mnie to nie cieszy ;)

jancio
 

mały73

New member
No więc wprowadziłem poniższe ustawienia i jestem w szoku. Porównując do moich wcześniejszych ustawień "na oko" jest ogromna różnica. Kolory naturalne obraz czysty. Aż nie chce się odchodzić od ekranu. Oglądałem dla porównania "Alicje w Krainie Czarów"-rewelacja.
Moim zdaniem pogorszyły się kąty boczne a poza tym poprawa na Wieli Plus!!!
Dzięki jancio!!! Szacunek
 

jancio

New member
Panowie, dzięki za opinie.
Wygląda na to, że teza robocza mówiąca że poszczególne modele są "zwalone powtarzalnie", zaczyna się potwierdzać (oczywiście, poszczególne egzemplarze na pewno się różnią, ale raczej w granicach błędu do przyjęcia).
Natomiast i ja jestem w szoku.
Otóż, TE SAME ustawienia na różnych profilach, dają nieidentyczny wynik.
O ile w profialch "liveview" i "standard" - nie mam obiekcji, w nich nie wszystkie kontrolki są dostępne, to za nic nie mogę zrozumieć, dlaczego tryb "do gier", ustawiony tak samo jak "PC" i "kinowy" - świecą inaczej.
Tryb "do gier" jest masakrycznie przeostrzony, dopiero ustawienie ostrości na -17 daje w miarę identyczny rezultat jak sąsiednie "PC" z ostrością zero, a oba są nieco inne niż "kinowy" (inna jasność, nasycenie kolorów).
Przetestujcie to u siebie.
Załuję ogromnie, że nie zauważyłem tego wcześniej. Znaczy że tak naprawdę, kalibrację trzeba zrobić z osobna dla każdego trybu, aby mieć "akuratne wyniki".
No nic, może jeszcze uda mi się wypożyczyć kolorymetr za jakiś czas, na razie zamieszczone ustawienia są właściwe dla trybu kinowego.
Jancio
 

Poldek06

New member
Od tygodnia mam ten TV, cały czas oglądałem na oryginalnych ustawieniach dla filmu i teraz po ustawieniu 50/20 mam wrażenie że obraz jest przymglony. Może jest to wina przyzwyczajenia się wzroku do poprzednich ustawień?
pozdrawiam i dzięki za informację.
Źródło obrazu turbo dekoder n-ki
 

niedomac

New member
Od tygodnia mam ten TV, cały czas oglądałem na oryginalnych ustawieniach dla filmu i teraz po ustawieniu 50/20 mam wrażenie że obraz jest przymglony. Może jest to wina przyzwyczajenia się wzroku do poprzednich ustawień?
pozdrawiam i dzięki za informację.
Źródło obrazu turbo dekoder n-ki

Witam, po zmianie ustawień jest o wiele lepie, choć zauważyłem efekt zamglenia. Mam nbox n-ki i chyba to przypadłość tego operatora skoro u mnie jest podobnie, Resolution+ ustawiłem na minimum po podnosząc wszystko się robi bardziej ziarniste. Ale program ze zwykłem anteny jest bardzo dobry lepszy niż niektóre kanały z satelity niby HD, więc wspomagania dziłają. Pozdrawiam wszystkich użytkowników.
 

mały73

New member
Po dłuższych testach zauważyłem że poniższe ustawienia na profilu standardowym moim zdaniem sprawują się super oglądając np. Cyfrowy Polsat. Jeśli chodzi o profil "film" z tą kalibracją to nie zbyt nadaje się ona do oglądania Tv cyfrowej. Właśnie jest efekt jakby obraz był delikatnie za mgłą ale jeśli już chodzi o sygnał z odtwarzacza DVD to tej przypadłości nie ma i jakość jest rewelacyjna:D.
 

Poldek06

New member
To może spróbujmy pokombinować i podać ustawienia dla n-ki podłączonej po HDMI. jak coś wykombinuję przez weekend sensownego to podam parametry.
Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry