toshiba czy panasonic

dobluk

New member
Która z tych firm jest bardziej niezawodna, chciałbym aby moj pierwszy tv lcd sie od razu nie zespul ( stary zwykly gra od 15 lat i nigdy nie byl serwisie). interesuja mnie modele toshiba c3500 i panasonic LE8. za wszelką pomoc z góry dzieki!
 

banjo

New member
według mnie obie firmy sa świetne. ja mam w domu toshibe serii R i nie ma z nią żadnych problemów,super tv. firma panasonic należy podobno do najmniej awaryjnej firmy(tak słyszałem)tej firmy mam kino domowe i trzeba powiedziec ze jest to porządny sprzęt żadnych usterek.żadnych problemów.rewelka. dlatego wydaje mi sie ze w tym przypadku chyba nie ma wielkiego znaczenia która marke wybierzesz. trzeba by chyba miec niebywałego pecha zeby z tych firm kupic wadliwy sprzęt,chociaż wszystko popsuc się może.Biorąc pod uwage te 2 firmy nie potrafilbym jednogłośnie wybrać,gdyż obie należą do czołówki sprzętu rtv.
 

prosper5250

New member
ja wybrałem do domu właśnie LE8 bo wg. mnie ten tv najlepiej grał spośród wszystkich jakie miałem na sklepie (nie zamienił bym się na żadnego innego-naprawdę!)... nie jest co prawda doskonały na sygnale sd (nieco lepiej od niego np. sprawuje się LE32R81/82, by wymienić odbiornik w podobnym zakresie cenowym), ale na sygnale hd, LE8 nie ma sobie równych! dodam, że jest to najczęściej sprzedający się telewizor 32'' w moim sklepie-żaden klient nie jest w stanie zaprzeczyć moim pochwałom, gdy podłączę go po jakiś kanał hd na ence (oczywiście z wyjątkiem hbo)... natomiast toshiba kojarzy mi się ze znakomitymi telewizorami REGZA, ale oczywiście w grzmotliwych wielkościach jedynie...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wyrokowanie który dłużej wytrzyma to tak jak wróżenie z fusów.
Jeśli pytasz o jakość i możliwości to wyżej jest oceniany LCD Toshiby.
 

Qubus

New member
kiki napisał:
wyrokowanie który dłużej wytrzyma to tak jak wróżenie z fusów.

Dokładnie, poza tym nie ma co się oszukiwać obecnie produkowana elektronika (i nie tylko) nie jest wyliczona na 15 lat pracy. Wg. mnie mało który obecnie sprzedawany TV wytrzyma 15 lat - taka ciekawostka w instrukcji serwisowej do mojego poprzedniego TV był zapis "lifetime approx. 5 years" czyli wszystko na temat :cool:.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
moja ocena jest wyższa.
Dobrych kilka lat sprzedajemy plazmy i LCD.
I jeszcze działają te z pierwszej sprzadaży :D
 

Siloss

New member
Witam uprzejmie!

Właśnie męczę się z wyborem pomiędzy Panasonic TX-37LZD800 a Toshiba 37Z3030DG. Mój problem polega na tym, że nie mam możliwości obejrzenia Panasonica i nie wiem jak ma się jakość jego obrazu do Toshiby !! Czy mógłby mi ktoś chociaż spróbować zobrazować porównanie tych dwóch modeli - co lepsze ?? Telewizja, którą mam to zwykła osiedlowa kablówka ale mam sporo materiału DVD do oglądania. Z góry dziękuję za każdą pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zostałbym z płynnością Panasonic LZD 800. Zdjecia nawet z jednego metra są extra :


042_P1010367.JPG



044_P1010370.JPG
 

alyjen

New member
Pamiętaj tylko że LZD800 jest już sporo droższy od Toshiby Z (LZD85 ma podobną cenę) no i żeby go porządnie obejrzeć przed zakupem czy nie ma problemów z podświetlaniem matrycy
Według mnie to zupełnie porównywalne telewizory Toshiba ma gorsze kąty góra dół (kiepsko się ogląda TV na stojąco, dla mnie żadna wada) no i jest starszym modelem
Toshiba oferuje trochę większe możliwości konfiguracji i wyłączenia pewnych opcji jeżeli Ci przeszkadzają, Panasonic to bardziej odpal i zapomnij ;) Sam miałem spory problem żeby zadecydować jakby co to wal na priv.

a TV i tak musiałbyś obejrzeć w domu, w sklepach nawet teoretycznie na tym samym sygnale mają jakoś magicznie różną jakość obrazu ;)
 

Siloss

New member
Spodziewałem się właśnie odpowiedzi w stylu "jeszcze bardziej namieszamy ci w głowie" :grin: ale bardzo dziękuję za reakcję. Niestety, jak już wcześniej wspomniałem nie mam możliwości obejrzenia panasa i dlatego kieruję pytanie do osób, które obcowały z tym telewizorem. I jeszcze jedno czy to podświetlenie matrycy to jakaś przypadłość Panasoniców ??
 

daniel1111

New member
Siloss, przeczytaj mój post w wątku na temat Panasonic 37LZD800 oraz innych użytkowników, wtedy będziesz miał większy punkt widzenia odnośnie w/w modelu.
Najważniejsze, sprawdź podświetlenie matrycy, często lubi być nierównomierne, chociaż w widnych salonach sprzedaży ciężko będzie to wychwycić. Dopiero w ciemnych, domowych pieleszach łatwo stwierdzić tą przypadłość. Mój posiada tą wadę, jednak w tak nieznacznym stopniu, że mi to nie przeszkadza. Obraz przy sygnale z kablówki analogowej naprawdę fajny, choć są programy lepsze i gorsze.
Koyot80 opisuje problem z gradacją kolorów. U siebie jednak nie zauważyłem nic podobnego.
Odnośnie Toshiby sądzę, że jedynym modelem mogącym się równać, bądź lepszym od tego Panasonika to model ZF.
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
O pokłóciłbym się daniel ;), moim zdaniem dobrym odniesieniem w przypadku Panasonica LZD85 jest właśnie Toshiba Z, ZF jest już o klasę wyżej (choćby z samego faktu użytej matrycy)
w bezpośrednim porównaniu Toshiby Z z LZD85 w moim odczuciu w HD Toshiba wypada lepiej bo np. da się na niej zredukować wyostrzanie krawędzi, czy odszumianie które w Panasonicu pracują zawsze i potrafią trochę (nieznacznie ale zawsze) popsuć efekt przy najlepszych sygnałach
w przypadku szybkich akcji musiałbyś ustawić te telewizory obok siebie żeby być w stanie powiedzieć, który mniej lub bardziej smuży, choć można tu założyć że układ "100Hz" Panasonica będzie lepszy bo nowszy, no ale z drugiej strony jeżeli powoduje gdzieś błędy to nic z tym nie zrobisz bo nie da się go wyłączyć
SD kwestia gustu, do tego to już na serio musisz z telewizora kilka tygodni korzystać, mi się efekt który generuje Toshiba podoba, Panasonica widziałem tylko w HD więc nie mogę się wypowiedzieć
Inne wady zalety, kąty ;) w przypadku Toshiby Z jest to trochę legenda ale fakt że za dobrze z tym nie jest ale tylko w pionie, tzn wystarczy wstać będąc na wprost telewizora i obraz się zasadniczo zmienia, natomiast na boki jest powyżej średniej dla tej technologii i tych matryc,
Panasonic jeżeli chodzi o kąty to bajka ;) jeden z modeli w których ten problem praktycznie nie występuje

Nie jest to można najłatwiejszy wybór ale przynajmniej niezaleznie od tego co się wybierze kupujący powinen być zadowolony ;)
 

Siloss

New member
Dziękuję za odzew. Spróbuję namówić któregoś sprzedawcę na ściągnięcie tego modelu do sklepu.
Chociaż czuję nieukrywaną sympatię do Toshiby. Mam nadzieję, że nie będę tego żałował.
 
Ostatnia edycja:

Adzia1

New member
Mam od 2 miesięcy Toshibę 46ZF355d i mam wrażenie że to telewizor z przed 10 lat. Wolne przełączanie kanałów, brak PIP PAP, obraz zamazany, jakaś kratka. Najgorszy to jest dźwięk, mój Koliber ma lepszy, brak kompletnie basów a podobno głośniki Onkio 30W, mimo iż wszystko poustawiane na maxa. Oglądałem Panasonica plazmę u kuzyna, telewizor 42` full HD za 1400,-euro. Obraz kryształ, dźwięk jak z kina domowego, głębokie basy , stabilny i ostry obraz, czytnik kart SD, nie ma 100Hz ale chyba jest to nie potrzebne. W tej chwili jestem pewny że TV LCD nigdy bym nie kupił, tylko Plazmy. Kupiłem ZF dla tego że syn kupił z 3030 47`z obrazem fioletowym a mój ma inny ekran (brak fioletów). Ekrany niby ważna rzecz ale to nie wszystko, pozostają jeszcze inne parametry o których zapominamy. Zachwycamy się jednym parametrem który zasłania inne wady. Dla mnie Toshiba jako producent TV nie błysnął, żadnej rewelacji i zadnej nowości bo w ZF matryce są Samsunga. Jak już kupować to najtańszy LCD bo za kilka miesięcy sie nam znudzi będziemy mogi kupić sobie inny, nie będzie żal pieniędzy, chyba że plazmowy. Wydałem ponad 8600,-zł, o połowę za dużo. Przodującą marką w TV pozostanie nadal Panasonic a Toshiba nie ma w ogóle tradycji w TV.Porównując LCD do Plazmy to ma się to tak jak motocykl do samochodu.
 

alyjen

New member
Wiesz, po miesiącu takiej pracy jaką mój ostatni LCD wytrzymał 2 lata ta plazma Panasonica nadałaby się tylko i wyłącznie do wyrzucenia, przy założeniu że wytrzymałbym z plazmą podłączoną jako monitor komputerowy cały miesiąc ;) każdemu wedle potrzeb, coraz więcej osób kupując LCD TV myśli konsola>filmy z PC>telewizja i przy takich priorytetach plazma wypada tak sobie
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@Adzia1 jeżeli można , czym się kierowałeś kupując Tośkę. Mam odczucie że nie widziałeś jej przed zakupem . Od długiego czasu można było poczytac o tym LCD na różnych ; forach; jego wady i zalety i nawet z tych opini można wyciągnąc wniosek dla siebie czy kupuję czy nie.Na marginesie to też posiadam ZF46 i albo mamy całkiem inne modele , albo Twój jest jakiś ; felerny; , a może mój jest jakiś z innej produkcji ?.:confused:
 

Adzia1

New member
diana napisał:
@Adzia1 jeżeli można , czym się kierowałeś kupując Tośkę. Mam odczucie że nie widziałeś jej przed zakupem . Od długiego czasu można było poczytac o tym LCD na różnych ; forach; jego wady i zalety i nawet z tych opini można wyciągnąc wniosek dla siebie czy kupuję czy nie.Na marginesie to też posiadam ZF46 i albo mamy całkiem inne modele , albo Twój jest jakiś ; felerny; , a może mój jest jakiś z innej produkcji ?.:confused:
Kupując ZF sugierowałem się opiniamim na forach. Wcześniej syn kupił z 47Z3030 i też w/g opinni na forach. Kiedy postawiliśmy jego i zainstalowaliśmy, byłem rozczarowany kontami i tym fioletem, ale on ma wąski pokój to mu nie robi. Ja mam inną sytuację bo TV stoi na szerokiej ścianie. Przed kupnem widziałem w sklepie XF, podobno taki sam ekran tylko mniejszy i spodobały mi się kąty, więc zdecydowałem o 46ZF355, oraz wychwalane głośniki Onkio 30W. Miałem okazje oglądać przez 3 dni plazmę 42` TH-42PZ80E Panasonika (taki sobie model średniej klasy) i byłem zaszokowany jakością obrazu i dźwięku. Na forach przeważnie piszą sprzedawcy i wychwalają taki model na którym maja dobrą kasę, przynajmniej tak mi powiedzieli w sklepie MM. Szkoda że nie ma możliwości przetestowania 2 modeli na raz w domu, bo w sklepie TV są różnie poustawiane, a hałas nie pozwala ocenić dźwięku.
Ja też mam wrażenie że ktoś wyciągnął mi głośniki oryginalne i wstawił od Neptuna, ale byłem specjalnie w sklepie i inne TV mają to samo co ja.
Jedno co mogę pochwalić to wzmacniacz antenowy, większość kanałów odbieram przez SAT ale kilka przez kabel, który ma słaby sygnał.
Poprzednio miałem LG 29`100Hz z PIP i miał super obraz i dużo lepszy głos niż Toshiba, ale na starość oczy nie te i zachciało mi się mieć większy TV.
 
Ostatnia edycja:

BzykM

New member
Adzia1 napisał:
Większość kanałów odbieram przez SAT ale kilka przez kabel, który ma słaby sygnał.

Może w tym leży wina złego odbioru, gdyż obraz z Tośki z dobrego SD jest już bardzo ładny a HD po prostu zatyka z wrażenia.
 

Adzia1

New member
BzykM napisał:
Może w tym leży wina złego odbioru, gdyż obraz z Tośki z dobrego SD jest już bardzo ładny a HD po prostu zatyka z wrażenia.
Może żyleta ale przy wspomnianym Panasonicu to wypada słabo, rozmydlony zwłaszcza fragmenty w ruchu, nie wspomne o czerni bo nie jestem aż tak wymagający od LCD-ka. Funkcje podbicia basów działa w zakresie 0,5 dB oraz brak PIP i PAP to nie wybaczalne jak na tak drogi telewizor.
 
Do góry