Toshiba 46zf355dg

siny25

New member
Witam,

Chyba jeszcze nikt nie podejmował tego tematu.
Szukam LCD 46' za około 8500 i szukając po sklepach trafiłem na ten model, facet z Digitalo bardzo go zachwalał, niestety nigdzie nie widziałem o nim opinii.

Ogólnie moi faworyci do tej pory to:

Toshiba 47z3030dg
Sharp 46XL2E


Jakby Kiki chciał się wypowiedzieć to podaje szczegóły:
46-47cali LCD
odległość od ekranu 3,5m
sygnał:
głównie "N", DVD po componencie (HK DVD22), PS3 ale jako odtwarzacz bluray
pokoj nasłoneczniony, okno w pobliżu TV
Nie gram, lubie ogładać filmy, Discovery, ze sportu F1 i Adam Malysz :)
Tv centralnie w stosunku do kanapy + obrotowy wieszak i sporadyczne oglądanie pod kontem nawet 60%
Tv musi być ładny i niezawodny, trudno jest mi zrozumieć wydanie 8k i bad pixele lub buczenie itd.

Będę wdzięczny za opinie.
 
Ostatnia edycja:

paw33

New member
Dokładnie, nie za wiele jest materiału o zf. W Polsce kiedy oficjalnie bedzie w sklepach (poza netem) nic nie wiem a jestem nim zainteresowany.

Też stoję przed wyborem TV z tych dwóch modeli co kolega powyżej i nie mogę sie zdecydować który kupić :).

Czy zf będzie w kolorze red wine jak podobny xf?
 

siny25

New member
W sumie w moim przypadku pytanie sprowadza sie do tego czy warto wydac 1500 wiecej na ZF. W sumie zaden ze mnie maniak, poprostu lubie miec dobry sprzet a 1,5k droga nie chodzi.

Co gorsza nigdzie nie widziałem ZF na żywo i ma go tak mało osób, że trudno podjąć decyzję.

Boję się, że będe tak czekał i odkładał w skarpetę i wyjdzie z tego wszystkieog Kuro.
 
Jak masz nasłoneczniony pokój to możesz sobie darowac kuro.
Poczekajmy na porównanie Z z ZF pewnie kiki zrobi.
A swoja drogą radze wszystkim poczekac z kupnem ZF gdyz np w Niemczech cena ZF i Z jest podobna i tylko ze względów monopolistycznych (digitalo) u nas jest tak drogo za ZF. Ale jak napisał kiki po 20.01. monopol sie skończy:D
 

siny25

New member
A gdzie można znaleść czym się różni XF od ZF najlepiej po polsku, lub ewentualnie po angielsku, bo po szwabsku nie ferszteje :)
 

experty

New member
SAMSUNG LE46F86BD - 8800 zł.
TOSHIBA 46ZF355DG - 8800 zł.
TOSHIBA 47Z3030D - 7600 zł.

Jeżeli rzeczywiście ceny po 20.01.2008 Toshiby w modelach Z/ZF się zrównają to będzie to łakomy kasek. Czy może Samsung jest lepszy? Jak myślicie?

W ZF jest 10bitowa matryca i 10 bitowe przetwarzanie, czy to jest jedna z różnic pomiędzy Z i ZF. Wszędzie w specyfikacjach modelu Z jest wspomniane o 10bitowym przetwarzani. Nie ma nic na temat matrycy. Chociaż na stronie producenta www.toshiba.de w obu modelach jest napisane Full 10 bit processnig, czyli może ta różnica w ogole nie istnieje.

Jeszcze co do ZF, ciekawe która matryca w tych LCD'kach wypada lepiej czy :IPS LCD 47" czy może: S-PVA LCD 46".

47z3030d_01.jpg

IPS LCD 47"



46zf355d_01.jpg

S-PVA LCD 46"


Ładniejsza według mnie jest 46" ;). Ta cieniutka rama - miodzio.


Jeżeli ceny jednak nie ulegną zmiany, a różnice sa niewielkie to moze warto dopłacić ok 1200 zł i wziąć 52Z3030D zamiast 46/47ZF355DG, jak myślicie?
 
Ostatnia edycja:

grah

New member
experty napisał:
W ZF jest 10bitowa matryca i 10 bitowe przetwarzanie, czy to jest jedna z różnic pomiędzy Z i ZF. Wszędzie w specyfikacjach modelu Z jest wspomniane o 10bitowym przetwarzani. Nie ma nic na temat matrycy. Chociaż na stronie producenta www.toshiba.de w obu modelach jest napisane Full 10 bit processnig, czyli może ta różnica w ogole nie istnieje.

Wg zapewnień Toshiby UK Z i ZF mają 10bitowe matryce i 10bitowe przetwarzanie. Tak więc tutaj różnic nie ma.
 

experty

New member
Hoodzielec napisał:
Rzecz gustu.
Np. moja żona oprotestowała wygląd ZF i to w ostrych słowach... :p
Wiadomo ;), ja jeszcze musze zweryfikować mój gust widząc ZF na własne oczy. Jeszcze nie miałem okazji.

Gusty gustami... pytanie jest, która matryca jest lepsza technicznie?
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam, ja od tygodnia użytkuje 46ZF i powiem że jestem bardzo zadowolony, myślę że jestem już bliski końca kalibracji (wg mnie oczywiście, biorąc pod uwagę warunki panujące w moim mieszkaniu). Obraz jest b. dobry, głębia, nasycenie kolorów jest bez zarzutu. Czarny jest dla mnie czarny, oglądam cyfrę+ przez jak na razie ferdka 7018 po Euro. Obraz jest b. dobry, w przypadku programów ze słabszym sygnałem jest dobrze. Poprawi się jak będzie nowy tuner HD i pójdzie po cyfrowym kabelku. Wygląd TV -jak dla mnie- świetny, żona i dziecko bardzo zadowoleni. Przyznam szczerze że zanim go włączyłem u siebie bałem się co powie druga połowa (jest uczulona na obraz) i po włączeniu i szybkim ustawieniu powiedziała że obraz jest normalny (tak jak na moim 3 letnim Sony Trinitron 29 cali). Możecie sobie wyobrazić jak mi ulżyło. Jeśli ktoś jest niezdecydowany to naprawdę polecam.
Przed zakupem miałem przed sobą 3 TV - z3030, XF355 i ZF. Powiem tak, sygnał w SD był bardzo porównywalny we wszytkich, o HD nie wspomnę - wszyskie super. Jednak patrząc na te kąty, jak dla mnie najlepiej wypadła ZF, choć XF z tą samą matrycą było podobnie. Jednak brak 120 Hz to duży minus - mowa o XF.
Podłączyli mi też film na HD DVD i tu powiem że dla mnie lepszy obraz na ZF w sosunku do Z (znów jak dla mnie). Dlatego po ogladaniu ze wszystkich stron wybrałem ZF.
Niezdecydowanym polecam i pozdrawiam.
 

experty

New member
Dzisiaj byłem w MM. Wybrałem się tam specjalnie aby ustosunkować się już ostatecznie co do marki. Sharp i Sony odpadają (moja konkurencja dla Toshiby). Na placu boju pozostały 2 marki łącznie z Toskiem. Czyli Toshiba oraz Samsung. W MM w Kielcach z interesujących mnie modeli mieli Samsunga LE40F86B (w MM 8999zł:twisted::twisted:; Allegro 6649zł - sprawdzony sprzedawca) oraz Toshibe 42Z3030D (w MM 7299zł:twisted:; Allegro 6149zł - sprawdzony sprzedawca). Niestety nie mieli większych modeli. Tak na marginesie to za Cene samsunga z Media można kupić na Allegro TV o 6" większy.

Miałem spory problem z porównaniem tych 2 lcd'kow. Po pierwsze nie stały obok siebie, chociaz na oba na szczescie dalo sie patrzeć jednocześnie. Toshiba miała swoją miniprezentacje LCD + HDDVD - trochę śmiesznie to dla mnie wyglądało wiedząc zwłaszcza o ostatnich rezultatach wojny formatów ;). Drugim problemem z resztą związanym z tą prezentacją był fakt, że do telewizorów były doprowadzone 2 różne sygnały. Do Toshiby był to 1080i - leciał film Underworld. Samsung miał puszczone super zoptymalizowane demo (Batman Begins, kreskówki oraz jakieś reklamy) w jakości 1080p.

Co zauważyłem:

Toshiba 42Z3030D: (wiem, że to wątek o ZF, ale jest to model bardzo zbliżony)

Czerń super chociaż przez ostre naświetlenie sklepu odbijała się troche matowo szarym odcieniem.

Co do kątów, ja jakiejś dużej różnicy, która miałaby znaczący wpływ na oglądanie TV nie zauważyłem. Trzeba by naprawdę siedzieć bardzo z boku żeby uznać to za jakiś minus.

100Hz sprawuje się świetnie. Bez tego obraz nie jest płynny.

Pobawiłem się trochę ustawieniami. Wszystkiego się można łatwo domyśleć i w miare szybko chodzi. Jedyne co zmieniałem to kontrast, jasność, kolor, wył/wł 100HZ, podświetlenie panela. Szczerze mówiąc zmiany za bardzo nie wpływały na obraz, ale dodam, że nie wchodziłem w zaawansowane ustawienia (każdy kolor osobno itd).

Brakuje mi funkcji PIP/PAP, niby bajer, ale bardzo fajny i czasem przydatny.

Dźwięk dobry - niezłe podbicie basów jak na takie głośniki.

Co do samej jakości obrazu. I tu mam właśnie problem przez to 1080i. Obraz był lekko ziarnisty. Oczywiście super no ale pozostaje to ale.


Samsung 40F86BD:

Tym razem napisze w skócie. Ma wszystkie zalety Toshiby, minusów jakotakich nie znalazłem. Fajna opcja to puszczenie 100HZ w trybie demo (obraz podzielony jest na połowe, po jednej stronie mamy 100HZ a po drugiej wyłączoną ów funkcje). TV posiada PiP (możliwość zmiany pozycji oraz rozmiaru okna). To na co zwróciłem uwagę w sensie czystko designerskim to dodykowy panel z przyciskami na tv. Pierwsze dotknięcie powoduje aktywowanie się w dosyć efektowny sposób przycisków.

Co do jakości obrazu. Obraz żyleta!!! Czerń super (raczej lepsza od Toshiby). Kontrast rewelacja, tak samo jak ostrość i kolory.

Tylko właśnie znowu źródło sygnału czyli 1080p. Nie mam pojęcia jak spisałyby się oba tv w tych samych warunkach. Różnica cenowa to tylko ~500 zł na allegro przy czym Tosiek jest o 2 cale większy. Cena za 46" w przypadku Samsunga 46f86bd oraz Tośka 46zf355dg jest taka sama i wynosi 8800zł, a Toshiba 47Z3030D kosztuje 7600zł.

I tu mam dylemat ale prawdopodobnie (jeżeli cena ZF zrówna się z Z) wybrałbym Toshibe ze względu na cenę przy jakości porównywalnej z samsungiem. Jeżeli cena nie ulegnie zmianie możliwe, że wybiore Samsunga.
I tak wszystko to zweryfikuje dokładnie podczas samego kupna. Poproszę o identyczne źródło sygnału i więcej pobawie się ustawieniami.

Pozdrawiam!

P.S.

Jeżeli ktoś ma jakieś informacje/wrażenia dotyczące obu modeli byłbym wdzięczny za wypowiedź :).
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
Po pierwsze tośka Z ma 47 a nie 46 cali. Po drugie-jestem też ze świętokrzyskiego i byłem nie raz w MM w Kielcach i oglądałem tą Z3030 z filmem HD DVD. Nie porównuj tak kątów bo to leci demo w b.dobrej jakości i na samsungu też więc nie będziesz widział dużej róznicy. Co do wchodzenia w szczegóły- nie trzeba (wierz mi) wchodzić tak głeboko w menu aby otrzymać piękny obraz (zależy z czego masz sygnał).
Co do samsunga- jesli nie wiesz to ci powiem, że Z ma matryce philipsa (tą słabszą) i stąd te kąty się biorą. Co do ZF (mam ją :D) to posiada on najlepszą matrycę samsunga (nasycenie, głebia kolorów- bajka), stąd tez czerń jest naprawdę czarna i nie ma mowy o żadnych kątach, co do skalowania obrazu napisałem wątek wyżej. "ZF przy jakości porównywalnej z samsungiem"? Matryca samsunga + elektronika Toshiba= b. dobry TV. Spytaj Kiki co o tym śadzi, zresztą niedługo będzie porównanie Z i ZF, sam jestem ciekawy co napiszą. Nie będę wspominał o bajkach, teraz wiem co znaczy słowo - KINO DOMOWE- ja i córka jesteśmy zachwyceni!.
PS. Wczoraj połaczyłem to z zestawem JBL ES80 + H/K.

Powiem Ci że na poczatku też bardzo brałem pod uwagę tego samsunga, jednak decyzja już zapadła i w ogóle nie żałuje.
Powodzenia w wyborze.
 
Ostatnia edycja:

experty

New member
gilek1975 napisał:
Po pierwsze tośka Z ma 47 a nie 46 cali..../CIACH/
Masz rację :). Sorry pisałem z rozpędu i z pamięci.

Masz 46ZF no to tylko pozazdrościć :). Ile zapłaciłeś? Przy okazji zapytam: pewnie nie ma, tak jak to jest w serii Z funkcji PiP? Mogliby dorobić bo to nie jest chyba jakaś skomplikowana technologia ;).

Co do kątów to tak naprawdę dopatrywałem się tego na siłe :p (po wyczytaniu na forum). W ogole mi nie przeszkadzaly.

Ciekawe ile będzie kosztować wersja 52", bo jak to ma być tv na x lat to warto się zastanowić.

Coraz bardziej przekonuje się do Toshiby ZF. Nie moge się doczekać testów oraz do momentu aż zobacze ją na żywo :)

Wczoraj połaczyłem to z zestawem JBL ES80 + H/K.
Też mam zamiar kupić zestaw JBL Nortridge Cine Pack, ale prawdopodobnie do amp. Onkyo TX-SR605, jeszcze się zastanawiam.

Pozdrawiam serdecznie!
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Funkcji PiP nie ma, ja uważam to za bajer, który aż tak bardzo nie jest potrzebny (na pewno z tego powodu nie odrzuciłbym TV który mi się podoba).
Jeśli chodzi o kąty, to wierz mi że to co tu niektórzy piszą że są bardzo widoczne- to nie prawda, są oczywiście, ale bez przesady. Po prostu w innych nie ma więc pastwią się nad Z.
Napisałes "Też mam zamiar kupić zestaw JBL Nortridge Cine Pack" - też myślałem o tym zestawie, ale jak pogadasz z blackninja to zrobi Ci dobrą cenkę i może w budżecie z ES się zmieścisz (warto, KD wymiata). Co do ampli, miałem ten sam problem i myślałem nad 605, ale jednak przekonałem się do H/K. Tutaj masz napisane: http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19661
Zyczę powodzenia w wyborze, aha w Kielcach w MM słuchałem tych 3 ampli co opisałem www. poście.
Pozdrawiam
 

siny25

New member
experty napisał:
Ładniejsza według mnie jest 46" ;). Ta cieniutka rama - miodzio.

No widziasz, jak dla mnie na obraku ładniej wygląda 47Z, ale tak to jest jak sie chce kupić TV nie widząc go na własne oczy.

Mam nadzieję, że monopol niedługo zostanie przełamany, bo planuje kupić na początku lutego i psychicznie nie wytrzymam już dłużej.

Btw. jak dla mnie Sharp X20 jest ładniejszy od XL2. Jak to jest, że podobają mi się te starsze modele.

Pozdro dla JBL+H/K users, dla niezdecydowanych polecam.
 

experty

New member
gilek1975 napisał:
Napisałes "Też mam zamiar kupić zestaw JBL Nortridge Cine Pack" - też myślałem o tym zestawie, ale jak pogadasz z blackninja to zrobi Ci dobrą cenkę i może w budżecie z ES się zmieścisz (warto, KD wymiata). Co do ampli, miałem ten sam problem i myślałem nad 605, ale jednak przekonałem się do H/K.
Niestety taki zestaw to już dla mnie za dużo (jestem na stażu ;), a pieniądze wezme z giełdy, no chyba że jakiś ekscentryczny milioner mi dołoży ;) chętnie podam nr konta :D). Interesuje mnie KD do ok. 6000 zł przez co będę zmuszony nie brać JBL ES. Prawdopodobnie zdecyduje się na JBL E czyli: 2x E80; 2x E20; 1x EC25; 1x E150;. Do tego Onkyo TX-SR605 (chociaż nie wiem czy potrzebne mi dekodery 7.1) oraz DV-SP405E. Dobra już nie "offtopuje". W sprawach audio napisze może w wątku przez Ciebie podanym :).

Wracajac do tematu. Już prawie na 99% decyduje się na Toshibe ZF355. Wielkość matrycy będzie zależna od ceny. Z początku planowałem zamknąć się w kwocie 8k, ale jakby cena za 52" nie przekroczyła 10k to możliwę, że się skuszę (za 10k obecnie można kupic 52Z3030D)

Gdzie kupiłeś swoją 46"?? I ile dałeś ;)?

Jak będę miał wszystkie środki finansowe oraz ZF będzie pełną parą dostępne w Polsce to najchętniej wziąłbym caly zestaw od jednego sprzedawcy (licząc na dobre upusty ;) ). Byłoby to: TV LCD + KD + PS3 + wszelkie kable.

Czasami zastanawiam się czy nie przesadzam ;). Rzeczy, które tutaj podaje znacznie przekraczają mój budżet, więc dodatkowo wchodziły by w gre raty z większościową pierwszą wpłatą.

Pozdrawiam serdecznie!
 
Do góry