jvc 32x5 czy jvc 32x4

CORTEZ

New member
Powiem Ci, że nie byłbym już taki pewien rzekomego braku różnic pomiędzy nimi, chyba, że to wina kiepskich warunków, w jakich oglądałem X5. Generalne wrażenie obok wcześniej opisywanych "... wygląd OK, możliwości też, obraz mniej kontrastowy niż w Philipsie i Panasonicu, ale bardziej naturalny jak dla mnie (choć niektórym może wydać się "mdły"). Co prawda nie ma wynalazków typu PIP czy POP, ale PAP jest. Dźwięk też w porządku. Oczywiście ma wadę, ale dla mnie stosunkowo nieistotną. W trybie 4:3 boki wygięte w łódkę bardzo wyraźnie. Po przejściu w zoom czy każdy inny tryb jest to niewidoczne. Pompowania nie zauważyłem (tzn. istnieje, ale nie jest dokuczliwe) - nie widzę zresztą sensu w krytykowaniu tej cechy, bo kto non stop przełącza kanały muzyczne i wpatruje się w "pływający odbiór". Ogólnie telewizor przy swych zaletach wart polecenia. Podsumowując: parametry Panasonica 29PX10, jakościowo odbiór na poziomie porównywalnym z PX20 z typowymi dla wszystkich panoramicznych przypadłościami w trybie standardowym". Otóż zauważyłem jeszcze COŚ. Otóż to, że obraz na 32X5 jest wyjątkowo nieostry i to nie na krawędziach tylko ogólnie. I to spowodowało, że na razie ciągle się waham, choć byłem na niego prawie zdecydowany. A gdzie możesz jeszcze kupić model X4?
 

POGI

New member
ja tez jeszcze jestem niezdecydowany, ogladalem dzisiaj 32x5, ale byl podlaczony do bardzo slabego sygnalu z kablowki, umowilem sie ze sprzedawca ze mi jutro podlaczy pod jakies dvd bo tak to ciezko powiedziec cokolwiek o obrazie.

spodobalo mi sie natomiast menu, ktore jest bardzo proste i intuicyjne bez zbednych bajerow.

co do 32x4 to sa teraz w saturnie.
 

CORTEZ

New member
LCD z najlepszym obrazem do 7 tys. ?

Pogi a po ile są 32X4 w Saturnie i czy ktoś się orientuje czy Saturn ma jakąś stronę internetową, ewentualnie sieć sklepów (chodzi mi o Wrocław)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
przecie "markiety" elektroniczne to poza gazetkami jedne z droższych sklepów, w necie znajdziesz dużo lepsze ceny.
 

POGI

New member
wiem, ze mozna znalesc lepsze ceny ale dobrze jest fizycznie sprzet zobaczyc.

Nadal nikt mi nie napisal zadnych konkretow ktory jvc jest lepszy x4 czy x5 :(
 

CORTEZ

New member
wnioskując po opiniach użytkowników to jednak X4 był lepszy (chociażby ze względu na zastosowany kineskop - czy zawsze Toshiby nie wiadomo), wygląd też miał odrobinę ciekawszy. Cena 2700 zł ze stolikiem jest interesująca - szkoda, że tylko w Saturnie, inna rzecz, że ciekawe skąd oni wytrzasnęli model nieprodukowany od prawie roku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
testowałem jedne i drugie.
Stojac obok siebie różniły się odcieniem kolorów.
Funkcje i możliwości identyczne
32 X 4 - Grafitowa ramka
32 X 5 - Czarna ramka
Podczas pokazów - opinie oglądających , takie same.
pozdrawiam
 

roman

New member
sprzet do hd

POGI napisał:
wiem, ze mozna znalesc lepsze ceny ale dobrze jest fizycznie sprzet zobaczyc.

Nadal nikt mi nie napisal zadnych konkretow ktory jvc jest lepszy x4
czy x5 :(
Mam JVCX5 i go Ci nie polecam,słaba ostrość to jedyna jego wada,ale jakże bardzo znacząca,dużo osób Ci to powie.JVC X4 nie widziałem,ale ma ponoć innej firmy kineskop i był zawsze droższy od X5 to może tej przepadłości nie ma.Pozdrawiam
 

CORTEZ

New member
jestem (a w zasadzie mam nadzieję, że byłem) JVC 32X5 od 6 dni i zamierzam go wymienić na Philipsa. Potwierdzam wcześniejsze opinie. Niezależnie od źródła obraz jest o ton, nawet dwa ciemniejszy niż na kineskopach konkurencji i dodatkowo nieostry. Nie twierdzę, że to wina konkretnego egzemplarza, to raczej taka "uroda" telewizorów JVC. Mi to osobiście nie odpowiada, dodatkowo męczy wzrok na dłuższą metę. Mimo dobrej prasy tego modelu w sieci, oglądania w sklepie zraziłem się do niego na tyle skutecznie, że aktualnie jestem na etapie negocjowania warunków wymiany na inny telewizor.
 

roman

New member
ar2 napisał:
Hmmm ciekawa wymiana :) bo x5 ma kineskop lg.philips :)
Zgadza się,że kineskop jest lg.philisa,ale na pewno inna elektronika(tak sam twierdził w jednym z postu kiki) zachwalajądz wyszość X5.O to ta wypowiedz(Sony chodzi bardzo dobrze. Ale z naszych obserwacji - i obserwacji innych wynika ,że JVC jest lepsze.
Jeden z klientów /Poznan/ uparł się że kilka godzin poświęci w MM i znadzie i napisze jakie lepsze elementy będą w Sony .Na drugi dzien - potwierdził ,że JVC gra lepiej. Ale że spedził kilka godzin i że mu się w glowie kreciło.
Sprawdzilem jakośc tego kineskopu. Sam kineskop nie gra. Ważna jest elektronika.
Sony też w LCD ma matryce Samsunga , Philips z LG.
 

CORTEZ

New member
Philips tradycyjnie niemal podbija parametry kontrastu w swoich telewizorach (do czego się zresztą oficjalnie przyznaje) i jego obraz (mimo, że niektózy uznają go za sztuczny) jest bardziej wyrazisty i ostry w szczegółach. Zresztą w sklepie nie miałem pola manewru i tylko taka wymiana wchodzi w grę.
 

CORTEZ

New member
ale Philips jako jedyna firma fabrycznie zawyża parametry swych kineskopów w telewizorach własnej produkcji (do czego zresztą bez skrępowania się przyznaje) - więc to widac na pierwszy rzut oka, choć niektórzy uznają to za wadę oceniając obraz jako sztuczny.
 
Do góry