Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Potwierdzam. Bardzo ładnie wygląda również.
Można już zamawiać. Jest już nawet kolejka.
 

Gorbi

Member
65 cali ma 1080 stref co daje nam siatkę 54x20.
Jedna strefa ma wymiar ok 4,4 na 2,6 cm nice.
Tylko faktycznie mogliby się bardziej postarać odnośnie softu.
W moim stary LG wszystko chodziło płynnie i bez żadnych komplikacji.


Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zapewne zrobiłem najgłupszą rzecz w życiu i kupiłem go w ciemno w wersji 75.
Od roku przymierzałem się ciągle do X95J od Sony, na X95K nie jestem w stanie wydać 20k.

Wybrałem tego twora, mając na względzie dziadostwo softu (mam 55 cali TCL w rodzinie sprzed dwóch lat)

Nie zawiodłem się na tłumaczeniu. (zdjęcia soon)
Uruchomię empatię, bo wiele razy to forum i jego użytkownicy mi pomogli.
Jeśli macie jakieś pytania, prośbę o zdjęcia będę starał się Wam pomóc.
Mam go od wczoraj więc sam jeszcze wszystko ogarniam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli kupiłeś dobry telewizor to raczej nie głupia rzecz, a wręcz przeciwnie - czekamy na info.
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przesiadłem się z mojego ukochanego Samsunga 46C650 więc z absolutnej prehistorii. Zderzyłem się po prostu z rzeczywistością w której nic już na nim zbytnio nie działa, a granie na PS5 to samo smużenie niestety. Chciałem również sprzęt który "ma już wszystko".

Jak pisałem wyżej chciałem mieć efekt wow jeśli chodzi o wielkość. Udało się jak najbardziej.

Dla kogo ten tv?
Dla tych którzy chcą mieć wszystkie możliwe apki do vodu działające w jednym miejscu.
Używam również ukochanego antycznego amplitunera Yamahy posiadającego tylko spdif. Czasy gdzie HDMI nie było jeszcze w planach - później miłe przynajmniej dla mnie zaskoczenie w porównianiu z poprzednim telewizorem.
Dla chcących dużego ekranu w sensownej jakości/cenie (Sony X95K do Ciebie piję)
Dla tych co rozważają zakup minileda i może wahali się między wyżej wymienionym i Philipsem 75PML9636.
Dla tych co chcą mieć wszystkie* potrzebne technologie w jednym sprzęcie

Dlaczego miniLED a nie OLED?
Bo jestem boomerem i nie ufam czemuś co może (a pewnie nie) się wypalić.
Bo używam sprzętów dopóki technologia pozwala lub do śmierci naturalnej.
Bo LCD Samsunga nadal działa (11 lat)
Bo lepiej wydać raz więcej, niż kilka razy mniej.
Bo nie widzę aż takiej różnicy między porządnym podświetleniem LEDami
Bo nie oglądam tylko w nocy.

Dlaczego ten TV nigdzie nie ma recenzji, videotestu?
No właśnie, dlaczego?
Miałem dość doktoryzowania się i wziąłem go w ciemno tylko na papierze. Byłem przekonany, że z nim jest coś nie tak, a że soft to dno i metr mułu to byłem pewny.
Na każdym możliwym portalu newsowo-technologicznym tylko marketingowy bullshit od TCL.

Unboxing
Bez dwóch osób i płaskiego terenu do położenia go podczas montażu stojaka nie podchodź.
TV ustawiony na szafce, nie chciałem go wieszać. Oprócz kabla zasilającego, dwa obrzydliwe piloty, kupa papieru i styropianu. Pudełko podnoszone do góry, sprzęt łatwo się wyjmuje. Z racji, że na ekranie nie ma żadnej folii (są zabezpieczenia piankowe do złapania ekranu u góry z obu stron przy wyjmowaniu), sugeruje ułożyć tv na kawałku tektury który jest dołączony jako dodatkowe zabezpieczenie w kartonie np. na kanapie czy stole by mieć przestrzeń na montaż stojaka.
Stojak metalowy od strony stopy, plastik koszmarek od strony montowanej to TV. Służy również jako prowadnica do kabli z zaślepką. 4 śruby do TV i tyle.
Chybocze to to się jak chorągiewka na wietrze (utrzymuje to jak dobrze pamiętam około 40kg).
Jeszcze się nie przewrócił więc chyba się jednak sprawdza.
Ramki wokół ekranu mają około 1cm. Prezentują się bardzo dobrze, jak i głośnik pod ekranem. Logo TCL na środku, ONKYO po prawej. 3 białe ledy pod logiem TCL dające znać o reakcji na pilota.
Wczoraj pooglądałem trochę ekran i niestety fabrycznie i po lewej i po prawej u góry są dziwne zarysowania jakby plamy oleju na szkle matrycy. Nie wpływa to w żaden sposób na oglądanie, po prostu z jakiegoś powodu tam to powstało.
Na pewno nie z mojej winy bo bardziej już starać się nie mogłem przy instalacji podstawy. Kolekcję zdjeć postaram się dorzucić później.
Tył to tylko i wyłącznie plastik. Można go na krawędziach wciskać do woli, chodzi z każdej strony. Patrząc na front ekranu, z lewej strony jest złącze zasilania, z prawej cała kolekcja reszty.

Ogólnie wizualnie - 4+/6
Jeśli nie trzeba patrzeć na niego z tyłu. Prostota która moje gusta spełnia.

Pierwsze uruchomienie
Od kiedy trzeba przeznaczać 30 minut na włączenie TV ;) ?
Jest to Google TV
Dopóki jest to tłumaczenie gugla jest ok. Niestety nic się nie zmieniło od kiedy darłem łacha z "Odbijania ekranu" w TCL 55EC78 i innych baboli tłumaczeniowych.
Ten model przechodzi jednak wszelkie pojęcie.
Niestety straszne (przynajmniej dla mnie) robi to wrażenie w sprzęcie za 12,5k
Ludzie z TCL, TV jest składany w Żyrardowie. Jesteście w tym pięknym kraju dobrych kilka lat, checie być numero uno. Fabryka działa od chyba 20 lat.
A wygląd i tłumaczenie softu to wstyd i hańba (i dobra beka przy okazji).
Przecież klient styka się z tym na co dzień używania waszych sprzętów.

Przykłady? Proszę, z pierwszej konfiguracji:
Parowanie pilota - Umieść pilota w odległości maksymalnie 3 stopy od odbiornika.
Sparował, odmierzyłem 3 stopy rozmiaru 46.
Zamiast "Zgadzam się" - dobrze
Żałuję, że od początku nie zacząłem pykać temu fot.

Ekran startowy
Przebrnąłem w końcu, olewając jakieś TCLowe bzdury które też się chciały logować.
Amazon Prime Video, Netflix i Youtube + śmieci od TCL, apka wiadomości (maile, sms?) i inne koszmary na dzień dobry.
Google TV jest chyba jeszcze bardziej brzydki niż Android TV i jeszcze bardziej zubożały. Takie moje wrażenie, ale muszę z tym dłużej poprzebywać.

Wyprodukuje się dalej, teraz niestety nie mam czasu dokończyć, jednakże ten TV zasługuje by choć trochę go opisać i pomóc Wam w decyzji której to możliwości nie miałem. Posucha informacji o tym sprzęcie jest niesamowita.
 

Attachments

  • Zrzut ekranu 2022-07-02 095054.jpg
    Zrzut ekranu 2022-07-02 095054.jpg
    36 KB · Wyś: 455
Ostatnia edycja:

krempla

Member
Zapewne zrobiłem najgłupszą rzecz w życiu i kupiłem go w ciemno w wersji 75.
Od roku przymierzałem się ciągle do X95J od Sony, na X95K nie jestem w stanie wydać 20k.

Wybrałem tego twora, mając na względzie dziadostwo softu (mam 55 cali TCL w rodzinie sprzed dwóch lat)

Nie zawiodłem się na tłumaczeniu. (zdjęcia soon)
Uruchomię empatię, bo wiele razy to forum i jego użytkownicy mi pomogli.
Jeśli macie jakieś pytania, prośbę o zdjęcia będę starał się Wam pomóc.
Mam go od wczoraj więc sam jeszcze wszystko ogarniam.

Poproszę o kilka słów NT. czy czarne pasy filmowe, co z bloomingiem? Efekt hallo itd.napisz, jakie pierwsze wrażenie. Czy kolory nasycone? Co z dźwiękiem? Dużo basu? Co z DTS z USB? Czy Dolby Digital plus z USB jest Czy nie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nad tym Jadłospisem pracują...
Zauważona sprawa już wcześniej , ale w korporacji to trwa jednak dość długo.
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przesiadłem się z mojego ukochanego Samsunga 46C650 więc z absolutnej prehistorii. Zderzyłem się po prostu z rzeczywistością w której nic już na nim zbytnio nie działa, a granie na PS5 to samo smużenie niestety. Chciałem również sprzęt który "ma już wszystko".

Jak pisałem wyżej chciałem mieć efekt wow jeśli chodzi o wielkość. Udało się jak najbardziej.

Dla kogo ten tv?
Dla tych którzy chcą mieć wszystkie możliwe apki do vodu działające w jednym miejscu.
Używam również ukochanego antycznego amplitunera Yamahy posiadającego tylko spdif. Czasy gdzie HDMI nie było jeszcze w planach - później miłe przynajmniej dla mnie zaskoczenie w porównaniu z poprzednim telewizorem.
Dla chcących dużego ekranu w sensownej jakości/cenie (Sony X95K do Ciebie piję)
Dla tych co rozważają zakup minileda i może wahali się między wyżej wymienionym i Philipsem 75PML9636.
Dla tych co chcą mieć wszystkie* potrzebne technologie w jednym sprzęcie

Dlaczego miniLED a nie OLED?
Bo jestem boomerem i nie ufam czemuś co może (a pewnie nie) się wypalić.
Bo używam sprzętów dopóki technologia pozwala lub do śmierci naturalnej.
Bo LCD Samsunga nadal działa (11 lat)
Bo lepiej wydać raz więcej, niż kilka razy mniej.
Bo nie widzę aż takiej różnicy między porządnym podświetleniem LEDami
Bo nie oglądam tylko w nocy.

Dlaczego ten TV nigdzie nie ma recenzji, videotestu?
No właśnie, dlaczego?
Miałem dość doktoryzowania się i wziąłem go w ciemno tylko na papierze. Byłem przekonany, że z nim jest coś nie tak, a że soft to dno i metr mułu to byłem pewny.
Na każdym możliwym portalu newsowo-technologicznym tylko marketingowy bullshit od TCL.

Unboxing
Bez dwóch osób i płaskiego terenu do położenia go podczas montażu stojaka nie podchodź.
TV ustawiony na szafce, nie chciałem go wieszać. Oprócz kabla zasilającego, dwa obrzydliwe piloty, kupa papieru i styropianu. Pudełko podnoszone do góry, sprzęt łatwo się wyjmuje. Z racji, że na ekranie nie ma żadnej folii (są zabezpieczenia piankowe do złapania ekranu u góry z obu stron przy wyjmowaniu), sugeruje ułożyć tv na kawałku tektury który jest dołączony jako dodatkowe zabezpieczenie w kartonie np. na kanapie czy stole by mieć przestrzeń na montaż stojaka.
Stojak metalowy od strony stopy, plastik koszmarek od strony montowanej to TV. Służy również jako prowadnica do kabli z zaślepką. 4 śruby do TV i tyle.
Chybocze to to się jak chorągiewka na wietrze (utrzymuje to jak dobrze pamiętam około 40kg).
Jeszcze się nie przewrócił więc chyba się jednak sprawdza.
Ramki wokół ekranu mają około 1cm. Prezentują się bardzo dobrze, jak i głośnik pod ekranem. Logo TCL na środku, ONKYO po prawej. 3 białe ledy pod logiem TCL dające znać o reakcji na pilota.
Wczoraj pooglądałem trochę ekran i niestety fabrycznie i po lewej i po prawej u góry są dziwne zarysowania jakby plamy oleju na szkle matrycy. Nie wpływa to w żaden sposób na oglądanie, po prostu z jakiegoś powodu tam to powstało.
Na pewno nie z mojej winy bo bardziej już starać się nie mogłem przy instalacji podstawy. Kolekcję zdjęć postaram się dorzucić później.
Tył to tylko i wyłącznie plastik. Można go na krawędziach wciskać do woli, chodzi z każdej strony. Patrząc na front ekranu, z lewej strony jest złącze zasilania, z prawej cała kolekcja reszty.

Ogólnie wizualnie - 4+/6
Jeśli nie trzeba patrzeć na niego z tyłu. Prostota która moje gusta spełnia.

Pierwsze uruchomienie
Od kiedy trzeba przeznaczać 30 minut na włączenie TV ;) ?
Jest to Google TV
Dopóki jest to tłumaczenie gugla jest ok. Niestety nic się nie zmieniło od kiedy darłem łacha z "Odbijania ekranu" w TCL 55EC78 i innych baboli tłumaczeniowych.
Ten model przechodzi jednak wszelkie pojęcie.
Niestety straszne (przynajmniej dla mnie) robi to wrażenie w sprzęcie za 12,5k
Ludzie z TCL, TV jest składany w Żyrardowie. Jesteście w tym pięknym kraju dobrych kilka lat, checie być numero uno. Fabryka działa od chyba 20 lat.
A wygląd i tłumaczenie softu to wstyd i hańba (i dobra beka przy okazji).
Przecież klient styka się z tym na co dzień używania waszych sprzętów.

Przykłady? Proszę, z pierwszej konfiguracji:
Parowanie pilota - Umieść pilota w odległości maksymalnie 3 stopy od odbiornika.
Sparował, odmierzyłem 3 stopy rozmiaru 46.
Zamiast "Zgadzam się" - dobrze
Żałuję, że od początku nie zacząłem pykać temu fot.

Ekran startowy
Przebrnąłem w końcu, olewając jakieś TCLowe bzdury które też się chciały logować.
Amazon Prime Video, Netflix i Youtube + śmieci od TCL, apka wiadomości (maile, sms?) i inne koszmary na dzień dobry.
Google TV jest chyba jeszcze bardziej brzydki niż Android TV i jeszcze bardziej zubożały. Takie moje wrażenie, ale muszę z tym dłużej poprzebywać.

Wyprodukuje się dalej, teraz niestety nie mam czasu dokończyć, jednakże ten TV zasługuje by choć trochę go opisać i pomóc Wam w decyzji której to możliwości nie miałem. Posucha informacji o tym sprzęcie jest niesamowita.

Babole

- nie można edytować polecanych/rekomendowanych na ekranie startowym (Dom)
- żeby działała lista kanałów pod okrągłym przyciskiem na pilocie BT najpierw musisz w nią wejść przez QuickPanel, dopiero wtedy zaczyna działać
- muszę używaj non stop dwóch pilotów bo na jednym jest np często używane INFO na drugim nie
- mam wrażenie, że przycisk source co innego robi na jednym a co innego na drugim
- przycisk GUIDE pod dolnym krzyżakiem doprowadza mnie do szewskiej pasji ciągle przypadkiem się go wciska
- ilość przeklikiwania żeby wejść w ustawienia za każdym razem to koszmar
- czy da się zmienić latency menu ekranowego, ustawianie satelity było mordęgą, za szybko znika
- TCL QUICK PANEL jest w jakimś skandynawskim języku, zdjęcie dodane
-całe menu gry jest walnięte translatorem, jadłospis po prostu chlasta po oczach najmocniej
- pytanie, czy da się połączyć listę kanałów sat,naziemna w jedno albo chociaż zakładki, bo znalezienie menu do przełączenia źródła sygnału zajęło mi trochę, jest w liście kanałów pod żółtym przyciskiem
- przyciski kolorystyczne pilota to koszmar do wcelowania

Obsługa

Dwa piloty to dla mnie niezrozumiała pomyłka, szczególnie że obydwa są paskudne. Błagam, wydajcie jakiś PREMIUM VIP TCL REMOTE bo to najgorsze co ma ten telewizor. Zdjecia dodane. Trzy idiotyczne przyciski na pilocie bluetooth.

Nie będę opisywać, jak działa GoogleTV bo mam wrażenie, że jest gorszy od AndroidTV (jak usunąć/zmienic te rekomendacje)

Mi zależało na pełnym passthrough dzwięku przestrzennego i tu działa tu świetnie przy włączonym passthrough na SPDIF oraz ustawieniu ARC w menu dzwięku.
Naszukałem się tego też jak głupi bo tłumaczenie w podmenu Zaawansowane ustawienia wideo w sekcji Dźwięk w życiu nie dało by mi do myślenia, że tam znajdę SPDIF. TCL wy żartownisie.

Sam soft działa szybko i responsywnie, nawet odpalając jeden soft za drugim, zdarzają się jedynie mikroprzycięcia.

Najważniejsze TV przepuszcza w tym ustawieniu DTS, Dolby bez żadnego problemu zarówno z PS5 jak i apek w TV.

Disney+ - działa 4K, dźwięk 5.1, HDR wykrywany
Amazon Prime Video - działa 4K, dźwięk 5.1, HDR wykrywany
HBOMAX - działa 4K, dźwięk 5.1, HDR wykrywany, co jest świetne bo apka na PS5 tylko stereo
Canal+ - kanał online 4K z HLG, dźwięk tylko stereo (ale chyba tam nie ma nic lepszego)
Player - 1080p, nie znalazłem nic z HDR ani 5.1 jeszcze, działa ok
Netflix - działa 4K, dźwięk 5.1, HDR wykrywany
35mm WFDIF - filmy zatrzymują się po 2sek - nie działa
Archos Media Player - nie działa
VLC Player - z dysku USB tylko stereo, z DLNA do sprawdzenia
Dotychczas udało mi się znaleźć materiały w HLG, HDR10, HDR10 z jakimiś kolorami logo, Dolby Vision, Dolby Atmos (dzwięk) - więc jak widać wszystko działa.

Jedyne czego nie udało mi się uruchomić to jakiegoś mkv z 137GB Lord of the Rings. Odtwarzacz androida poddaje się po kilkunastu sekundach, chyba nie umie w buforowanie, ale puszcza 5.1 i HLG.
VLC z kolei daje radę z filmem, niestety nie daje radę w 5.1

Obsługa - 3/6
Tłumaczenie, pilot, generalny feeling obsługi - 2/6
Możliwości telewizora - 6/6

Jakość obrazu - do opisania


https://flic.kr/p/2nvTNmT
 

Attachments

  • IMG_20220702_181635.jpg
    IMG_20220702_181635.jpg
    720,1 KB · Wyś: 125
  • IMG_20220703_113009.jpg
    IMG_20220703_113009.jpg
    612,1 KB · Wyś: 125
  • IMG_20220703_141256.jpg
    IMG_20220703_141256.jpg
    1019,2 KB · Wyś: 143
  • IMG_20220703_141316.jpg
    IMG_20220703_141316.jpg
    1 MB · Wyś: 139
  • Zrzut ekranu 2022-07-03 142145.jpg
    Zrzut ekranu 2022-07-03 142145.jpg
    263,8 KB · Wyś: 142
  • IMG_20220702_182824.jpg
    IMG_20220702_182824.jpg
    553,5 KB · Wyś: 132
Ostatnia edycja:
Do góry