TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

andyd970

Member
Filtr antyrefleksyjny ma rzeczywiscie slaby wszystko się odbija ,mam go już u siebie więc mogę to potwierdzić.
Pytanko jak do postów dodawać zdjęcia? Bo chciałem dodać trochę zdjęć tego tv:)
 
Ostatnia edycja:

AG100

New member
Bez przesady, na czarnym ekranie zawsze będą odbicia, a to że jest to bardzo dobra powłoka refleksyjna świadczy fakt że widać tylko obrysy odbicia bez kolorów, przy podświetleniu- oglądaniu filmu nie widać żadnych refleksów na ekranie- może gość zerwał powłokę antyrefleksyjną ;). Kąty widzenia są bardzo dobre jak na matrycę VA, matryca jest o wiele lepsza niż w SONY X90J w droższym SONY to dopiero są refleksy :0 https://www.youtube.com/watch?v=ilKvoiqQlRo
 
Ostatnia edycja:

andyd970

Member
Jaka wielkość ? Czy kąty są dobre czy też słabo ?

65" katy nie są złe kolory aż tak bardzo nie uciekają tak do 45 stopni później juz niestety zaczyna się robić gorzej , ale w 5 osób na szerokiej kanapie ogląda się całkiem dobrze bez żadnych strat w jakości.Co do powłoki antyrefleksyjnej potwierdzam to co napisałem niestty nie jest najlepsza w świetle dziennym widać mnie jak robię zdjęcia telewizora telefonem więc nie jest to fajne.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Bez przesady, na czarnym ekranie zawsze będą odbicia, a to że jest to bardzo dobra powłoka refleksyjna świadczy fakt że widać tylko obrysy odbicia bez kolorów, przy podświetleniu- oglądaniu filmu nie widać żadnych refleksów na ekranie- może gość zerwał powłokę antyrefleksyjną ;). Kąty widzenia są bardzo dobre jak na matrycę VA, matryca jest o wiele lepsza niż w SONY X90J w droższym SONY to dopiero są refleksy :0 https://www.youtube.com/watch?v=ilKvoiqQlRo
Sony to budżetowy następca XH90, a ten nie miał powłoki, dopiero model XH95, różnica w sklepie widoczna (stające obok siebie) lepszy kontrast i kąty miał model 95.
 

andyd970

Member
Oglądałeś zdjęcia które wstawilem, to jest model 65c825 nie widzisz na nich odbić ?Masz jasny przykład jak wygląda w nim powłoka antyrefleksyjna.
 

AG100

New member
Sony Bravia KD-65XH9505 to do tego TCL to przepaść !!! Wystarczy poczytać opinie na CENEO, plastik fantastic + matryca z widocznym podświetleniem. Poza tym TCL znacznie tańszy.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Sony Bravia KD-65XH9505 to do tego TCL to przepaść !!! Wystarczy poczytać opinie na CENEO, plastik fantastic + matryca z widocznym podświetleniem. Poza tym TCL znacznie tańszy.

Tzn., który Twoim zdaniem jest lepszy, bo tak piszesz, że nie rozumiem? Ww. Sony ma aluminiową ramkę i front pilota. Wykonanie jest na poziomie premium.
 

SDman

Banned
Jak zwykle pisanie o bardzo dobrej powłoce antyrefleksyjnej @kiki jest mocnym nadużyciem, to co pokazałeś na zdjęciach dyskwalifikuje ten TV na 100%.
To już wolałbym zaryzykować wypalenia i kupić OLED`a tutaj są odbicia ale mają one inny charakter 'brak tzw. mleka"
https://www.youtube.com/watch?v=Jaub5QkIk2o&t=35s
Samsung Q90T czy nowe Q91A to inny poziom odbioru przy nich TCL nie powinien więcej kosztować jak 3,5k-4k. za 55"
 

andyd970

Member
55 " jest wart faktycznie 3,5 do 4 k PLN a 65 to maksimum 5k ja za swojego 65" dałem 5999 PLN ale wziąłem na fakturę VAT więc wyszedł 4700 i za taką cenę można brać.
 
Do góry