TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena dla niebieskich w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila na PW to CI wyślę cały program.
Jest znacznie niżej z Twoja dodatkową aktywnością na forum niż podana cena.
 

bono288

Member
Jak jest z tym podświetleniem w końcu? Doszukałem się informacji iż model 55'' ma podświetlenie na poziomie 500 nitów. Prawda to ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz na zdjęciach ilość nitów.
Norma pomiarów identyczna jak w każdej innej firmie .
Czyli masz 1000 nitów dla L20.

TCL X10 miał 1500 nitów dla L20. Ale po 15 minutach wszystkie firmy mają 500cd/m
 

timonek

Member
Bez reklam
Co to za test zero pomiarow danych, np glupi kontrast ile wynosi minimalna luminacja itp itd, A po drugie jak ma mniej stref niz poprzednik to chyba taki super nie jest ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poprzedni kosztował 9999 zł miał więcej stref
Ten kosztuje mniej jak 6999 zł ma mniej stref.

W swojej klasie świetny model.
Co raz więcej ludzi potwierdza po zakupie.

Więc chyba w świecie technologii to raczej normalne.
Jak masz więcej kasy kupuj Oleda w najwyższej klasie za 9999 zł Philipsa 65 935.
Jasność podana na zdjęciach !
Wystarczy popatrzyć
Kontrast 6000:1
PPI 4200
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL to mini Led.
Masz lepsze podświetlenie , znacznie więcej stref.
Lepszy dźwięk, Android 11,0
I masz teraz w lepszej cenie niż SOny.
Jest w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Sony masz też w specjalnej cenie.
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł.
 

andyd970

Member
Teraz w każdym prawie sklepie jest po 5999 PLN więc porównaj cenę od kikiego która ci zaproponuje z cena sklepowa jaka teraz jest.
 

AG100

New member
Po zapoznaniu się z danymi to chyba z tymi strefami jest coś pomylone, ponieważ w poprzednim modelu i tym MINILED producent podaje tyle samo minidiod, z tymi strefami to chyba chodzi o to że jest ich mniej, ale w strefie jest więcej diod aby łatwiej je wysterować. Samsung miniLED trochę droższy, ale chyba z matrycą IPS, bez soundbara (soundbar to kilka stówek) więc po rabacie w sklepach cena wydaję się bardzo dobra.
 

AG100

New member
Od wczoraj w domu, wymienił LG 49UB850V 4K, Nareszcie nie widzę niebieskiej czerni, podświetlonych pionowych pasków, czarny to czarny. Mam pokój bardzo nasłoneczniony, więc OLED nie wchodził w grę, a TCL w tej cenie oferuje najwięcej względem konkurencji. LG, Samsung MINILEDy cena o 3 tys. więcej i ma wiele mniej opcji niż w TCL C825. Na razie poznaje ustawienia,(sporo ustawień trzeba poprzestawiać, jeszcze nie ogarnąłem jak ustawić najlepsze opcje poprawy ruchu) ale na szybko co można powiedzieć to czerń, biel, kontrast jest mega super, zarówno w nocy jak i słoneczny dzień ;) Dźwięk jest bardzo fajny, subwoofer robi robotę- nie jest to dźwięk kartonowy, Skalowanie 720p super, ,,Szeregowiec Ryan'' z Netflixa przeskalowany do 4K sceny w deszczu, dynamiczne sceny w ruchu efekt WOW! na początku przy ustawieniach standard w filmie 720p można było zauważyć przy szybkich ruchach postaci kwadratowe artefakty, ale po zmianie opcji obrazu na ,,film,, obraz jest bez zastrzeżeń. Źródła 4K i z Dolby Vision to już prawdziwa uczta dla oka, mega kontrast - ilość widocznych szczegółów w porównaniu do starego LG 4K to przepaść ! Kupowanie TV bez Dolby VISION to na dzień dzisiejszy jak strzelić sobie w stopę!
Jedyny minus jak zauważyłem to brak polskich liter ąęśćłó itd. mam nadzieję że zostanie to poprawione.
 

AG100

New member
W tej nowej cenie to teraz najlepsza jakość zaraz za Oled TV.

Też tak uważam, mając go w domu, jakość obrazu nawet w bardzo nasłonecznionym pokoju rewelacyjna, ale jak na razie trzeba się pogodzić z kilkoma niedogodnościami jak:
- brak polskich liter ąęść w menu TV
- brak wyboru w menu dźwięk wyjścia optycznego ;(
- nie wiadomo jak połączyć słuchawki bluotooth z TV - brak instrukcji w TV
- mikrofon nie działa Google assist, pomimo komunikatu, że jest włączony
- kamerka TV po uruchomieniu w rozdzielczości 240p - nie wiadomo jak to zmienić
Mam nadzieję, że szybo to zaktualizują - pewnie już do systemu GoogleTV

W starym LG musiałem zasłaniać okna roletami słoneczny dzień, z TCL mini LED nie ma takiej potrzeby ;)
Każdy OLED w nasłonecznionym pokoju jednak odpada i nie przebije miniLEDa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry