Tcl 50c715

83piotrek

New member
Ostatecznie na placu boju zostaly :
1. panas 65c830 (3800)
2. tcl 65 c715/815 (od 3400, a 815ka ok 4000pln)

Alternatywa:
lg 65sm8600 albo sony 65 8596 (4 tysie)

Moze ktos cos podpowie ?
 

83piotrek

New member
Sm8600 wziął bym w ciemno gdyby nie matryca ips. Dwa raz na tydzień obejrzę coś na Netflix, ew HBO go i chce wtedy dobrej jakości. Jak patrzę teraz na Samsunga nu7172 to jestem zly na siebie że kupiłem te plastikowe brzydkie pudło. Mam słoneczny salon w dzień i ciemny w nocy bo rolety są opuszone. Oglądam raczej z naprzeciwka. Z tego co czytałem to Panasonic jest lata świetlne przed LG sm8600 jeśli chodzi o Netflixa. Niestety boli słaby Smart i za dwa lata potrzebny będzie jakiś box. Ps. Moim zdaniem oba są ładne i dobrze wykonane
Ps. W domu posiadam też 7 letniego panasa et60e, którego kiki mi kiedyś polecił jako prima sort
 
Ostatnia edycja:

kr16

New member
Gdzieś widziałem opinię, że jest problem z tym modelem z dekoderem 4k od "enki" zastanawiam się właśnie nad zakupem tego modelu ale w wersji 65. Martwi mnie też problem z płynnością odtwarzania materiału na YouTube powyżej full HD, zakładam że zostanie to poprawione w kolejnych wersjach oprogramowania. Sama matryca i jakość obrazu porównywalna z qled od samsunga np. Q60?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

bayger

New member
Z ciekawości podpiąłem i1Display Pro do laptopa i zmierzyłem jasność na testowym video HDR (100, 400, 1000 i 4000 nitów). HCFR twierdzi, że w szczycie jest 485 nitów na tym moim egzemplarzu 50C715. Nie wiem czy to dobrze mierzę, ale tyle wyświetlił cd/m2.
 

bayger

New member
Kiki, orientujesz się którą wersję softu najlepiej zainstalować obecnie w C715? Ciągle jadę na fabrycznym 302. Może jest coś lepszego?
 

Tipson

Member
Do tej pory na innych telewizorach wykorzystywałem Smart IPTV, natomiast obecnie w posiadanym przeze mnie TCL-u na oprogramowaniu zaimplementowanym przez producenta, żadna aplikacja ze sklepu Google Play nie pozwala na komfortowe oglądanie iptv
 

kr16

New member
W poniedziałek przyjedzie do mnie 65C715 i jak zdążę to sprawdzę tego samego dnia dokładnie ten model i opiszę tutaj swoje odczucia. Jeśli mi się spodoba to zostanie jak będzie dużo wad odsyłam i biorę coś innego.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Desverger

New member
bylem juz chetny na zakup 65c715 ale teraz niepokoje się ze bedzie gorszy obraz niz w samsungu nu7172, choc sam nie wiem czy ten model ma uplunniacz. niestety oled 65 jest za drogi. wiec kompromisy: albo 55 oled albo tcl albo zostaje czekanie na nowe panasonici. dla mnie wazny jest elegancki wyglad a ten jest zadkoscia w polce ok 4 tys zlotych




Jak widzisz TCL i LG, które wymieniłeś w tym wątku mają swoje wady. Obojętnie w jakiej dziedzinie jest taka zasada - jak na początku dostrzegasz w czymś małą wadę i myślisz, że jakoś z tym ujdzie żyć to wiedz ze z czasem będzie się ona wyolbrzymiała. A to płynności brak, a to apki się wieszają, a to czerni brak... i okaże się, że tylko obudowa ładna. Widzę, że chciałbyś OLED 65'' ale za drogi i myślisz o kompromisie typu 55 OLED TCL albo Panasonic. Hmm... Patrząc na to co ludzie raportują o TCL wybrałbym OLEDA 55". Fakt, mniejszy rozmiar ale masz genialne telewizory OLEDY od Panasonica, LG czy SONY. Nic tam się nie wiesza, klatkuje, rwie, czy brak im czerni. A jeżeli koniecznie chcesz 65". Mam tylko jedną radę (ja taką drogę obrałem): poczekaj, tj. dozbieraj kasy. Zanim kupiłem TV przeszedłem się po znajomych i sąsiadach a wielu właśnie ostatnimi czasy wymieniło TV. I co? Tam gdzie był OLED to najdłużej siedziałem. Próbowałem później "naginać czasoprzestrzeń" w stylu "a QLED Samsunga też daje radę, a FALD też ma czerń ekstra, a szkoda kasy jednak, a nie będę miał długo tego TV itd., itp." Niestety z OLEDEM jest tak jak w pewnym stwierdzeniu (dla mnie prawdziwym dla innych nie) "Once go Mac you never go back" (zamiast Mac można sobie wstawić np. Porsche :) ) Obraz OLED-a jest nie do pobicia i koniec dyskusji. Być może technologia Mini LED coś zmieni ale to przyszłość. A dwa TV jednak kupujesz na lata więc warto zacisnąć pasa, dozbierać i kupić 65 OLED i... "Będzie Pan zadowolony". Ja tak zrobiłem i teraz tylko czasu brakuje na oglądanie. A gdy już oglądasz czy grasz to miska się cieszy non stop :-D. A i "wife factor" też jest spełniony czyli TV ma też ładnie wyglądać po wyłączeniu czyli nie być jak piszesz "brzydkim plastikowym pudłem". Nie ukrywam, że ja na to też zwracam wielką uwagę dlatego zawsze zerkałem na TCL-e bo mają ładne aluminiowe obudowy i nie "straszą w salonie". Niestety jak dla mnie firma musi jeszcze dopracować elektronikę i soft. Trochę przydługi wywód ale może da co nieco do myślenia.
 

Michup

New member
OLED bez 2 zdań, obraz jest najlepszy - wiem bo mam 55B8. Ale gdzieś z tyłu głowy mam "wypalenia", trochę przeszkadza błyszczący ekran w dzień no i wielkość ekranu..Nie ma ideału.
Kupiłem sobie 2gi TV żeby nie spierać się z żoną, 70" Phila i powiem że nie potrafię już oglądać 55 calowego malucha.
W związku z tym uważam, że OLED nie jest obecnie odpowiedzią na wszystkie potrzeby no chyba, że ktoś ma nieograniczoną kasę.
 

kr16

New member
Po dwóch dniach obcowania mogę coś już napisać odnośnie swoich odczuć odnośnie 65C715.
Plusy:
-równo podświetlona matryca, ładna czerń, wystarczająca jasność w słonecznym salonie, bardzo ładne kolory.
- Android TV co zapewnia mnogość aplikacji w tym canal+, którego jeszcze chyba nie ma na innych systemach niż Android tv.
-wykonanie bardzo dobre ładna aluminiowa ramka plus zgrabny pilot z wystarczającą ilością przycisków do sprawnego używania.
-wszystko co potrzebuję a więc netflix, hbogo, amazon prime, YouTube, Player, ipla działa prawidłowo.
Wady:
-WiFi - router metr od tv i YouTube czy amazon prime wideo w 4k przycina strasznie (poprzedni samsung nie miał tego problemu), problem rozwiązuje podpięcie kabla sieciowego z routera do tv ale jak ktoś nie ma w pobliżu no to robi się problem.
- zauważalne smużenie matrycy przy przesuwaniu się obrazu w bok (w poprzednim Samsungu również tego nie zauważałem)
-chyba słaby upscaling przy np. TV naziemnej na Samsungu wyglądało to lepiej.
Teraz kwestia czy nowe softy są w stanie naprawić chociaż częściowo powyższe wady czy oddać tv i wziąść np. Samsunga q67, który ma matrycę 100Hz ale nie ma Dolby vision, mniejszą jasność matrycy i Edge led a nie direct led jak w TCL. Jak dla mnie największą wadą tego tv jest smużenie, które jednak mi dokucza. Ktoś wie czy TCL planuje aktualizację do androida 10 w przyszłości?
@kiki co konkretnie nowy soft v322 poprawia?


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Przy takim dużym rozmiarze to smużenie na pewno będzie widoczne , co do androida to tak z tego co wiem to zapowiadali do android 12 nawet.Jeśli oglądasz wieczorami to raczej to że jest ciemny ten samsung nie powinno przeszkadzać
 
Do góry