TCL 55EC780 - To Co Lubię, czyli mocne uderzenie - test otwarty.

Coolek33

Member
Jeszcze nigdy nie wyciągałem wtyczki do robienia boot update [emoji14] ale tu jeśli nie działa to pewnie trzeba. Potem wystarczy trzymać power na tv bez drugiej osoby. No chyba, że każdy tv działa inaczej. U mnie ep680.
 

firefl

Active member
Bez reklam
rada z boot update jest dobra bo ta forma aktualizacji przy okazji resetuje (niemal) wszystkie ustawienia. Warto jeszcze na jakieś 5 minut odłączyć zasilanie z wtyczki a potem jeśli tv się uruchomi reset shop i reset all w menu serwisowym.
 

Adamsoko

New member
Dziekuje za wszystkie sugestie.
Udalo mi sie wymusic update, ale po update jest dokladnie tak samo tzn telewizor restartuje sie po ekranie powitalnym, co ciekawe ekran podzielil sie na dwa, zarowno podczas instalacji jak i przy rebotach.

9sMD2J1


Chyba nic wiecej nie wymysle i zostało czekać na serwis.

edit:
telewizor jednak uruchamia sie - tylko ta promocja 2 w 1 troche mi nie pasuje :) da sie cos z tym zrobic?
 

Attachments

  • IMG20201017103312.jpg
    IMG20201017103312.jpg
    438,8 KB · Wyś: 23
  • IMG20201017113633.jpg
    IMG20201017113633.jpg
    674,4 KB · Wyś: 20
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
wgranie innego softu nie pomoże. Tv zagubił poprawną informację o project id na podstawie której ustala metodę sterowania peryferiów. Niestety nie wiem jaki jest project id dla 55EC780.

Edit:
znalazłem project id to 129 dla 55EC780.
zmiana przez sekwencję klawiszy 0 6 2 5 9 8 MENU 1 2 9
te 3 ostatnie to project id dla 55EC780.
Powinien się zrestartować po wprowadzeniu tej sekwencji.
UWAGA: nie biorę żadnej odpowiedzialności za skutki w razie gdyby nie zadziałało poprawnie lub spowodowało inne problemy.
Opieram się na danych z internetu i nigdy sam nie sprawdzałem
Productent może też zmienić peryferia np. matrycę LCD i wtedy wprowadza nowy project id, którego mogę nie znać.
 
Ostatnia edycja:

Adamsoko

New member
No trudno, może miałem pecha do jakiejś felernej sztuki, bo przestał działać zupełnie, nie reaguje na zasilanie, może od początku wszystkie problemy spowodowane
były problemem z zasilaniem, ciężko powiedziec. poczekam czy serwis coś zaradzić :/
 

Adamsoko

New member
To tylko podsumuje bo głupio tak nie dać znać, ale obecnie telewizor się uruchamia, czyli postęp jest.
Problem z ekranem niestety jest, sprawdzałem w menu serwisowym jest podane id projektu 129.

Generalnie do Spotify się nadaje ;) co zrobić ze teraz telewizor bardziej skomplikowany niż komputer kilka lat temu.

Dzięki za wszystkie sugestię, próbowałem i jest progres.
 

alan0s

New member
Witam!
Może ktoś spotkał się lub zna sposób na dolegliwość. TV do tej pory odbierał bez zarzutów. Wczoraj chciałem sobie zaktualizować listę programów DVB-T i po tym zabiegu tak jakby usunęła się cała lista programów. Przy skanowaniu ręcznym, czy automatycznym wyszukuje że znalazł 26 kanałów, ale ich nie zapisuje. Oczywiście antena działa, sygnał jest, na innym telewizorze odbiera i ustawienia fabryczne przywrócone....soft 348. Jedyne czego nie próbowałem to wgrania softu od nowa bo mi już brakło czasu:)
 

sonsaa

New member
Zawsze przy problemach technicznych można do TCL napisać na fb szybko odpisują i jak problem mniejszego kalibru to myślę, że pomogą od ręki
 

maciekmm

Member
Czy ktos ma jakies informacje kiedy EC780 dostanie obiecany update do nowego androida ?
Mam nadzieje ze go otrzymamy...
 
Ostatnia edycja:

sagi79

New member
Tego chyba nikt nie wie ,C815 miał dostać pod koniec roku wraz z dolby atmos, jak widać zbliża się a tu nic nie wiadomo
 
Do góry