Tcl dc760

arturro_s

New member
Przy zakupie otrzymałem fabryczne dwa piloty: czarny większy i aluminiowy srebrny mniejszy RC602S JUR2 do komunikacji głosowej. Zdobyłem na wyprzedaży model chyba wcześniejszy RC602S JUR1 wyposażony w żyroskop i z powodzeniem udało mi się go sparować z TV. Wskaźnik żyroskopowy działa poprawnie a skrót klawisza ustawień na którym znajduje się teraz mysz, wybieramy po wywołaniu symbolu klawiatury.

https://zapodaj.net/743bdf2de826a.jpg.html

https://zapodaj.net/1e8a4c862cb95.jpg.html

https://zapodaj.net/9427f8ac9c95d.jpg.html
 
Ostatnia edycja:

ziomiwan

New member
Ja mam pytanie o to czy jest możliwość wyłączenia przyciemniania obrazu w ciemnych scenach? Szlag mnie trafia gdy tak się dzieje. Najgłupsza opcja jaką można wrzucić do TV.
 

arturro_s

New member
Ja mam pytanie o to czy jest możliwość wyłączenia przyciemniania obrazu w ciemnych scenach? Szlag mnie trafia gdy tak się dzieje. Najgłupsza opcja jaką można wrzucić do TV.

Szukaj w tematach innych TV które mają to samo oprogramowanie. Niewielu posiadaczy DC760 się tu pojawia. Kupiłem już skalibrowany i to ściemnianie praktycznie zauważam tylko gdy pojawiają się napisy końcowe filmu i to też nie zawsze. Jakoś mnie to bardzo nie irytuje.
Artur
 

ziomiwan

New member
Mam jeszcze jeden problem. TV samoczynnie się uruchamia. Czasami niemal odrazu po wyłączeniu, a innym razem po np. godzinie. Ktoś wie o co chodzi/miał taki problem? I czy nowszy android jest gdzieś dostępny? 8.0 to już trochę nie bardzo.
 

firefl

Active member
Bez reklam
a co jest nie bardzo w android 8? Nowszego nie będzie.

Wyłaczyć szybkie uruchamianie to przestanie sam startować.
Jest jeszcze procedura Infotech 0071_-_Instant_Power_mode_issue, którą podawałem ale nikt chyba nie próbował.
 

ziomiwan

New member
Pomijając tego androida.
To nie chce wyłączać szybkiego uruchamiania, no po coś ono jest. Druga sprawa, że tv włącza się jakby od zera tzn
Wyświetlając napis tcl, póżniej ładując androida. Dziwna rzecz i drażniąca. Do tego raz zdażyło się, że menu główne jie chciało się załadować, tylko czarny ekran, mimo resetu pilotem, jak i odłączeniem zasilania nic się nie działo. Dopiero za którym resetem zaskoczyło po czym zrobiłem reset do ustawień fabrycznych. Jeśli tak ma wyglądać przygoda z tym polecanym tv, to chyba muszę pożegnać się z tym.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Pewnie nie skorzystasz, ale podam zalecenia producenta 0071:
Infotech 0071_-_Instant_Power_mode_issue

InfoTech N°0071
Instant Power On Function MT58 – V5XX (Android O)
Products Involved: All the TV Chassis MT58
Issue:
TV takes more time to turn on OR Instant power mode is not working.
Solution:
Step – 1: De-activate the instant power mode function from the TV.
Step – 2: Upgrade the TV to the latest software (V8-T658T01-LF1V543).
Step – 3: Do the Reset all and Reset shop and Unplug the power cord.
Step – 4: Now plug the power cord and activate the Instant power on function.
Step - 1:
 Press the Home button in the remote control.
 Go to the Settings icon.
 Scroll down to Power settings.
 Go to Instant power on mode and Switch this line to OFF.
Step - 2:
 Download and install the latest software (V8-T658T01-LF1V543 ) from the
website.
 Press the Settings button in the remote control:
 Press OK on the icon: Picture.
 Then go to the line Advanced settings.
 Scroll down to the line: contrast.
 With the remote control, do the key sequence: 6 4 2 5
 The special menu appears.
 Go to the line “reset all” and press OK.
 Go to the line “reset shop” and press OK.
Step - 3:
 Unplug the main power cord from the TV.
Step - 4:
 Now plug the main power cord from the TV.
 Press the Home button in the remote control.
 Go to the Settings icon.
 Scroll down to Power settings.
 Go to Instant power on mode and Switch this line to ON.
 

ziomiwan

New member
Dziś chciałem zainstalować sobie Prime Video. Byłem przekonany, że jest w sklepie play. Jednak okazało się, że nie.. Czy to jakiś błąd w moim tv, czy to kolejna rzecz której ten tv niema??
 

ziomiwan

New member
Masakra... Aż sprawdze przy najbliższej okazji czy na Philipsie rodziców który też działa na androidzie jest amazon.
Kiki napisałem
 

ziomiwan

New member
Info doszło. Ale cóż z tego.

Mam pytanie jeszcze apropo pilota RC602S JUR2 . Niby wszędzie piszą, że ten pilot posiada funkcje air mouse ale nigdzie nie jest napisane jak ją uruchomić. Stąd wydaje mi się, że takiej funkcji niema, albo nie potrafię tego ogarnąć.
 
Do góry