Nadchodzi TCL DP660 w czystej formule, Z ANdroidem 7,0.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele na USA to modele na USA. Modele na Europę to modele które będą u nas.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
TCL 76 to będzie kosztował przynajmniej 3499zł natomiast DP660 kosztuje 2300-2400 więc różnica jest w cenie , ja bym nie dokładał wystarczający jest dp660
 

klop11

New member
Kiki, podeślij ofertę na 55DP660 z kalibracją i pilotem. 55DP660 jest na matrycy VA oraz RGB? Proszę także o informację jak można kupić dany towar.
 

intrak

New member
Hej, 3 dzień korzystam z TV w 50 calach. W sumie fajnie chodzi, obraz w porównaniu do LG SK7900, Sony XE7005 zamiata je pod dywan.. (sprawdzane tymi samymi treściami multimedialnymi w jasnym pomieszczeniu i w pomieszczeniu bez światła) Czerń jest naprawdę fajna, o dziwo "coś widać" po włączeniu HDR, Kodi działa, wrzuciłem HBO Go też działa, Tidal bez problemu, o YouTube nawet nie wspominam. Problemy zaczynają się w momencie 4k HDR na Youtubie, procek/ram widocznie się dławi po wciśnięciu jakichś przycisków na pilocie.. ale nie restartuje się :D Przy samym 4K nic, nie wiem czy to zależy od wielkości filmu i czy sam HDR jest wspierany na aplikacji systemowej.
Jest jeden problem z zasilaniem/hibernacją. Jeśli ustawimy tryb "usypiania" tv żeby za każdym razem nie ładował Androida - po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu to przestaje działać np. port słuchawkowy, trzeba go zrestartować i jest ok. (upierdliwe jeśli ktoś ma głośniki 2.0 podłączone po jack'u tak jak ja)

Drugie niedopracowane to dziwne zachowanie EPG, na podglądzie nie ładuje programów w przód, zaciąga informację tylko z pierwszego najbliższego programu. Android w skali szybkości działania to dobre 7 na 10 punktów, miodu nie ma, ale tragicznie też nie jest (w porównaniu do przykładowo Philipsów z tym systemem, albo Samsungi chyba z 2015 roku z Tizenem jeśli się nie mylę - na nich przekładanie kolejności programów to jakaś paranoja.. )
Zbyt mało czasu upłynęło żeby coś więcej się na temat Tv wypowiedzieć, mogę jak na dzień dzisiejszy stwierdzić że wykonanie lepsze od LG, lepiej spasowany, i za taką kwotę to jest Xiaomi wśród telewizorów, specyfikacja lepsza, podzespoły takie same albo lepsze jak u konkurencji, no ale soft.. ;-)
 

Desverger

New member
No szkoda, że z tym softem dalej tak kuleją. Jak się czyta o problemach z softem na wcześniejszych modelach to człowiekowi odechciewa się zakupu. A już mogło być fajnie.
 

Desverger

New member
@intrak: Czy nóżki w tym TV można zamocować odwrotnie, tj. tak żeby schodziły się do wewnątrz? (po to aby zmieścił się na krótkim stoliku rtv). Wydawało mi się, że gdzieś na YT gość je obracał podczas unboxingu amerykańskiego TCL (Roku TV).
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Chyba jednak warto zablokować aktualizacje w tym telewizorze żeby nie rozłożyły tego androida jak w telewizorach z 2017 ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Spokojnie , wkrótce będzie nowy update.
Najważniejszy jak zawsze dla mnie to Obraz.
 

intrak

New member
Co do obrazu to @kiki ma rację, tu jest super, ale co do softu to fajnie było by mieć jakiś kontakt z nimi i w razie "w.." dać supportowi znać co i jak wymaga poprawy.

@Desverger - wysyłam zdjęcie stópki, powinno dać radę, nie przełożę jej bo telewizor jest w ciągłym użytku :p
 

Attachments

  • VID_20180530_205415_Moment.jpg
    VID_20180530_205415_Moment.jpg
    209,7 KB · Wyś: 132

rafals33

New member
Panowie Panie telewizor gra świetnie .i obraz świetny no o te ramki świetne android gra i to zarąbiszcie może akurat trafiłem taką wersję
 

intrak

New member
@intrak: Dzięki za info. Wygląda na to ,że można. To dobrze.

Jednak nie będzie pasować bez przeróbki, tam są dwa wystające elementy od spodu wchodzące w zagłębienia które musiałbyś wyrwać, nie są one ułożone symetrycznie.

A co do Brihtness+ nie udało mi się jej znaleźć

EDIT:/ Jest, znalazłem, jest ta funkcja
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Była ta opcja zapowiadana niby ma w niektórych momentach podnieść HDR do 450 , trzeba się dopytywać bo jak coś było zapowiadane powinno być...
 

intrak

New member
Miałem jakiś filmik prezentacyjny od LG pokazujący HDR. Uwierzcie mi że na LG SK7900 wyglądało to gorzej niż na tym TLC. RGBW od LG i ich Local Dimming zamiótł pod dywan.. ale jako wada. Gdybym go nie przetestował, zakupił, powiesił w domu.. uruchomił jakiś thriller wieczorem, na drugi dzień szedł by jako uszkodzony na gwarancję/zwrot.. Przecież tam obraz nie jest nawet smutny..
 
Do góry