Kalibracja i ustawienia TCL C70

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Up date wysyłam
Kalibracja od zawsze jest dla niebieskich - zaloguj się w Klubie HDTV.
 

Silverek

New member
kiki dzięki za kalibrację, spróbuje dziś ustawić wartości, które przesłałeś.

Zastanawia mnie tylko kilka rzeczy:
a) Kalibracja była wykonana na 65 calach, natomiast ja mam 55 cali. Czy to ma jakiś wpływ?

b) Dostałem tylko jedną kalibrację. Czy ustawienia dla obrazu hdr mają być takie same?

c) W opisie kalibracji widnieje informacja, że została ona przygotowana do oglądania TV w zaciemnionym miejscu. U mnie TV akurat stoi w pokoju słonecznym gdzie jest bardzo jasno. Czy pod takie miejsce macie osobną kalibrację? Ewentualnie które parametry musiałbym zmienić?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
kiki dzięki za kalibrację, spróbuje dziś ustawić wartości, które przesłałeś.

Zastanawia mnie tylko kilka rzeczy:
a) Kalibracja była wykonana na 65 calach, natomiast ja mam 55 cali. Czy to ma jakiś wpływ?

b) Dostałem tylko jedną kalibrację. Czy ustawienia dla obrazu hdr mają być takie same?

c) W opisie kalibracji widnieje informacja, że została ona przygotowana do oglądania TV w zaciemnionym miejscu. U mnie TV akurat stoi w pokoju słonecznym gdzie jest bardzo jasno. Czy pod takie miejsce macie osobną kalibrację? Ewentualnie które parametry musiałbym zmienić?

Przede wszystkim jasnosc i kontrast, pozostale rowniez. Musisz miec nowa kalibracje przeprowadzona w naslonecznionym miejscu
 

Silverek

New member
@drosophilia osobną kalibracją chyba kiki nie dysponuje bo z tego co czytałem w tym wątku to wszystkim wysyła to samo... u mnie sam obraz na ustawieniach fabrycznych nie jest zły tylko mam problem z jasnymi elementami w czarnych scenach, które zostawiają irytującą poświatę (przykładowe zdjęcie jest na 33 stronie tego wątku). Zastanawiam się czy nie zgłosić tego do producenta chociaż dopiero co TV wrócił z serwisu. Czy w ramach rękojmi mogę żądać wymiany na egzemplarza na taki, który będzie wolny od wad? Powinienem to zgłosić do producenta czy do sklepu, w którym dokonałem zakupu?
 

bielikk

New member
Bez reklam
@drosophilia osobną kalibracją chyba kiki nie dysponuje bo z tego co czytałem w tym wątku to wszystkim wysyła to samo... u mnie sam obraz na ustawieniach fabrycznych nie jest zły tylko mam problem z jasnymi elementami w czarnych scenach, które zostawiają irytującą poświatę (przykładowe zdjęcie jest na 33 stronie tego wątku). Zastanawiam się czy nie zgłosić tego do producenta chociaż dopiero co TV wrócił z serwisu. Czy w ramach rękojmi mogę żądać wymiany na egzemplarza na taki, który będzie wolny od wad? Powinienem to zgłosić do producenta czy do sklepu, w którym dokonałem zakupu?

Jeżeli masz możliwość to zwróć ten TV i zażądaj zwrotu pieniędzy. Kto ciebie namówił na kupno TV TCL. To jedne z najgorszych TV na rynku, niedopracowane technicznie, źle oprogramowane i same kłopoty z tym chłamem. Oddaj go i kup Philipsa, LG czy Samsunga ...
Tej "wady" (irytująca poświata) nie wyeliminujesz ponieważ wynika ona właśnie z niedopracowania technicznego.
icon6.gif
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam ! czy mogę prosić aktualizacje i kalibrację do C7006 55", pozdrawiam. celoumej@gmail.com

Naucz sie człowieku, że jeden wątek z prośbą wystarczy. Nie musisz pisać tego samego w każdym.
Kiki Ci pewnie wyśle aktualizację. Kalibrację wysyła tylko dla "niebieskich. Szczegóły są na tym forum.

Minimum chęci pozwoliłoby dostrzec także temat o nazwie "Pliki aktualizacji" i ściągnąć aktualizację samodzielnie bez spamowania tego forum.

Ech....
 

Silverek

New member
@kiki

Wprowadziłem ustawienia otrzymane od Ciebie i faktycznie obraz jest OK. Bardziej zastanawia mnie cały czas fakt, czemu nie robicie kalibracji pod HDR? To, że Wy jej nie lubicie nie znaczy, że inni ludzie z tego nie korzystają. Jak w takim razie wykorzystać potencjał PS4 Pro lub Xbox One X, które są kompatybilne z HDR?
 

SwietaKrowa

New member
Witam , czy mógłbym prosić o aktualizację i kalibrację do tcl c7026 na hutnik89@gmail.com
P.S wiem że jest temat "pliki aktualizacji " ale jestem totalnie zielony i za bardzo nie wiem którą mam wybrać

Dziękuję i Pozdrawiam!
 

firefl

Active member
Bez reklam
A jakieś wskazówki, takie podstawowe, jak ustawić żeby było chociaż w miarę? Jakie opcje wyłączyć? Jaki tryb najlepszy?

ech... nawet się nie chce poczytać dostatecznie uważnie.
To przecież widać, że Kiki odpowiedział na post przed Twoim, a Twój pominął.
Osobiście sugeruję by wyłączyć wszystkie "polepszacze"

Kiki prawdopodobnie dośle Ci podstawową kalibrację jak się zrobisz "niebieski"
Jak nie wiesz co to znaczy to polecam opcję szukaj na tym forum.
 

SwietaKrowa

New member
Witam, jak zrobic zeby ustawienia po kalibracji sie zapisaly? Restartuja mi sie balans bieli i przestrzen kolorow. Reszta ustawien sie zapisze. Jakies pomysly?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam, jak zrobic zeby ustawienia po kalibracji sie zapisaly? Restartuja mi sie balans bieli i przestrzen kolorow. Reszta ustawien sie zapisze. Jakies pomysly?

Wedøug wielkokrotnie pojawiających na forum informacji, gdzie jak się spodziewam nawet nie próbowałeś szukać zapis działa bezbłędnie tylko w niektórych wersjach firmware.
Chyba też działa to trochę losowo - na niektórych tv zapisuje.

Inaczej mówiąc - trzeba czekać, Może w przyszłej wersji poprawią...
 
Do góry