TCL Seria P60

Status
Zamknięty.
Może w końcu ten Android tv będzie działał tak dobrze jak w miboxach od Xiaomi Xd, po 2 latach... Dobre i tyle. Na 570 w końcu działa poprawnie szybki start wow wow wow..
 

firefl

Active member
Bez reklam
@tomasz.k - to są insynuacje co najmniej dopóki nie stwierdzisz jakiegoś błędu.
Równie dobrze mogli wewnętrznie zdecydować o przeznaczeniu ekstra kasy na aktualizację systemu - czyli programiści zaczęli pracę, która była zawieszona dla starego systemu.
Mam zainstalowany 570 i żadnych grubych błędów nie zauważyłem...

Dodane:
Moje doświadczenie raczej sugeruje to co napisłem wyżej a każda nowa wersja próbuje usuwać inny (ale konkretny) błąd z historii starych zgłoszeń.
Niemożliwe jest by tak szybko dostawali silne sygnały zwrotne od użytkowników.
 
Ostatnia edycja:

tomasz.k

New member
Jest całe metodologie związane z jakością softu, wprowadzaniem zmian i testowanie. Uwierz mi nie da się w kilka dni przetestować takiego oprogramowania pod kątem stabilności. I nie chodzi tutaj o to czy są błędy, tylko żeby po prostu powiedzieć: testowaliśmy miesiąc na 20 urządzeniach, odpaliliśmy standardowe scenariusze testowe przewidziane przed release do klienta, znaleźliśmy takie problemy, itp. Sama analiza takiego raportu i znalezionych problemów (zawsze są jakieś, nigdy wszystkiego sie nie naprawia) to musi te 2-3 dni zająć jak nic poważnego nie znajdą.
To, że ktoś nie mający o oprogramowaniu pojęcia mówi że jest świetnie może znaczyć że jest w jakimś stopniu ignorantem w stosunku do ludzi którzy zjedli zęby na ogarnianiu dostaw softu (i wiedzą że takie serie są związane z wielkim płonącym G), ewentualnie sprzedaje TV TCL i "chonor" mu nie pozwala się negatywnie odzywać. Nie znam się na takich zagrywkach forumowych guru, ale wiem że tutaj ktoś odwalił grubą szopkę - może jej nie być na pierwszy rzut oka widać, ale gdzieś tam jest.
 

firefl

Active member
Bez reklam
I Twoje i moje stwierdzenia są zgadywaniem, niestety.
A wszystko zależy od zakresu zmian.
To jest android, system w zasadzie otwarty. Poprawiany równolegle przez wiele osób. Nieźle modułowy i zdokumentowany.
Jeśli łączą krokowo zmiany z systemu to wcale nie potrzeba zbyt długo testować. Inna sprawa, że to co pisałeś to ładny obraz podejścia do poprawek :)

Druga część brzmi jak jakieś insynuacje wobec mnie. NIE SPRZEDAJE ŻADNYCH TELEWIZORÓW.
Zębów jeszcze nie zjadłem, ale zagadnieniami częściowo powiązanym z softem zajmuję się od ponad 30 lat. Ile Tobie zajęło zjedzenie zębów?

Mam dwa telewizory TCL z dwóch ich generacji systemu i wszystko co piszę na forum to rodzaj hobby.

Jak masz jakieś zgłoszenie konkretnego błędu to napisz. Bo całość wypowiedzie podsumuję klasycznym "docent, nie teoryzuj".
Dla mnie EOT.
 

gorbi13

Member
Grube błędy to może były na początku a teraz to jest już całkiem spoko. Skoro działa szybki start to już jest git. A ja tam jakiś wielkich błędów wcześniej nie odczuwałem


Wysłane z mojego moto g(8) plus przy użyciu Tapatalka
 

GeneralJan

New member
New TCL 2021 lineup:
TCL X925 Pro 8K miniLED LCD- OG Zero 85"
TCL X925 8K miniLED LCD
TCL C825 4K miniLED LCD
TCL C728 4K LCD
TCL C725 4K LCD
TCL P725 4K LCD
HDMI 2.1 with VRR and ALLM, Dolby Vision IQ & Google TV (Android 11) on most models.
 

Luke91PL

New member
Hej, wiele razy pomagaliście w różnych sprawach i zwracam się do was po raz kolejny. Pacjent to odratowany na gwarancji 55P6046, za pierwszym razem po włączeniu miał czarny ekran, to miał wymieniany zasilacz i podświetlenie?

Teraz po roku od naprawy zaczął pokazywać fochy jakoś w listopadzie, najczęsciej to produkcje amazona czy netflixa z hdr powodowały, że ekran jakby się wyłączał, a głos był.
Wczoraj przy włączeniu telewizora uruchomiło się normalnie logo potem logo androida i po kilku sekundach (do 5 sekund) pobytu telewizora na głównym ekranie ekran się gasi i dopiero za którymś razem zaskoczył na dłużej przez co udało mi się sprowadzić go do ustawień farbycznych (myślałem, że to może coś z androidem).

Czy ktoś może miał taki problem i czy to znów problem z podświetleniem?

Szukając odpowiedzi na mój problem po zagranicznych stronach/forach były mieszane odpowiedzi, dlatego zwracam się do was o pomoc

Czy warto naprawiać i jaki może być koszt, czy szukać sobie coś innego

Pozdrawiam
 

tomasz.k

New member
No cóź, pewno te aktualizacje mają zaszytą prognoze pogody na najblizsze dwa tygodnia - jak sie coś zmieni w niej to muszą robić nową.

U mnie tak na szybko na v573 - dalej czasem występuje podwójny dźwięk (głośniki i ampli). Szybkiego startu brak (może trzeba znowu reset żeby przez miesiąc działało).
 

morzech

New member
Witam.

Dzisiaj tv sam sie zaktualizował do wersji 5.70 .
Szybkie uruchamianie dziala.
Niestety canal + 4k z hlg dalej przyciemniony jak mozna to naprawic ?
Pozdrawiam Orzech
 
Status
Zamknięty.
Do góry