Połączenie PC z LCD przez HDMI, brak dzwieku na TV

funio

New member
Witam
Mam ten sam problem że po HDMI nie ma dźwięku ale co ciekawe przeinstalowałem system i miałem jakis czas XP i tam dźwięk był po HDMI. Zobacze dziś stery do karty muzycznej od XP na hama w gram i po wiem jak sprawa wygląda..

Pozdrawiam
 

Jin19

New member
elo sluchajcie, mam rozwiązanie. Mam HP pavilion dv6*** nie było dźwieku przez HDMI.
Panel sterowania->Sprzęt i dźwięk->Dźwięk
tam macie "głosniki" i "realtek digital output" (u mnie tak jest) i to drugie ustawiacie na domyslne i działa:D
 

egon12

New member
Jin19 napisał:
elo sluchajcie, mam rozwiązanie. Mam HP pavilion dv6*** nie było dźwieku przez HDMI.
Panel sterowania->Sprzęt i dźwięk->Dźwięk
tam macie "głosniki" i "realtek digital output" (u mnie tak jest) i to drugie ustawiacie na domyslne i działa:D

hmm juz dawno tak ustawialem i nic, zaczynam podejrzewac tego sharpa xl2e ze cos z nim jest nie tak :(
 

funio

New member
Rozwiązanie jest u mnie działa:D już pisze jak posiadam laptopa HP Pavilion dv...... system Vista. Najpierw przełączamy na tv następnie na dole w pasku prawym na głośniczek wybieramy Urządzenia do odtwarzania wybieramy Interfejs SPDIF na domyślny i doopiero uruchamiamy jaki film czy muzykę można również zrobić to przed przełączeniem na TV ale zawsze przed uruchomieniem filmu czy muzyki.
 

Mouera

New member
funio napisał:
Rozwiązanie jest u mnie działa:D już pisze jak posiadam laptopa HP Pavilion dv...... system Vista. Najpierw przełączamy na tv następnie na dole w pasku prawym na głośniczek wybieramy Urządzenia do odtwarzania wybieramy Interfejs SPDIF na domyślny i doopiero uruchamiamy jaki film czy muzykę można również zrobić to przed przełączeniem na TV ale zawsze przed uruchomieniem filmu czy muzyki.

Stary - to rozwiązanie nie działa, ponieważ masz inną kartę dźwiękową - problem dotyczy Paviliona i sterowników w ktorych mozna wybrać Realtek Digital Output (nie ma w nich czegoś takiego jak SPDIF). Potwierdzam, problem nadal jest i HP nie potrafi sobie z nim poradzić, co jest żenujące. Mam jednak jedną dobrą wiadomość - jak ktoś już wczesniej napisał wystarczy zaistalować XP i wszystko zaczyna działać jak należy! Nawet niczego nie trzeba ustawiać, po prostu po zainstalowaniu sterowników do karty dźwiekowej na TV przez HDMI jest obraz oraz dźwięk.

Sytuacja jest o tyle komiczna że HP na tym laptopie nie supportuje XP, pod którym wszystko dziala, a pod supportowaną Vistą nie potrafia rozwiązać tego problemu :hmm:

Zatem ja, jak na razie, mam na notebooku 2 systemy - niestety stary dobry XP jak zwykle nie zawodzi, a nowa Vista to tylko problemy. Spróbujcie zainstalować pod Vistą najnowsze sterowniki do karty 8400M GS ze strony HP. Po podłączeniu kabla HDMI można zobaczyć tylko bluescreen - normalnie HP mnie rozluźnia...
 

elwis76

New member
Tak czytam ten watek i mam pytanie. Czy problem dzwieku to brak dzwieku z TV czy PC na ktorym sa podlaczone glosniki? Bo mam do karty dzwiekowej podlaczone takie 5.1. I jesli podlacze Pc do TV laczem DVI-HDMI to bedzie dzwiek? Tnz dzwiek z glosnikow podlaczonych do PC.
 

Arknet

New member
Na DVI jest tylko sygnał video. Dźwięk jest tylko na HDMI - HDMI, a przynajmniej powinien być ;).
Dzisiaj będę testował połączenie HP DV6599EW (VISTA) i Toski 42x3000P oczywiście przez HDMI. Jak zagra to dam znać.
 

Arknet

New member
Arknet napisał:
Na DVI jest tylko sygnał video. Dźwięk jest tylko na HDMI - HDMI, a przynajmniej powinien być ;).
Dzisiaj będę testował połączenie HP DV6599EW (VISTA) i Toski 42x3000P oczywiście przez HDMI. Jak zagra to dam znać.
Technicy się mylą. Przy w/w połączeniu nie ma żadnych problemów z dźwiękiem. Odtwarzałem CD, DVD, MP3, Radio internetowe.
Konfiguracja lapka:
System Vista Home Premium
Grafika GF 8400M GS - stery 7.15.11.5665 - ustawiony tryb Dualview
Toska - 1920x1080x32/59Hz
HP - 1280x800x32/59Hz
Dźwięk Realtek HD Audio - stery 6.0.1.5494
Realtek Digital Output włączony
Głośniki wyłączone
No i tyle. W przyszłym tygodniu kupuję amp. Denona 2308 (ma złącza HDMI 1.3a), więc będę mógł sprawdzić jak działa przez HDMI DD5.1 i DTS z laptopa.
Pozdrawiam.
 

panedi

New member
Witam
Ja rowniz ma problem z dzwiekiem po HDMI. Moj zestaw sklada sie z:

tv szarp 46xl2e
laptop sony VGN-FZ21M (kupiony ze wzgledu na HDMI i Blu-ray)
amplituner denon avr-2308

Na poczatku podlaczylem przez HDMI (
Profigold PGV1002) laptopopa do denona oraz z denona drugim HDMI (ten sam model) do szarpa. Obraz piekny w rozmiarze XXL ale bez dzwieku!!! Probowalem wszystkiego w ustawieniach laptopa oraz denona i nic. Wiec podlaczylem bezposrednio laptopa do 46xl2e.To tez nic nie dalo. Puszczalem mp3, CD, DVD, blu-ray i nic!!! Juz wtedy myslalem ze wina lezy po stronie szarpa. Zeby byc pewnym podlaczylem laptopa do tv z sypialni (samsung LE26S81B). Dzwiek jak i obraz bez zadnego problemu. Rowniez konfiguracja laptop->denon->samsung tez bez niejmniejszych problemow. Czy ktos ma jakis innny pomysl oprocz kupienia odzielnej karty muzycznej na usb z wyjsciem optycznym poniewaz poki co moge sie cieszyc wspanialym dzwiekiem dts z blu-ray ale na malym ekranie albo odwrotnie duzym ekranem 1080p ale z dzwiekiem stereo ?
:confused:


fliege.gif

fliege.gif
fliege.gif


fliege.gif

fliege.gif
fliege.gif




fliege.gif
 
Ostatnia edycja:

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Ja podpowiem że podłączyłem kabelek SPIDF do karty graficznej 9600GT co prawda do stacjonarnego kompa i dźwięk jak tralala.Ja mam inny problem . Mianowicie podłączjąc laptopa lub stacjonarny komputer przewodem HDMI mam dźwiek ale nie ma obrazu jest tylko pulpit z aktualnie podpiętego komputera ale jak włączam KMPlayera to słychać dźwięk al nie ma obrazu a dalej obraz z pulpitu.Ustawiłem na dualview i format 720p.Może ktoś pomóc.Pozdrawiam
 

michautoja

New member
Masterjam napisał:
Witam. Ja podpowiem że podłączyłem kabelek SPIDF do karty graficznej 9600GT co prawda do stacjonarnego kompa i dźwięk jak tralala.Ja mam inny problem . Mianowicie podłączjąc laptopa lub stacjonarny komputer przewodem HDMI mam dźwiek ale nie ma obrazu jest tylko pulpit z aktualnie podpiętego komputera ale jak włączam KMPlayera to słychać dźwięk al nie ma obrazu a dalej obraz z pulpitu.Ustawiłem na dualview i format 720p.Może ktoś pomóc.Pozdrawiam
jeżeli masz tylko pulpit to oznacza że w opcjach j karty graficznej jest zaznaczona opcja przedłużenie pulpitu czy jakoś tak, oznacza to że Twój Tv jest przedłużeniem komputera, wystarczy zmienić na jeden monitor:)
 

michał 25

New member
witam wszystkich i zwracam sie o prośbę. posiadam laptopa TOSHIBA EQUIUM P300-16T i TV SAMSUNG LE46A686M1FXXU i próbowałem połączyć PC z TV kablem HDMI i niestety na TV pokazuje się obraz bez dzwięku:( kombinowałem trochę ale bez fachowej porady się nie obejdzie;) wiec prosze o jakiekolwiek podpowiedzi. z góry dziękuje:)
 

klabton

New member
Podłączę się pod wątek.
Mam telewizor LG 42LG5000. Grafika GeForce Palit 8800GT z HDMI.
Obraz jest po HDMI bez problemu. Nie mam dzwięku. Instrukcja do TV mówi, że połączenie z PC odbywa się przez HDMI a dźwięk po kablu jack-jack. Kable sprawne, a dźwięku nie ma. Podpiąłem też testowo mp3 pod wejście kabla i też cisza w TV. Sprawdziłem wszelkie ustawienia i nic.

I teraz pytanie, czy czeka mnie serwis LG, czy może jest jakiś trik?
Dziś już za późno, ale jutro będę próbował skontaktować się z jakąś pomocą techniczną LG..

Edit:

Trochę pogrzebałem i wydaje mi się, że znalazłem prawdopodobne rozwiązanie.
Posiadam wyjście SPDIF na płycie głównej i wejście SPDIF w grafice ( GF 8800GT Sonic).
Jeśli dobrze rozumiem opisy moich podzespołów:
Płyta:
HDMI Ready Header - Supports HDMI Ready VGA card: A special 3-pin HDMI header provides S/P DIF audio to be connected with HDMI ready VGA cards, offering crisp HD multi-channel surround sound.

I karta:
Obsługa technologii HDMI pozwala na przesyłanie nieskompresowanych, zakodowanych cyfrowych strumieni audio i wideo poprzez adapter HDMI.

To po połączeniu płyty z kartą powinienem uzyskać przez HDMI obraz i dźwięk!
Znalazłem taki kabel na ebayu. U nas same trudno znaleść. Były dodawane do GF 9800 ale ja takiego nie miałem. Czeka mnie giełda. ;)

Jakby jednak ktoś znał inne rozwiązanie, to czekam na sugestie.
 
Ostatnia edycja:

michał 25

New member
witam. moja karta to MOBILE INTEL(R) 965 EXPRESS CHIPSET FAMILY jesli o to chodzi, a windows to VISTA niestety. myślisz ze da się coś z tym zrobić? mam znajomego któremu to działa ale on ma inny tv i innego laptopa.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hmm. Czyli zintergrowana to chyba nie pomogę.Ja mam w lapku GeForce 9600GT i też nie było dźwięku ale odtwarzam wszystko KMplayerem i wystarczyło w ustawieniach odtwarzacza ustawić żródło dźwięku na HDMI Audio i dźwięk się pojawił.Znowu na stacjonarnym mam także taką samą karte i musiałem połączyć karte graficzną z płytą główną kablem optycznym i to wszystko. Zainstaluj najnowszą wersję KMPlayera i zainstaluj K-Lite Codec Pack i w ustawieniach zmieniaj sygnał audio (jest około 8 żródeł do wyboru) może na którymś zaskoczy dźwięk.Jakbyś miał problemy to pisz to zrobię screena co i jak
.Pozdrawiam :)
 

michał 25

New member
witam Masterjam, jeśli chodzi o "strumienie audio, audio a potem audio generator to niestety zadna z tych opcji nie działa:( ale wielkie dzięki za dobre chęci pomocy. jak masz jeszcze jakieś pomysły to chętnie wypróbuje. pozdro;)
 

blant

New member
Odpowiedz juz byla podana. Jesli komputer ma wyjscie hdmi i zainstalowane sa wszytskie sterowniki to powiedzmy na 90% jest dzwiek. W windows xp powinno to dzialac automatycznie a w viscie trzeba sie przelaczyc. Na pasku obok zegarka powinna byc ikonka glosniczka (systemu vista) klikamy prawym przyciskiem myszy i zaznaczamy urzadzenia do odtwarzania. W oknie urzadzen do odtwarzania powinny sie wyswietlic wszytskie mozliwe polaczania m.in. HDMI - i to wlasnie zaznaczamy jako domyslne. Podlaczamy kabel do TV lub ampli i powinno dzialac. U mnie dziala rewelacyjnie.
 
Do góry