Cambridge 840A + C jak podlaczyc aby upsamplowac ?

AvataR

Banned
Panowie wlasnie nosze sie z zamiarem zakupu do mojego wzmaka 840A dedykowanego CDeka 840C. Chcialbym pobawic sie upsamplowaniem ... i teraz wlasnie mam dylemat. Myslalem ze niezaleznie jak podlacze CD ze wzacniaczem i tak bede mogl upsamplowac . Natomiast z tego co czytam jest to tylko mozliwe poprzez wejscia cyfrowe - a moze sie myle ?

Tzn powiedzmy ze CDek ze wzmakiem lacze kablem XLR - z tego co pisze nie wystarczy to do upsamplingu. Czy konieczne jest np podlaczenie jeszcze kabelkiem powiedzmy OPTICAL aby upsamplowac muze z CD ?

A moze ktos juz odsluchiwal taka konfiguracje - jak tak to prosze o opinie czy upsampling jest slyszalnie lepszy niz wersja standard :) ?

Dzieki za wszelkie odpowiedzi
 

Jarema

New member
Cześć,
Mogę pomóc bo od 3 dni wygrzewam ten zestaw:D .
Upsampling z CD idzie po RCA z 16/44.1 na 24/384. Idzie non stop bez możliwości wyłączenia, co w sumie jest trochę dziwne. Wg mnie powinna być możliwość uruchomienia toru bezpośredniego coś jak Direct w 840A.

Natomiast w wejściach cyfrowych upsampling można regulować skokowo z 16/44.1 do 24/192 lub całkowicie go wyłączyć. Podłączyłem PS3 i przy mp3 pobawiłem się upsamplingiem. Przy koncercie na DVD też z PS3 musiałem go wyłączyć bo nie było dźwięku.

Odsłuch właściwy nastąpi dopiero dzisiaj lub jutro. Wtedy podzielę się wrażeniami.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To cd up sampluje to co do tego ma podłączenie do wzmacniacza.

Instrukcja mówi o podłączeniu cyfrowym, bo 840C robi up sampling z płyty CD w sobie ale potrafi też podnosić rozdzielczość ze źródeł cyfrowych zewnętrznych i podłączamy je do 840C właśnie cyfrowo.
 

AvataR

Banned
Dzieki Panowie :)

Jarema - jak tylko znajdziesz chwilke i odsluchasz ten sprzet daj znac jakie odczucia :)
 

Jarema

New member
Jarema napisał:
Cześć,
Upsampling z CD idzie po RCA z 16/44.1 na 24/384. Idzie non stop bez możliwości wyłączenia, co w sumie jest trochę dziwne. Wg mnie powinna być możliwość uruchomienia toru bezpośredniego coś jak Direct w 840A.

Może trochę nie jasno się wyraziłem.
Upsampling przy odtwarzaniu płyty cd odbywa się wewnątrz cd playera bez możliwości wyłączenia.
Nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych połączeń.
A dalej sygnał idzie po prostu RCA do Wzmaka.
 

AvataR

Banned
Jestes pewien ze nie mozna wylaczyc UPSAMPLINGU ? To jest generalnie bez sensu szczerze mowiac ... hmm ... Ogolnie jakie wrazenia :D ?
 

Jarema

New member
Odpowiem pytaniem na pytanie.

A czego powinienem oczekiwać po zamianie DVD Onkyo 501 (najniższy model zakupiony jakieś 4-5 lat temu) na najdroższy model Cambridge Audio Azur 840C?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

AvataR

Banned
Odpowiedz prosta - potwornego skoku jakosciowego, ale bardziej chodzi mi o to czy spelnil Twoje oczekiwania - czy jest tak dobry jak myslales ?
 

Jarema

New member
To już wiem czego Avatar oczekuje. A może ktoś jeszcze doda coś od siebie. Tylu przeciwników i zwolenników Kambodży na forach różnych.
Może dystrybutorzy chcą coś powiedzieć?
Czy skończy się jak na kablach? Bez wychylania?
Anybody?
 

p0is0n

New member
PAnowie, upsampling z wejsc analogowych nie ma wiekszego sensu, poniewaz sygnal najpierw musialby byc poddany konwersji A/D, na czym juz jest strata + wchodza szumy kwantyzacji, zysk z takiego upsamplingu niewielki lub zaden.
 

AvataR

Banned
Hmm Poison a powiedz mi bo akurat w tym temacie nie jestem znawca na ile przydatny bylby ten odtwarzacz jako DAC ? Podlaczylbym dekoder Fergusona 8900HD i np kompa w ktorym mam dobra karte XONAR D2.

Rozumiem ze to dziala na zasadzie takiej ze ..... kompa i dekoder podlaczam pod wejscia cyfrowe w CD a z wyjscia cyfrego CD podlaczam kabelek do wejscia w ampli .

Czy moglbym sie spodziewac polepszenia w jakosci brzmienia czy raczej jakosc bylaby marginalnie lepsza o ile w ogole ?
 

Jarema

New member
Jutro powinienem mieć kabelki z rozgałęźnikiem. Podłączę równocześnie PS3 przez 840C do 840A oraz PS3 przez Ampli Onkyo 501 do 840A.
Wtedy dam znać.

Na dzisiaj napiszę tyle: różnica w graniu starego DVD Onkyo 501 a nówką 840C jest na progu słyszalności!

Liczyłem na drastyczny skok jakości, a otrzymałem może nawet mniej niż po zmianie kabli.
 

p0is0n

New member
AvataR:
tak, bedzie to podlaczone jak piszesz.
nie znam Twojej karty (i choc moze byc dobra), to jednak 840C ma na prawde bardzo przyzwoity DAC + upsampling do 384kHz(co bardzo poprawia odfiltrowanie szumow) i z prawdopodobienstwem bliskim 100% bedzie lepiej niz z samej karty.O ile i czy to jest warte ceny - niestety sam musisz sobie odpowiedziec.
A myslales o Cambridge DAC Magic albo Beresford DAC? Jeden koles na allegro sprzedaje i daje 10 dni na zwrot w przypadkui niezadowolenia klienta. Moglbys podlaczyc pod to CD, kompa i co tam jeszcze chcesz. A opinie ten DAC ma dobre. Sam niestety go nie sluchalem. Za to sluchalem ukrainskich DACow lampowych po ok 1500pln i bylem oczarowany...po prostu miodzio.
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
Poison:

Tak myslalem nad tym DACiem od CA i duzo czytalem ale z tego co mowi ludzie ktorzy mieli stycznosc i z jednym i z drugim to jednak twierdza ze CA 840C nawet lepiej DACuje :D niz sam DAC Magic. Oczywiscie inne to sa pieniadze ale i tak planuje kupno tego modelu po prostu do odtwarzania :) Swoja droga tez pisalem w innym watku ze w UK pojawily sie juz nowe modele - co prawda na razie 550, 650 A i C ale jakosc wykonania na prawde niszczy serie 640 z dzwiekiem z tego co mi moj czlowiek z tamtego rejonu pisal tez jest lepiej - juz nie jest tak potwornie ostro w tych modelach :D , ale coz ja i tak czekam bo byc moze wydadza modele 750 i 850 :) Na razie brykam na Marantzu 7001KI ktory tez jest swietny wiec nie narzekam :p

Tak na marginesie JAREMA .... jak tam testy DACowej twarzy tego 840C ? Jakies spostrzezenia na teamat roznicy w dzwieku z innych slabszych zrodel ?
 

Jarema

New member
AvataR - prawdopodobieństwo usłyszenia różnicy w jakości między świetnym wg recenzji (bo nie słyszałem) Marantzem 7001KI a CA840C raczej nie powali na nogi.
Ja przesiadłem się z najniższego DVD ONKYO 501 i różnice są na granicy percepcji słuchu. I powtórzę to w co niektórzy nie wierzą. Zmiana kabli dała większy efekt niż zmiana CDka. Smutne ale prawdziwe.
 

p0is0n

New member
Jarema:

na granicy percepcji miedzy onkyo 501 a ca840c ? hmm..
cos tu jest nie tak... a na jakim wzmaku? jakich glosnikach? moze masz malo rozdzielczy system i wsadzenie CA840C i tak nic nie dawalo?

Co do kabli sie nie zgodze - zalezy od konfiguracji. Zauwazylem ze jedne wzmaki sa bardzo wrazliwe na interkonekty i kable glosnikowe, a inne mniej.
Mialem sporo klockow w domu (od 2k do 8k za element) i z moimi skromnymi glosnikami, zdecydowanie rozne cdki graly roznie (duza roznica).

Avatar:

Osobiscie wydajac 5400pln na 840C zastanowilbym sie powaznie, czy nie lepiej kupic kanadyjskiego moon cd-1 (genialny kompakt, w dodatku nieprawdopodobnie szyko reagujacy na pilota i wczytujacy kawalki), chinski mhzs-88 a moze arcam 37.
Poprobowalbym tez CDkow z wyjsciem lampowym - one potrafia pokazac nagrania w zupelnie nowym swietle - i wbrew pozorom - sa rozdzielcze i nie mula.

A gdzie sa te nowe klocki z serii x50? Nie widze ich na stronie cambridge...
Cos wiecej bys powiedzial, bo mnie zaciekawiles!
:hmm:
 

AvataR

Banned
Poison :

No jak to nie ma jak jest heh :

h t t p://www.cambridgeaudio.com/summary.php?PID=373&Title=Azur%20650A%20amplifier

Trudno mi osobiscie cos wiecej powiedziec bo tez nie slyszalem i czekam na nowe modele ale z wyzszej polki. Zewnetrznie jest o klase lepiej wykonany - nie ma juz tych beznadziejnych plastikowych pokretel - zastapione metalowymi konkretnymi. Do tego panel przedni jest pokryty bezbarwna warstwa prawdopodobnie jakiegos lakiero dzieki czemu latwo bedzie to przetrzec i nie bedzie sie tak brudzil paskudnie jak w starszych modelach ;D Kto ma ten wie o czym pisze :)

Co do modelu 840C na razie pewnie nie kupie a cene za jaka ja moge zalatwic ten model jest powaznie nizsza niz 5400 :D
 

Jarema

New member
p0is0n napisał:
na granicy percepcji miedzy onkyo 501 a ca840c ? hmm..
cos tu jest nie tak... a na jakim wzmaku? jakich glosnikach? moze masz malo rozdzielczy system i wsadzenie CA840C i tak nic nie dawalo?

Co do kabli sie nie zgodze - zalezy od konfiguracji. Zauwazylem ze jedne wzmaki sa bardzo wrazliwe na interkonekty i kable glosnikowe, a inne mniej.
Mialem sporo klockow w domu (od 2k do 8k za element) i z moimi skromnymi glosnikami, zdecydowanie rozne cdki graly roznie (duza roznica).

Wzmak i kolumny jak w podpisie: CA 840A i Kef IQ9.
Kable dokładnie z tym zestawem testowane i namacalna różnica, zauważona nawet przez żonę. Dobrze, że nie wiedziała ile dałem za CDka:) . A co do ceny to była zdecydowanie niższa niż 5400zł, tnx Blackninja.

Ja nie miałem tak dużych możliwości odsłuchu, tylu sprzętów. Kilka testowałem w salonie a reszta w domu. W odsłuchach wspieram się żoną która albo słyszy (kable) albo nie słyszy (CDplayer) różnicy.
Jako ucho wyższych lotów używam sąsiada, który śpiewał na 4 głosy grał w zespole. I po podłączeniu CD-ka 840C stwierdził podobnie jak ja.

Przymierzam się do połączenia 840C i 840A XLR-ami, może to coś zmieni.
Macie doświadczenie w tej materii?
 

franeek

New member
Jarema napisał:
różnica w graniu starego DVD Onkyo 501 a nówką 840C jest na progu słyszalności!

Liczyłem na drastyczny skok jakości, a otrzymałem może nawet mniej niż po zmianie kabli.

Jedno jest pewne - będę musiał posłuchać w domu CD-ka na moim zestawie (w podpisie)
Nie przeznaczę na CD więcej niż 1500zł - mam powazne i czytając Twój wpis uzasadnione obawy że mogę wtopić kasę.
Musze pożyczyć kable moje XP Monster CAble to słaba pozycja (tak piszą) ............... z CD będzie trudniej ale może kupię uzywane do 400zł i się sprawa rozwiąże ;) Cięzki temat :(
 

AvataR

Banned
Osobiscie juz poluje na 850C i zapewne wlasnie ten model kupie. Porownam wtenczas z tym co mialem i nausznie stwierdze czy slychac roznice :D

Nadal jednak nie wiem jak sie sprawuje to urzadzenie jako DAC ...
 
Do góry