Yamaha Piano craft E810

MohSETH

New member
Witajcie

Swoją przygodę z audio rozpocząłem pół roku temu. Kupiłem w/w Yamahę i po tym czasie chciałbym ją troszkę zmienić.

Na początku nie miałem pojęcia o brzmieniu PC było moim prologiem. Zakładam, że po półrocznym słuchaniu głośniki i kable się wygrzały i poznałem ich dotychczasowe możliwości dlatego mogę przejść etap wyżej.

Słuchając muzyki (jakiejkolwiek) na PC bardzo drażni mnie wysokie tony, aż wwiercają się w mózg. Nie miałem na początku pojęcia co to znaczy "krzycząca" góra, a teraz już wiem. Wysokie tony są tak dokuczliwe jakby grały w moim mózgu i nie mogę się do nich przyzwyczaić. Efektu nie ma gdy słucham np, Jean Michel Jarre cicho, gdy jednak chciałbym posłuchać troszkę głośniej to dźwięki wysokie robią się bardzo irytujące. Nie mam zastrzeżeń co do jakości brzmienia bo na PC słychać każdy dźwięk czystko i wyraźnie. Brakuje mi jednak ciepła.

Nie zadowolony jestem również z niskich tonów. Które trochę słyszalne są tylko wtedy gdy dam głośniej. Głośniki podłączone są fabrycznymi kablami z zestawu.

Skoro wiem już czego chcę oczekiwać od PC mam do Was prośbę... Pomóżcie mi w jakiś sposób ujarzmić wysokie tony, a wyeksponować niskie.

Do dyspozycji mam 700 zł. Nie chcę kupować subwoofera bo to nie rozwiąże problemu krzykliwej góry, a i tak nie mam go gdzie postawić.

Może zmiana kabli głośnikowych coś da? Tylko czy wystarczy zmienić te zewnętrzne czy też te wewnętrzne?

Zastanawiam się również, ale to biorę pod rozwagę na samym końcu, by pobawić się lutownicą i wymienić tweetera. Tylko jest pewien problem NIGDY w życiu nie miałem w ręku lutownicy i zastanawiam się czy bym podołał takim przeróbkom.

Może odłożyć te 700 zł i uzbierać kolejne 700 zł i kupić jakieś inne monitorki? Tylko nie wiem jakiej mocy maksymalnie moje PC może udźwignąć.

Wielkie dzięki za to, że ktoś z Was przeczytał to do końca.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z pewnością nie będę Cie namawiał do lutowania.
Sprzedaj wieżę na Allegro - ba ma dore notowania i większości użytkowników pasuje.
Sięgnij po zestawy lampowe Philipsa lub woodcony np JVC AK 10 - nie wiele dołożysz.
 

MohSETH

New member
Witaj kiki

Zastanawiałem się nad sprzedażą, ale trochę się tego obawiam. PC jest naprawdę w stanie idealnym i nie mam pojęcia ile mógłbym za nią wziąć...

Z drugiej strony złożyłbym sobie chętnie jakiś system stereo, który później mógłbym zmieniać i upgrade'ować jak tylko chcę...

Jaka jest cena za półroczne PC orientujecie się może?

Pozdrawiam
 

MohSETH

New member
Sprawa już nie aktualna, nie sprzedaję PC... Wstyd się przyznać, ale wczoraj kupiłem oryginalne płyty J.M. Jarre'a i dźwięk jest po prostu boski, a i basu jest w sam raz.

Pozdro
 

logmar

New member
MohSETH napisał:
Sprawa już nie aktualna, nie sprzedaję PC... Wstyd się przyznać, ale wczoraj kupiłem oryginalne płyty J.M. Jarre'a i dźwięk jest po prostu boski, a i basu jest w sam raz.

Pozdro
Witam.
Kup coś z muzyki poważnej ( orginał ), a usłyszysz możliwości tego sprzętu, polecam.
 

MohSETH

New member
Panie i Panowie kupiłem znów oryginalną płytę Teo & Tea i powiem, że jestem pod wielkim wrażeniem. Przepraszam, że nie wierzyłem w Yamahę i jej PC.

Po prostu to co się dzieje z tą wieżą z audio-DVD nie mieści się w głowie. Zamówiłem interkonekt LaGrande i kable 4mm... myślę, że będę zadowolony:)

Pozdrawiam
 

MohSETH

New member
Witajcie

Moja walka z PC trwa... Byłem zaskoczony brzmieniem gdy włożyłem do PC DVD-Audio. Chcąc poprawić jeszcze dźwięk zakupiłem IC LaGrande od Pana Janusza i Klotz Twinax 4mm o ile z kabli głośnikowych jestem zadowolony to z IC nie... Moim celem było uzyskanie większego basu niż na fabrycznym okablowaniu. Niestety na IC LaGrande basu jest więcej, ale stał się on rozlazły przez co zagłusza inne dźwięki. Brzmienie PC staciło szczegółowość. Dźwięk na IC LaGrande jest o tyle gorszy, że nawet moja mama to wyłapuje vez problemu.

Możecie mi polecić jakiś IC do 100 zł, który sprawi, że PC zagra z większą ilością niższych tonów, ale by bas był naprawdę dobrze kontrolowany... Bo LaGrande wogóle się nie "wpasował" w mojego PC.

Pozdrawiam
 

PaweleS

New member
Podepnę się pod temat.
Kiki co sądzisz o zestawach lanmpowych Philipsa : MCM 906,MCD 908 .
Jak one grają w porównaniu do PianoCrafta lub JVC?
Cały czas się zastanawiam nad tego typu sprzetem ale ciągle jestem niezdecydowany co wybrać?
 

mrmari

New member
Tak czytam i się dziwię kto słucha na dobrym sprzęcie płyt audio robionych z mp3, albo samych mp3:?:
Nie ma się co dziwić że wysokie "krzyczą" a basu mało :-(
Jak już to tylko oryginalne CD albo FLAC :eek:
 
Do góry