Wzmacniacz za około 1500

makoos

New member
do słuchania wszelkiej muzyki (w większości hh,pop,disco, itp). Chciałbym aby basik był trochę bardziej uwydatniony niż reszta, ale tylko troche. (tak w ogóle to zależy to od wzmacniacza? czy tylko od głośników?) i miało sporo mocy ;p (pokój ze 28mkw)

może Harman Kardon HK 970?

i tak w ogóle to po co do wzmacniacza odtwarzacz cd? odtwarzacz dvd byłby o wiele gorszy? a jak bym podłączył ipoda, to też gorzej by było? bo patrze że do tego Hk970 odtwarzacz kosztuje prawie tyle co wzmacniacz
 

makoos

New member
to tak:
poczytałem co nieco i już wiem że cd`ek potrzebny,
teraz kilka pytań. żeby wyciągnąć wszystko ze sprzętu stereo audia wypadało by mieć orginalne płyty? ripy w postaci mp3 będą wystarczały?
jest jakiś następca hk 970? bo nie moge znaleść nigdzie ;p allegro, ceneo i takie tam... nic oprócz tego wzmacniacza.
są jacyś użytkownicy co mogliby troche powiedzieć o tym wzmacniaczu i hd 970?

zestaw hk 970 i hd 970 ma jakiś konkurentów w tej klasie cenowej? czytałem że niby nie ale to było pisane już jakiś czas temu ;p
 

don111

Banned
do mp3 nie potrzebujesz lepszego wzmacniacza niż HK970, również CD wtedy niepotrzebny - szkoda pieniędzy, naprawde...
HK nie gra bardzo szczegółowo, za to lekko efekciarsko i to wystarczy, w muzyce o jakości mp3 to jest zaleta (nie słychać niedoskonałości)

z nowych wzmacniaczy 970 to jest jedyny model jaki HK obecnie produkuje
 

don111

Banned
HK będzie dobry ze względu na jego charakter brzmienia, osobiście moge też polecić amplitunery HK3380/3480, grają podobnie (może ciut gorzej) ale są tańsze i też w zupełności wystarczające.... no chyba że nie potrzbujesz radia

z jakimi kolumnami ma to grać ?
 

makoos

New member
kolumny będą potem ^^ zresztą wzmacniacz też dopiero za jakiś czas.
ale wiem na 100% że będzie to hk 970 (musiałem się teraz zdecydować żeby wiedzieć jaką zrobić szafkę (jakie wymiary wewnętrzynch pułek). dzięki za pomoc :)
 

makoos

New member
aż tyle? a nad odtwarzaczem dvd też trzeba dużo miejsca zostawić? tyle miejsca po to żeby sprzęt się nie przegrzał?
 
Ostatnia edycja:

maryś

Member
Witam.
Przeczytałem ten wątek i trochę mnie ciarki przeszły po plecach.
mp3 + wzmaczniacz stereo = odsłuch STEREO ???
Nie jestem audiofilem, ale o ile mi wiadomo to mp3 to "format
stratnej kompresji dźwięku" jak więc można tu mówić o słuchaniu
muzyki stereo. Chyba, że kogoś to zadawala.

Moje zdanie jest takie :
1. wzmacniacz stero
2. odtwarzacz CD
3. kolumny
4. kable i przewody
5. oryginalne nagrania CD

Oczywiście należałoby zadbać o "współgranie" wszystkich tych elementów.

Moja rada : Jeśli masz możliwość odwiedzić sklep specjalistyczny
z możliwością odsłuchu sprzętu to będziesz wiedział o co mi chodzi.
Od tego bym zaczął ..... a można "WIELE USŁYSZEĆ"
 

don111

Banned
makoos napisał:
aż tyle? a nad odtwarzaczem dvd też trzeba dużo miejsca zostawić? tyle miejsca po to żeby sprzęt się nie przegrzał?
nad odtwarzaczem dvd wystarczy z 5 cm
co do wzmacniacza to nawet lepiej więcej miejsca zostawić, 10cm to minimum, jeszcze dobrze żeby szafka miała z tyłu otwory
 

DanielS

New member
Ja bym się za 1500 PLN chętnie zainteresował CA , Rotelem i NAD'em ... wszystkie 3 - klasa sama w sobie :) ... niestety nie mam teraz 1500 PLN na sprzęt stereo :)

makoos - te firmy są godne polecenia ... powaznie się zastanów ...
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
don111 napisał:
tak tak, CA albo Rotel idealne będą do mp3 :mrgreen:

don111 piszemy tutaj o budżetowych modelach tych firm więc nie róbmy od razu wrażenia jakby to miały być wzmaki do słuchania płyt dla audiofili z płytami po 100 USD :) To sa własciwie podstawowe modele w ofercie tych firm ale moim zdaniem często lepsze od zozreklamowanych HK lub Onkyo :) Wiadomo jednak , że każdy wie ile i na co konkretnie chce wydać i czego oczekuje od sprzętu za ciezko zarobione pieniądze .... i tak sądzę , ze odsłuch jest tutaj niezbędny ....chyba , ze ktoś chce wydać 1500 PLN w ciemno :)
 

makoos

New member
nie mam zbyt bogatej kolekcji orginalnych płyt cd więc będę słuchał mp3jek i takie tam. chyba że znalazłbym gdzieś dobrą stronkę z nutami z ogg lub flac.

pozatym myślałem że mówiąc stereo chodzi o to że grają 2 przednie głośniki i ewentualnie subufer.
 
Do góry