Kable i listwy zasilające - ma to sens..?

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tego jeszcze spróbujcie:

DeoxIT

media.nl
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Panowie powracając z lubrykantów i smarowania do tematu wątku to warto wiedziec iż np. wtyczki które mi się bardzo podobają występują w kilku odmianach. Różnią się m.in wielkością i waga. Osoby, które chcą zbudować swoje kabelki zasilajace to będzie przydatna informacja. Krzysztof przysłał mi kiedys zdjęcia wtyczek które na pozór wyglądają tak samo. Jeśli jednak postawimy je obok siebie:


Waga pierwszej:


Waga drugiej:


Patrząc np.na podobna wtyczkę u furutecha waga sięga 400g. Mając jeszcze do tego gruby i masywny kabel robi się już dużo. Miejcie to na uwadze... :) bo waga jednej wtyczki może być 3x większa.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Ja mam wpięty Furutech FP-3TS762 pomiędzy ścianą a listwą "główną" i odnotowałem również ładniejszą barwę na średnicy, bez zmian w reszcie pasma. Mam również liswę Tomanka z czterema gniazdami filtrowanymi do której podłączone są TV, Oppo, player Onkyo, oraz PC. Między jedną a drugą listwą nie usłyszałem większych różnic na gniazdach filtrowanych. Wracając do kabli to mogę polecić PS Audio AC-5 do przetestowania ;). W przyszłości mam jeszcze zamiar potestować wyższe Furutechy z metra cięte.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Drunk a tego Orpheus gdzieś podlaczył i jak wypada ten ac5 w porównaniu do furutecha?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Początkowo Orpheus wpięty był do listwy a pierwszy AC-5 do końcówki stereo i dobrze się ten duet zgrywał. Jednak po zakupie kolejnych Ps audio musiałem Orpheusa usunąć bo system trochę się zamulił i jakby "zwolnił", co zaczęło mnie irytować. Zacząłem szukać więc czegoś w miarę neutralnego i grubego do listwy, więc kupiłem na próbę 0.5mb FP-3TS762, który dodał tylko od siebie ładną barwę na średnicy, a brzmienie odzyskało moc i pazur. Orpheus to mocno "ciepły" kabel i łatwo nim zamulić system w połączeniu z innymi "ciepłymi" kablami. Ps Audio są lekko ciepłe ale po skumulowaniu 3szt. w torze z Orpheusem na listwie było tego dobrego już za dużo. Orpheus teraz wpięty jest pomiędzy listwą Tomanka a ścianą. W ścianie mam 4 gniazda pod sprzęt A/V.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dziękuje za szczegółową odpowiedź, z tego co czytam to Furutech pozwala odetchnąć pełna piersią i wprowadza nowe życie czy to u mnie czy u Ciebie.
Ja teraz też jeszcze mam w planach dołożyć przed listwą lepszy kabel niż co mam teraz (kabel od tomanka). Z tego co czytałem to to krążą opinie iż stosunek wpływu przed i po listwie jest 30/70 w zależności od wrażliwości systemu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Co to coś elektronicznego na tym kabelku?

Raczej elektrycznego .Nie wiem jakie tutaj ma to znaczenie ,ale podobne "coś" stosuje Audioquest na swoich interkonektach ,tam jest to wykorzystane do polaryzacji dielektryka napięciem stałym za pomocą baterii
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przemko we wszystkim stosują (od iC poprzez kable głośnikowe, a skończywszy na zasilających, nawet nie wiem czy przy HDMI nie dodają) to znaczy od pewnego poziomu w górę nazywa się to DBS i jest zasilany bateriami. Przy tych najwyższych to urządzonko oddaje z siebie do kabla :) 72 V.


https://www.audioquest.com/content/aq/pdf/DBS.pdf
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu miałem, gdzieś opis dokładny jak działa, ale za diabła nie mogę tego odnaleźć, tam było bardziej łopatologicznie opisane. Ale powiem Ci jak ja podchodzę do takich rzeczy. Ja jestem z tych co wierzą inżynierom i jeśli coś w AQ zrobili takiego to oznacza, że wg ich inżynierów to ma wpływ na dźwięk, tak jak w Transparencie słynna puszka. To są renomowane firmy kablarskie nie muszą jakiejś sztuki robić aby sprzedać swoje produkty. Kto ma kupić to kupi, a zawsze wiesz znajdą się tacy co będą się śmiać z takich rzeczy, a tym bardziej w Polsce. I wiadomo dlaczego... Ja lubię ich rzeczy i trochę się nasłuchałem kabelków AQ, niektóre mniej udane, a niektóre bardzo fajne, kwestia kto czego potrzebuje. Szkoda tylko, że w Polsce jest na AQ monopol.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W Transparent Audio jest filtr pasmowy nie jest zasilany w żaden sposób ,w przypadku Audioquest zasada działania i cel jest inny
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Czyli urządzenie dostaje 230 z sieci plus 72 nie wiadomo z czego, w sumie 302 V? I nie pójdzie z dymem? ;)

Te 72v jest w rdzeniu kabla, nastepnie cienka izolacja, i potem "oplot" ktory robi za zyle sygnalowa. Wiec zadne prady teoretycznie sie nie dodaja.
Chodzi "niby" o to, bo ja tak to rozumiem, ze te 72v w srodku tworza pole elektromagneryczne ktore w jakis sposob ma ukierunkowac "prad" wokol tego rdzenia czyli w oplocie przewodzacym.

Z racji ze bateryjka jest podlaczona do rdzenia, ktory nie jest podlaczony do jakiegokolwiek odbiornika, wiec bateria powinna starczec na bardzo dlugi czas.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W Transparent Audio jest filtr pasmowy nie jest zasilany w żaden sposób ,w przypadku Audioquest zasada działania i cel jest inny

Dokładnie, chodziło mi jedynie o zastosowanie w obu przypadkach"gadżetu".

Lolo użytkownicy AQ mówią, że na dosyć długo starcza bateria. Oczywiście naciskając przycisk na DBS można sobie sprawdzić czy bateria jest sprawna.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzychu miałem, gdzieś opis dokładny jak działa, ale za diabła nie mogę tego odnaleźć, tam było bardziej łopatologicznie opisane. Ale powiem Ci jak ja podchodzę do takich rzeczy. Ja jestem z tych co wierzą inżynierom i jeśli coś w AQ zrobili takiego to oznacza, że wg ich inżynierów to ma wpływ na dźwięk, tak jak w Transparencie słynna puszka. To są renomowane firmy kablarskie nie muszą jakiejś sztuki robić aby sprzedać swoje produkty. Kto ma kupić to kupi, a zawsze wiesz znajdą się tacy co będą się śmiać z takich rzeczy, a tym bardziej w Polsce. I wiadomo dlaczego... Ja lubię ich rzeczy i trochę się nasłuchałem kabelków AQ, niektóre mniej udane, a niektóre bardzo fajne, kwestia kto czego potrzebuje. Szkoda tylko, że w Polsce jest na AQ monopol.

Nie twierdzę, że nie wierze, ale coś mi się tu nie zgadzało z matematyczno-fizycznego punktu widzenia ;) Choć ja podchodzę do takich wynalazków na chłodno, ile w tym nauki, a ile audiofilskiego marketingu? Podejrzewam, że po połowie ;)

Te 72v jest w rdzeniu kabla, nastepnie cienka izolacja, i potem "oplot" ktory robi za zyle sygnalowa. Wiec zadne prady teoretycznie sie nie dodaja.
Chodzi "niby" o to, bo ja tak to rozumiem, ze te 72v w srodku tworza pole elektromagneryczne ktore w jakis sposob ma ukierunkowac "prad" wokol tego rdzenia czyli w oplocie przewodzącym.
Z racji ze bateryjka jest podlaczona do rdzenia, ktory nie jest podlaczony do jakiegokolwiek odbiornika, wiec bateria powinna starczec na bardzo dlugi czas.


No chyba, że tak, bo ze zwykłym dodaniem 72 V to nie ma nic wspólnego i nie może mieć ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu od marketingu w produktach nie uciekniemy, zawsze coś będzie na rzeczy... ale skoro w takich firmach ktoś nad tym pracuje i ulepszają takie "gadżety" to coś w tym musi być. A nikt nie kupi kabla ze względu na DBS czy też na filtr, tylko dlatego zrobi ktoś zakup i wyda odpowiednie pieniądze, że dany kabel mu się spodoba w takim czy w innym systemie, który ktoś ma w domu.

To tak jak z płytami cd (made in Japan) różnica w stosunku do marketowych płyt to bywa, ze jest i 300% czasem i lepiej, a większa jakość jest powiedzmy 10-20% , ale pomimo tego ludzie kupują, bo chcą mieć daną płytę o te "głupie" 10% w lepszej jakości. I takich przykładów cała masa.. Reasumując właśnie rozchodzi się czasem na pewnym poziomie o te procenty i nie mylić z alkoholom. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na drugim forum poczytałem odczucia ludzi, którzy przetestowali nasze rodzime kable zasilające mianowicie mam na myśli Sieciówki Ziggy, gdzie bardzo dobrze się wypowiadali np o tym pierwszym kablu, a cenowo naprawdę bardziej ludzkie ceny w stosunku do firm zagranicznych zajmujących się kablami. Może kogoś zainteresuje.

Ziggy Picasso, o długości około 2 metry, Furu Fi-38(G) ==> WG EVO Rh,
3100 + 23% VAT.
Ziggy Inception X.5, o długości około 1,8 metra, Furu Fi-38(G) ==> Furu Fi-28(G),
2900 + 23% VAT.
Ziggy Cheetah (ta stara, sztywna, 2 x 25mm2 + PE), długość około 1,8 metra,
2900 + 23% VAT.
Ziggy Cheetah MK II (nowa; lepsza miedź; elastyczny; 2 x 16mm2 + PE), długość około 1,8 metra,
3100 + 23% VAT.

Być może nawet u Blackninja można by było je kupić..

Tak wygląda Picasso

 
Ostatnia edycja:
Do góry