Marantz PM8005 vs Denon PMA-1520AE

lobos

New member
Bez reklam
Dałem taki ekstremalny przykład tylko dlatego, żeby była jasność, że jeśli konstrukcyjnie kolumny są gorsze to nic tego nie zmieni.
Pomiędzy 3k a 6k to już można by polemizować... ;-)
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Niestety nie słyszałem tego Marantz-a. Atoll na pewno jest dynamiczny, ale nie jest to granie efekciarskie. Czuć w nim zapas mocy i potęgę brzmienia. Nie jest to granie skrajami pasm. Atoll dobrze różnicuje bas który jest pełny, ale dobrze kontrolowany. Potrafi łupnąć kiedy trzeba, ale nie ciągnie się. Brzmienie jest generalnie bardzo żywiołowe. W tej cenie to moim zdaniem jeden z lepszych wzmacniaczy. Wystarczy zajrzeć do środka jak jest zbudowany. Do tego jest sporo tańszy niż PM8005.

Zgadzam się z tym w 100 %.
Mam identyczne odczucia na swoim IN80.W zestawieniu z moim byłym PM7004 jestem ciągle pod wrażeniem swojego Atolla. I jest tańszy niż nowe Marantze. Na żywo wygląda też lepiej jak na zdjęciach.
 

vectra1

Member
Bez reklam
To bardziej chodzi o czułość potencjometru. Pamiętam jak miałem Denon-a to też regulacja głośności nie była bardzo precyzyjna. Sterowana oczywiście z pilota. Przy wieczornym odsłuchach był to trochę problem.

Idealnie opisane, wieczorami z pilota trudno trafić, nie wydaje mi się aby była to kwestia różnicy mocy wzmacniaczy.
Wzmacniacz lepszy niż kolumny ale zawsze będzie opcja do wymiany na lepsze np. Opticony :-D

Teraz umówiłem się na kolejne odsłuchy i zamierzam sprawdzić sprzęt trochę bardziej profesjonalny
2015-11-16 20.20.27.jpg
 

kopi

New member
PM 8005 vs PMA 1520

A ja mam inne odczucia. Testowałem w domu kilka wzmacniaczy, m.in.: Marantz PM 8005, Denon PMA 2020, Primare I22, TEAC AI 2000, Te odsłuchy były po tym jak już nabyłem za namową "eksperta" wzmacniacz Hegel H80. Do tego kolumny Elac FS 249.

Marantz wydał mi się najbardziej jazgotliwy z nich wszystkich, grał głównie średnicą i wysokimi tonami, bas był raczej wycofany, brak było niskiego zejścia. Kompletnie nie pasował mi ten dźwięk, może to kwestia kolumn.
Denon, wprawdzie wyższy model niż u kolegi w teście, wypadł dobrze, dosyć neutralnie, z bardzo mocnym kopnięciem - czuć było potężną moc, która już na "oko" przekraczała dane producenta. Prawie byłem zdecydowany wymienić swojego Hegla na tego Denona.
Hegel H80 z dźwiękiem studyjnym, pomimo mojej cierpliwości nie przypadł mi do gustu i do tej pory nie mogę zrozumieć tylu pochlebnych recenzji o nim, być może są robione "na zamówienie".
Strzałem w dziesiątkę okazał sięnatomiast TEAC AI 2000 - wzmacniacz mało znanego u nas producenta, który tak bardzo przypadł mi do gustu, że stoi teraz u mnie i gra fantastycznie, z mocnym kopem, świetnym basem, subtelną górą kulturą i brakiem jakiejkolwiek nachalności, w przeciwieństwie do Marantza. Teac to dźwięk niewyostrzony, który ma to coś, czego właśnie mi brakował w innych.
Hegel natomiast stoi na półce i czeka na swojego nabywcę:)
 
Ostatnia edycja:

MarcinW83

New member
Witam i dzieki wszystkim za cenne informacje .
Jestem obecnie na etapie szukania wzmacniacza do 5000zł i przyznam że już mnie głowa boli, taki jest wybór a jeeszcze wiecej możliwości .Co prawda najbardziej do tej pory zainteresowały mnie dwa modele , właśnie Marantz pm8005 i Atoll in100se ale może ktoś zna coś innego czym warto się zainteresować. No i ewentualnie jeżeli ktoś porównywał te dwa wzmacniacze to będę wdzięczny za opinię, który ostatecznie brzmi lepiej.
mój system stereo
kolumnay Taga harmony platinum f100 v2
wzmacniacz tecnics su-vx700
zródło pc z asus xonar essence st
Interkonekt RCA WIREWORLD LUNA 7
pozdrawiam
 

lobos

New member
Bez reklam
Marantz ma słaby bas i brzmi "jazgotliwie"?
Dziwna opinia, ale widać dużo zależy od tego co z czym połączymy.
Najważniejszy jest dobry wybór pod siebie i własne ucho ;-)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
TEAC AI 2000 - [/B]wzmacniacz mało znanego u nas producenta, który tak bardzo przypadł mi do gustu, że stoi teraz u mnie i gra fantastycznie, z mocnym kopem, świetnym basem, subtelną górą kulturą i brakiem jakiejkolwiek nachalności, w przeciwieństwie do Marantza. Teac to dźwięk niewyostrzony, który ma to coś, czego właśnie mi brakował w innych.
Hegel natomiast stoi na półce i czeka na swojego nabywcę:)

Fajny wzmacniacz gratuluje. Nigdy nie ma co się zamykać tylko na znane matki. Teac u nas może nie jest nieznany, ale na pewno mało popularny.

Marantz ma słaby bas i brzmi "jazgotliwie"?
Dziwna opinia, ale widać dużo zależy od tego co z czym połączymy.
Najważniejszy jest dobry wybór pod siebie i własne ucho ;-)

Marantz raczej stawia na muzykalność i wszechstronność. Słuchałem w miarę podstawowe modele i te nie były mistrzami dynamiki. Wszystko zależy do jakich wzmacniaczy go porównamy.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam i dzieki wszystkim za cenne informacje .
Jestem obecnie na etapie szukania wzmacniacza do 5000zł i przyznam że już mnie głowa boli, taki jest wybór a jeeszcze wiecej możliwości .Co prawda najbardziej do tej pory zainteresowały mnie dwa modele , właśnie Marantz pm8005 i Atoll in100se ale może ktoś zna coś innego czym warto się zainteresować. No i ewentualnie jeżeli ktoś porównywał te dwa wzmacniacze to będę wdzięczny za opinię, który ostatecznie brzmi lepiej.
mój system stereo
kolumnay Taga harmony platinum f100 v2
wzmacniacz tecnics su-vx700
zródło pc z asus xonar essence st
Interkonekt RCA WIREWORLD LUNA 7
pozdrawiam

Chętnie bym Ci coś podpowiedział, ale nie znam brzmienia Twoich kolumn. A na jakim wzmacniaczu teraz grasz? i co Ci pasuje, a co nie?
 

MarcinW83

New member
gram na wzmacniaczu technics su-vx700
problem jest w tym że nie mam odniesienia do nowego sprzetu
jedynie z tego co przeczytałem. Niby technics ma klase AA ale nie wiem jak to się ma do jakości dzwieku w nowych wzmacniaczach innych klas.
Kolejny problem w tym ze nigdy wcześniej się nie zagłebialem w tematy hifi i jeszcze malo wiem a temat rzeka . Przyznam że trochę mnie czas nagli bo technics wymaga serwisu a nie chcę zostać z samymi słuchawkami

Dodam że słucham chyba wszystkich gatunkow ale przeważnie lubię kawałki dobrze nagrane bo ta taga jest bezlitosna dla syfu.
 
Ostatnia edycja:

Daniyal9

New member
A ja słuchałem i Atolla i Marantza i wybrałem Marantza. Ale jest to mój wybór i mojej ukochanej.
Inny woli Atolla i też dobrze. ..

Teraz już wiesz co i jak więc polecam udać się na odsłuch i wszystko się rozjaśni:confused:

Pomijam kwestie akustyki pokoju w twoim lokum ,kabli (a też potrafią dodać albo odjąć) , wygrzania sprzętów,materiału
źródłowego. ...

Życzę powodzenia. ..i biegiem na odsłuch. .. :)

Pozdrawiam.
 

SDman

Banned
Hegel H80 z dźwiękiem studyjnym, pomimo mojej cierpliwości nie przypadł mi do gustu i do tej pory nie mogę zrozumieć tylu pochlebnych recenzji o nim, być może są robione "na zamówienie".
Strzałem w dziesiątkę okazał sięnatomiast TEAC AI 2000 -

Witam,
moim skromnym zdaniem Hegel H80 jest baardzo przereklamowany, tak więc nie jesteś sam ze swoimi
odczuciami, a jak wiadomo wiara w recenzje bywa zgubna.
Ciekawi mnie gdzie kupiłeś AI 2000 bo jak w "Topie" to przynajmniej w Łodzi skutecznie mnie zniechęcano
abym kloca taszczył do swoich Spendorów, argumentując, że Moon 220i to inna liga.
Oczywiście tego drugiego miałem i do 6k był nie do pobicia z tych co gościły u mnie, a było ich wiele.

Witam i dzieki wszystkim za cenne informacje .
Jestem obecnie na etapie szukania wzmacniacza do 5000zł i przyznam że już mnie głowa boli, taki jest wybór a jeeszcze wiecej możliwości .Co prawda najbardziej do tej pory zainteresowały mnie dwa modele , właśnie Marantz pm8005 i Atoll in100se ale może ktoś zna coś innego czym warto się zainteresować.

Witam
Z tych co podałeś Atoll IN100 dla mnie zostanie wielką niewiadomą bo to jedna z nielicznych firm, które nie wziąłem na testy,
a wybory już się zakończyły, stawiam więc w ciemno na Atola vs Marantz.
Jednak jak pisałem @kopi, zacny i godny sprawdzenia jest Moon 220i,
Natomiast jakbyś chciał się pobawić w "Europejskie" zakupy, to szukaj
Goldenote S1 Signature II, dokładnie taki zagościł u mnie po 2 latach wyborów.
Do sprzedania mam Primare I32, w dobrej cenie, ale aby Cię zachęcić musiałbym skłamać,
że jest lepszy od S1.
Jednak w cenie z 2-giej ręki jest bardzo mocną propozycją.

Pozdr.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja słuchałem i Atolla i Marantza i wybrałem Marantza. Ale jest to mój wybór i mojej ukochanej.
Inny woli Atolla i też dobrze. ..

Teraz już wiesz co i jak więc polecam udać się na odsłuch i wszystko się rozjaśni:confused:

Pomijam kwestie akustyki pokoju w twoim lokum ,kabli (a też potrafią dodać albo odjąć) , wygrzania sprzętów,materiału
źródłowego. ...

Życzę powodzenia. ..i biegiem na odsłuch. .. :)

Pozdrawiam.

A jaki model Atoll-a porównywałeś do Swojego Marantz 14s1 SE?
 

Daniyal9

New member
A jaki model Atoll-a porównywałeś do Swojego Marantz 14s1 SE?


Porównywałem PM8005 z Atoll - em ale za Chiny nie mogę sobie przypomnieć modelu. Wybacz:sad:(sprzedawca mi zachwalał i podłaczył...).

Najlepiej zgrał mi się Marantz - ik z Sonus Faber Venere 2.5. (Zakochałem się w tych kolumnach).

Najważniejsze jest to by wybrać klocki pod SIEBIE i wcześniej je samemu odsłuchać.:D

Pozdrawiam.
 

SDman

Banned
Witam,
to troche smieszne, jak nie wiesz co porownywales.
Jaki ma sens pisanie, ze Tobie lepiej pasowal klocek, ktory moglbyc 10x drozszy. Moze IN50 nie dal rady i tak sobie mozemy gdybac.

Pozdr.
 

vectra1

Member
Bez reklam
W moim przypadku nie nazwałbym Marantza jazgotliwym, nie wiem jak PMA 2020 ale PMA1520 to moc i dynamika a Marantz to muzykalność.
Wiadomo że wpływ będą miały kolumny, reszta sprzętu czy pomieszczenie, no i każdy ma inne ucho, ale zanim porównałem osobiście chyba w trzech salonach audio łącznie z salonem Denona mówili mi to samo.
Na szczęście każdy może posłuchać i zdecydować samemu, nudno by było jakby wszystkim podobał się ten sam dźwięk/marka
 
Do góry