Poszukuje Marantz pm7003 lub 7004

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainteresowałam się Nad'em c326 ponieważ jest dosyć tani na rynku wtórnym.
Pytanie ?
1. Czy wniesie coś w porównaniu do marantz sr 6009.
Zależy mi aby spiąć to pre out(amplituner), main in(wzmacniacz).
2. Czy Nad zagra dobrze z Dali Concept 6.
3. Może odpuścić sobie te kolumny zamiast wzmacniacza na początek wymienić kolumny.
4. Czy przy takim podłączeniu Marantz + wzmacniacz z innej stajni, przy słuchaniu lub oglądaniu sygnału 5.1 nie będzie utraty jakości audio.

Spróbuj posłuchać tego NADa ze swoimi kolumnami i sam ocenisz przy stereo czy będzie lepiej w porównaniu do amplitunera.
NAD 326 gra cieplej niż Marantz, powiedziałbym tak w stylu HK, na pewno więcej basu odczujesz podczas odsłuchu z tym wzmacniaczem.
Co do połączenia jako końcówka mocy, w kinie wzmak doda powera kolumnom frontowym podczas oglądania filmów, jeśli chodzi o muzykę to będzie lepiej ale.... najlepiej gdy kolumny są klasycznie podłączone do samego wzmacniacza + źródło.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Przecież gdy podłączy się wzmacniacz /z Power Amp.D./jako końcówkę mocy do amplitunera to będzię normalne klasyczne stereo.Kolumny przednie są podpięte do wzmacniacza i amplituner nie ma tu nic do rzeczy.
Jeśli chodzi o Nada jako końcówka mocy ,miałem kiedyś Nada355 i powiem Ci że strasznie mnie wkurzało to wyjmowanie i wkładanie zworek,poza tym nie mogłem sie przyzwyczaić się do jego wyglądu...
Nie wiem czy jest tak we wszystkich modelach Nada czy tylko w moim modelu ,ale gdy chciałem potencjometrem trochę sobie dodać basu ,to bas się zwiększał ale w wyższym swoim podzakresie,więc lepiej było nie ruszać.
Zmieniłem na Marantza i wreszcie jestem zadowolony,poza tym mi lepiej odpowiada dźwięk z Marantza.
 

stunt

New member
Wydaje mi się że gdy amplituner podłączymy ze wzmacniaczem pre-out-->main in w przepadku NAD to nie trzeba mieszać już zworami bo za przedwzmacniacz działa amplituner i całe sterowanie również barwą jest z poziomu amplitunera.
Rozumiem że mieszanie zworą występuje tylko w przypadku przełączania się na sam wzmacniacz.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Macie wiedzę jak to wygląda we wzmacniaczu Hegel H80 ?
Model wyższy H100 ma dedykowane wejście Home Theatre.
W jednym z salonów dostałem informację, że H80 też ma tą funkcję ale przewody podpina się normalnie pod jedno z wejść inputs, następnie po ściągnięciu obudowy przestawia się jedną ze zworek.
Po tych zabiegach H80 podobno może działać jako wzmacniacz w systemie kina domowego i nie trzeba nic zmieniać z pozycji pilota itp.
 

lobos

New member
Bez reklam
Dokładnie tak. Chciałbym spiąć SR6008 z wzmakiem Marantz'a tylko myślałem nad serią PM6004/5 lub PM7003/4.
Z tym, że jedyny nowy z wymienionych to byłby PM6005 i z opinii domyślam się, że najgorszy ;-)
Armanig pisałem na PW do Ciebie...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lobos, odpiszę Ci wieczorkiem (na priv odpisuje jak siedzę na spokojnie przed pc, a tutaj raczej na szybko - tablet, tel.) ;)
Przeczytaj sobie link który wrzuciłem, Ty potrzebujesz PM7xxx, ew. końcówkę, z niższa serią musisz się liczyć z niedogodnościami, gałka volume w jednej pozycji, kalibracja z tymi nastawami i takie tam. W linku który podałem, z tego co pamiętam są te informację.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zmęczony życiem, ale cena świetna.
Warto dopytać jaki był jego dotychczasowy żywot, być może grał gdzieś całymi dniami w knajpie, a w środku klei się od tłuszczu.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli te przytarcia to jedyny defekt i jest faktycznie w 100% sprawny, to ofertę można rozważyć.
Czasem i tak widać tylko przednią ścianę, więc nie będzie się rzucać w oczy ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To i tak dobrze, że gość zrobił uczciwe fotki, typowy handlarz "Janusz" napisałby lekko używany, a fotkę by wrzucił celowo z lekkim blurem.
Wzmak wygląda na typową firmówkę, czyli gdzieś sobie zapewne grał u kogoś w lokalu, a tam wiadomo jak kadra pracownicza szanuje sprzęty. Żeby doprowadzić sprzęt do takiego stanu, trzeba go wyjątkowo nie lubić. To nie jest normalne użytkowanie.
Warto też sprawdzić, czy to nie jest jakaś grzebana poserwisówka
 
Do góry