płyty do testowania dzwięku stereo -użytkownicy polecają

Jimmy

New member
rollex napisał:
Witam. Z DVD-Video polecam The Eagles - Hell Freezes Over. Płyta, która na prawdę jest pięknie zrealizowana. Obraz, referencyjny, szkoda tylko, że w formacie 4:3. Dźwięk do wyboru stereo PCM, lub DTS.
CD, to Charlie Haden - Nocturne. Pięknie zrealizowana, wspaniale brzmienie, wyśmienity dźwięk.
SACD - Mike Oldfield - Tubular Bells i Pink Floyd - The Dark Side of The Moon. Dwie wspaniałe płyty, których nie trzeba chyba rekomendować. Mniamuśne :D
Niestety, nie posiadam płyt DVD-Audio :(
Znalazłem próbki Charlie Hadena - Nocturn tu http://www.vervemusicgroup.com/artist/releases/default.aspx?pid=9890&aid=2808 . Brzmi swietnie. Muszę zamówić.
 

Jimmy

New member
Coś tu pusto ostatnio. Z nowych nabytków mocno polecam płytę CD "This Way" Acoustic Alchemy. Świetna i do testowania i do słuchania.
 

marivs

New member
k_florek, Posłuchaj jeszcze tego: *The Best of Dire Straits & Mark Knopfler: Private Investigations, wydanie 1CD. Płyta jest nienagannie zrealizowana. *Angelo Badalementi - Twin Peaks: Fire Walk With Me - koniecznie utwór nr 3 bo to dobry test dla kolumn.
 
Ostatnia edycja:

franeek

New member
Słyszałem u gogoś "This Way" Acoustic Alchemy ukręcone na 320kbs MP3 - powiem szczerze - nie wyobrażam sobie tego w wersji bezstratnej ;)

Pięknie - sam zresztą jak osłuchuję sprzętu zapodając piękny blusowy Mac Leod - Come to Find . Polecam
 

MohSETH

New member
Polecam płytę Teo & Tea Jeana Michel Jarre'a. W oryginale oczywiście. Słucham ją i łzy mi płyną po policzkach coś niesamowitego na PianoCrafcie.
 

pao

New member
Ja polecam do posłuchania i potestowania "AMAROK" Mike'a Oldfielda. Jest to jedna wielka suita - mnogość instrumentów, klimatów i wątków muzycznych, powracających co jakiś czas w różnych formach, i wplecione w to wszystko głosy i odgłosy... rewelka! Szkoda, że mistrz Mike nie nagrał tego w 5.1 - to by dopiero był odlot.
 

Jarema

New member
Polecam:
Antonina Krzysztoń - płyta Perlowa Łódź (potem spróbójcie posłuchać Queen np. Innuendo;)
Siesta - Muzyka Świata vol. 4
Michael Jackson - kawałki Billy Jean, Remember the Time, Liberian Girl, Who is It?

Pozostałe już wymienione.
 

BoDeX

New member
Płyta CD - 600-700 MB
Płyta DVD - ścieżka LPCM stereo ~ 1.2-1.5 GB
Płyta Blu-Ray - ścieżka LPCM stereo ~ 2-4 GB

Wnioski powinny się nasunąć same ...


Polecam PAT METHENY Blu-Ray ( dla fanów Pata )
 

jarmar

Member
Wnioski jakos nie nasuwają się same, a może dlatego temat zamarł ? :confused:
A może nie chodzi o ilość (gęstość), a np. tzw." dynamikę"? A może o coś innego?:rolleyes:
Na wersję BD Pata czekam.;)
 

BoDeX

New member
Większość koncertów na Blu-ray posiada dwu kanałową ścieżkę LPCM
z lepszymi niż CD i DVD parametrami - szkoda tylko, że są to koncerty,
a nie zapis studyjny ... ale i tak warto .
 

taranis

New member
Ja tak z pewną niesmiałoscią :)
bo przywalę z metalowego swiatka-Mayhem"Grand Declaration of War" ,za....sta perkusyjna płytka...
Oprócz tego Manowar-"Gods of War"
Madonna-nie pamietam tytułu albumu-ale chodzi mi o ten na którym jest utwór"Frozen",poza tym standardy - Roger Waters"Amuse to Death",Mike Oldfield"Tubular Bells"...
 

Jimmy

New member
Na Audio Show 2009 w Warszawie do demonstracji nowych JBL K2 S9900 użyto m.i. płyty SACD Steve'a Strauss'a "Just Like Love". Brzmiało świetnie, ale płyta raczej nie do kupienia w Polsce i za granicą też nie łatwo.
 
Do góry