plazma/lcd na co zwrócić uwagę?

Status
Zamknięty.

PiotrK

New member
Jest problem - LCD ? Plazma ?




Witam wszystkich,

LCD czy Plazma ? Plazma czy LCD ? To jest podstawowe pytanie. LCD pod HDTV ,Plazma pod kablówke. Zasadnicza zależność. DVD pod LCD ,czy plazme ? Dla mnie niewiadoma. Czy odtwarzając DVD na LCD efekt będzie tak samo mizerny jak kablówka ? Domyślam się ,że niestety tak.... zatem ,pytanie po co obecnie kupywać LCD ? Napewno nie do oglądania "naszej telewizji" bo puki co HDTV u nas nie ma ,a kiedy bedzie ,moze ktoś z was wie ?

Ale do rzeczy ,szukam telewizora dużegooo dla znajomej. Byłem dzisiaj w MM ,i po dłuższej rozmowie pan sprzedawca polecał plazme Samsunga ,oczywiście nie byłem głupi ,bo wyczytałem na forum ,żeby omijać tą firme szerokim łukiem. Była przecena jakiegoś LG na ok 5,5 tys. Też bym go raczej nie wziął ,bo to naprawdę podejrzana cena jak na plazme... a jeszcze inny model był wypalony.

LCD to inwestycja na przyszłość ,dobra rozumiem ,ale tak naprawdę nie wiemy kiedy u nas będzie cyfrowy sygnał. Do tego czasu mam się "delektować" tym mizernym obrazem ? Pan z MM fajnie przełączył kanał HD na LCD Samsunga na kablówke i normalnie zgroza.... dlatego pytanie ,czy nie wybrać plazmy HD ,która niestety jest droga ? A może LCD ,który ma najlepszą jakość pod kablówke ,co jest moim zdaniem ,nie na miejscu bo ogranicza to jego możliwości ,chyba ,że się myle i HDTV bedzie chodzić równie dobrze ,co na innych LCD ? Tak by było najwygodniej dla każdego ,ale niestety podejrzewam ,ze tak nie jest. (model JVC chyba tak działa).

Pora na zasadnicze pytanie ,co obecnie kupić ? LCD ,plazma ? znajoma napewno nie nabędzie tunera HD i tak naprawde nie bedzie oglądać pięknego obrazu ,bo ani nie jest fanatczką ,ani nie rozumie innego języka niż polski ,hehe. Plazma ? pod kablówke ,czy to nie najlepsze rozwiązanie ? FIlmy DVD raczej sporadycznie ,ale jednak. O konsoli nie ma wogóle mowy ,bo to już starsza osoba :]

Aha ,i jeszcze jedno odnośnie wypalania. Koles ze sklepu zapytany ,powiedział ,że wypala się tylko jak zostawiłbym telewizor włączony na parę dni na tym samym kanale. Prawda ,czy zbyt skromnie to ujął ? Ja czytając na forum słyszałem ,że już przy ogladaniu całego filmu widnieją potem duszki ,jak to wkońcu jest ?

Plissss pomózcie ,bo naprawdę człowiek może się w tym wszystkim pogubić...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie podałeś w jakiej klasie cenowej.
Jeśli sięgniesz bez kompromisów po plazme Pioeera - to nawet z kablówki jakość jest dobra.Podaj też odległość od ekranu?
W przypadku wątpliwości kliknij w baner
Pokaz w domu wyjaśnia wszystko
Szczególnie jeśli musisz wziąć odpowiedzialość w czyimś imieniu
Ale najpierw koniecznie określ kwotę.
Jeśli chodzi o wypalanie- to poszukaj w innych wątkach.
Nie wszyscy maja problemy. A raczej co raz mniej osób pisze o takich prolemach.
pozdrawiam
 

PiotrK

New member
RE: Jest problem - LCD ? Plazma ?

Przedział cenowy ,myśle ,że tak do 7 tys to jest rozsądna cena ,ale nie wykluczone jest 12 tys jako maksymalna kwota. Zależy mi na najlepszym odbiorze kablówki i na małej awaryjności takiej plazmy ,tz. żadko pojawiające się duszki ,mało zgłaszanych reklamacji.

I jeszcze jedno ,czy na LCD odtwarzając film DVD efekt obrazu jest taki sam jak kablówka ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
LCD z DVD - gra nieporównywalnie lepiej.
Jakość , ilość szczegółów , kolorystyka ,płynność - jest znacznie lepsza. Jeśli do tego jeszcze wykorzystasz najlepsze złącza /HDMI / LCD pokazuje swoje mozliwości.
Ale plazma ma lepszą płynność , naturalne kolory, lepsze przejścia tonalne,
Bez kompromisów - to Pioneer.
Plazmy do 7000 zł - Samsung - 42" S5s oraz LG 42 PX 4
Panasonic 42 Pa 50

LCD do 7000 - to tylko wielkość 32"
37" LCD powyżej - Samsung 37 R 1 / 7200 zł/
37 " Sharp Ga 5 / 7499/
37 Philips 7320 / 7499 zł/
37 " JVC s 60 / 8199 zł /
podaj odległośc od ekranu
 

PiotrK

New member
RE Jest problem - LCD ? Plazma ?

2-3 metry. Telewizor bedzie na 90% wisiał na ścianie ,niedaleko z boku znajduje się balkon oknowy ,dużo swiatła od boku ,niewiem w jakim miejscu powinna się znajdywać plazma ,od boku okna ,tyłu ? a może przodem do okna ?

Wybór raczej padnie na plazme ,zdecydowanie ,wiec LCD odpada ,aczkolwiek zlece w sklepie aby podłączyli kablówke do w/w modeli. Słyszałem ,że pojawi się model 55 Panasonica ,będzie on następcą 50 ,czy mam go traktowac jako dodatkowy model za wyższą cene ?

dziękuje KIKI za odpowiedź
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
moze jednak zaszalejesz - Pioneer ma największą płynność
bo odległość jest nie najwieksza .
Tyle ,ze koszt .........

Jeśli zostajesz przy 7000 - w domu poproś o LG PX 4 i Samsunga s5s oraz Panasonica Pa 50
Pioneera możesz zamawiać bez pokazów i tak koleżanka bedzie zachwycona
Tyle ,ze Pioneer wymaga jeszcze uchwytu na ścianę za 499 zł i głosniki - jeśli nie masz kina.
pozdrawiam
 

Bernesco

New member
Piotrze, może z uwagi na dużą rozpiętość budżetu 7000-max 12000 przeanalizujesz jeszcze raz zakup LCD, zwłaszcza, że sygnalizujesz doświetlenie pokoju z boku przypuszczalnej instalacji tv, oknem balkonowym, które zazwyczaj małe nie jest. Przy takim układzie LCD mimo wszystko wydaje mi się lepszym rozwiązaniem
Pozdrawiam
 

bofff

New member
witam
w zwiazku z mistrzostwami planuje zakup plazma/lcd 40-45 cali marzec/kwiecien. no i po wertowaniu roznych for i stron internetowych nabawilem sie metliku w glowie
telewizor ma byc go telewizja (60%), konsola- obecnie ps2, pozniej x360 lub ps3 (20%) i DVD (20%) i tu zaczynaja sie schody
przeczytalem ze nie ma sprzetu optymalnego do tych 3 sygnalow, a moze sa?
no i jeszcze nosniki HD w przyszlosci (xbox chyba juz) ktore podobno slabo wspolpracuja z plazmami
mam zamiar wydac jakies 7000 na poczatku kwietnia czyli przy galopujacej dewaluacji sprzetu RTV obecne 9000 chyba
jesli ktos moglby cos doradzic...
z moich przemylen to obecny sprzet 1024*768 (plazmy) powinien wtedy tyle kosztowac a moze cos innego?
z gory dziekuje
ps. co z tymi rozdzielczosciami? 1024*768 sa i jakies kwadratowe 1024*1024???????
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
czas działa na Twoją korzyśc
więc wstrzymaj się z doborem określonego modelu.
Określone środki - starczą Ci z dużym prawdopodobienstwem na wyzszą rozdzielczość /nowe modele/

odezwij si przed zakupem
pozdrawiam
 

archigraph

New member
LCD czy plazma? Statystyki...

Jak wchodzę na forum to zawsze więcej jest przeglądających dział LCD niż dział PLAZMY. Czyżby to odpowiadało na dręczące pytanie wiele osób "Co kupić LCD czy plazmę?
Jeżeli ktoś zauważył inaczej to proszę napisać.

Pozdrawiam.
 

PAZ

New member
Ja skłaniam się ku plazmie, głównie ze względu rozmiar-cena, choć i obraz wydaje mi się ładniejszy na telewizorach plazmowych ale to rzecz indywidualnych preferencji.
 

Ricardogo

New member
Vitam,
powiem tak od pól roku oglądam plazmę LG i jestem zadowolony, wczoraj montowałem u znajomych LCD samsung 32 cale model 71R i w tych ramach cenowych Plazma 42 - LCD 32 ok 6 tys. jescze bardziej jestem przekonany do plazmy. Czarny kolor i odbiór słabego sygnału to podstawowe atuty.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
LCD jest większy wybór w modelach.
Zgodnie z testami LCD sprzedaje się 3 razy więcej niż Plazm. LCD są tańsze i więcej osób poprostu stać na nie.
Mniejszych telewizorów kupuje się nawet kilka do różnych pomieszczeń w tym samym domu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
oczywiście ,że tak
ale wartościowo i ilościowo razem większa sprzedaż jest
Lcd. - dane z GFK.
pozdrawiam
 

Szalik

New member
52" do 16 000 zł- LCD czy Plazma ?

Mam zamiar zakupić jakiś dobry sprzęt 52 calowy nie przekraczający tej ceny, czyli do 16 tys zł. Troche już czytałem o techmologi LCD i telewizorach plazmowych i ogólnie jestem bardziej skłonny kupić dobra plazme. Jednak nie jestem na biezaco z nowościami na rynku i nie mam rozeznań cenowych jeśli chodzi o modele o tych przekatnych. Wsumie chce nabyć sprzęt o przekatnej ekranu do 52 cali ale troche mniejszy też moze być bo z tego co wiem z dostępnością tak duzych LCD moze być problem. I teraz właśnie mam dylemat co kupić za te 12- 16 tys zł.. nie chce pieniedzy wywalać w błoto a nie jest to tania inwestycja i napewno nie chwilowy nabytek, chciałbym aby telewizorek troche mi podziałał. Co radzicie.

LCD czy plazme i jeżeli któres z tych rozwiązań to prosiłbym o podanie konkretnego modelu

dziękuje i pozdrawiam

Adrian
 

Zorro

New member
Nie kupisz tak dużego LCD za 16 tys., zostaje plazma lub najnowsze, cieniutki, tylnoprojekcyjne JVC.

Ja brałbym projekcyjne - obraz zachwyca!!!
 

Szalik

New member
Mówisz ze byłoby to lepsze rozwiązanie od zakupu plazmy ? Tylko jestem ciekaw jakby to wyglądało z zamocowaniem. Mam dosc duzy salon a z tego co wiem to projektor zadaleko stac nie moze. I do tego jak jest z obłsugą czegoś takiego. Telewizja mecze te sprawy telewizorek cały czas na chodzie będzie więc musi być łatwo przyjemnie no i zywotność jest ważna
 

PAZ

New member
Ja jestem zwolennikiem plazmy.Za takie pieniążki masz Panasa 50PV500 lub odrobinkę byś dołożył i możesz myśleć o Pionkach.Udanego wybierania.
 
Ostatnia edycja:

Szalik

New member
A jak świeci słonce np do salonu to czy w ty tylnoprojekcyjnych nie będzie sie zbytnio odbijać światło, wsumie wole nie eksperymentować co plazma to plazma sprawdzony pioneer np albo jaki Sony czy LG
 
Status
Zamknięty.
Do góry