EGreat EG-R1 Network Media Player

J_K

Member
Nowy firmware do EG-R1 z 28.12.2009

Na stronie digisklep.pl w dziale download jest oprogramowanie do EG-R1 w wersji 1.0.3.2 z dnia 28.12.2009. Czy ktoś z posiadaczy tego sprzętu już je testował?
 

john4poczta

New member
Wrzuciłem ten nowy soft, ale to chyba jeszcze jakaś wczesna beta, bo oficjalnie Egreat sie do niego nie przyznaje.
Dodali w menu opcję IMS (na forum Egreat'a rozwinęli ten skrót jako Internet Media Services ale to tylko domysł):
- Internet channels
YouTube Video
YouKu
PPS
- Search Videos
search videos in YouTube
search videos in (chińskie znaczki)
- Weather
Search Location
nawet działa dla Polski - pokazuje pogodę i zdjęcię z
GoogleMaps
-Picasa
-RSS News
Add URL
CNN News
NPR News
BBC News
i sporo chińskich znaczków

te serwisy nawet nieźle działają - dziwne bo YouTuba miało nie być w softach NMT

Są też drobne zmiany w setupie.
- W menu Video dodali opcję SD Video System gdzie można wybrać PAL albo NTSC - wsześniej było tylko Video System.
- W menu MISC dodali:
Ken Burns - cokolwiek by to nie było można ustawić na on albo off
Seamless Playback - chociaż tu nie jestem pewien, czy tego już nie było wcześniej

Języków menu raczej nie dodali, usunęli parę chińskich czcionek z napisów.

Przeleciałem na szybko testowe filmiki i tu nic się nie zmieniło - tam gdzie cięło - dalej tnie, tam gdzie pikselowało - dalej pikseluje, ale zaczął się uruchamiać plik testujący przeplot, ten na którym ostatnio miałem zawiechy i reset i coś się stało z podglądem pliku rmvb - obraz "traci synchronizację", nie wiem jak to opisać, ale taki efekt, jak w starych telewizorach kiedy przy słabyn sygnale nagle obraz się "kładł", ale na szczęście przy pełnym ekranie wszystko jest wporzo.

To tyle na szybko i muszę przyznać, że coraz bardziej podoba mi się ta maszynka :D
 

jaco23

New member
Ale ten Youtube nie dziala z tego co czytalem na forum ? Ja tez uwazam ze sprzet niczego sobie i jak narazie jestem z niego zadowolony. Odtwarza wszystko oprocz niektorych plikow testowych :))
 

J_K

Member
Zacytuję fragment z bibuły reklamowej tego produktu:

"If you are looking for an inexpensive way to start watching your favorite BitTorrent Function, NAS, UPnP, SAMBA, etc. and homemade content on your TV or home entertainment system, look no further. The EGreat EG-R1 Network Media Player is the latest generation of HD Multimedia Player without the big price tag".

Jak na etapie aktualnego firmware'u wygląda funkcjonowanie deklarowanych funkcji sieciowych, jak choćby BitTorrent czy Samba?

Czy downmix DTS do stereo działa? Mnie osobiście ta kwestia interesuje szczególnie, gdyż posiadam przyzwoity ale leciwy już amplituner który posiada jedynie dekoder DD. Wzorcową sytuacją byłoby gdyby była możliwość takiej konfiguracji Egreat'a by audio podane po HDMI było zmiksowane do dwóch kanałów w przypadku DTS oraz podane w postaci czystej jeżeli chodzi o AC3. Chodzi o to żeby z telewizora [LG 42PQ6000] audio można było przepuścić optykiem na ampli z tunerem Dolby Digital (to działa bez zarzutu w przypadku n recordera) lub choćby o to by uzyskać DD na wzmacniaczu po podłączeniu koaxialem - co daje się zrealizować w przypadku recordedera HD cyfry.

Dużo tych zapytań ale dorzucę jeszcze jedno :eek: : czy odtwarza zadeklarowane formaty audio, w tym pliki FLAC i ewentualnie w jakiej jakości.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.

Pozdrawiam

J_K
 

john4poczta

New member
Nowy firmware do EG-R1 z 28.12.2009

Ale ten Youtube nie dziala z tego co czytalem na forum ? Ja tez uwazam ze sprzet niczego sobie i jak narazie jestem z niego zadowolony. Odtwarza wszystko oprocz niektorych plikow testowych :))

No właśnie, że działa, tak jak zresztą napisałem ;) Podobnie jak YouKu - to chyba takie chińskie YouTube, ale co to jest PPS to nie wiem i chyba na razie nie działa, bo wyświetla się tylko taki zaokrąglony prostokąt bez zawartości, tak ze coś tam się pewnie pojawi.

Przypuszczam, że ten soft to jest jakaś wersja pre release, która nie miała ujrzeć światła dziennego - ostatni soft był z listopada, więc na pewno przed grudniem zaczęli robić nowy, umieszczając w nim serwisy internetowe, a później przyszło to oświadczenie YouTuba o wiadomym zakazie. Dlatego myślę, że w oficjalnej wersji tego już nie będzie.

Zauważyłem jeszcze jedną poprawkę - wcześniej rozmiar czcionki napisów miał standardowo wartość 64 bodajże, teraz ma 0 (zero). Zmniejsza się na minus, zwiększa na plus. Czcionka domyślnie jest jakby mniejsza niż poprzednio.

Jak na etapie aktualnego firmware'u wygląda funkcjonowanie deklarowanych funkcji sieciowych, jak choćby BitTorrent czy Samba?
Torrenta i samby (serwera) nie sprawdzę bo nie mam wolnego dysku sata. Poczekam, aż chłopaki wymyślą, jak zainstalować te programy na penie, albo dysku podpietym przez USB.

Czy downmix DTS do stereo działa?
(...)
Wzorcową sytuacją byłoby gdyby była możliwość takiej konfiguracji Egreat'a by audio podane po HDMI było zmiksowane do dwóch kanałów w przypadku DTS oraz podane w postaci czystej jeżeli chodzi o AC3
(...)
czy odtwarza zadeklarowane formaty audio, w tym pliki FLAC i ewentualnie w jakiej jakości

28mbps-L4.1-DTS-MA.m2ts - przez HDMI w telewizorze dźwięk jest, a moja plazma raczej dekodera DTS nie posiada,

L4.1-8ref-6ch-FLAC-SSAsubs.mkv - jak wyżej - dźwięk jest - po południu sprawdzę na czystych plikach FLAC

co do jakości, to musi sie wypowiedzieć jakis audiofil, bo ja osobiście odróżnię mp3 64kbps od 190kbps, ale to chyba tylko swiadczy, że mam stopień umuzykalnienia wyższy niz 1 (jak grają to słyszy)

j4p
 

jaco23

New member
No faktycznie wszystkie serwisy chodza ok , tylko szkoda ze w kiepskiej jakosci ( youtube) moze czegos nie wiem , jak dodac nowe RSS - probowalem ale mi nie wychodzi :)) No i mam pytanie odnosnie mp3 po kliknieciu na utwor odtwarza 2 w koleinosci i stop , jak zrobic aby odtwarzal wiecej kawalkow ?( przy utworzeniu listy tez) Pozdrowka.
 

john4poczta

New member
Nic takiego nie zaobserwowałem, aż z ciekawości puściłem przed chwilą jakąś muzyczkę (a tak przy okazji - miałem sprawdzić FLAC - działa), przesłuchałem 4 utwory po kolei i działa. Za to nie wiem jak jednym przyciskiem przejść do następnego utworu :confused:

RSS też nie udało mi się dodać, i cały czas walczę z Windows7,
żeby wejść w udostępniany zasób muszę włączyć konto gościa, dzieki czemu mogę wejść na komputer, a później dopiero z użytkownikiem i hasłem do zasobu, wkurza mnie to, bo nie mogę używać ulubionych tylko za każdym razem wklepywać tego usera i hasło

Ale za to już wiem do czego służy opcja Ken Burns w menu MISC ;)
To taki bajer, przy przeglądaniu zdjęć - zdjęcie jest powiększane do rozmiarów przekraczających ekran, a następnie płynnie przesuwane z dołu do góry, albo odwrotnie co daje dość ciekawy efekt takiego "najazdu kamery":)
 
Ostatnia edycja:

john4poczta

New member
choć strona egreatworld chwilowo nie działa, to koledzy wyszperali w sieci najnowsze oprogramowanie w wersji 1.0.3.5

lub


z najciekawszych nowinek, to mamy w końcu język polski :D
ale lepiej go nie używać :) przynajmniej na razie :lol:

z takich ciekawszych kwiatków to:

Menu Language -> po naszemu to "30 minut"
Text Encoding -> Menu Języka
Subtitle Auto Recognition opcja ON przetłumaczona na "Wyjście cyfrowe" - wogóle to "wyjście cyfrowe" powtarza się bardzo często i to zarówno w opcjach, jak i wartościach (wyborach)

Parental Control to ... Rok :lol:
HDD Format -> progressive-DCT

Sieć to ... SVGA
Wired Lan Setup -> "Błąd"

ma wrażenie, że trochę pomieszały im się opisy - przydzielone są do opcji raczej losowo :)
ale, co dziwne, inne języki jak czeski, słowacki (słoweński?), czy rosyjski, przetłumaczone są bardzo dobrze.

No, jak już ochłoniemy po tych przeżyciach i wrócimy do "normalnego" menu, to zauważymy, że:

w menu Video doszła opcja Scan Mode
- Full Pixel (Just Scan)
- CRT (Over Scan)

W menu System pojawiło się Subtitle Auto Recognition
- On
- Off
na forum egreat'a wiele osób marudziło, że napisy są domyślnie ON, a przecież na całym świecie mówi się jedynym słusznym językiem, więc po co napisy i na pewno większość osób od razu po uruchomieniu filmu je wyłącza ;) no więc taki gest w ich stronę

no i to by było na tyle zmian

Poza tym w odtwarzaniu poprawy nie widzę, to co się cięło i pikselowało, tnie i pikseluje się dalej, więc dziękujemy za już i prosimy o jeszcze ;)

j4p
 

Ddox

New member
koledzy jak u was z transferem po sieci w Sambie? U mnie dość marnie, zaczyna się od 30 Mbit/s a przy koncówce filmu 700mb to mam około 18 Mbit/s
Jak chciałem przegrać materiał HD który zajmował 12gb to mi pokazał czas 2h ( lekkie przegięcie)
 

jaco23

New member
Pojawil sie nowy soft na stronie producenta z numerkiem EGR_R1_R2A_1.0.3.8 nie dużo wnosi ale miejmy nadzieje ze beda następne.
 

jaco23

New member
Czy ktoś jeszcze używa tego urządzenia ?? Czy temat umarł. Jakby ktos był zainteresowany to pojawil sie nowy firmware 1.0.3.11 zmodyfikowany przez kolegów z Rumunii nazwa tego oprogramowania EG_modificat_1.0.3.11-1.0.4.01. .Co wnosi mozna poczytac na forum Eminenta. Sprawdzone prawie wszystko dziala ( stacje TV, radiowe, trailery filmowi i wiele innych)
 

jaco23

New member
Pojawil sie nowy soft do tego urzadzenia na bazie SDK4 mozna pobierac i testowac. Link do softu na stronie oficjalnego forum EG R1 . (jest to wer. beta) Zainstalowana u mnie dziala stabilnie.
 

drjones

Member
Nowy soft 9 listopada 2010

Witam,
pojawił się nowy oficjalny soft, który m.in. uwaga... wprowadza obsługę HDaudio na wszystkich egzemplarzach z DD+ R-Series FW_Egreat technology CO.,LTD

Pytanie do kolegów, o ile jeszcze istnieją użytkownicy Egerata. Naprawde Eg robi taki tragiczny firmware czy to tylko wroga propaganda? ;) Bo przynam że kol. z zagranicznych forów klną jak szewc na częstotliwość i zwłaszcza jakość aktualizacji a ja jakoś drążąc temat nie zauważam żeby było z nim jakoś wybitnie gorzej/lepiej niż u innych producentów (no może poza najdroższymi).
 

Soryu

New member
Bez reklam
mam egreat (eg-m34a) i tak naprawde nie myslalem nigdy o upgrade firmware, bo od zeszlego roku i wprowadzenia oblugi dts wszystko dziala jak nalezy.
"po co naprawiac cos co nie jest zepsute." ;]
 

jaco23

New member
Już dawno tu nie zaglądałem mam EG r1 jak narazie dla mnie jest wystarczajacy czyta prawie wszystko soft pokazujacy sie na stronie wystarcza a jak komus mało można skorzystac z alternatyw ro lub ru ktore sa bardzo dobre na bazie SDK4 i SDK3(AC Ray...) z yamj i podobnymi gadzetami.
 
Do góry