różnice seriu U i S

Kerhold

New member
Hej,

z tego, co wiem, to seria jest uproszczoną wersją S, która nie posiada żadnego tunera i ma gorszą jakość obrazu. Co ciekawe, i aż mnie to dziwi, według opisu tutaj:

http://www.consumerreports.org/cro/...tvs-6-06/overview/0606_sony-plasma-tvs_ov.htm

na pilocie nie ma przycisków do zmiany kanałów, gdyż można dokonać tego tylko przez urządzenie pełniące rolę tunera (czy to dekoder telewizji kablowej czy satelitarnej).
Ciekawe.

Pozdrawiam.
K.
 

krzyżak

New member
Kerhold napisał:
z tego, co wiem, to seria jest uproszczoną wersją S, która nie posiada żadnego tunera i ma gorszą jakość obrazu. Co ciekawe, i aż mnie to dziwi, według opisu tutaj:
http://www.consumerreports.org/cro/...tvs-6-06/overview/0606_sony-plasma-tvs_ov.htm
na pilocie nie ma przycisków do zmiany kanałów, gdyż można dokonać tego tylko przez urządzenie pełniące rolę tunera (czy to dekoder telewizji kablowej czy satelitarnej).
Witam
TV który podałeś w linku to jakaś inna seria U. W Polsce dostępna jest nowość seria KDL-xxU2000. Wczoraj w sklepie dla idiotów porównywałem przez prawie godzine 32S2010 i 32U2000. Wyposażenie praktycznie takie same, ale obraz zdecydowanie na korzyść S. Na ichniej kablówce seria U miała większy szum na gorszych kanałach. Na demku HD, wyraźnie gorsze kolory, czerwony ucieka w pomarańczowy, ale najbardziej denerwujące było widoczne "mrowienie" obrazu.
Ja już zamówiłem S :) (taniej o 1800 niż w salonie z prawie jak niskimi cenami)
Pozdrawiam, Krzyżak
 

Kerhold

New member
krzyżak napisał:
Witam
TV który podałeś w linku to jakaś inna seria U. W Polsce dostępna jest nowość seria KDL-xxU2000.

No tak, ale z założenia seria U jest uboższa i bardzo low-endowa.
Pewnie różnica cenowa jest niewielka, więc lepiej kupić S.
Czy wszystkie z serii U nie mają tunera - nie wiem.

Pozdrawiam.
K.
 

musti

Banned
Model KLV-40U100 to jakiś dziwoląg nie oferowany na rynku europejskim.
KDL-xxS2000/2010/2020 jest bogatszy od KDL-xxU2000 o:
- nowszy panel S-PVA w serii S (w serii U - jak i w wiekszości Samsungów jest panel PVA);
- Bravia Engine;
- wzmacnicz cyfrowy;
- stop klatka;
- czujnik światła;
Pozostałe funkcje są identyczne. Oczywiście wszystkie modele są wyposażone w tunery i to podwójne:analogowe i DVB-T
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
modele Serii U zostały wycofane ze stron Sony.
Jest to seria marketowa /kto wie - wie co to znaczy/. I niech tak zostanie.
pozdrawiam
 

musti

Banned
Seria U jest promocyjna, czyli pojawi się wszędzie w promocjach w różnych cenach, w róznych sieciach i hiperach....
Pozostałe serie (S,V,W,X lepsze jakościowo) będą dostępne tylko w "dobrych" sklepach cokolwiek znaczy słowo "dobry sklep" ;)
 

musti

Banned
Sony i Samsung maja wspólną fabrykę, więc nie można mówić, że jeden ma matrycę drugiego. Ważne kto ma panel jakiej generacji. S-PVA są nowe, PVA stare - sprawdź w konkretnych modelach. Czytałem na forum, że tylko dwa Samsungi mają matryce S-PVA, a Sony wszystkie poza serią U.
Panele S-PVA mają większy kąt oglądania (178stopni ;) ), większy kontrast (1300:1) i szybszy czas reakcji (8ms).
 

Piotr_the

New member
te U mają czas reakcji w takim razie 25 i max kontrast 800 jeżeli to zwykła matryca PVA ale coś mi tu nie gra bo pisze, że mają 1200 kontrast?? i czas reakcji 8 więc nie moze być to gorsza matryca główna różnica którą zauważyłem to ta, że te U to są produkowane na Słowacji a nie Hiszpani jak S i V !!!!!!
 

Tytus

New member
Piotr_the napisał:
te U mają czas reakcji w takim razie 25 i max kontrast 800 jeżeli to zwykła matryca PVA ale coś mi tu nie gra bo pisze, że mają 1200 kontrast?? i czas reakcji 8 więc nie moze być to gorsza matryca główna różnica którą zauważyłem to ta, że te U to są produkowane na Słowacji a nie Hiszpani jak S i V !!!!!!
oglądałem dzisiaj w sklepie 32U2000

oczywiście na wszystkich telewizorach leciało demo Philipsa, laski w kontrastowych kostiumach na jasnym tle, obraz przesuwał się bardzo wolno...

powiem tak, U2000 miał chyba najlepiej ze wszystkich wyregulowany obraz, najgorzej wypadł Sharp GA8E

no ale może to tylko kwestia regulacji...
 

turbo

New member
witam,
widze ze mnostwo glupot i nieprawdziwych informacji jest tu ropowszechnianych;)

Dzis kupilem w avansie tv sony 32 cale z serii U i jestem bardzo zadowolony.
Czas reakcji ma 8 ms
kontrast 1200:1
nie jest prawda ze nie ma PiP, jest tez stop klatka i nieprawda jest ze sa produkowane na slowacji, tylko w belgii. Jest tuner tradycyjnej tv, z anteny odbiera przyzwoicie
Obraz bardzo mi sie podoba, dlugo zastanawialem sie w sklepie co kupic, porownywalem obrazy i ten tv prezentowal sie bardzo dobrze.
Nie wiem czy za 3,5 klocka jest cos lepszego. Czytalem na tym forum ze to niby okrojone panele do supermarketow....w takim razie kazdemu zycze takiego:cool:

Nie mam jeszcze n ale na cyfrze i tak mi sie podoba, dvd tez ladne.
Moge tylko polecic.
 
Ostatnia edycja:

pandzik

Member
Bez reklam
Czym się rożni od modeli wyższych to widać na poniższym zestawieniu ze strony Sony.
Na czoło wysuwa się brak technologii wyświetlania BRAVIA ENGINE i dźwięku TruSurround XT.
Sam panel ma 125 mm grubośći - panel S i V ma grubość 99mm. Do tego dochodzi różnica w wadze tv serii U - 16kg , seria S i V - 17 kg.
Te dane na pewno niosą za sobą duże różnice w budowie ww paneli.

Ostatnio widziałem nową serię tych tv. Mają więcej "naklejek" oraz poziomy nadruk na górze obudowy. Może poszły za tym jakieś zmiany w ich budowie.

Na początku mojej przygody z wyborem lcd-ka seria U to był mój typ. Może dlatego że od małego miałem styczność z tv Sony. Jakiś sentyment do marki zostaje :). Później trochę zbłądziłem ale żona mnie naprostowała...
;)
 

turbo

New member
Ostatnia edycja:

pandzik

Member
Bez reklam
Nie ma zmiany nazwy bo to dalej jest seria U. Nie może być inaczej.
A wszystkie dane dotyczące Twojego modelu powinieneś miec w dokumentacji.
Przynajmniej ja tak mam.
;)
 

turbo

New member
nie ma zadnych informacji, na mejle sony nie odpowiada. Ale w sumie to nie istotne...od wczoraj mam n-ke i kolo d.. mi to lata:cool: Obraz jest super, nic dodac nic ujac a jakosc cyfry to chlam. Generalnie od kiedy zamontowali mi n-ke, jestem zachwycony:) Zauwazylem ze na tym lcd im lepszy sygnal tym lepszy obraz. Macie racje, na gorszych sygnalach radzi sobie gorzej. Utwierdzilem sie w przekonaniu ze za 3,5 a nawet za 3 tysie jest to godny 32 tv, czy marketowy czy tez nie, wole taki niz jakis samsung, nawet gdyby mial kontrast dynamiczny 20000:1 :cool:
 

pandzik

Member
Bez reklam
turbo napisał:
nie ma zadnych informacji, na mejle sony nie odpowiada. Ale w sumie to nie istotne...od wczoraj mam n-ke i kolo d.. mi to lata:cool:

Ciesz się. Ja nie mogę zamontować n-ki ani nic innego. Nie mam południa w zasięgu. Mieszkanie mam w narożniku północno -zachodnim i dupa blada... do tego jeszcze mi drugi budynek zasłania kierunek południowy z balkonu, Ale i tak bym nie dał raduy...
:???:
 

G0L0B

New member
pandzik napisał:
Ciesz się. Ja nie mogę zamontować n-ki ani nic innego. Nie mam południa w zasięgu. Mieszkanie mam w narożniku północno -zachodnim i dupa blada... do tego jeszcze mi drugi budynek zasłania kierunek południowy z balkonu, Ale i tak bym nie dał raduy...
:???:

Do spółdzielni i niech dadzą antenę na dachu budynku i sygnał puszczą w gniazdkach antenowych, ja tak mam u siebie i jest sygnał z hotbirda.
 

pandzik

Member
Bez reklam
G0L0B napisał:
Do spółdzielni i niech dadzą antenę na dachu budynku i sygnał puszczą w gniazdkach antenowych, ja tak mam u siebie i jest sygnał z hotbirda.

mieszkam na 1 pietrze... a jest jedenaście. byłoby daleko.
myslałem teraz nad innym rozwiązaniem. a mianowicie, antena za okienkiem na półpiętrze,
a dalej kabel w korytkach (istniejących) wprost do mojego mieszkania...
zobaczymy co z tego wyjdzie.
;)
 

zsz11

New member
Tryb Serwisowy

w moim sony-m kdl 32s2510 tryb serwisowy uruchamia się po wciśnieciu kombinacji przycisków -info-5-+głos i on/off moge wtedy podejżeć czas pracy matrycy w kdl 32u2000 u mojego znajomego tv wogule się niezałancza,gdzieś wyczytałem że należy na końcu nacisnąć dolny przycisk w "kółku"przycisku "ok' może ktoś wie jaka kombinacja przycisków umożliwia wejście do menu serwisowego w kdl32u2000.Pozdrawiam!
 
Do góry