Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

scanus

New member
Bravia Sync to system który działa tylko w obrębie sprzętu sony.
Tak, to wiem. Dzięki.

Scanus, jak wygląda sprawa z cloudingiem w Twoim telewizorze, czy występuje ? Bowiem na LCD o większych przekątnych rzekomo jest on bardziej widoczny.

Przy normalnym użytkowaniu telewizora i ustawieniach standardowych DOM zjawisko to jest niezauważalne, nawet w zaciemnionym pokoju. Przyznaję, że nie testowłem tego przy forsownym ustawieniu jasności, ale mój odtwarzacz staruje z czarną planszą i centralnym napisem i przy takim obrazku nie zauważyłem żadnych nierównomierności - rowna czerń z bardzo delikantym przesunięciem do granatu.

Pzdr,
 

dawid19833

New member
Sprzedam w dobrej cenie kupiony tydzień temu Sony 40EX500. Żadnych wypalonych pixeli, podświetlenie idealne. Telewizor świetny ale będzie stał w innym pokoju niż zamierzałem i dlatego kupuję 32EX500. Odbiór tylko osobisty.
 

Vandao

New member
Jak w Sony 40 Ex500 ustawić tryb hotelowy? Przeszukałem całe menu i nie znalazłem takiego trybu. Wogóle co to jest za tryb? Może ktoś wie coś o tym trybie...

Drugie pytanko mam odnośnie pilota. Chcę sobie zaprogramować pilota od innego sprzętu aby chociaż można było włączać, wyłączać oraz do regulacji głośności to w zupełnie mi wystarczy :). Zna może ktoś kod do tv EX500?
 
Ostatnia edycja:

PiotrW79

New member
Witam wszystkich,

Jestem nowy w temacie. Chciałbym kupić 37EX500 do oglądania w odległości od 2,5 do 3,8m głównie cyfrowej kablówki (rzadziej HD). Początkowo chciałem kupić 32cale, teraz przestawiłem meble i pojawiła się opcja na większy. Obawiam się tylko żeby nie przesadzić z wielkością bo w sklepie to trudno ocenić. Jestem trochę zdezorientowany bo słyszałem skrajnie różne rady od tzw. fachowców.
Prośba o opinię czy 37 to dobry pomysł przy takiej odległości ?

Pzdr, Piotr
 
Ostatnia edycja:

ksebas

New member
Witam wszystkich,

Jestem nowy w temacie. Chciałbym kupić 37EX500 do oglądania w odległości od 2,5 do 3,8m głównie cyfrowej kablówki (rzadziej HD). Początkowo chciałem kupić 32cale, teraz przestawiłem meble i pojawiła się opcja na większy. Obawiam się tylko żeby nie przesadzić z wielkością bo w sklepie to trudno ocenić. Jestem trochę zdezorientowany bo słyszałem skrajnie różne rady od tzw. fachowców.
Prośba o opinię czy 37 to dobry pomysł przy takiej odległości ?

Pzdr, Piotr

Ja oglądam 32 cale z odległości 5 metrów i mi pasuje. Nie lubię gdy moje oczy muszą ciągle "latać" po ekranie. Gdy ustawiłem telewizor w "przepisowej" odległości to przeżyłem szok;-) Dodam jeszcze, że przy tej odległości 5 m dla mnie 37 cali to maks.

Na marginesie rozwalają mnie ludzie, którzy kupują giganty do bloku a potem poza szokiem wielkości przeżywają szok w portfelu gdy dostaną rachunek za prąd (przecież te 55 cali to była taka okazja:p)
 

Tonislaw

New member
Ja oglądam 32 cale z odległości 5 metrów i mi pasuje. Nie lubię gdy moje oczy muszą ciągle "latać" po ekranie. Gdy ustawiłem telewizor w "przepisowej" odległości to przeżyłem szok;-) Dodam jeszcze, że przy tej odległości 5 m dla mnie 37 cali to maks.

Na marginesie rozwalają mnie ludzie, którzy kupują giganty do bloku a potem poza szokiem wielkości przeżywają szok w portfelu gdy dostaną rachunek za prąd (przecież te 55 cali to była taka okazja:p)

ja oglądam 46 cali z ok. 3 metrów. Jest w sam raz. Ewentualnie 40"-42", mniejszego bym nie brał. 32 cale z 5 metrów? Chyba z lornetka:)
 

ksebas

New member
Mnie to poprostu wystarcza. Za to dźwięk z telewizorka mi nie wystarcza i mam fajne porządne głośniki i wzmacniacz. Już kilka osób było zaskoczonych jakie wrażenie daje połączenie porządnego obrazu z porządnym dźwiękiem. To dopiero jest oglądanie:)
 

jaro83elo

New member
Ja oglądam 32 cale z odległości 5 metrów i mi pasuje. Nie lubię gdy moje oczy muszą ciągle "latać" po ekranie. Gdy ustawiłem telewizor w "przepisowej" odległości to przeżyłem szok;-) Dodam jeszcze, że przy tej odległości 5 m dla mnie 37 cali to maks.

Na marginesie rozwalają mnie ludzie, którzy kupują giganty do bloku a potem poza szokiem wielkości przeżywają szok w portfelu gdy dostaną rachunek za prąd (przecież te 55 cali to była taka okazja:p)


To pewnie idąc do kina na film, siedzisz w kiblu żeby zachować proporcje, co do odległości:hihi:
 

Ares78

New member
Witam wszystkich,

Jestem nowy w temacie. Chciałbym kupić 37EX500 do oglądania w odległości od 2,5 do 3,8m głównie cyfrowej kablówki (rzadziej HD). Początkowo chciałem kupić 32cale, teraz przestawiłem meble i pojawiła się opcja na większy. Obawiam się tylko żeby nie przesadzić z wielkością bo w sklepie to trudno ocenić. Jestem trochę zdezorientowany bo słyszałem skrajnie różne rady od tzw. fachowców.
Prośba o opinię czy 37 to dobry pomysł przy takiej odległości ?

Pzdr, Piotr


Do Twoich warunków moim zdaniem telewizor 37 calowy to taki punkt wyjściowy, zwłaszcza jak weźmie się górną granicę odległości do telewizora. Także tutaj bym się nie martwił

jaro83elo: bez przesady, każdy niech ogląda tak jak lubi tak samo z ustawieniami obrazu- wedle uznania. Ale faktycznie 32 cale do 5metrów do dla zdecydowanej większości będzie o wiele za mało.
 

Vandao

New member
Witam
Może ktoś wie jakie usb wi fi jest zgodne z Sony EX500

Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy ktoś próbował podpinać hub usb do tego tv​
 

altus

New member
===
Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy ktoś próbował podpinać hub usb do tego tv​
===


Sony UWA-BR100.

Na dziś do nabycia za 249 zł.
 

Ares78

New member
===
Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy ktoś próbował podpinać hub usb do tego tv​
===


Sony UWA-BR100.

Na dziś do nabycia za 249 zł.

Dokładnie chociaż były chyba jakieś promocje np. przy zakupie odtwarzacz blu ray? Przynajmniej tak mi się wydaje w jakiejś gazetce wyczytałem.

edi730 ciekawe tylko na jakich ustawieniach było mierzone, jeśli z włączonym motionflow, to szkoda nawet komentować wynik...
 

edi730

New member
Może ktoś z forum co już ma ex500 troszkę się pobawi i zrobi pomiary IL z wyłączonymi uleprzaczami. Filmik można zrobić tel. nie liczy się jakość bo efekt i tak będzie widoczny.
 
Do góry