Jaki model jest aktualnie porównywalny do KD-65X9005A

BobW

New member
Witam,

Posiadam Tv Sony KD-65X9005A - niestety zaczęło się z nim dziać coś dziwnego.
Zgłoszenie do serwisu i po długim czasie decyzja serwisu o wymianie tego tv na nowy.

Radość z decyzji trwała krótko ;-) bo mam teraz dylemat, który model tv Sony wybrać?

Zaproponowano mi model KD-65XE9305. Po pobieżnej analizie wydaje mi się, że nie jest to odpowiednik modelu który miałem. Mojemu tv bliżej już chyba do KD-65ZD9 ? Choć i ten model nie w pełni rekompensuje niektóre cechy wcześniejszego tv.

Wiem, że trudno porównywać do siebie w 100% modele odległe od siebie okresem produkcji kilka lat ale może mi coś podpowiecie.
Z góry dziękuję za pomoc.
 

barburian

New member
Bez reklam
Witam,

Posiadam Tv Sony KD-65X9005A - niestety zaczęło się z nim dziać coś dziwnego.
Zgłoszenie do serwisu i po długim czasie decyzja serwisu o wymianie tego tv na nowy.

Radość z decyzji trwała krótko ;-) bo mam teraz dylemat, który model tv Sony wybrać?

Zaproponowano mi model KD-65XE9305. Po pobieżnej analizie wydaje mi się, że nie jest to odpowiednik modelu który miałem. Mojemu tv bliżej już chyba do KD-65ZD9 ? Choć i ten model nie w pełni rekompensuje niektóre cechy wcześniejszego tv.

Wiem, że trudno porównywać do siebie w 100% modele odległe od siebie okresem produkcji kilka lat ale może mi coś podpowiecie.
Z góry dziękuję za pomoc.


Odpowiednikiem jest 65XE9305 lub 65XF9005 , więc możesz śmiało brać XE93
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jedynie możesz zastąpić Oledem LG 65 B7 za 9799 zł lub Philipsem 65PUS8102 za 6899 zł
 

BobW

New member
cyt: "Jedynie możesz zastąpić Oledem LG 65 B7 za 9799 zł lub Philipsem 65PUS8102 za 6899 zł" Mówimy o wymianie telewizora przez producenta w ramach gwarancji.
Więc tak jak by nie na temat i wybór ograniczony do tv Sony. ;-)
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Brak 3D i gorszy dźwięk w mojej opinii więc serio śmiało ten model w miejsce obecnego? hmmm

Model ZD9 jest wyższym modelem i technologicznie to ideał LED TV, jedyne co Cie ratuje
w argumentacji to wymóg że musisz mieć 3D. Jeśli postawisz się okoniem i nie odpuścisz
to może wywalczysz. Życzę powodzenia w walce :)
 

BobW

New member
Model ZD9 jest wyższym modelem i technologicznie to ideał LED TV, jedyne co Cie ratuje
w argumentacji to wymóg że musisz mieć 3D. Jeśli postawisz się okoniem i nie odpuścisz
to może wywalczysz. Życzę powodzenia w walce :)

Tak właśnie pomyślałem. Bo faktem jest że korzystam z 3D.
Trochę filmów się uzbierało i materiałów na innych nośnikach.

Martwi mnie tylko jakość dzwięku ;-( - mój aktualny ma 8 głośników dobrej jakość
 

accu

New member
Bez reklam
Tak właśnie pomyślałem. Bo faktem jest że korzystam z 3D.
Trochę filmów się uzbierało i materiałów na innych nośnikach.

Martwi mnie tylko jakość dzwięku ;-( - mój aktualny ma 8 głośników dobrej jakość

Witam uprzejmie,

Moim skromnym zdaniem nie będziesz miał łatwej "przeprawy" w wymianie telewizora firmy Sony .
W tej chwili rzeczywiście nie ma odpowiednika Twojego bardzo dobrego telewizora , którego
serwis nie może naprawić . A może pomyśl o którymś telewizorze OLED firmy Sony na wymianę ?
Zwrot kasy , tyle ile zapłaciłeś za telewizor , no może być "ciężko" . Firmy bardzo niechętnie
do takiej propozycji "podchodzą .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

BobW

New member
Albo zwrot kasy tyle ile zapłaciłeś i kupisz sobie co zechcesz :)
To by było najlepsze rozwiązanie ale z tego co wiem gwarancja przewiduje naprawę lub wymianę.
Ale zapisane jest też, że "Produkt może zostać wymieniony na taki sam model lub na model o zbliżonych parametrach technicznych"
 

BobW

New member
Witam uprzejmie,

Moim skromnym zdaniem nie będziesz miał łatwej "przeprawy" w wymianie telewizora firmy Sony .
W tej chwili rzeczywiście nie ma odpowiednika Twojego bardzo dobrego telewizora , którego
serwis nie może naprawić . A może pomyśl o którymś telewizorze OLED firmy Sony na wymianę ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Zgodnie z warunkami gwarancji "Produkt może zostać wymieniony na taki sam model lub na model o zbliżonych parametrach technicznych" - tak więc raczej nie ma opcji na OLED :sad:
 

barburian

New member
Bez reklam
Jak kolega ACCU słusznie zauważył przeprawa będzie dość gęsta :),
ale myślę że masz szansę wywalczyć swoje .
I pewnie wielu by chciało, by przed upływem 5 letniej gwarancji
wymieniano im TV na nowy bo stary padł :)
 

BobW

New member
Jak kolega ACCU słusznie zauważył przeprawa będzie dość gęsta :),
ale myślę że masz szansę wywalczyć swoje .
I pewnie wielu by chciało, by przed upływem 5 letniej gwarancji
wymieniano im TV na nowy bo stary padł :)

No w zasadzie łaski nie robią biorąc pod uwagę cenę TV + dopłata za przedłużenie gwarancji - no i przede wszystkim biorąc pod uwagę warunki gwarancji.
Skoro nie są w stanie naprawić lub naprawa jest droższa to mają możliwość zrealizować obowiązki z gwarancji wymieniając na nowy.

Tak po prawdzie Tv "załapał" wadę po 3,5 roku od zakupu. Prawie pół roku trwała "korespondencja" z Sony ;-). Większość tego czasu to debilna wymiana maili w związku z wykonaniem zdjęć "po przywróceniu ustawień fabrycznych z poziomu menu języka" - idiotyczny wymóg w moim przypadku.
 

barburian

New member
Bez reklam
Czyli już część przeprawy była, to prawie jesteś u celu :), więc ciśnij producenta o ZD9 lub OLED-a ,i widać warto wykupić gwarancje na 5 lat jako
zabezpieczenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o zwrot kasy i masz naprawdę w czym wybierać.
A jak będziesz niebieski masz specjalne ceny.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czyli już część przeprawy była, to prawie jesteś u celu :), więc ciśnij producenta o ZD9 lub OLED-a ,i widać warto wykupić gwarancje na 5 lat jako
zabezpieczenie.

Ja nie wyobrażam sobie kupna tv bez takiej gwarancji patrząc na to jak często tv się psują i to bez względu na Producenta. To jest Największe dziadostwo w rtv - nic tak się nie psuje jak tv.. i co lepsze Producenci nic z tym nie robią.
 

BobW

New member
No i dostałem odpowiedź.
Pewnie dla jasności powinienem zacytować to co do nich napisałem, ale nie chciałbym Was zanudzać.
Poniżej to co napisała firma SONY:

"Szanowny Panie,
dziękuję za kontakt z Sony.



Nawiązując do zgłoszenia, otrzymaliśmy odpowiedź od naszego działu reklamacji. Uprzejmie informuje, że firma Sony już nie produkuje telewizorów 4k z funkcją 3D i niestety nie jesteśmy w stanie Panu wymienić telewizora na ten sam model, ponieważ produkcja tego modelu zakończyła się w 2013 roku. Model ZD9 który Pan zaproponował, ma wyższe specyfikacje techniczne niż model, który Pan ma dlatego nasz dział reklamacji, odrzucił Pana propozycje. Wymieniane telewizorów jest wykonywana na poctawie warunków gwarancji firmy Sony i wewnętrznymi procesami, dlatego nie mamy technicznych możliwości zaoferowania innego modelu. Poniżej przesyłam Panu link do warunki gwarancji.

http://services.sony.pl/support/files/warranty/pdf/warranty_pl_pl.pdf


Proszę także informacje czy zgadza się Pan na wymianę telewizora na model KD-65XE9305."

Odpisałem już na te brednie. Ale chętnie poznam wasze zdanie. Mile widziane podpowiedzi co z tym dalej.
Pzdr
 

barburian

New member
Bez reklam
Będzie ciężko tak myślałem, zwrot pieniędzy może wywalcz , nie interesuje Cię telewizor bez 3D , nie po to kupowałeś setki filmów w 3D jako pasjonat 3D
i masz teraz sobie odpuścić bo firma SONY już nie produkuje TV z 3D,
a kij Cie to obchodzi, kupiłeś TV z 3D i masz mieć wymieniony na TV z 3D
lub niech zwracają kasę .
 
Do góry