Uszkodzone pixele w Sony KD-55XE8505

Sniper10000

New member
Witam,

Tydzień temu kupiłem w Saturnie telewizor Sony KD-55XE8505. Pierwszego dnia wykryłem w nim zablokowany, świecący na czerwono pixel i spory pyłek w jednym z narożników. Po kilku dniach ujawniło się już 5 uszkodzonych pikseli - wszystkie świeciły innym kolorem. Telewizor zwróciłem i udałem się do kilku sklepów, żeby przyjrzeć się innym modelom. Przetestowałem wystawowy KD-55XE9005 oraz 3 sztuki KD-55XE8505. W każdym z nich znalazłem kilka zablokowanych/świecących pikseli i sporą ilość drobnych pyłków.

Wyczytałem, że matryce do tych telewizorów robi AU Optronics, która słynie z fatalnej kontroli jakości. Czy jest szansa, że część tych telewizorów posiada matryce od innego producenta? A może salony Sony dysponują lepszą selekcją tych telewizorów, ew. nie trafiają do nich spady z zachodniej Europy? Macie z tym jakieś doświadczenie?

Nie ukrywam, że bardzo podoba mi się KD-55XE8505. Miałem wcześniej 2-letniego KD-55X8505 z pierwszą edycją Android TV, który non-stop się wieszał i połowa funkcji w nim nie działała. Tegoroczny model chodzi bardzo szybko, od razu po zakupie zaktualizował się do Androida 7.0, w ciągu tygodnia ani razu się nie zawiesił i na dodatek poprawiono pilota z genialnie działającym rozpoznawaniem głosu. Utknąłem w martwym punkcie i nie wiem co robić. Szukać do skutku, olać i udawać, że piksele mi nie przeszkadzają, czy wybrać innego producenta?
 

Sniper10000

New member
Jeszcze nie dotarlo do Ciebie , ze jednak warto odpuscic i zainteresowac sie innym modelem tv ? ;)

Bardzo bym chciał wymienić na coś lepszego, ale cena tego Sony to 4839 PLN w promocji. Szukam telewizora do sypialni i bardzo mi odpowiada czarna ramka, bo nie widać jej w nocy. Kiedyś miałem srebrny model i podczas oglądania trochę to przeszkadzało... Ale jestem otwarty na propozycje. Po stopce wnioskuję, że Twoim faworytem byłby jakiś Panasonic?
 

pantomima

Banned
Ja rozumie , ze zwyczajnie po ludzku ten model Ci pasuje , spodobal sie , ale jak sam to opisujesz , trafiles juz na kilka modeli ze skaza (ze tak to ujme). Ja bedac na Twoim miejscu szukalbym czegos innego .

Wybor nalezy do Ciebie ;)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Tydzień temu kupiłem w Saturnie telewizor Sony KD-55XE8505. Pierwszego dnia wykryłem w nim zablokowany, świecący na czerwono pixel i spory pyłek w jednym z narożników. Po kilku dniach ujawniło się już 5 uszkodzonych pikseli - wszystkie świeciły innym kolorem. Telewizor zwróciłem i udałem się do kilku sklepów, żeby przyjrzeć się innym modelom. Przetestowałem wystawowy KD-55XE9005 oraz 3 sztuki KD-55XE8505. W każdym z nich znalazłem kilka zablokowanych/świecących pikseli i sporą ilość drobnych pyłków.

Wyczytałem, że matryce do tych telewizorów robi AU Optronics, która słynie z fatalnej kontroli jakości. Czy jest szansa, że część tych telewizorów posiada matryce od innego producenta? A może salony Sony dysponują lepszą selekcją tych telewizorów, ew. nie trafiają do nich spady z zachodniej Europy? Macie z tym jakieś doświadczenie?

Nie ukrywam, że bardzo podoba mi się KD-55XE8505. Miałem wcześniej 2-letniego KD-55X8505 z pierwszą edycją Android TV, który non-stop się wieszał i połowa funkcji w nim nie działała. Tegoroczny model chodzi bardzo szybko, od razu po zakupie zaktualizował się do Androida 7.0, w ciągu tygodnia ani razu się nie zawiesił i na dodatek poprawiono pilota z genialnie działającym rozpoznawaniem głosu. Utknąłem w martwym punkcie i nie wiem co robić. Szukać do skutku, olać i udawać, że piksele mi nie przeszkadzają, czy wybrać innego producenta?

Witam uprzejmie,
Proszę , podaj źródło w którym wyczytałeś , że w telewizorach Ultra HD firmy Sony KD-55XE8505
są montowane matryce firmy AU Optronics .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Sniper10000

New member
Proszę , podaj źródło w którym wyczytałeś , że w telewizorach Ultra HD firmy Sony KD-55XE8505 są montowane matryce firmy AU Optronics .

Od kilku dni wertuję zagraniczne fora i w paru miejscach trafiłem na tą informację. Chyba nie znalazłem żadnego rzetelnego źródła, stąd moje pytanie tutaj. Wydaje mi się, że jakiś czas temu na DisplaySpecifications.com była ta informacja, a teraz model KD-55XE8505 zupełnie wyparował.

Poza tym, ilość uszkodzonych pixeli przypomina mi problemy z monitorami Philips BDM3270QP. Kiedyś kupiłem kilka takich i każdy miał 5-7 walniętych pikseli na starcie i całe mnóstwo pyłków. Matryce VA produkowało właśnie AUO i tą informację potwierdziło wiele niezależnych źródeł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kup sobie Philipsa, TCLa, Thomsona, Panasonica, LG - tam nie ma takich problemów. A ceny dostaniesz też extra.
 

accu

New member
Bez reklam
Od kilku dni wertuję zagraniczne fora i w paru miejscach trafiłem na tą informację. Chyba nie znalazłem żadnego rzetelnego źródła, stąd moje pytanie tutaj. Wydaje mi się, że jakiś czas temu na DisplaySpecifications.com była ta informacja, a teraz model KD-55XE8505 zupełnie wyparował.

Poza tym, ilość uszkodzonych pixeli przypomina mi problemy z monitorami Philips BDM3270QP. Kiedyś kupiłem kilka takich i każdy miał 5-7 walniętych pikseli na starcie i całe mnóstwo pyłków. Matryce VA produkowało właśnie AUO i tą informację potwierdziło wiele niezależnych źródeł.

Witam uprzejmie,
Jeżeli nie znalazłeś żadnego rzetelnego źródła jak piszesz powyżej , to proszę więcej nie pisać nie
sprawdzonych informacji . :|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Sniper10000

New member
Witam uprzejmie,
Jeżeli nie znalazłeś żadnego rzetelnego źródła jak piszesz powyżej , to proszę więcej nie pisać nie
sprawdzonych informacji . :|

A jakie są sprawdzone? Nie możesz się tą informacją po prostu podzielić? Przecież sam spytałem, czy te telewizory występują z matrycami pochodzącymi od różnych producentów i jest szansa na model bez uszkodzonych pikseli?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Jeżeli nie znalazłeś żadnego rzetelnego źródła jak piszesz powyżej , to proszę więcej nie pisać nie
sprawdzonych informacji . :|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

nie wiem po co ta sadząca...wyczytał i chciał potwierdzić...pomóż a jak nie wiesz to nie analizuj czy prawda czy nie bo nie była to wypowiedz twierdząca z jego strony...

dla starszych modeli owszem produkowali...zreszta co to za roznica jest problem obojetnie kto to produkował...jest to po prostu niedopilnowanie jakości produktu...gdzies na linii produkcyjne sie paskudza ale dojda do tego..po kilkanstu zgłoszeniach ;)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
A jakie są sprawdzone? Nie możesz się tą informacją po prostu podzielić? Przecież sam spytałem, czy te telewizory występują z matrycami pochodzącymi od różnych producentów i jest szansa na model bez uszkodzonych pikseli?

Witam uprzejmie,

Nie mogę się podzielić tą informacją , bo po prostu nie wiem i dlatego zapytałem .
Ale inni też nie wiedzą i to informacja jest sprawdzona . :| Patrz np. : link poniżej .

Sony KD-55XE8505

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

pantomima

Banned
Bardzo bym chciał wymienić na coś lepszego, ale cena tego Sony to 4839 PLN w promocji. Szukam telewizora do sypialni i bardzo mi odpowiada czarna ramka, bo nie widać jej w nocy. Kiedyś miałem srebrny model i podczas oglądania trochę to przeszkadzało... Ale jestem otwarty na propozycje. Po stopce wnioskuję, że Twoim faworytem byłby jakiś Panasonic?



W odpowiedzie na Twoje pytanie(ktore mi umknelo ) w koncowe fazie postu :

Zdecydowanie moim faworytem nie bylby by Panasonic .
Moze kiedys , ale nie dzis ;)

Dla mnie wybor jest prosty/oczywisty - oled i tylko on ! Zaden inny , a ktory dokladnie to musialbym to jeszcze przemyslec ;)
 

Sniper10000

New member
Nie mogę się podzielić tą informacją , bo po prostu nie wiem i dlatego zapytałem .
Ale inni też nie wiedzą i to informacja jest sprawdzona . :| Patrz np. : link poniżej .

A to ciekawostka. Dziś rano przeglądałem testy z Benchmark.pl i dałbym sobie głowę uciąć, że był tam zapis "W 55XE8505 zastosowano panel LCD typu VA pochodzący najprawdopodobniej od tajwańskiej firmy AUO." Odnoszę wrażenie, że ktoś to dzisiaj poprawił, bo przy teście modeli KD-55XE9005 oraz KD-55XE9305 ciągle jest informacja o AUO.
 

accu

New member
Bez reklam
A to ciekawostka. Dziś rano przeglądałem testy z Benchmark.pl i dałbym sobie głowę uciąć, że był tam zapis "W 55XE8505 zastosowano panel LCD typu VA pochodzący najprawdopodobniej od tajwańskiej firmy AUO." Odnoszę wrażenie, że ktoś to dzisiaj poprawił, bo przy teście modeli KD-55XE9005 oraz KD-55XE9305 ciągle jest informacja o AUO.

Witam uprzejmie,

"Dałbym sobie głowę uciąć" cytuję część Twojej wypowiedzi . Proszę w żadnym wypadku tego nie robić . ;-)
To nie ciekawostka to fakt . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Sniper10000

New member
Ciągle nie rozumiem skąd u Was taki nadęty ton wypowiedzi. Obrońcy Sony? Jakieś pieniądze z tego macie, czy jak? Chętnie się przyłączę. Mogę pisać w samych superlatywach o Sony, byle tylko pieniądze płynęły szerokim strumieniem. :p
 

pantomima

Banned
Ja bym na Twoim miejscu lepiej pozostal w temacie watku i tym tropem podarzal ;)

Szukasz tv...
Sony ktorym byles zainteresowany raczaje sam sie spalil w przedbiegach , wiec obierasz panie inny kurs, zawezasz krag poszukiwan i jazda a nie takie pitu pitu ;)

Szukasz w koncu tv , a nie pogaduchy... Prawda ? ;)
 

Sniper10000

New member
No właśnie szukam TV, tylko jak do tej pory nikt nie odpowiedział na żadne z moich pytań. Jedyną osobą, która próbowała wnieść cokolwiek do tematu, jest Kiki. Poza jego wypowiedzią zero konkretów i tylko jakieś dziwne ataki pod moim adresem. Czy ja na forum onetu trafiłem, czy jak?
 
Do góry