Sony KD49XE7005

KamilaKornet

New member
Własnie tak firmy cwaniakują tnac koszta...niezaleznie od loga wproowadzali ledy krawędziowe gdzie czarny przypomina czarny...dlatego kupiłam 5 lat temu ostatni model Philipsa 9607 full led i juz teraz jest ciemno na zewnatrz ale przynjamniej jak odpale film z br lub na dobrym kanale fhd to ta czern dotad znana tylko z plazm cieszy niezmiernie..przynajmniej wiem za co zapłaciłam wiecej .czarny to podstawowa barwa w filmach i jak jest smolista to az chce sie patzreć..Problem to bedzie jak tv mój wysiadzie ..bo oledy które maja swietną czerń zdążą pewno ujwawnic juz pewne wady uzytkowikom..jakos nie wierzę ze rok temu były wypalenia dziś juz nie..tv który czerń wyswietla jako szarosc absolutnie jest niedopuszczalny..do tego czesto z zloudingiem..Nigdy nie patzr na filmiki dema one zawsze sa sfabrykowane..ważne co wyswietla i jak na Twoim sygnale w Twoim mieszkaniu,,
puszczają 4 k w salonach a znakomota wiekszosc na dziś sie o to nawet nie otrze,,prodeucenci cwaniakuja i oszzcedzają - likwidacja 3D w roku 2017 roku nawet w topowych premium jest dla mnie skandalem i kpina z klienta...ja akurat uwilrbiam 3D nawet w okularach bo efekty rodem z Avatara są super.Najgorsze ze sie uzalezniłam od Phila bo z ambilight nie sposób nigdy zrezygnować:)Dobrze żę nie ma matrycy taniej Ips bo i tak z kąta nie ogladam a tak masz fatalny kontrast..
 
Ostatnia edycja:

decode21

New member
Porównywałem kilka modeli w różnych sklepach m.in panasonica, samsunga, philipsa w cenie 3-4tys. Jedne mają fatalne piloty, inne kanały dvbt wyglądały koszmarnie, inne miały problem z odczytywanie filmów czy bardzo powolne odczytywanie dysku usb, zawieszający się smart lub bardzo muli, jeden z polecanych tu samsungów nie miał wyjścia na słuchawki, co najgorsze większość telewizorów miała spore problemy z wyświetlaniem szybko poruszających się obiektów, masa przeróżnych artefaktów video. Ja wybrałem ten tv i mi odpowiada. Dlatego każdy powinien wziąć kilka filmów i porównać czy mu pasuje. Dla mnie ta czerń nie stanowi problemy. Napiszcie jakie wybraliście tv bo jestem ciekaw.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ambilight ma duże znaczenie to Philips 65Pus8102.
W klasie 3-4 tys :
- TCL 55c7
 
Ostatnia edycja:

decode21

New member
tcl70? Ten twój filmik pokazuje że tcl w sporcie to katastrofa:
https://www.youtube.com/watch?v=wSjFiqH0W8s

Kiki ja mam prośbę bo też biorę sobie pod uwagę twoje zdanie ale jak polecasz jakiś tv to wstaw 2 minutowy ciągły fragment meczu np. piłki nożnej. Sony kosztował mnie 2500zl, szukałem i lepszego nic nie znalazłem w cenie do 3500.
 

Qba66

New member
To jak w końcu jest z tymi telewizorami? Xe7005 od ce7096 czym się różni w końcu ? No chyba nie rokiem produkcji ?

XE7005 jest sprzedawany w Euro-RTV-AGD
XE7096 w Media Expert
róznica jest wylacznie w Motionflow = XR200 w 7005 a XR400 w 7096
ale wg recenzji w związku z matryca 50Hz różnica jest i tak nie zauważalna
pełny tekst na
rtvmaniak.pl/9546812/sony-kd-55xe7096kd-test-55xe7005/

nie moge wstawic linka bo nie mam jeszcze 5 postów:-|
 

Qba66

New member
Wersja 55 cali ma matryce VA A tak to panasonic 50xe703 też ma va

dokładnie tak
jedyna różnica miedzy modelem z tematu 49 cali KD-49xe7005 a wersją 55" jest matryca IPS do VA.
wg testów na benchmark.pl zmierzony kontrast ANSI wyszedł
858 dla panelu IPS (akurat pomiar byl na modelu 43XE7005 ale gdzieś wyczytałem że 1001 dla 49")
2676 dla 55" na matrycy VA !
daje do myślenia?
ja swojego 49" zwróciłem i rozważam ten 55" choć nie jestem jeszcze na 100% przekonany.
 

decode21

New member
Qba66 podziel się opinią co wybierzesz bo będę kupował dla kogoś tv i ciekawi mnie 55xe7096 na VA czy jest jeszcze jakaś inna opcja godna uwagi. Czy ta VA robi różnice i czy oglądanie pod kątem czerń nie zrobi się szara.
 
Ostatnia edycja:

aaaddd

New member
A czy ten TV można połączyć przed DLNA z laptopa (WMP, czy KODI)? Internet podaje sprzeczne informacje.
Czy Edge LED przeszkadza? Czy może brać ubiegłoroczny model z Direct LED i Androidem KD-49XD7005?
Czy ma możliwość instalacji KODI, mimo braku Androida przez Opera store?
 
Panowie ja też się zastanawiam na xe70.. w piątek byłem w MM i oczywiście sprzedawca zachowała bardziej Samsunga płynnością ruchu. Włączyli ten sam materiał na sony i Samsungu jakiś serial turecki na TVP 2 i sony zjadł Samsunga kolorami plastyką i szczegóami samsung wyglądał jak wyblakła kartka papieru. A i co wążne w oświetleniu sklepowym naprawdę jasno święcił mowa o 55 calach. Cena w MM 3299 za 55 cali. Myślę że to rozsądny wybór i zakupie za 2999
 
I myślę że jak oczekujemy tv głównie do tv (ja nc+) to chyba dobry wybór ten 55xe7005. Zobaczcie na teście u Pana Tomka ze matryca VA i kontrast na poziomie xe8505 i system chodzi szybciej jak w modelach xe90..
 

aaaddd

New member
A czy ten TV można połączyć przed DLNA z laptopa (WMP, czy KODI)? Internet podaje sprzeczne informacje.
Czy Edge LED przeszkadza? Czy może brać ubiegłoroczny model z Direct LED i Androidem KD-49XD7005?
Czy ma możliwość instalacji KODI, mimo braku Androida przez Opera store?

To ja sobie sam odpowiem przynajmniej w części - DLNA nie testowałem, ale jest opcja łączenia z serwerami.

Nowe pytanie - czy jest możliwość regulacji obrazu na Netflixie, streamie czy usb? Bo mi się nie udało, tv uciekał do głównego menu - ale może to wina sklepowego ustawienia.
 
Do góry